*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 393205 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #126 στις: Μάιος 20, 2016, 01:02:05 πμ »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:38:13 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #127 στις: Μάιος 20, 2016, 01:31:20 πμ »
Συνάδελφοι,παραπάνω έγραψα για την μισθοδοσία του Ιουνίου,πως προσπαθούμε να την προλάβουμε ολόκληρη.Το θέμα δεν είναι οικονομικό!Πολλοί συνάδελφοι που είναι αναπληρωτές θέλουν περίπου στο μήνα για να περάσουν απο το στάδιο του συμβασιούχου σε αυτό του μόνιμου.Ο στόχος είναι στο τέλος της σχολικής χρονιάς στις 30/6/2016 να μην υπάρχει κανείς διοριστέος του ΑΣΕΠ που ως διορισμένος να μην αμοίβεται ως μόνιμος.Η ιστορία με τις δηλώσεις αναπληρωτών, τα ταμεία ανεργείας και την αγωνία του διορισμού τελειώνει μια για πάντα για τους διοριστέους εκπαιδευτικούς του ΑΣΕΠ.Κι αυτό συνάδελφοι είναι θέμα αξιοπρέπειας!!!

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #128 στις: Μάιος 20, 2016, 10:45:51 πμ »
.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2016, 01:39:53 μμ από PASAS123 »

Αποσυνδεδεμένος marilou18

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #129 στις: Μάιος 20, 2016, 01:10:33 μμ »
Ανοίγοντας το συγκεκριμένο ΦΕΚ διαβάζω για τους εναπομείναντες 456 αλλά ο μοναδικός πίνακας κατανομής που υπάρχει είναι με τις ειδικότητες για την ΑΕΒ, περιμένουμε και δεύτερο ΦΕΚ ή την εγκύκλιο διορισμού;
All the world's a stage and all the men and women merely players; they have their exits and their entrances. And one man in his time plays many parts, his acts being seven ages.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:38:13 »

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #130 στις: Μάιος 20, 2016, 01:45:23 μμ »
Απο Παιδειας μου ειπαν σημερα πως η φαση της προσκλησης δεν γνωριζουν ποτε θα βγει,σιγουρα μετα τις μεταθεσεις.
Θα κανετε,μου ειπε,αναληψη υπηρεσιας και θα μετρα απο 1η Σεπτεμβριου.Ρωταω: αν υποθεσουμε οτι κανουμε αναληψη Ιουλιο που θα μας τοποθετησουν;Καπου προσωρινα,μου λεει,δεν εχει σημασια που ειναι καλοκαιρι,αλλα καθιστε να τα δουμε αυτα οταν θα εχουμε την προσκληση.
Οταν κανεις αναληψη,ρε παιδια,απο τοτε μετρα η μισθοδοσια,ως αναπληρωτες το γνωριζουμε αυτο.Εκτος κι αν στην πρωτη περιπτωση που μου ειπε,κανουμε αναληψη,πληρωνομαστε και παρουσιαζομαστε Σεπτεμβριο στα σχολεια.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #131 στις: Μάιος 20, 2016, 01:49:37 μμ »
Ανοίγοντας το συγκεκριμένο ΦΕΚ διαβάζω για τους εναπομείναντες 456 αλλά ο μοναδικός πίνακας κατανομής που υπάρχει είναι με τις ειδικότητες για την ΑΕΒ, περιμένουμε και δεύτερο ΦΕΚ ή την εγκύκλιο διορισμού;

