*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 995830 φορές)

0 μέλη και 26 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #140 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 08:48:26 μμ »
Ρε παιδιά, μην αναπαράγετε την προπαγάνδα που γίνεται από τα ΜΜΕ και τους πολιτικούς. Οι συντάξεις δεν πληρώνονται από δανεικά χρήματα. Τα ασφαλιστικά ταμεία καταρρέουν επειδή κάποια τα αποθεματικά τους τα χρησιμοποίησαν για να αγοράσουν ομόλογα από την ΕΚΤ και στη συνέχεια να τα κουρέψουν (PSI) χωρίς να τα ανακεφαλοποιήσουν και κάποιοι άλλοι τα έδιναν για δόσεις στο ΔΝΤ. Επίσης, τα μέτρα της δήθεν "σωτηρίας" μας που πάρθηκαν, είχαν ως αποτέλεσμα την ύφεση, με αποτέλεσμα την αύξηση της ανεργίας και της ανασφάλιστης εργασίας. Αυτό είχε σαν αποτέλεσμα, να μην επαρκούν οι ασφαλιστικές εισφορές ώστε να υπάρχουν αρκετά χρήματα για την πληρωμή των συντάξεων. Από εκεί και πέρα τα νέα μέτρα απλά θα συνεχίσουν το φαύλο κύκλο της ύφεσης και δε θα λύσουν κανένα πρόβλημα.
Ακόμα, αυτή τη στιγμή η χώρα θα βγει το 2015 με πρωτογενές πλεόνασμα, κάτι που σημαίνει ότι μπορεί να καταβάλει μισθούς και συντάξεις χωρίς δανεικά. Τα δανεικά τα πήρε και τα παίρνει η χώρα για να ανακεφαλαιοποιήσει το αμαρτωλό τραπεζικό σύστημα (πάνω από 200 δις ευρώ) και για να πληρώνει ομόλογα που πήραν κάποιοι, χωρίς να κουρευτούν, στη δευτερογενή αγορά με κάτω από το 50% της αρχικής τους αξίας. Δανεικά επίσης παίρναμε για να κάνουμε υπερκοστολογημένα έργα και να θησαυρίζουν οι μεγαλοεργολάβοι και να αγοράζουμε εξοπλιστικά που δεν λειτουργούσαν, συν άλλες πολλές μίζες και προμήθειες. Αυτά που έφαγε ο λαός, δηλαδή τα κομματόσκυλα, είναι συγκριτικά πολύ λίγα σε σχέση με αυτά.
Για τη δήθεν "σωτηρία" της χώρας έχεις πάρει ένα σωρό δανεικά (πακέτα διάσωσης) τα οποία μεταφέρονται στις πλάτες του λαού. Επίσης πουλάς όλη την ακίνητη περιουσιά της χώρας μπιρ παρά. Στο τέλος αφού στα πάρουν όλα, θα σε αφήσουν να αναπνεύσεις λιγάκι με μισθούς πείνας, με πλήρη καταστροφή της μεσαίας τάξης, εργαζόμενοι όλοι για 500 ευρώ και συντάξεις πείνας και θα λες και ευχαριστώ.
Καληνύχτα!

Καταληγουμε στα ιδια βασικα...ξεχνας ομως να πεις το πολυ σημαντικο για τις τραπεζες οτι εχουν 140 δισ καταθεσεις ελληνων πολιτων και αν δεν ανακεφαλοποιηθουν παπαλα ...δεν πιστευω να υπαρχει ελληνας που θα το παρει μαλακα αν του πουν οι καταθεσεςι του χαθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #141 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:00:12 μμ »
Ναι επιβραβευει τον επιμελη με την μοριοδοτηση του χρονου κτησης...γιατι να εχω την ιδια αντιμετωπιση με αυτον που τελειωσε στα 8-10-12 χρονια;

