*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 995792 φορές)

0 μέλη και 25 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4550 στις: Απρίλιος 23, 2016, 08:18:15 μμ »
Υπήρχαν περιπτώσεις που ήταν διπλοεγγεγραμμένοι. Τι εννοείς? π.χ είχαν προκηρυχθεί 200 θέσεις για επιτυχόντες ασεπ  και θα διορίσουν 280? αν άδειασαν κάποιες από τις θέσεις τότε είναι φυσιολογικό να πάρουν τους επόμενους, αν διορίσουν περισσότερα άτομα από όσες θέσεις προκηρύχθηκαν , δεν φαντάζονται τι τους περιμένει…Στο υπόλοιπο δημόσιο είναι 8 ώρες, 
ο τρόπος υπολογισμού γίνεται με της μέρες ασφάλισης,
Ξέρω πως το υπουργείο παιδείας τα υπολόγιζε διαφορετικά, τώρα θα μπορέσει να γίνει αυτό? Μήπως με το νέο σύστημα ανεξάρτητα από τις ώρες πάρουν τα αντίστοιχα μόρια όλοι? π.χ για τους πρώτους 8 μήνες λέει 0,8 μόρια, δεν διάβασα αν για τους ωρομίσθιους και για  όσους έχουν 9-15 ώρες θα υπολογιστεί διαφορετικά…  λέω για το σχέδιο του υπουργού όχι για όσα γνωρίζουμε από τον 3848, όπως άφησε έξω κάποια κριτήρια μπορεί να επιθυμεί να ενισχύσει ακόμη περισσότερο την προϋπηρεσία.
Ίσως να μην έχει δυνατότητα το ασεπ να υπολογίσει την προϋπηρεσία αν π.χ ελέγξει τα ένσημα, και όχι τις ώρες!!!
Θα το μάθουμε σύντομα, πάντως αν έχουμε την δυνατότητα να συμπληρώσουμε όλα τα κουτάκια μόνοι μας τότε είτε από λάθος είτε από γεροντική άνοια , ίσως και εσκεμμένα κάποιοι να προσθέσουν περισσότερα μόρια! ::)
Εννοω επιτυχοντες χωρις να ειναι διπλοεγγραμμενοι σε πινακες και χωρις να εχουν εκπεσει θεσεις διοριστεων.Απλα καποιοι κινηθηκαν εξυπνα κσι καλα εκαναν.κατα τη μεταβατικη περιοδο ,οταν εβλεπαν οτι μετυα τους διοριστεους επαιρναν απο 40% κ 24 μηνα ενω θα επρεπε στη θεση τους να ειχαν διοριστει επιτυχοντες κατεβαινοντας ο πινακας προς τα κατω πηγαν στα δικαστηρια προκαταβολικα οποτε οταν βγηκε η 527 καλυψε και αυτη την κατηγορια συναδελφων.πολλοι φιλολογοι κ μαθηματικοι καθως κ φυσικοι προσεβαλαν τους πινακες της μεταβατικης περιοδου το 2011 και σε λιγο θα δικαιωθουν κ θα διοριστουν αναδρομικα.Λειτουργησαν προληπτικα και τωρα δικαιωνονται.Αρα η 527 αφορα κ επιτυχοντες!!!!!!!Αρκει να ειχαν εμπροθεσμα προσβαλει πινακες η διοικητικες πραξεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4551 στις: Απρίλιος 23, 2016, 08:36:11 μμ »
Εννοω επιτυχοντες χωρις να ειναι διπλοεγγραμμενοι σε πινακες και χωρις να εχουν εκπεσει θεσεις διοριστεων.Απλα καποιοι κινηθηκαν εξυπνα κσι καλα εκαναν.κατα τη μεταβατικη περιοδο ,οταν εβλεπαν οτι μετυα τους διοριστεους επαιρναν απο 40% κ 24 μηνα ενω θα επρεπε στη θεση τους να ειχαν διοριστει επιτυχοντες κατεβαινοντας ο πινακας προς τα κατω πηγαν στα δικαστηρια προκαταβολικα οποτε οταν βγηκε η 527 καλυψε και αυτη την κατηγορια συναδελφων.πολλοι φιλολογοι κ μαθηματικοι καθως κ φυσικοι προσεβαλαν τους πινακες της μεταβατικης περιοδου το 2011 και σε λιγο θα δικαιωθουν κ θα διοριστουν αναδρομικα.Λειτουργησαν προληπτικα και τωρα δικαιωνονται.Αρα η 527 αφορα κ επιτυχοντες!!!!!!!Αρκει να ειχαν εμπροθεσμα προσβαλει πινακες η διοικητικες πραξεις!!!!
Για μας που προσφύγαμε πέρσι βλέπεις κάποια θετική εξέλιξη; Ναι μεν ήμασταν εκπρόθεσμοι και αυτό ισχυρίστηκε το υπουργείο αλλά νομίζω το δικαστήριο απέρριψε αυτόν τον ισχυρισμό.

