*

Αποστολέας Θέμα: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π  (Αναγνώστηκε 184145 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vg76

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #308 στις: Αύγουστος 18, 2021, 05:54:26 μμ »
Εκανα αιτηση το Νοεμβρη του 20.
Εγιναν τα απαραιτητα απο τη ΓΣ του τμηματος, εγινε ο ελεγχος νομιμοτητας απο το υπουργειο, μου ζητηθηκε εξτρα μλαντιγραφο μισθοδοσιας (νομιζω) το Μαιο.

Αυτό λογικά σημαίνει πως θα περιλαμβάνονται και νέοι αιτούντες στις μετατάξεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι η αίτηση έγινε το ημερολογιακό έτος 2020. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει σημασία αυτό εφόσον οι αιτήσεις ήταν έως και τον Μάρτιο του 2021.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #309 στις: Αύγουστος 18, 2021, 06:42:44 μμ »
Αυτό λογικά σημαίνει πως θα περιλαμβάνονται και νέοι αιτούντες στις μετατάξεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι η αίτηση έγινε το ημερολογιακό έτος 2020. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει σημασία αυτό εφόσον οι αιτήσεις ήταν έως και τον Μάρτιο του 2021.

Δεν γνωριζω να πω κατι παραπανω.
Ξερω οτι οι αιτησεις για την επομενη ακαδημαϊκη χρονια γινονται μεχρι τελη Μαρτιου. Δεν υπαρχει, ομως, καπου καποια ημερομηνια για εναρξη αιτησεων!
Εγω εστειλα τα χαρτια μου στις 20 Νοεμβριου αν θυμαμαι καλα
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος georgkip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η μόρφωση ποτέ δεν χάνεται
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #310 στις: Αύγουστος 20, 2021, 07:38:25 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα παρακαλώ να με ενημερώσετε για τις θέσεις ΕΔΙΠ. Προσπαθώ να βγάλω μια άκρη διαβάζοντας διάφορα στο διαδίκτυο , αλλά δεν μπορώ να σχηματίσω μια καθαρή εικόνα. Αν πάρω μετάταξη ως ΕΔΙΠ χάνω τη θέση μου στη Δευτεροβάθμια? Και αν αξιολογηθώ αρνητικά μετά την 5ετία ως ΕΔΙΠ, πού πάω? Μένω άνεργη? Και επίσης ποιος είναι ο μισθός? Χάνω τις μισθολογικές κλίμακες που είχα ως καθηγήτρια Δευτεροβάθμιας και ξεκινάω από τον βασικό? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ζητάω συγγνώμη αν οι ερωτήσεις μου έχουν απαντηθεί κάπου στο forum(δεν τις βρήκα :) 

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #311 στις: Αύγουστος 20, 2021, 08:53:42 μμ »
Καλησπέρα, θα ήθελα παρακαλώ να με ενημερώσετε για τις θέσεις ΕΔΙΠ. Προσπαθώ να βγάλω μια άκρη διαβάζοντας διάφορα στο διαδίκτυο , αλλά δεν μπορώ να σχηματίσω μια καθαρή εικόνα. Αν πάρω μετάταξη ως ΕΔΙΠ χάνω τη θέση μου στη Δευτεροβάθμια? Και αν αξιολογηθώ αρνητικά μετά την 5ετία ως ΕΔΙΠ, πού πάω? Μένω άνεργη? Και επίσης ποιος είναι ο μισθός? Χάνω τις μισθολογικές κλίμακες που είχα ως καθηγήτρια Δευτεροβάθμιας και ξεκινάω από τον βασικό? Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ζητάω συγγνώμη αν οι ερωτήσεις μου έχουν απαντηθεί κάπου στο forum(δεν τις βρήκα :)

Καλησπέρα,
Για το μισθολόγιο μπορείς να βρεις πληροφορίες στις σελίδες 14-15 του παρόντος thread. Για το τι γίνεται σχετικά με την θέση σου στη δευτεροβάθμια ή με την ενδεχόμενη αρνητική αξιολόγηση και την θέση σου, δε γνωρίζω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3643
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #312 στις: Αύγουστος 20, 2021, 09:08:50 μμ »
Καλησπέρα,
Για το μισθολόγιο μπορείς να βρεις πληροφορίες στις σελίδες 14-15 του παρόντος thread. Για το τι γίνεται σχετικά με την θέση σου στη δευτεροβάθμια ή με την ενδεχόμενη αρνητική αξιολόγηση και την θέση σου, δε γνωρίζω.

Τη θεση στη β/βαθμια (ή στην α/βαθμια αντιστοιχα) σιγουρα τη χανει καποιος πταν παρει μεταταξη.
Μεταταξη σημαινει φευγω απο μια υπηρεσια και παω σε αλλη.
Μεταθεση φευγω απο ενα μερος και παω σε αλλο, αλλα στην ιδια υπηρεσια για παντα (μεχρι να ζητησω την επομενη μεταθεση)
Αποσπαση φευγω απο ενα μερος και παω σε αλλο στην ιδια υπηρεσια (ή σε αλλη) για περιορισμενο χρονιακο διαστημα και με το τελος του γυρναω στην αρχικη μου θεση
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος nemo13

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 44
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #313 στις: Αύγουστος 20, 2021, 09:27:06 μμ »
Αυτό λογικά σημαίνει πως θα περιλαμβάνονται και νέοι αιτούντες στις μετατάξεις. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το γεγονός ότι η αίτηση έγινε το ημερολογιακό έτος 2020. Κανονικά δεν θα έπρεπε να έχει σημασία αυτό εφόσον οι αιτήσεις ήταν έως και τον Μάρτιο του 2021.