Αυτό είναι η μοριοδότηση κτήσης πτυχίου; Και ποιος σου είπε εσένα ότι ένας που πήρε πτυχίο 8 χρόνια μετά από σένα, δεν είναι απλά... 8 χρόνια νεότερος και πήρε και κείνος πτυχίο στα 4 χρόνια; Και ποιος σου είπε επίσης ότι εκείνος που πήρε σε 6 χρόνια πτυχίο ήταν αμελής και δεν ήταν απλά τέτοιες οι συγκυρίες που δεν του επέτρεψαν να τελειώσει στην ώρα του;

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #142 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:06:00 μμ »
Αυτό είναι η μοριοδότηση κτήσης πτυχίου; Και ποιος σου είπε εσένα ότι ένας που πήρε πτυχίο 8 χρόνια μετά από σένα, δεν είναι απλά... 8 χρόνια νεότερος και πήρε και κείνος πτυχίο στα 4 χρόνια; Και ποιος σου είπε επίσης ότι εκείνος που πήρε σε 6 χρόνια πτυχίο ήταν αμελής και δεν ήταν απλά τέτοιες οι συγκυρίες που δεν του επέτρεψαν να τελειώσει στην ώρα του;

Θα συμφωνησω μαζι σου για τις συγκυριες ...αλλα ποιος σου ειπε οτι η ζωη ειναι δικαια; Ειναι δικαιο να διοριζεται ο δασκαλος στα 23 του με ενα ΑΣΕΠ και εγω στα 40 με 3 επιτυχιες να ταλαντευομαι;
Καλυτερα βεβαια να μας πεις στα ποσα πηρες εσυ το πτυχιο...σιγουρα οχι στα 4

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #143 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:10:34 μμ »
Θα συμφωνησω μαζι σου για τις συγκυριες ...αλλα ποιος σου ειπε οτι η ζωη ειναι δικαια; Ειναι δικαιο να διοριζεται ο δασκαλος στα 23 του με ενα ΑΣΕΠ και εγω στα 40 με 3 επιτυχιες να ταλαντευομαι;
Καλυτερα βεβαια να μας πεις στα ποσα πηρες εσυ το πτυχιο...σιγουρα οχι στα 4

Στα 4.5 με 8.37 βαθμό. Αυτό με κάνει χειρότερο από κάποιον που το πήρε στα 4 με βαθμό 5; Είμαι πιο αμελής ε; Εγώ να δεχτώ το επιχείρημα σου λοιπόν. Βγάλε το "χρόνος κτήσης πτυχίου" και κάντο "χρόνια φοίτησης".

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #144 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:26:23 μμ »
Η μία επιλογή ήταν αυτή που ζούμε και η άλλη ήταν κάτι ακόμα χειρότερο και απολύτως ανεξέλεγκτο. Το πως φθάσαμε να έχουμε αυτές τις δυο κακές επιλογές είναι ένα δεύτερο , σημαντικό , αλλά διαφορετικό θέμα.   Συγγνώμη αλλά αναπαράγω μόνο όσα καταλαβαίνω .   :)

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #145 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:33:56 μμ »
Ποιοί συμφωνούν με αυτήν την πρόταση που μου έστειλαν?


Η παρούσα πρόταση διασφαλίζει
: (α) την αναγνώριση της αποκτηθείσας εμπειρίας στο εκπαιδευτικό σύστημα (β) την επιλογή των καλύτερων πτυχιούχων μέσα από μια διαδικασία αξιοκρατική και αδιάβλητη.
(γ)την αποκατάσταση αδικηθέντων με διαγωνισμο ασεπ κατά τα έτη 2002, 2004, 2006 και 2008.

