*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 990467 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3262 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:32:03 μμ »
με συγχωρείς λες πως μέχρι τώρα έπεφτες...δηλαδή με το πλαφόν 16,80 και 60 μήνες θα ανέβεις; και άντε σου λέω εγώ φέυγουν τα βυσματα, τα ιδιωτικά, τα πδς κλπ και ανεβαίνεις και φτάνει τον επόμενο χρόνο στα 16, 80 ...μετά; που πας; ας πούμε εργάζεσαι  που θα φανεί αυτό; είσαι στην 21η θέση και είμαι στην 20η εγώ δεν εργάζομαι μια χρονιά πας εσύ την επόμενη πως θα φανεί η διαφοροποίησή σου από εμένα;

Εσύ γουστάρεις να είσαι όμηρος του κάθε άσχετου Υπουργού Παιδείας.  Να ΒΑΡΑΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 200 Μόρια.

Α και δεν είμαστε όλοι ηλίθιοι. Καταλαβαίνουμε που το πάνε αυτοί που δεν θέλουν πλαφόν. Να ξανακαπελώσουν αυτούς με το Γραπτό.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3263 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:39:18 μμ »
κάνεις λάθος εδώ και σκόπιμα παραποιείς κάποια πράγματα: φωνάζουμε για την προϋπηρεσία όχι όμως άνευ ασεπ εξακολουθέιτε  κάποιοι να μας ταυτίζετε όλους τους υποστηρικτές των προϋπηρεσιών με τους μη έχοντες ασεπ Αυτούς ας τους βάλει να δώσουν ασεπ Δεν λέμε μόνο προϋπηρεσία αλλά στους πίνακες αναπληρωτών να μην αποδυναμωθεί με πλαφόν , χαμηλό συντελεστή και κατάργηση δυσπροσίτων Αυτά όλα τα μονοπωλούν οι μη έχοντες ασεπ ; μια ματιά στους πίνακες http://e-aitisi.sch.gr/ θα σας πείσει τους καλοπροαίρετους....
Το 24μηνο + ΑΣΕΠ δεν υφίσταται πλέον. Έχει απορριφθεί από τα δικαστήρια. Γι αυτό ο υπουργός βάζει πλαφόν στην προϋπηρεσία. Δεν είναι μόνο αυτό βέβαια. Το γράφω διότι αυτό υπονοείς. Αυτό όμως που δεν μπορώ να εξηγήσω με σένα portokali είναι ο λόγος για τον οποίον αντιδράς. Θεωρώ ότι εσύ δεν χάνεσαι. Πάλι στους μέσα στους 50 θα είσαι και έτσι στην δύσκολη πράγματι ειδικότητά σου. Θεωρώ λοιπόν ότι υποστηρίζεις δυσπρόσιτα και προϋπηρεσία διότι ευνοεί επιπλέον κάποιο πολύ δικό σου άτομο. Το θέμα όμως εδώ δεν έχει να κάνει με ένα ή δύο άτομα αλλά με όλους μας και δεδομένα πλέον είναι πολύ διαφορετικά από πέρσι. Θα σου πω απλά καλή τύχη.

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3264 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:40:12 μμ »
Εσύ γουστάρεις να είσαι όμηρος του κάθε άσχετου Υπουργού Παιδείας.  Να ΒΑΡΑΣ ΜΗΝΕΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 200 Μόρια.

Α και δεν είμαστε όλοι ηλίθιοι. Καταλαβαίνουμε που το πάνε αυτοί που δεν θέλουν πλαφόν. Να ξανακαπελώσουν αυτούς με το Γραπτό.
ποιον γραπτό να καπελώσει; αφού οι έχοντες γραπτό θα έχουν αυτές τις προϋπηρεσίες...στους αναπληρωτές; στους μόνιμους βάλε ότι πλαφον θέλεις....το πλαφόν σε καθιστά όμηρο αναπληρωτή ...μα η ηλιθιότητα κάποιων έγκειται στο να  εργάζονται χωρίς να φαίνεται ο κόπος τους πουθενά...χάρισμα στο κράτος τα πάνω από 60 και τα δυσπρόσιτα...σφάξε με αγά μου να αγιάσω..βαλτωμένοι και καθηλωμένοι στα 60...δηλαδή εσύ τι θες να μην πηγαίνεις αναπληρωτής να είσαι  στον σπιτακι σου και να καρπώνεσαι τις πρώτες θέσεις στους αναπληρωτές ενώ ο κάτω από εσένα καλείται και ενώ πρέπει να σε προσπεράσει διότι πρέπει να υπάρχει κινητικότητα στον πίνακα εν τούτοις να παραμένει χαμηλά για να μην δουλεύει ούτε κι αναπληρωτής  και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο...

