*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 392188 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #546 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:35:36 πμ »
Να απαντήσω λοιπόν ότι ούτε απεύχομαι διορισμό και αποκατάσταση ΑΣΕΠιτών (ναι είμαι κι εγώ ένας από αυτούς) ούτε ειρωνεύομαι κανένα συνάδελφο.
Απλώς λέω σε κάποιους συναδέλφους να κατεβάσουν ταχύτητα με τις βαλίτσες (phoebe πχ) μιας και ακόμα ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ να είναι λιγότερο ή περισσότερο χρονικά κοντά ο διορισμός τους/μας. Προφανώς δεν εμπεριέχει καμία δόση ειρωνίας προς την κοπέλα, και τον κάθε ένα εδώ μέσα.
Ας έρθει να μου πει κάποιος ότι εμπιστεύεται ότι θα κλείσει το θέμα άμεσα.
Ας μου πείτε ότι δεν θυμάστε την επικαιροποίηση στοιχείων το 2013 και τις ελπίδες που είχε σκορπίσει η τότε διαδικασία.
Ας μου πείτε ότι όταν το 2015 βγήκαν δημοσιεύματα για άμεσο διορισμό διοριστέων δεν ετοιμάστηκε κανείς.
Και τώρα πείτε μου αν θα βάλετε όλο σας το μέλλον σε κάτι που πιστέυετε ότι θα γίνει άμεσα (ΜΑΚΑΡΙ), βασιζόμενοι μόνο και μόνο στην εμπιστοσύνη σας σε ένα κράτος/υπουργείο το οποίο δεν ξέρει τι θα κάνει άυριο.

Κάποιοι θα μιλήσουν για δικαστικές αποφάσεις. Καλά έκαναν και διεκδίκησαν. Κάποιοι τις έχουν όμως γραμμένες εδώ και πολλά χρόνια. Με την απόφαση στο χέρι λοιπόν θα αφήσετε δουλειές και θα περιμένετε τί ακριβώς;

Θα γίνει σίγουρα. Όμως μέχρι να βγει το αντίστοιχο ΦΕΚ της πρόσκλησης κρατώ μικρό καλάθι και συμβουλεύω και άλλους να κάνουν το ίδιο.
Φυσικά ο καθένας έχει δικαίωμα να κάνει ό,τι θέλει στη ζωή του, να πάρει τις αποφάσεις του και να ζήσει με αυτές.
Αν το ότι είμαι ρεαλιστής αρκεί για να με χαρακτηρίσει όπως έγινε, δεν ξέρω τι να πω.

Και για μια ακόμα φορά εύχομαι να πάρει ο καθένας σας/μας, ό,τι του αξίζει και αυτό για το οποίο έχει παλέψει, ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ.

Απλώς θεώρησα, λανθασμένα προφανώς, ότι υπάρχει χώρος για να αναφερθεί ο προβληματισμός μου. Έχει γίνει και παλαιότερα και κάθε φορά αντιμετωπίζομαι σαν εχθρός.
Δεν θεωρώ ότι πρέπει να κάνουμε ομαδική ψυχοθεραπεία εδώ μέσα ακούγοντας μόνο ό,τι μας αρέσει και να ανταλάσσουμε χτυπήματα (φιλικά - συμπαράστασης) στην πλάτη.
Παρακαλώ λίγη ψυχραιμία από όλες τις μεριές.

Edit : @origenis : Φίλε μου ηρέμησε σε παρακαλώ. Πριν απαντήσεις είτε επικροτώντας είτε κατακρίνοντας, μπες σε παρακαλώ στην διαδικασία του να διαβάσεις σε τι θα αναφερθείς. Προφανώς δεν έχει σχέση με εμένα η απάντηση που έδωσες στην συνάδελφο. Αυτή τουλάχιστον μπήκε στην διαδικασία αυτή, και έλυσε (εν μέρει έστω) την παρεξήγηση.

Ευχαριστώ,
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2016, 11:29:01 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:26 »

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #547 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 11:52:30 πμ »
Να απαντήσω λοιπόν ότι ούτε απεύχομαι διορισμό και αποκατάσταση ΑΣΕΠιτών (ναι είμαι κι εγώ ένας από αυτούς) ούτε ειρωνεύομαι κανένα συνάδελφο.
Απλώς λέω σε κάποιους συναδέλφους να κατεβάσουν ταχύτητα με τις βαλίτσες (phoebe πχ) μιας και ακόμα ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΩΣ να είναι λιγότερο ή περισσότερο χρονικά κοντά ο διορισμός τους/μας. Προφανώς δεν εμπεριέχει καμία δόση ειρωνίας προς την κοπέλα, και τον κάθε ένα εδώ μέσα.
Αν το ότι είμαι ρεαλιστής αρκεί για να με χαρακτηρίσει όπως έγινε, δεν ξέρω τι να πω.