Αποσυνδεδεμένος ypernouli

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4552 στις: Απρίλιος 23, 2016, 08:37:26 μμ »
Αγαπητε συναδελφε ηρεμησε. Η αποψη μουνειναι ξεκαθαρη. Αλλωστε ναφερθηκα σε φωτογραφικες διαταξεις που βολευαν ομαδες. Δεν κοιταζω ποιος αδικηθηκε παραπανω απο τον αλλον. Μενω στο γεγονος οτι οι ασεπιτες επιτυχοντες αδικηθηκαν (κακως δεν αντιδρασανε δικαστικως τοτε εκτος απο ελαχιστους) οπως ομως και πολλοι απο αυτους γνωριζωντας τι ισχυε περιμενανε να διοριστουν με 24μηνο εχωντας ασεπ ομοιως και οι προυπηρεσιες με 40% και ιδιαιτερως σε καποιες ειδικοτητες που δεν υπηρχανε καν ασεπιτες.
Μην βλεπεις μονο ποιος αδικηθηκε. Το θεμα ειναι γιατι εγινε αυτη η αδικια και τι θανγινει απο εδω και στο εξης. Η αδικια οπως ανεφερα κατ εμε εγινε γιατι ολοι μας δουλευουμε αυτονομα και ποτε δεν διεκδικησαμε ενα δικαιο και συννομο συστημα διορισμων ή αμα θες δεν διεκδικησαμε καν να ισχυει 100% αυτο που επρεπε να ισχυει. Να σε ενημερωσω οτι πανω κατω ειμαστε στην ιδια ηλικια... ειμαι στην εκπαιδευση τοσα χρονια και γνωριζω αρκετα καλα τι γινεται και εγω οπως εσυ. Σν θελεις να σου πω οτι αδικηθηκατε παραπανω ως ασεπιτες θα σου πω ναι . Το γιατι ομως χανουμε. Γιατι επιρεπαμε σε αυτες τις ομαδες να κινουνται υπογεια αφου ολοι μας ειμαστε στον κοσμο μας.
Τελοσπαντων. Αυτα .

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ, κυρίως ότι το γιατί είναι αναγκαίο για την αυτοκριτική μας, όμως είναι σύνθετο, ποτέ δεν υπάρχει 1 αίτιο, θεωρώ όμως ότι ήταν θέμα άγνοιας, οι μεν με προϋπηρεσία βολεύονταν (εμείς ποσες φορές θα σκεφτούμε πχ τους νέους ανέργους; η αδικία που δεν σε αγγίζει δύσκολα σε προβληματίζει.. )οι δε δεν γνωρίζαμε τα δικαιώματά μας!! τόσο παιδική είναι η δικαιολογία μου... δεν είχα ποτέ σκεφτεί ότι μπορείς να αμφισβητήσεις τους νομους του κράτους!! νεαρή ηλικία, έλλειψη πολιτικής αγωγής, τότε περιμέναμε και νέο ασεπ που λογω μνημονίων ακυρώνονταν κλπ και τα ίδια αίτια που εντοπίζονται στις παθογένειες της χώρας μας. Είχα αφήσει πίσω μου τον διαγωνισμο. Τώρα όμως μαθαίνουμε και αυτό είναι το σημαντικό, ακομα και οι υπουργοί είναι υπόλογοι, δεν νομοθετούν χωρίς περιορισμούς. τέλειωσαν οι απολυταρχίες!! Πάντως να πω και ένα μπράβο σε όλους όσοι το ξεκίνησαν δικαστικά, χωρίς να έχουν καμια 527 να στηριχτούν!! Άνοιξαν το δρόμο να ενημερωθούμε και εμείς...

Θα δειξει πόσο γρήγορες θα είναι οι αλλαγές, ο πραγματικά ενιαίος αποδεκτός πίνακας από όλους, πάντως θα γίνει και ήδη είχαμε καταιγιστικές εξελίξεις λόγω δικαστηρίων. Μπορεί όχι τον επόμενο χρόνο, αλλά σε λίγα χρόνια και η αναπλήρωση και οι διορισμοί θα έχουν ομαλοποιηθεί... αναγκαστικά όπως λέει και ο Φίλης!!!