Και η ερώτηση του 1.000.000 ευρώ είναι γιατί προβλέπεται οι αιτήσεις να γίνονται μέχρι τον Μάρτιο κάθε έτους. Μήπως για να έχει ολοκληρωθεί λέω εγώ η διαδικασία το καλοκαίρι του έτους και να μην δημιουργούνται προβλήματα και στο σχολείο και στο Πανεπιστήμιο? Και πώς γίνεται ρωτάω πάλι εγώ το αγαπημένο μας Υπουργείο να μην έχει βγάλει ακόμα τις μετατάξεις του προηγούμενου έτους? Έχει κάποιος ευθύνη για αυτό? Έχει γίνει κάποια αναφορά - διαμαρτυρία - καταγγελία από κάποιον εδώ πέρα? Είναι νομίζω τελευταία φορά που γράφω εδώ. Εδώ μοιάζει περισσότερο ομαδική ψυχοθεραπεία ή Μπούρου μπούρου με τον Πούρου. Α και για να μην ξεχνιόμαστε. Τετράκις εκατομμύρια μαζικοί διορισμοί ΤΩΡΑ.

Αποσυνδεδεμένος georgkip

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η μόρφωση ποτέ δεν χάνεται
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #314 στις: Αύγουστος 21, 2021, 01:01:14 πμ »
Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας! :)

Αποσυνδεδεμένος asourina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #315 στις: Αύγουστος 23, 2021, 07:09:32 μμ »
Τίποτα νεώτερο;

Αποσυνδεδεμένος daskalos2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #316 στις: Αύγουστος 25, 2021, 04:48:46 μμ »
Φτάσαμε 25 Αυγούστου και δεν κινείται τίποτα. Πρέπει να βρούμε στοιχεία επαφής για το Υπουργείο Εσωτερικών και να πιέσουμε εκεί. Θα πάρω αύριο τηλ. να προσπαθήσω να βρω άκρη.

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #317 στις: Αύγουστος 26, 2021, 10:41:36 πμ »
Καλημέρα,
Επικοινώνησα σήμερα με την κα Κάριγιάννη. Τα χαρτιά μας βρίσκονται ακόμη στο υπουργείο εσωτερικών. Μου τόνισε ότι άπαξ και επιστρέψουν η διαδικασία είναι σύντομη. Ωστόσο, ενώ επανειλημμένα της ζήτησα να κάνει μια εκτίμηση σχετικά με το πότε αναμένεται να ολοκληρωθεί η διαδικασία, δήλωσε ότι δεν είναι σε θέση να το κανει. Στο υπουργείο εσωτερικών δεν ξέρω που να απευθυνθώ. Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει να παίρνουμε και εμείς τηλέφωνο. Μια κούραση γενικώς.

Αποσυνδεδεμένος Sapere Aude

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #318 στις: Αύγουστος 26, 2021, 10:47:57 πμ »

στο: https://www.ypes.gr/tilefonikos-katalogos/ υπάρχει ο κατάλογος των τμημάτων/διευθύνσεων του ΥΠΕΣ.

Το τμήμα κινητικότητας, η Διεύθυνση διαχείρισης ανθρ. δυναμικού καθώς και η Γ.Δ. ανθρ. δυναμικού μοιάζουν τα σχετικότερα

Αποσυνδεδεμένος Sofsof

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #319 στις: Αύγουστος 26, 2021, 11:16:16 πμ »
Πήρα στο 2131313482 (γδ διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού). Έγινε αναζήτηση ονομαστικά και στη συνέχεια με κριτήριο το τμήμα αλλά δεν βρέθηκε κάτι σχετικό. Καταλήξαμε ότι αυτό οφείλεται στο οτι η διαδικασία διεκπεραιωνεται μαζικά. Με παρέπεμψε στα τηλέφωνα 257 η 256 η 281 (χωρίς να είναι βέβαιη ότι είναι και τα σωστά τμήματα) , προκειμένου να αναζητήσω τον αριθμό εισερχόμενου και να μπορέσει να μου δώσει κάποιες πληροφοριες. Δεν απαντάει κανένα από τα τρία.

Αποσυνδεδεμένος daskalos2021

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #320 στις: Αύγουστος 26, 2021, 11:26:29 πμ »
Ευχαριστουμε, καλη κινηση. Δεν μπορουν να ξερουν απο το υπουεγειο αρ. Πρωτ. Και που πηγε το εγγραφο?

Αποσυνδεδεμένος aporos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Για τις Μετατάξεις των Εκπαιδευτικών σε θέσεις Ε.ΔΙ.Π
« Απάντηση #321 στις: Αύγουστος 26, 2021, 11:30:02 πμ »
Πήρα κι εγώ. Φωνή βοώντος εν τη ερήμω. Να στείλουμε όλοι μέιλ στην προϊσταμένη, την Καμπισοπούλου και να ζητήσουμε ακριβείς πληροφοριες πού βρίσκονται τα χαρτιά μας. Να πιέσει και αυτή. ekampisopoulou@minedu.gov.gr

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159540
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 262
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 242
Σύνολο: 243

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.101 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.