Είχα κι εγώ την ίδια απορία και άτομο που γνωρίζει μου είπε το εξή: Η απόφαση επικαλείται το άρθρο 10 του νόμου 3833/2010,οπότε είναι σαφές πως αφορά τα εκδοθέντα αποτελέσματα του 2009 με τις ειδικότητες και τις θέσεις που υπάρχουν εκεί.Η μη έκδοση ονομάτων οφείλεται στο γεγονός πως θα διορίσουν επιλαχόντες,τους οποίους δεν τους ξέρουν ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #132 στις: Μάιος 20, 2016, 03:51:09 μμ »
Απο Παιδειας μου ειπαν σημερα πως η φαση της προσκλησης δεν γνωριζουν ποτε θα βγει,σιγουρα μετα τις μεταθεσεις.
Θα κανετε,μου ειπε,αναληψη υπηρεσιας και θα μετρα απο 1η Σεπτεμβριου.Ρωταω: αν υποθεσουμε οτι κανουμε αναληψη Ιουλιο που θα μας τοποθετησουν;Καπου προσωρινα,μου λεει,δεν εχει σημασια που ειναι καλοκαιρι,αλλα καθιστε να τα δουμε αυτα οταν θα εχουμε την προσκληση.
Οταν κανεις αναληψη,ρε παιδια,απο τοτε μετρα η μισθοδοσια,ως αναπληρωτες το γνωριζουμε αυτο.Εκτος κι αν στην πρωτη περιπτωση που μου ειπε,κανουμε αναληψη,πληρωνομαστε και παρουσιαζομαστε Σεπτεμβριο στα σχολεια.
Συνάδελφε,συγνώμη,αλλά θα ήθελα το όνομα της κυρίας που σου μίλησε.Δεν δέχομαι οι υπουργοί να συμφωνούν άλλα,να τα δημοσιοποιούν με δελτίο τύπου και οι διοικητικοί να λένε ότι θέλουν!Αν η κυρία αυτή νομίζει πως μπορεί να λέει ότι θέλει,να την βρούμε να μας τα πει και απο κοντά.Το ίδιο ισχύει για όλους τους συναδέλφους που παίρνουν τηλέφωνο στο υπουργείο:να ζητάνε ονόματα!Ανώνυμα δεν μπορούμε να ζητήσουμε εξηγήσεις.Οι 'εξυπνάδες'των διοικητικών με τους διοριστέους πρέπει να σταματήσουν.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2016, 03:53:16 μμ από origenis »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #133 στις: Μάιος 20, 2016, 04:06:10 μμ »
Είχα κι εγώ την ίδια απορία και άτομο που γνωρίζει μου είπε το εξή: Η απόφαση επικαλείται το άρθρο 10 του νόμου 3833/2010,οπότε είναι σαφές πως αφορά τα εκδοθέντα αποτελέσματα του 2009 με τις ειδικότητες και τις θέσεις που υπάρχουν εκεί.Η μη έκδοση ονομάτων οφείλεται στο γεγονός πως θα διορίσουν επιλαχόντες,τους οποίους δεν τους ξέρουν ακόμα.
Ούτε στην κατανομή της ΕΑΒ υπάρχουν ονόματα, αλλά υπάρχει ένας αριθμός δίπλα σε κάθε ειδικότητα.
Θα ήταν καλό να είχαμε το αντίστοιχο, για τους εκπαιδευτικούς του ΑΣΕΠ 2008 που διορίζονται.

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #134 στις: Μάιος 20, 2016, 06:39:55 μμ »
Συνάδελφε,συγνώμη,αλλά θα ήθελα το όνομα της κυρίας που σου μίλησε.Δεν δέχομαι οι υπουργοί να συμφωνούν άλλα,να τα δημοσιοποιούν με δελτίο τύπου και οι διοικητικοί να λένε ότι θέλουν!Αν η κυρία αυτή νομίζει πως μπορεί να λέει ότι θέλει,να την βρούμε να μας τα πει και απο κοντά.Το ίδιο ισχύει για όλους τους συναδέλφους που παίρνουν τηλέφωνο στο υπουργείο:να ζητάνε ονόματα!Ανώνυμα δεν μπορούμε να ζητήσουμε εξηγήσεις.Οι 'εξυπνάδες'των διοικητικών με τους διοριστέους πρέπει να σταματήσουν.
Η Μπούνια ειναι.Παντα ζηταω ονοματα για να μη μου τα ''γυριζουν'' μετα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 20, 2016, 06:41:31 μμ από spiritus asper »
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος porcupinetree