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3265 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:44:49 μμ »
ποιον γραπτό να καπελώσει; αφού οι έχοντες γραπτό θα έχουν αυτές τις προϋπηρεσίες...στους αναπληρωτές; στους μόνιμους βάλε ότι πλαφον θέλεις....το πλαφόν σε καθιστά όμηρο αναπληρωτή ...μα η ηλιθιότητα κάποιων έγκειται στο να  εργάζονται χωρίς να φαίνεται ο κόπος τους πουθενά...χάρισμα στο κράτος τα πάνω από 60 και τα δυσπρόσιτα...σφάξε με αγά μου να αγιάσω..βαλτωμένοι και καθηλωμένοι στα 60...δηλαδή εσύ τι θες να μην πηγαίνεις αναπληρωτής να είσαι  στον σπιτακι σου και να καρπώνεσαι τις πρώτες θέσεις στους αναπληρωτές ενώ ο κάτω από εσένα καλείται και ενώ πρέπει να σε προσπεράσει διότι πρέπει να υπάρχει κινητικότητα στον πίνακα εν τούτοις να παραμένει χαμηλά για να μην δουλεύει ούτε κι αναπληρωτής  και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο...

Δηλαδη την Δευτερα υποβαλλεις παραιτηση?  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3266 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:45:51 μμ »
Το 24μηνο + ΑΣΕΠ δεν υφίσταται πλέον. Έχει απορριφθεί από τα δικαστήρια. Γι αυτό ο υπουργός βάζει πλαφόν στην προϋπηρεσία. Δεν είναι μόνο αυτό βέβαια. Το γράφω διότι αυτό υπονοείς. Αυτό όμως που δεν μπορώ να εξηγήσω με σένα portokali είναι ο λόγος για τον οποίον αντιδράς. Θεωρώ ότι εσύ δεν χάνεσαι. Πάλι στους μέσα στους 50 θα είσαι και έτσι στην δύσκολη πράγματι ειδικότητά σου. Θεωρώ λοιπόν ότι υποστηρίζεις δυσπρόσιτα και προϋπηρεσία διότι ευνοεί επιπλέον κάποιο πολύ δικό σου άτομο. Το θέμα όμως εδώ δεν έχει να κάνει με ένα ή δύο άτομα αλλά με όλους μας και δεδομένα πλέον είναι πολύ διαφορετικά από πέρσι. Θα σου πω απλά καλή τύχη.
ανέφερα εγώ συνάδελφε το 24μηνο; μίλησα για κινητικότητα στον πίνακα των αναπληρωτών...για μηπως νομίζετε πως θα  κάνει κάθε 2 χρόνια ασεπ και θα περιμένει ο άλλος να δουλέψει αναπληρωτής άμα γράψει...εσείς τι προβλημα έχετε; αφού θα έχετε γράψει καλά θα καταλάβετε υψηλές θέσεις στον πίνακα αναπληρωτών και θα εργάζεσθε συνέχεια...και άρα θα ανεβαίνετε στον πίνακα...μήπωςτο θέμα σας είναι να εργάζεσθε επιλεκτικά και ταυτόχρονα να μην απειλήσθε από άτομα κάτω από εσάς που θα πηγαίνουν να εργάζονται και θα σας πλησιάζουν και θα σας προσπερνάνε;  8)

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3267 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:46:03 μμ »
ποιον γραπτό να καπελώσει; αφού οι έχοντες γραπτό θα έχουν αυτές τις προϋπηρεσίες...στους αναπληρωτές; στους μόνιμους βάλε ότι πλαφον θέλεις....το πλαφόν σε καθιστά όμηρο αναπληρωτή ...μα η ηλιθιότητα κάποιων έγκειται στο να  εργάζονται χωρίς να φαίνεται ο κόπος τους πουθενά...χάρισμα στο κράτος τα πάνω από 60 και τα δυσπρόσιτα...σφάξε με αγά μου να αγιάσω..βαλτωμένοι και καθηλωμένοι στα 60...δηλαδή εσύ τι θες να μην πηγαίνεις αναπληρωτής να είσαι  στον σπιτακι σου και να καρπώνεσαι τις πρώτες θέσεις στους αναπληρωτές ενώ ο κάτω από εσένα καλείται και ενώ πρέπει να σε προσπεράσει διότι πρέπει να υπάρχει κινητικότητα στον πίνακα εν τούτοις να παραμένει χαμηλά για να μην δουλεύει ούτε κι αναπληρωτής  και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο...