1)55 μόρια για οποιαδήποτε επιτυχία σε οποιονδήποτε ασεπ του 2002 , 2004, 2006 και 2008 και επιπλέον όλα τα μόρια πάνω βάση για όλους τους προηγούμενους ασεπ. Για παράδειγμα αν κάποιος εγραψε στους τρεις τελευταίους ασεπ 70 , 80 και , 90 καιμε βάση το 60 θα πάρει 55 + 10+20+30 = 115 μόρια
2)Η προυπηρεσία υπολογίζεται με ένα μόριο για κάθε μήνα.π.χ 30 μήνες ×1 =30 μόρια.
3) κλιμακωτή μοριοδότηση του αριθμού παιδιών (πχ. για 1 παιδί 3 μόρια, για 2 παιδιά 6 μόρια κ.λπ.).
4) Ο βαθμός του πτυχίου: για πτυχίο με βαθμολογική κλίμακα από ένα (1) έως δέκα (10) υπολογίζεται μία (1) μονάδα για κάθε βαθμό του πτυχίου πάνω από το βαθμό πέντε (5), καθώς και κλάσματα αυτής με αναγωγή στο δεύτερο δεκαδικό ψηφίο. Σε περίπτωση που η κλίμακα είναι διαφορετική, ο βαθμός υπολογίζεται με αναγωγή στην κλίμακα αυτή.
5)Η γλωσσομάθεια: δύο (2) μονάδες για την άριστη, μιάμιση (1.5) για την πολύ καλή και μία (1) μονάδα για την καλή γνώση ξένης γλώσσας, η οποία αποδεικνύεται σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για το προσοντολόγιο των δημοσίων υπαλλήλων. Δεν παρέχονται μονάδες για τη γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας ή ξένης γλώσσας που αποτελεί ειδικό προσόν διορισμού.
6)Η πιστοποιημένη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή, όπως αποδεικνύεται σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για το προσοντολόγιο των δημοσίων υπαλλήλων, ή οι πιστοποιημένες δεξιότητες στις Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) επιπέδου 1: μία (1) μονάδα. Δεν παρέχονται μονάδες για τη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή που πιστοποιείται από τίτλο σπουδών που αποτελεί ειδικό προσόν διορισμού.
7)Η κατοχή δεύτερου πτυχίου στις επιστήμες της αγωγής ή σε γνωστικό αντικείμενο σχετικό με τα μαθήματα που διδάσκονται στην ίδια βαθμίδα εκπαίδευσης: δυόμιση (2,50) μονάδες.
8)Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ενός τουλάχιστον ακαδημαϊκού έτους στο γνωστικό αντικείμενο του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος: δύο (2) μονάδες.
9)Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ενός τουλάχιστον ακαδημαϊκού έτους στη διδακτική του γνωστικού αντικειμένου του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος ή στις επιστήμες της αγωγής: δυόμιση (2,50) μονάδες.
10)Η κατοχή διδακτορικού διπλώματος στο γνωστικό αντικείμενο του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος: τρεις (3) μονάδες.
11)Η κατοχή διδακτορικού διπλώματος στη διδακτική του γνωστικού αντικειμένου του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος ή στις επιστήμες της αγωγής: πέντε (5) μονάδες.
12) εκπαιδευτικοί με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12) μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού 10 μόρια.
13)εκπαιδευτικοί γονείς τέκνων με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12) μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού 10 μόρια.
14)  Για τους εκπαιδευτικούς  που προέρχονται από τον ιδιωτικό τομέα, το υπουργείο να θέτει τους εξής όρους για την ενσωμάτωσή τους στον πίνακα διορισμού: 1. να υπάρχει 6χρονη προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα, 2. να έχουν απολυθεί, 3. να έχουν ήδη εργαστεί 2 χρόνια ως αναπληρωτές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 24, 2016, 09:43:42 μμ από infinity_kos »
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #146 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:45:25 μμ »
Ποιοί συμφωνούν με αυτήν την πρόταση που μου έστειλαν?




Πιστευω οτι θα βγει ενα συστημα το οποιο ομως δεν θα ειναι δικαιο για κανενα...το κρισιμο για μενα ειναι να υπαρχουν κονδυλια για βαρβατες προσληψεις εκει που υπαρχει αναγκη και αυτο να γινει ξεκαθαρο...πιστευω ομως οτι υπο αυτες τις συνθηκες του μνημονιου δεν υπαρχει περιπτωση να γινει κατι τετοιο...εδω ειμαστε και θα δουμε...

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #147 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:48:28 μμ »
Ποιοί συμφωνούν με αυτήν την πρόταση που μου έστειλαν?


