*

Αποστολέας Θέμα: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)  (Αναγνώστηκε 996087 φορές)

0 μέλη και 29 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4802 στις: Απρίλιος 26, 2016, 05:57:42 μμ »
Φέτος ούτε σε διαβούλευση δεν έφτασε… ;D ;D
Θα τριτώσει το κακό, ένα  μεταβατικό σχέδιο για προσλήψεις αναπληρωτών δεν είναι άξιοι να ψηφίσουν, πως θα καταφέρουν άραγε να περάσουν ένα μόνιμο σύστημα για διορισμούς με διαδικασίες ασεπ  για το 2016-17?


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4803 στις: Απρίλιος 26, 2016, 06:08:22 μμ »
++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος Aplas

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4804 στις: Απρίλιος 26, 2016, 06:32:14 μμ »
  Θα γίνω κακιά:έχουν τα απαιτούμενα προσόντα για να πάνε;Ακόμη και αν δεν είναι τα αντικειμενικά(πτυχίο, ΑΣΕΠ), ξέρεις υπάρχει και κάτι που λέγεται ΄΄κότσια''. Εκεί ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟ!!!Πρέπει να το λέει η καρδούλα σου..εξάλλου πολλά βύσματα από επαρχία που μένουν και κοντά σε δυσπρόσιτα σχολεία θα ήθελαν να καρπώνονται τα μόρια των δυσπρόσιτων...και πίστεψέ με έχω πολλά παραδείγματα.Τόσα χρόνια έχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχω φρίξει!!!

εχω τα ''κοτσια'' να παω εθελοντικα στα δυσπροσιτα διοτι αγαπω την εκπαιδευση και θεωρω καθηκον μου να μορφωνω τα παιδια...εγω θα παω χωρις μισθο, αρκει να μου προσφερουν στεγη και τροφη! οποιος εχει τα ''κοτσια'', ας πραξει αναλογα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2016, 06:33:48 μμ από dialektikos »

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4805 στις: Απρίλιος 26, 2016, 06:34:58 μμ »
Μετά τα ασφαλιστικά μέτρα θα το μαζέψει πίσω . Είναι ανίκανοι και επιζήμιοι για τη χώρα οι αριστεροί . Προσωπική μου άποψη θα φύγουν σύντομα . 3ο μνημόνιο με καβάτζα 4ο δεν μπορεί να σταθεί ! Dialectikos βενζίνη ή εισιτήρια πως θα αγοράζεις ; Αν αρρωστήσεις τι θα κανείς; Μη λες πράγματα που δεν γίνονται !