Σοβαρά δεν καπελώνεις κάποιον με γραπτό? Θες και τα λες?     55+16,8= 71.8
Θέλει κάποιος 71.8 ΓΡΑΠΤΟ για να πιάσει τον άλλον με το Πλαφόν.  Σε πολλές ειδικότητες με την προσαύξηση είσαι μέσα στους διοριστέους.

Έλα μωρέ  να γυρνάμε την Ελλάδα για μια 30ετία να μαζεύουμε προϋπηρεσία ...

Αν ανοίξουν και 60-80 μήνες τότε πόσο Γραπτό χρειάζεται ο άλλος? Ε?

Μπορούν Να εφαρμόσουν αυτούσιο τον 3848/2010. Μπορείς να πάρεις μόρια απο 2 Μεταπτυχιακά (Ειδικότητας + Παιδαγωγικά), απο Διδακτορικό απο ξένες γλώσσες.

Όχι την φουστιά που ήδη βλέπω να έρχεται απο του χρόνου, την κατηγορία απο 60-80 μήνες με 0,6 μόρια τον μήνα.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2016, 11:51:34 μμ από mpi »
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3268 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:55:30 μμ »
΄΄κάνεις λάθος εδώ και σκόπιμα παραποιείς κάποια πράγματα: φωνάζουμε για την προϋπηρεσία όχι όμως άνευ ασεπ΄΄

Σου απάντησα για την παραπάνω πρότασή σου. Τώρα τα εμείς και τα εσείς...

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3269 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:57:48 μμ »
Σοβαρά δεν καπελώνεις κάποιον με γραπτό? Θες και τα λες?     55+16,8= 71.8
Θέλει κάποιος 71.8 ΓΡΑΠΤΟ για να πιάσει τον άλλον με το Πλαφόν.  Σε πολλές ειδικότητες με την προσαύξηση είσαι μέσα στους διοριστέους.

Αν ανοίξουν και 60-80 μήνες τότε πόσο Γραπτό χρειάζεται ο άλλος? Ε?

Μπορούν Να εφαρμόσουν αυτούσιο τον 3848/2010. Μπορείς να πάρεις μόρια απο 2 Μεταπτυχιακά (Ειδικότητας + Παιδαγωγικά), απο Διδακτορικό απο ξένες γλώσσες.

Όχι την φουστιά που είδη βλέπω να έρχεται απο του χρόνου, την κατηγορία απο 60-80 μήνες με 0,6 μόρια τον μήνα.
και τι να κάνουμε να σβήσουμε την προϋπηρεσία των παλιότερων για να δουλέψουν οι νεωτεροι; τι λογική είναι αυτή; δηλαδή τεχνηέντως φύγε εσύ να πάω εγώ; μερικοί είσθε πράγματι προκλητικοί...σε λίγο θα πείτε πως για να δουλέψετε θα πρέπει να μην μετραει καθολου η προϋπηρεσία των άλλων για πάτε να δουλέψετε εσεις....βάλε ναι σε ολα πλήρους και μειωμένου τραβα 6 χρόνια σε δυσπρόσιτα κι ανέβα στον πίνακα α! κι αφήστε την καραμέλα των βυσμάτων ...από εφέτος οι διορισμοί με ασεπ....το ακούτε με ασεπ...θελω να δω άμα δεν δουλέψετε φέτος μερικοί ποιος θα σας φταίει; ποιος θα σας φταίει πάλι;!!! άμαν όχι άλλο κάρβουνο......
https://www.youtube.com/watch?v=kleoinBTNqo