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4553 στις: Απρίλιος 23, 2016, 09:00:49 μμ »
Για μας που προσφύγαμε πέρσι βλέπεις κάποια θετική εξέλιξη; Ναι μεν ήμασταν εκπρόθεσμοι και αυτό ισχυρίστηκε το υπουργείο αλλά νομίζω το δικαστήριο απέρριψε αυτόν τον ισχυρισμό.
ακριβως τον απερριψε τον ισχυρισμο!!!ΟΠΟΤΕ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΒΑΣΙΜΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ ΔΙΚΑΙΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4554 στις: Απρίλιος 23, 2016, 09:25:24 μμ »
Μου φαίνεται πως ο νέος τρόπος διορισμού είναι η δικαστική οδός  :D και θα είναι για τα επόμενα χρόνια...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4555 στις: Απρίλιος 23, 2016, 09:44:29 μμ »
Μου φαίνεται πως ο νέος τρόπος διορισμού είναι η δικαστική οδός  :D και θα είναι για τα επόμενα χρόνια...
Πάντως αν συμβεί αυτό που λες δεν θα ΄χεις πρόβλημα σίγουρα. Έχω την εντύπωσε ότι συμμετέχεις σε όλων των ειδών τις προσφυγές. Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος και είναι πιθανό, πέρασε καιρός πάντως.  :P

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4556 στις: Απρίλιος 23, 2016, 10:15:00 μμ »
Όχι μάλλον με μπερδεύεις με άλλον, δεν έχω φετίχ με τις προσφυγές. Η μοναδική που έχω συμμετάσχει είναι των ασεπιτών.

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4557 στις: Απρίλιος 23, 2016, 10:17:48 μμ »
Όχι μάλλον με μπερδεύεις με άλλον, δεν έχω φετίχ με τις προσφυγές. Η μοναδική που έχω συμμετάσχει είναι των ασεπιτών.
οκ δεκτό, συγνώμη τότε. Υπάρχουν πάντως αρκετοί συνάδελφοι που κάνανε και για 36μηνο και για ΑΣΕΠ.

Αποσυνδεδεμένος johnd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 369
  • Φύλο: Άντρας
  • 1+1=3,14 + ΦΠΑ (ΠΕ03)
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4558 στις: Απρίλιος 23, 2016, 10:58:39 μμ »
πχ καθυστέρηση να ξεκινήσει
Αυτός είναι ο μόνος λόγος που αποτύγχανε η ΠΔΣ και η Ενισχυτική. Τα υπόλοιπα μπορεί να παίζουν ρόλο, αλλά δευτερεύοντα και σε καμία περίπτωση δεν επηρεάζουν το πρόγραμμα στο σύνολό του. Ας προσλάβουν του χρόνου μόνο όσους αρίστευσαν στον ΑΣΕΠ. Αν η ΠΔΣ και η Ενισχυτική ξεκινήσουν Μάρτιο(ακόμα και Νοέμβριο-Δεκέμβριο), τι να κόψουν από τα φροντιστήρια, αφού τα παιδιά ήδη θα έχουν γραφτεί σε αυτά και θα έχουν μπει σε ένα πρόγραμμα;
Οι καθηγητές ζητάνε από τους μαθητές τους να κατανοήσουν αυτά που τους διδάσκουν.

Εδώ μέσα βέβαια μερικοί αρνούνται πεισματικά να κατανοήσουν αυτά που διαβάζουν.