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4806 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:10:51 μμ »
  Θα γίνω κακιά:έχουν τα απαιτούμενα προσόντα για να πάνε;Ακόμη και αν δεν είναι τα αντικειμενικά(πτυχίο, ΑΣΕΠ), ξέρεις υπάρχει και κάτι που λέγεται ΄΄κότσια''. Εκεί ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΥΡΙΣΜΟ!!!Πρέπει να το λέει η καρδούλα σου..εξάλλου πολλά βύσματα από επαρχία που μένουν και κοντά σε δυσπρόσιτα σχολεία θα ήθελαν να καρπώνονται τα μόρια των δυσπρόσιτων...και πίστεψέ με έχω πολλά παραδείγματα.Τόσα χρόνια έχουν δει πολλά τα μάτια μου και έχω φρίξει!!!εχω τα ''κοτσια'' να παω εθελοντικα στα δυσπροσιτα διοτι αγαπω την εκπαιδευση και θεωρω καθηκον μου να μορφωνω τα παιδια...εγω θα παω χωρις μισθο, αρκει να μου προσφερουν στεγη και τροφη! οποιος εχει τα ''κοτσια'', ας πραξει αναλογα!!
Ούτε στέγη, αλλά ούτε και τροφή θα σου δώσουν....γ'αυτό πρόσεξε τι εύχεσαι....για όλους τους είμαστε αναλώσιμοι.
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος thrileontas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 770
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4807 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:11:23 μμ »
1. μεχρι αργα χθες ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. 2. Σχετικά με το τι άλλαξε;;; Διιστανται οι απόψεις εδώ. Άλλοι μιλάνε για αφόρητη πίεση από συνδικαλιστές (πρόωρος επιτάφιος κύριοι . ναι να διορθωνοταν το θεμα για δυσπροσιτα, αλλα εδω πετυχατε τι;;;αντε ρε και μιλατε και για θριαμβο τρομαρα σας) και από μεμονωμένους θιγόμενους, άλλοι για το ότι δεν υπηρξε τελικά η δυνατότητα να βρεθούν κονδύλια για μονιμους - εστω για τους 3500 που ηταν ο στοχος- , οποτε τα διαλυσαμε ολα. πατε για εκλογες και αφηνετε συντίμμια πίσω ;; τι στην ευχή κανετε;;; 3.μεχρι να ξεδιαλυθουν ολα , να ξέρετε ότι ειμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ οσοι δεν μπορουμε εκ των πραγματων να ξαναδωσουμε. Επειδη διαβάζω τόσο καιρό υπομονετικά ένα κάρο παπαριές για τον ΑΣΕΠ από διαφορους , το ΑΣΕΠ είναι μια ρωσικη ρουλετα και το ξερουν απαντες. μια φορά φτανει και περισσευει.  για να δούμε εκει τι θα γινει. θα τολμησει να μας βαλει ο οποιοσδηποτε  στην ρουλετα ;;; και  μην ξαναδιαβάσω αηδιες για ισοτιμια κλπ. ειμαι 50 , εδωσα, εγραψα καλα, καμια διασφαλιση δεν εχω οτι θα ξαναγραψω καλα για χιλιους δυο λογους, εχω παιδια , υποχρεωσεις δανεια κερατα λογαριασμους κλπ. και δεν εχω αλλη ευκαιρια πια. ξοφλησα οπως πολλοι εδω στο φορουμ που υπομονετικα διαβαζουμε σαχλαμαρες. Με 7 χρόνια συνεχους παρουσιας στα σχολεια. Φτανει. 4. το στε παει περιπατο;;;αλλα πιο στε ρε σεις;;; αυτος- δεν σε σέβομαι πλέον καθόλου κυριε Φίλη -  δεν ελεγε οτι πρεπει να αλλαξει ο πινακας των αναπληρωτων λογω στε;;; γιατι δεν θα ανοιξουν τα σχολεια αλλιως;;;τρελλαθηκαμε τελειως;;;  εχω μεινει άναυδος και μαλάκας. γιατι τους ψηφισα κιολας. 5.Καλό Πάσχα σε όλους. τι αλλο να πουμε δηλαδή;; να μαλωνουμε πάλι;;; δεν θα συμμετάσχω. και τωρα έγραψα κατι γιατι πιεστηκα από φιλους και φιλες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2016, 09:19:10 μμ από thrileontas »

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4808 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:13:22 μμ »
Χμμμ...
"Ασυνταξίες", έλλειψη τόνων, έλλειψη κενού μετά από τελεία, έλλειψη τελείας στο τέλος.
 :)
Δεκτή η παρατήρηση.  ;)