Αποσυνδεδεμένος margar78

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 367
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3270 στις: Απρίλιος 10, 2016, 11:58:14 μμ »
Μια χαρά μας καπέλωναν τόσα χρόνια και θα το έκαναν και τα υπόλοιπα.ΚΑι ναι προσωπικά γουστάρω να καπελωθώ από κάποιον που έγραψε καλύτερα από εμένα παρά από τον ιδιωτικό και τον πολύτεκνο που στο άκουσμα μόνο των εξέτάσεων βγάζουν σπυρια.Δεν ξέρω ακόμα αν θα ευνοηθώ ή όχι από το νέο σύστημα αλλά δεν θέλω να βλέπω άλλα 0 στις πρώτες θέσεις.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3271 στις: Απρίλιος 11, 2016, 12:01:33 πμ »
Αυτό με την κλιμακωτή μοριοδότηση της προϋπηρεσίας θα αλλάξει τελικά να μου το θυμηθείτε. Πιστεύω πως η τελική μορφή θα έχει ενιαία προσαύξηση για όλους τους μήνες της προϋπηρεσίας.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3272 στις: Απρίλιος 11, 2016, 12:02:48 πμ »
Μια χαρά μας καπέλωναν τόσα χρόνια και θα το έκαναν και τα υπόλοιπα.ΚΑι ναι προσωπικά γουστάρω να καπελωθώ από κάποιον που έγραψε καλύτερα από εμένα παρά από τον ιδιωτικό και τον πολύτεκνο που στο άκουσμα μόνο των εξέτάσεων βγάζουν σπυρια.Δεν ξέρω ακόμα αν θα ευνοηθώ ή όχι από το νέο σύστημα αλλά δεν θέλω να βλέπω άλλα 0 στις πρώτες θέσεις.

Δεν θα βλέπεις άλλα μηδενικά γιατί σε αυτούς θα χαρίσουν τη βάση, το 55. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Αποσυνδεδεμένος CynnemAprod

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 605
  • Φύλο: Άντρας
  • φαντασιόπληκτη Α.Δ.+Πανάθλιος
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3273 στις: Απρίλιος 11, 2016, 12:04:28 πμ »



Μπορούμε δηλαδή να απεργήσουμε την Παρασκευή κι ας μην πάμε στο υπουργείο λόγω μεγάλης απόστασης και εισιτηρίων;

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3274 στις: Απρίλιος 11, 2016, 12:05:55 πμ »
Δεν θα βλέπεις άλλα μηδενικά γιατί σε αυτούς θα χαρίσουν τη βάση, το 55. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Θα έχουμε πάλι προσφυγές. Και θα προσφύγουν περισσότεροι αυτήν την φορά γιατί ο κόσμος ενημερώθηκε.
Κουτάκι

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #3275 στις: Απρίλιος 11, 2016, 12:06:49 πμ »
Μια χαρά μας καπέλωναν τόσα χρόνια και θα το έκαναν και τα υπόλοιπα.ΚΑι ναι προσωπικά γουστάρω να καπελωθώ από κάποιον που έγραψε καλύτερα από εμένα παρά από τον ιδιωτικό και τον πολύτεκνο που στο άκουσμα μόνο των εξέτάσεων βγάζουν σπυρια.Δεν ξέρω ακόμα αν θα ευνοηθώ ή όχι από το νέο σύστημα αλλά δεν θέλω να βλέπω άλλα 0 στις πρώτες θέσεις.
να καπελωθείς ναι να καπελωθώ κι εγω ...αλλά όχι στους πίνακες των αναπληρωτών...εκεί άμα μαζέψω προϋπηρεσία και τον προσπεράσω είτε γιατί εγώ αποδεχόμουν να πάω παντού σε όλη την Ελλάδα κι αυτος όχι , είτε γιατί πήγαινα στα δυσπρόσιτα κι αυτός όχι , τότε να τον καπελώσω εγώ....γκέ γκε; έτσι είναι όχι μια ζωή μακάκες να βγάζουμε το σκατό στις ραχούλες και στα ξερόνησα και πάλι δεύτεροι...κινητικότητα στον πίνακα...αλλιώς άμα είσαι πρώτος να κόψεις τον λαιμό σου να πας όπου σε στέλνουν...όπως τον έκοβα κι εγω και χιλιάδες άλλοι...και μην που πει κανείς πάλι για βυσματα και αηδίες....μεταξύ ασεπιτών λέμε να υπάρχει κινητικότητα...
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 11, 2016, 12:09:04 πμ από portokali »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 527

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.092 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.