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4559 στις: Απρίλιος 23, 2016, 11:04:16 μμ »
Εχεις μια αμφισημη και περιεργη αποψη περι δικαιου!!!Εξηγησε μας σε παρακαλω τι εννοεις οταν λες οτι ολοι ακολουθησαν νομους του κρατους???Εγω εναν νομο γνωριζω θεμοθετημενο και συνταγματικα  κατοχυρωμενο.τον γραπτο διαγωνισμο ΑΣΕΠ!!!Αυτοι που αδικηθηκαν καταφωρα ειναι ολοι οι επιτυχοντες που τωρα καποιοι θρασυτατα τους αποκαλουν αποτυχοντες εν αντιθεσει προς τα δικαστηρια που τους δικαιωνουν αναδρομικα!!!Για πες μας λοιπον ποιοι αδικηθηκαν απο νομους του κρατους???Το 20% της τριτεκνιας που καθιερωσε η Γιαννακου ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΕΠ ειναι δικαιοσυνη???Ξερεις οτι πιεστηκε απο ομαδουλες που φωναζουν σημερα γιατι χανουν τα προνομια???το 40% δικη της ρυθμιση παλι ηταν εις βαρος του !00% ασεπ..κι αυτοι που την πιεσαν ακολουθησαν τον νομο του κρατους η ηταν κομματοσκυλα και συνδικαλισταραδες της ολμε??Το 24μηνο του χοτρο στυλιανιδη που το ΘΕΣΜΟΘΕΤΗΣΕ  κατοπιν πιεσης της παλιας ξοφλημενης ενωσης αναπληρωτων με την επωνυμια ΠΕΑ που λειτουργουσαν υποχθονια εις βαρος των συναδελφων τους ΑΣΕΠΙΤΩΝ κΙ ΑΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ???Επισης ξερεις οτι κατι ομαδουλες που σημερα σκουζουν εδω μεσα οτι ακολουθησαν τη νομιμοτητα πιεσαν τη ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ και το 24μηνο το εκανε 23,5 κι επειδη αυτοι δεν προλαβαν να διοριστουν λογω μνημονιου ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΤΕΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???Λοιπον επειδη δεν τα γνωριζεις καλα τα πραγματα κι επειδη ειμαι χρονια στην πιατσα να σε προιδεασω οτι απο εδω και περα οταν θα μιλας για νομους του κρατους θα απευθυνεσαι μονο σε φεκιτες και επιτυχοντες που τους καβαλησαν οι αλλοι απο το 2002 κ εφεξης!!!!Η παλια ΠΕΑ ειναι υπευθυνη για πολλα κακως κειμενα στους πινακες....επιναν καφεδακι με το Στυλιανιδη ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΝ ΜΕ ΑΣΕΠ!!!!Και τριτεκνοι και πολυτεκνοι και ΠΔΣ Και μην ανοιξω το στομα μου και ποιοι αλλοι.....ΑΥΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ !!!!!ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΛΗΣΑΝ!!!!Μην τα ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ
Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεετσι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(δεν εχω λόγια συναδελφε..να σαι καλα που τα πες!)

Αποσυνδεδεμένος geniuslak

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4560 στις: Απρίλιος 23, 2016, 11:13:34 μμ »
Ούτε μισό μόριο για προϋπηρεσία !!! Μόνο ΑΣΕΠ!!!Σε κάθε αλλη περίπτωση  ΠΡΟΣΦΥΓΗ!!!
ΠΕ0402

Αποσυνδεδεμένος die

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 729
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4561 στις: Απρίλιος 23, 2016, 11:23:05 μμ »
asep2008, όταν αισθανόμαστε ότι μας πνίγει το δίκιο, εύκολα καταλήγουμε στο να γίνουμε άδικοι. Παρ’ ότι συμφωνώ για τις ομάδες πίεσης και θυμάμαι καλά πώς προέκυψαν κατά καιρούς οι διάφοροι νόμοι που έπειτα κρίθηκαν αντισυνταγματικοί, δεν σημαίνει ότι έχουμε το δικαίωμα να τσουβαλιάζουμε μαζί με τους ανθρώπους που ανήκαν σ’ αυτές τις ομάδες και τους ανθρώπους που έκαναν χρήση των ρυθμίσεων αυτών. Δηλαδή αν τότε συμπλήρωνες τα κριτήρια για το 24μηνο θα έλεγες «ευχαριστώ δεν θα πάρω»; Να σου θυμίσω ότι πολλοί ασεπίτες δεν αντιδρούσαν (κακώς) τότε γιατί θεωρούσαν ότι τουλάχιστον μέσα από τον δρόμο της αναπλήρωσης τελικά θα διοριστούν (άρα η προσπάθειά τους δεν θα πήγαινε χαμένη), όπως επίσης θα σου θυμίσω ότι πολλοί διοριστέοι που ανήκαν ταυτόχρονα στο 24μηνο επέλεγαν να διοριστούν με αυτό για να έχουν καλύτερη τοποθέτηση. Μην κατηγορούμε λοιπόν όποιον κάνει χρήση του νόμου συλλήβδην
Συναδελφε αρκετα σωστη η τοποθετηση σου.