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1765
  • Φύλο: Άντρας
  • Για ν αλλάξουν όλα, πρέπει να μείνουν τα ίδια...
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #135 στις: Μάιος 20, 2016, 06:47:23 μμ »
Ούτε στην κατανομή της ΕΑΒ υπάρχουν ονόματα, αλλά υπάρχει ένας αριθμός δίπλα σε κάθε ειδικότητα.
Θα ήταν καλό να είχαμε το αντίστοιχο, για τους εκπαιδευτικούς του ΑΣΕΠ 2008 που διορίζονται.

Άσχετο, αλλα τα ονόματα της ΕΑΒ υπάρχουν   https://www.facebook.com/antoniadis.grigorios/posts/10153216332292523   
Beati hispani, quibus vivere bibere est...

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #136 στις: Μάιος 20, 2016, 08:22:53 μμ »
Καλο διορισμο παιδια...τουλαχιστον οι κοποι σας δικαιωθηκαν...

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #137 στις: Μάιος 20, 2016, 08:26:26 μμ »
Ευχαριστουμε!Αν και οι κοποι δικαιωνονται με την εκδοση της αποφασης ΔΕΑ!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος salingaros

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #138 στις: Μάιος 20, 2016, 11:04:54 μμ »
Υπάρχει μια λογική στην υπάλληλο του υπουργείου ...στα παλιά τα χρόνια όπου γινόντουσαν διορισμοί ..έπρεπε πάντα να γίνουν μετά τις μεταθέσεις ...και δεν μπορούσε να γίνει διορισμός σε νόμο που δεν εκπληρώθηκε έστω μια μετάθεση ...σύμφωνα με αυτο το κριτήριο σου λεει διορισμός μετά τις μεταθέσεις ...
Απο ΚΕι και πέρα .... Με το νέο τύπο ολοήμερου σύμφωνα με τα λεγόμενα του Μπράτη (Α βάθμια) πολλές περιοχές θα βγουν με υπεράριθμους  και  ελάχιστες συνταξιοδοτήσεις άρα   και οι μεταθέσεις θα είναι λίγες ... Όποτε προφανος και δεν μειλαμε για οργανική τοποθέτηση άρα προσωρινή ...δλδ παρουσία σε κάποια διεύθυνση και το Σεπτέμβρη επιλογή οπως τους αποσπασμένους ....
Σκέψεις κάνω και καμία πληροφόρηση δεν εχω ...
Αυτά είναι μια λογική ΡΟΗ σύμφωνα με αυτο που γινόταν παλιά ....
Το λογικό όμως έχει χαθεί τόσα χρόνια ιδίως σε εμάς τους αδιόριστους όποτε δεν θεωρώ απίθανο αυτο που λεει ο origenis  και πολλά τα χρόνια αδιοριστίας του υπουργείου όποτε πολλά έχουν αλλάξει σε αυτο που λέμε πρωτόκολλο  και άλλη αντιμετώπιση πλέον των ΦΕΚ ....

Origenis σχεδων κάθε ώρα μπαίνω στο pde να δω αν έχεις αναρτήσει κάτι νεότερο !......

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #139 στις: Μάιος 20, 2016, 11:12:07 μμ »
Ανοίγοντας το συγκεκριμένο ΦΕΚ διαβάζω για τους εναπομείναντες 456 αλλά ο μοναδικός πίνακας κατανομής που υπάρχει είναι με τις ειδικότητες για την ΑΕΒ, περιμένουμε και δεύτερο ΦΕΚ ή την εγκύκλιο διορισμού;

Την εγκύκλιο διορισμού.
Μην αγχώνεσαι μέσα στον Ιούνιο - Ιούλιο θα βγει. Το Σεπτέμβριο θα είσαι σε σχολείο.
Αφού βγήκε το ΦΕΚ της κατανομής ξεπάγωσε η διαδικασία.
Συγχαρητήρια για το διορισμό σου.
 
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159800
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 410
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.