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4809 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:18:06 μμ »
1. μεχρι αργα χθες ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ. 2. Σχετικά με το τι άλλαξε;;; Διιστανται οι απόψεις εδώ. Άλλοι μιλάνε για αφόρητη πίεση από συνδικαλιστές (πρόωρος επιτάφιος κύριοι . ναι να διορθωνοταν το θεμα για δυσπροσιτα, αλλα εδω πετυχατε τι;;;αντε ρε και μιλατε και για θριαμβο τρομαρα σας) και από μεμονωμένους θιγόμενους, άλλοι για το ότι δεν υπηρξε τελικά η δυνατότητα να βρεθούν κονδύλια για μονιμους - εστω για τους 3500 που ηταν ο στοχος- , οποτε τα διαλυσμε ολα. πατε για εκλογες και αφηνετε συντίμμια πίσω ;; τι στην ευχή κανετε;;; 3.μεχρι να ξεδιαλυθουν ολα , να ξέρετε ότι ειμαστε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ οσοι δεν μπορουμε εκ των πραγματων να ξαναδωσουμε. Επειδη διαβάζω τόσο καιρό υπομονετικά ένα κάρο παπαριές για τον ΑΣΕΠ από διαφορους , το ΑΣΕΠ είναι μια ρωσικη ρουλετα και το ξερουν απαντες. μια φορ φτανει και περισσευει.  για να δούμε εκει τι θα γινει. θα τολμησει να μας βαλει ο οποιοσδηποτε  στην ρουλετα ;;; και  μην ξαναδιαβάσω αηδιες για ισοτιμια κλπ. ειμαι 50 , εδωσα, εγραψα καλα, καιμια διασφαλιση δεν εχω οτι θα ξαναγραψω καλα για χιλιους δυο λογους, εχω παιδια , υποχρεωσεις δανεια κερατα λογαρισμους κλπ. και δεν εχω αλλη ευκαιρια πια. ξοφλησα οπως πολλοι εδω στο φορουμ που υπομονετικα διαβαζουμε σαχλαμαρες. με 7 χρονια συνεχους παουσιας στα σχολεια. φτανει. 4. το στε παει περιπατο;;;αλλα πιο στε ρε σεις;;; αυτος- δεν σε σέβομαι πλέον καθόλου κυρις Φίλη -  δεν ελεγε οτι πρεπει να αλλαξει ο πινακας των αναπληρωτων λογω στε;;; γιατι δεν θα ανοιξουν τα σχολεια αλλιως;;;τρελλαθηκαμε τελειως;;;  εχω μεινει αναυδος και μαλακας. γιατι τους ψηφισα κιολας. 5.Καλό Πάσχα σε όλους. τι αλλο να πουμε δηλαδή;; να μαλωνουμε πάλι;;; δεν θα συμμετάσχω. και τωρα ενραψα κατι για τι πιεστηκα από φιλους και φιλες.
Tι να πω........όλοι αυτοί που διαμαρτύρονταν για τους ιδιωτικούς πανηγυρίζουν σήμερα;
Ο υπουργός θα πάει λέει σε ασέπ...γιατί;;
Για να τα χει καλά(ρίχνοντας στάχτη στα μάτια ένα πράμα) με το ΣΤΕ ή για να καλύψει την αποτυχία των μηδενικών διορισμών;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2016, 07:20:16 μμ από anixia »

Αποσυνδεδεμένος physicos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 339
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4810 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:35:44 μμ »
μπραβο στο συναδερφο thrileonta.συμφωνω με τα παντα.κι εγω απο τα συννεφα πεφτω....κριμα....

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4811 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:40:47 μμ »
Ναι,σιγα μην ειναι ο Φιλης τοτε.Ο,τι να ναι ταζει.Τσαμπα ειναι.Απο την αλλη τωρα που το σκεφτομαι για τις εκλογες,γιατι να τον ξεμπαρκαρουν τον αλλον οι εξω;Ποιον θα βρουν καλυτερο;
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος KERY12

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 709
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ 04 02
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4812 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:44:40 μμ »
Το ίδιο το υπουργείο με δικό του δελτίο τύπου ανακίνησε το θέμα, μάλιστα είχε στείλει και τις απαραίτητες διευκρινήσεις για το αναγκαίο της αλλαγής.

http://xenesglosses.eu/2016/04/erotiseis-kai-apantiseis-apo-ypourgeio-paideias-gia-neo-systima-proslixeon-ton-anapliroton/

Αντιγράφω από το παραπάνω κείμενο:

Επειδή, λοιπόν, όλες οι παραπάνω ρυθμίσεις ( παράγραφοι 1, 8 και 9 του άρθρου 9 του ν.3848/2010) κρίθηκαν αντισυνταγματικές από το ΣτΕ, πρέπει η σημερινή ηγεσία του ΥΠ.Π.Ε.Θ.  για τη σχολική χρονιά 2016-2017 να θεσπίσει τον τρόπο πρόσληψης των αναπληρωτών λαμβάνοντας υπόψη τη νομολογία του ΣτΕ. Εδώ, πρέπει να προσθέσουμε ότι ήδη έχουν δικαιωθεί  επιτυχόντες του ΑΣΕΠ που προσέφυγαν στη δικαιοσύνη επειδή θεωρήθηκε ότι αδικήθηκαν από τις παραπάνω ρυθμίσεις και το ΥΠ.Π.Ε.Θ υποχρεώνεται να τους διορίσει ακόμη και αν ανήκουν σε ειδικότητες που σήμερα δεν χρειάζεται η εκπαίδευση.

Άλλαξε κάτι και δε το κατάλαβα. Αυτά που έγραφαν τότε ισχύουν ή όχι;

Αυτό άλλωστε συνέβη και πέρσι. Το ΣτΕ λαμβάνοντας υπόψη το υπέρτερο δημόσιο συμφέρον που είναι να ανοίξουν τα σχολεία τον Σεπτέμβρη, έδωσε μια τελευταία ευκαιρία στο ΥΠ.Π.Ε.Θ. Ουσιαστικά δεν ακύρωσε την Προκήρυξη του Υπουργείου για πρόσληψη αναπληρωτών εκπαιδευτικών, για να μπορέσουν να ανοίξουν τα σχολεία, το ανάγκασε όμως με την απόφασή του να θέσει από το σχολικό έτος 2016-2017 τη διαδικασία υπό το ΑΣΕΠ θέτοντας αξιοκρατικά και μόνο κριτήρια. Επομένως, η προτεινόμενη διάταξη πρέπει να είναι συνταγματικά ανεκτή αλλά και κοινωνικά δίκαιη για όλες τις κατηγορίες των αναπληρωτών. Αυτό επιτυγχάνεται, ειδικά, αν ληφθούν υπόψη τα εξής:

Τελικά τα σχολεία θα ανοίξουν με καθηγητές ή όχι. Το ίδιο το υπουργείο μιλά για "παρανομίες" που πρέπει να διορθωθούν άμεσα αλλά μετά τα γυρίζει και έχουμε μια από τα ίδια.

Το δρόμο όμως τον δείχνει.

Προφανώς για μια ακόμη φορά ζούμε ηρωικές στιγμές.

Thrileonta τα έγραψες μια χαρά :)

Α, ξέχασα, τελευταία ευκαιρία στο υπουργείο αλλά αν δηλώσουμε ότι αναλαμβάνουμε τη πολιτική ευθύνη καθαρίζουμε. Ποια amstel!, όπα , ποιοι νόμοι!

Οι διορισμοί δε χρειάζονται άμεσα, πρώτα θα κάνουμε ΑΣΕΠ, μετά θα βγάλουμε τα αποτελέσματα, θα έχουν περάσει 2 χρόνια. Ποιος από αυτούς θα είναι ακόμη εκεί για να αναλάβει τις ευθύνες του;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 26, 2016, 07:48:50 μμ από KERY12 »

Αποσυνδεδεμένος fainareti

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 524
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4813 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:46:36 μμ »
ΕΚΛΟΓΕΣ ΜΥΡΙΖΟΜΑΙ.....
Η μοίρα του ανθρώπου είναι η εξελιξη.