Επειδη αναφερθηκαν καποιοι στη Γιαννακου να αναφερω οτι το 2003 μας ειχε πει σε μια συναντηση οτι τα ΑΕΙ-ΤΕΙ δεν υπαρχουν για να διοριζονται οι αποφοιτοι στο δημοσιο και πως ειναι λαθεμενη η προσεγγιση οσων το συσχετιζουν, τονιζοντας οτι η Πολιτεια δεν υποχρεουται σε διορισμο ολων των αποφοιτων των σχολων.
Σε ερωτημα μου γιατι δεν μειωνονται δραματικα οι εισακτεοι των σχολων δεν απαντησε. Τί να μου πει αλλωστε; οτι ειναι το τρικ της μειωσης της ανεργιας;Το μονο που της αναγνωριζω οτι ηταν σωστο, ειναι η βαση του 10.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4562 στις: Απρίλιος 24, 2016, 12:02:02 πμ »
Ούτε μισό μόριο για προϋπηρεσία !!! Μόνο ΑΣΕΠ!!!Σε κάθε αλλη περίπτωση  ΠΡΟΣΦΥΓΗ!!!

τώρα αποκλειστικά στα περίπτερα έξω από το ΣΤΕ


Αποσυνδεδεμένος crown1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4563 στις: Απρίλιος 24, 2016, 12:05:19 πμ »
Εχεις μια αμφισημη και περιεργη αποψη περι δικαιου!!!Εξηγησε μας σε παρακαλω τι εννοεις οταν λες οτι ολοι ακολουθησαν νομους του κρατους???Εγω εναν νομο γνωριζω θεμοθετημενο και συνταγματικα  κατοχυρωμενο.τον γραπτο διαγωνισμο ΑΣΕΠ!!!Αυτοι που αδικηθηκαν καταφωρα ειναι ολοι οι επιτυχοντες που τωρα καποιοι θρασυτατα τους αποκαλουν αποτυχοντες εν αντιθεσει προς τα δικαστηρια που τους δικαιωνουν αναδρομικα!!!Για πες μας λοιπον ποιοι αδικηθηκαν απο νομους του κρατους???Το 20% της τριτεκνιας που καθιερωσε η Γιαννακου ΑΝΤΙΘΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΑΣΕΠ ειναι δικαιοσυνη???Ξερεις οτι πιεστηκε απο ομαδουλες που φωναζουν σημερα γιατι χανουν τα προνομια???το 40% δικη της ρυθμιση παλι ηταν εις βαρος του !00% ασεπ..κι αυτοι που την πιεσαν ακολουθησαν τον νομο του κρατους η ηταν κομματοσκυλα και συνδικαλισταραδες της ολμε??Το 24μηνο του χοτρο στυλιανιδη που το ΘΕΣΜΟΘΕΤΗΣΕ  κατοπιν πιεσης της παλιας ξοφλημενης ενωσης αναπληρωτων με την επωνυμια ΠΕΑ που λειτουργουσαν υποχθονια εις βαρος των συναδελφων τους ΑΣΕΠΙΤΩΝ κΙ ΑΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ???Επισης ξερεις οτι κατι ομαδουλες που σημερα σκουζουν εδω μεσα οτι ακολουθησαν τη νομιμοτητα πιεσαν τη ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ και το 24μηνο το εκανε 23,5 κι επειδη αυτοι δεν προλαβαν να διοριστουν λογω μνημονιου ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΡΙΤΕΣ ΤΩΝ ΠΑΝΤΩΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ???Λοιπον επειδη δεν τα γνωριζεις καλα τα πραγματα κι επειδη ειμαι χρονια στην πιατσα να σε προιδεασω οτι απο εδω και περα οταν θα μιλας για νομους του κρατους θα απευθυνεσαι μονο σε φεκιτες και επιτυχοντες που τους καβαλησαν οι αλλοι απο το 2002 κ εφεξης!!!!Η παλια ΠΕΑ ειναι υπευθυνη για πολλα κακως κειμενα στους πινακες....επιναν καφεδακι με το Στυλιανιδη ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΝ ΜΕ ΑΣΕΠ!!!!Και τριτεκνοι και πολυτεκνοι και ΠΔΣ Και μην ανοιξω το στομα μου και ποιοι αλλοι.....ΑΥΤΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ !!!!!ΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΜΙΛΗΣΑΝ!!!!Μην τα ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ
έτσι όπως τα λες εχουν τα πράγματα!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160925
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 716
Σύνολο: 732

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.