Η παρούσα πρόταση διασφαλίζει
: (α) την αναγνώριση της αποκτηθείσας εμπειρίας στο εκπαιδευτικό σύστημα (β) την επιλογή των καλύτερων πτυχιούχων μέσα από μια διαδικασία αξιοκρατική και αδιάβλητη.
(γ)την αποκατάσταση αδικηθέντων με διαγωνισμο ασεπ κατά τα έτη 2002, 2004, 2006 και 2008.

1)55 μόρια για οποιαδήποτε επιτυχία σε οποιονδήποτε ασεπ του 2002 , 2004, 2006 και 2008 και επιπλέον όλα τα μόρια πάνω βάση για όλους τους προηγούμενους ασεπ. Για παράδειγμα αν κάποιος εγραψε στους τρεις τελευταίους ασεπ 70 , 80 και , 90 καιμε βάση το 60 θα πάρει 55 + 10+20+30 = 115 μόρια
2)Η προυπηρεσία υπολογίζεται με ένα μόριο για κάθε μήνα.π.χ 30 μήνες ×1 =30 μόρια.
3) κλιμακωτή μοριοδότηση του αριθμού παιδιών (πχ. για 1 παιδί 3 μόρια, για 2 παιδιά 6 μόρια κ.λπ.).
4) Ο βαθμός του πτυχίου: για πτυχίο με βαθμολογική κλίμακα από ένα (1) έως δέκα (10) υπολογίζεται μία (1) μονάδα για κάθε βαθμό του πτυχίου πάνω από το βαθμό πέντε (5), καθώς και κλάσματα αυτής με αναγωγή στο δεύτερο δεκαδικό ψηφίο. Σε περίπτωση που η κλίμακα είναι διαφορετική, ο βαθμός υπολογίζεται με αναγωγή στην κλίμακα αυτή.
5)Η γλωσσομάθεια: δύο (2) μονάδες για την άριστη, μιάμιση (1.5) για την πολύ καλή και μία (1) μονάδα για την καλή γνώση ξένης γλώσσας, η οποία αποδεικνύεται σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για το προσοντολόγιο των δημοσίων υπαλλήλων. Δεν παρέχονται μονάδες για τη γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας ή ξένης γλώσσας που αποτελεί ειδικό προσόν διορισμού.
6)Η πιστοποιημένη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή, όπως αποδεικνύεται σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για το προσοντολόγιο των δημοσίων υπαλλήλων, ή οι πιστοποιημένες δεξιότητες στις Τεχνολογίες της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) επιπέδου 1: μία (1) μονάδα. Δεν παρέχονται μονάδες για τη γνώση χειρισμού ηλεκτρονικού υπολογιστή που πιστοποιείται από τίτλο σπουδών που αποτελεί ειδικό προσόν διορισμού.
7)Η κατοχή δεύτερου πτυχίου στις επιστήμες της αγωγής ή σε γνωστικό αντικείμενο σχετικό με τα μαθήματα που διδάσκονται στην ίδια βαθμίδα εκπαίδευσης: δυόμιση (2,50) μονάδες.
8)Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ενός τουλάχιστον ακαδημαϊκού έτους στο γνωστικό αντικείμενο του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος: δύο (2) μονάδες.
9)Η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών ενός τουλάχιστον ακαδημαϊκού έτους στη διδακτική του γνωστικού αντικειμένου του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος ή στις επιστήμες της αγωγής: δυόμιση (2,50) μονάδες.
10)Η κατοχή διδακτορικού διπλώματος στο γνωστικό αντικείμενο του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος: τρεις (3) μονάδες.
11)Η κατοχή διδακτορικού διπλώματος στη διδακτική του γνωστικού αντικειμένου του κλάδου ή της ειδικότητας για την οποία διαγωνίσθηκε ο υποψήφιος ή στις επιστήμες της αγωγής: πέντε (5) μονάδες.
12) εκπαιδευτικοί με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12) μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού 10 μόρια.
13)εκπαιδευτικοί γονείς τέκνων με ποσοστό μόνιμης αναπηρίας 67% και άνω, που συμπληρώνουν τουλάχιστον δώδεκα (12) μήνες πραγματικής προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού 10 μόρια.
14)  Για τους εκπαιδευτικούς  που προέρχονται από τον ιδιωτικό τομέα, το υπουργείο να θέτει τους εξής όρους για την ενσωμάτωσή τους στον πίνακα διορισμού: 1. να υπάρχει 6χρονη προϋπηρεσία στον ιδιωτικό τομέα, 2. να έχουν απολυθεί, 3. να έχουν ήδη εργαστεί 2 χρόνια ως αναπληρωτές.