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ
Απ: Νέος τρόπος διορισμών/προσλήψεων (2016) (Νέο Νομοσχέδιο)
« Απάντηση #4814 στις: Απρίλιος 26, 2016, 07:51:25 μμ »
Το ίδιο το υπουργείο με δικό του δελτίο τύπου ανακίνησε το θέμα, μάλιστα είχε στείλει και τις απαραίτητες διευκρινήσεις για το αναγκαίο της αλλαγής.

http://xenesglosses.eu/2016/04/erotiseis-kai-apantiseis-apo-ypourgeio-paideias-gia-neo-systima-proslixeon-ton-anapliroton/

Αντιγράφω από το παραπάνω κείμενο:

Επειδή, λοιπόν, όλες οι παραπάνω ρυθμίσεις ( παράγραφοι 1, 8 και 9 του άρθρου 9 του ν.3848/2010) κρίθηκαν αντισυνταγματικές από το ΣτΕ, πρέπει η σημερινή ηγεσία του ΥΠ.Π.Ε.Θ.  για τη σχολική χρονιά 2016-2017 να θεσπίσει τον τρόπο πρόσληψης των αναπληρωτών λαμβάνοντας υπόψη τη νομολογία του ΣτΕ. Εδώ, πρέπει να προσθέσουμε ότι ήδη έχουν δικαιωθεί  επιτυχόντες του ΑΣΕΠ που προσέφυγαν στη δικαιοσύνη επειδή θεωρήθηκε ότι αδικήθηκαν από τις παραπάνω ρυθμίσεις και το ΥΠ.Π.Ε.Θ υποχρεώνεται να τους διορίσει ακόμη και αν ανήκουν σε ειδικότητες που σήμερα δεν χρειάζεται η εκπαίδευση.

Άλλαξε κάτι και δε το κατάλαβα. Αυτά που έγραφαν τότε ισχύουν ή όχι;

Αυτό άλλωστε συνέβη και πέρσι. Το ΣτΕ λαμβάνοντας υπόψη το υπέρτερο δημόσιο συμφέρον που είναι να ανοίξουν τα σχολεία τον Σεπτέμβρη, έδωσε μια τελευταία ευκαιρία στο ΥΠ.Π.Ε.Θ. Ουσιαστικά δεν ακύρωσε την Προκήρυξη του Υπουργείου για πρόσληψη αναπληρωτών εκπαιδευτικών, για να μπορέσουν να ανοίξουν τα σχολεία, το ανάγκασε όμως με την απόφασή του να θέσει από το σχολικό έτος 2016-2017 τη διαδικασία υπό το ΑΣΕΠ θέτοντας αξιοκρατικά και μόνο κριτήρια. Επομένως, η προτεινόμενη διάταξη πρέπει να είναι συνταγματικά ανεκτή αλλά και κοινωνικά δίκαιη για όλες τις κατηγορίες των αναπληρωτών. Αυτό επιτυγχάνεται, ειδικά, αν ληφθούν υπόψη τα εξής:

Τελικά τα σχολεία θα ανοίξουν με καθηγητές ή όχι. Το ίδιο το υπουργείο μιλά για "παρανομίες" που πρέπει να διορθωθούν άμεσα αλλά μετά τα γυρίζει και έχουμε μια από τα ίδια.

Το δρόμο όμως τον δείχνει.

Προφανώς για μια ακόμη φορά ζούμε ηρωικές στιγμές.

Thrileonta τα έγραψες μια χαρά :)

Α, ξέχασα, τελευταία ευκαιρία στο υπουργείο αλλά αν δηλώσουμε ότι αναλαμβάνουμε τη πολιτική ευθύνη καθαρίζουμε. Ποια amstel!, όπα , ποιοι νόμοι!

Οι διορισμοί δε χρειάζονται άμεσα, πρώτα θα κάνουμε ΑΣΕΠ, μετά θα βγάλουμε τα αποτελέσματα, θα έχουν περάσει 2 χρόνια. Ποιος από αυτούς θα είναι ακόμη εκεί για να αναλάβει τις ευθύνες του;
Σωστά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος anixia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3071
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160927
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 733
Σύνολο: 747

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.