Δε μπορεί ρε παιδιά να θεωρείται δίκαιο ένα σύστημα που ένα διδακτορικό δίνει λιγότερα μόρια από... 2 παιδιά. Είπαμε κοινωνική πολιτική, αλλά... ντάξει. Και δεν έχω διδακτορικό.

Τα 2 χρόνια αναπληρωτές οι απολυμένοι από τα ιδιωτικά τα έχουν για την πλάκα τους, με το τωρινό σύστημα αναπληρωτών.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #148 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:48:50 μμ »
Στα 4.5 με 8.37 βαθμό. Αυτό με κάνει χειρότερο από κάποιον που το πήρε στα 4 με βαθμό 5; Είμαι πιο αμελής ε; Εγώ να δεχτώ το επιχείρημα σου λοιπόν. Βγάλε το "χρόνος κτήσης πτυχίου" και κάντο "χρόνια φοίτησης".

Εγω το εχω κανει απολυτως ξεκαθαρο και δεν κρυβομαι...η αναγνωριση του χρονου κτησης ειναι κυριως για το γεγονος οτι εχω φτασει τα 40 και δεν ειμαι σε θεση να συναγωνιστω τον 23 την στιγμη που ειμαι πολυεπιτυχοντας ...η αν θελεις γερασαμε και θελουμε προταιρεοτητα...

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #149 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:50:45 μμ »
πόσο να βλαλουμε για διδακτορικο?
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #150 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:52:29 μμ »
οι συμβουλοι του Κουράκη πέρυσι είπαν οτι δεν γίνεται να μετρά ταυτόχρονα και προυπηρεσία και έτος κτήσης πτυχίου.
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #151 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:53:40 μμ »
πόσο να βλαλουμε για διδακτορικο?

και γιατι να μοριοδοτουνται τα τεκνα; εγω μπορει να μην θελω τεκνα σε αυτον τον κοσμο γιατι να τιμωρουμαι ουσιαστικα;

Αποσυνδεδεμένος infinity_kos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1719
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #152 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 09:55:56 μμ »
τα βάζουμε όλα μέσα για να μην κλαίει κανένας. Ούτε εγω θέλω να παίρνουν μόρια τα τέκνα. Συμφωνεί ρε παιδιά κανένας? ;D
Λίγο μετά τα 1000 ο διορισμός.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #153 στις: Ιανουάριος 24, 2016, 10:01:27 μμ »
Εγω το εχω κανει απολυτως ξεκαθαρο και δεν κρυβομαι...η αναγνωριση του χρονου κτησης ειναι κυριως για το γεγονος οτι εχω φτασει τα 40 και δεν ειμαι σε θεση να συναγωνιστω τον 23 την στιγμη που ειμαι πολυεπιτυχοντας ...η αν θελεις γερασαμε και θελουμε προταιρεοτητα...

Πριν δε μου είπες αυτό όμως... Κάτι για 8-10-12 χρόνια μου είπες... Όλοι κάτι θέλουν. Και όλοι να διοριστούν θέλουν. Το να βαφτίζουμε το παράλογο λογικό όμως και να το θέτουμε ως κριτήριο χωρίς όπως είπα κανένα παιδαγωγικό επιχείρημα... Το ίδιο μπορεί να λεχθεί και για τα παιδιά και ίσως τις ειδικές κατηγορίες. Αλλά υποθέτω για τις ειδικές κατηγορίες κανένας δε θα έχει αντίρρηση. Αντίρρηση ίσως υπάρξει στο ύψος της μοριοδότησης, καθότι αντιστοιχεί σε 2 διδακτορικά...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160926
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 727
Σύνολο: 742

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.071 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.