Και για μια ακόμα φορά εύχομαι να πάρει ο καθένας σας/μας, ότι του αξίζει και αυτό για το οποίο έχει παλέψει ΤΟ ΣΥΝΤΟΜΟΤΕΡΟ ΔΥΝΑΤΟΝ.

Απλώς θεώρησα, λανθασμένα προφανώς, ότι υπάρχει χώρος για να αναφερθεί ο προβληματισμός μου. Έχει γίνει και παλαιότερα και κάθε φορά αντιμετωπίζομαι σαν εχθρός.
Δεν θεωρώ ότι πρέπει να κάνουμε ομαδική ψυχοθεραπεία εδώ μέσα ακούγοντας μόνο ό,τι μας αρέσει και να ανταλάσσουμε χτυπήματα (φιλικά - συμπαράστασης) στην πλάτη.
Παρακαλώ λίγη ψυχραιμία από όλες τις μεριές.

Edit : @origenis : Φίλε μου ηρέμησε σε παρακαλώ. Δείχνεις ότι έχεις ασχοληθεί / αγωνιστεί για το θέμα. Πριν απαντήσεις είτε επικροτώντας είτε κατακρίνοντας, μπες σε παρακαλώ στην διαδικασία του να διαβάσεις σε τι θα αναφερθείς. Προφανώς δεν έχει σχέση με εμένα η απάντηση που έδωσες στην συνάδελφο. Αυτή τουλάχιστον μπήκε στην διαδικασία αυτή, και έλυσε (εν μέρει έστω) την παρεξήγηση.

Ευχαριστώ,
Οκ,αφού είσαι δικός μας,μίλα ως φίλος και όχι ως ουδέτερος. Πολλές φορές σημασία δεν έχει τι λες, αλλά πως το λες.Την δεύτερη φορά είπες το ίδια,αλλά ως παθών και εσύ. Κάνω λάθος;

Αποσυνδεδεμένος authairetos

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #548 στις: Νοέμβριος 06, 2016, 12:00:32 μμ »
Και την πρώτη φορά ως παθών μίλησα.
Απλώς βγήκε μια αγανάκτηση και μία έκκληση ουσιαστικά προς μία συνάδελφο που, μου φάνηκε τουλάχιστον, ότι είναι έτοιμη με τις βαλίτσες στο χέρι να πάει σε κάποιο σχολείο, πράγμα το οποίο μπορεί να αργήσει ακόμα από ελάχιστα έως σημαντικά.

Στεναχωρήθηκα γιατί πολύς κόσμος το περνάει αυτό κάθε χρονιά με ανακοινώσεις και γαργάρες στη συνέχεια από πλευράς υπουργείου.

Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω ότι προσπαθώ να είμαι ρεαλιστής. Δεν θα μπορούσα να της χτυπήσω την πλάτη και να της πω "καλό διορισμό".
Όχι ακόμα τουλάχιστον.
Με το καλό να το χαρεί όταν έρθει όπως και όλοι μας άλλωστε.
Απλώς ας μην κρεμάσουμε τις ζωές μας από την βούληση του κάθε υπουργείου γιατί περνάμε θηλειά στο λαιμό μας. Αν κάποιοι διαφωνούν, σεβαστό, αλλά η άποψή μου είναι αυτή.
Ελπίζω να έγινα κατανοητός.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 06, 2016, 01:01:41 μμ από authairetos »

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #549 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 12:27:57 μμ »
Το ΦΕΚ κατανομής των περιοχών:

file:///C:/Users/Vasoula/Downloads/document%20(2).pdf

 
Απο το τμήμα διορισμών: αν όχι αυτή την εβδομάδα, σίγουρα την επόμενη!! Cheers!
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:21:26 »

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #550 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 12:37:01 μμ »
Αυτό ακριβώς εννοώ όταν λέω ότι προσπαθώ να είμαι ρεαλιστής. Δεν θα μπορούσα να της χτυπήσω την πλάτη και να της πω "καλό διορισμό".

@authairetos

Για το ορθογραφικό you got me! Δεκτή η επισήμανση  ;)

Δεν πτοούμαι και μην ανησυχείς για μένα μιας και εγώ στον ιδιωτικό τομέα εργάζομαι στο εξωτερικό. Οι βαλίτσες ωστόσο είναι έτοιμες και όχι την πλάτη θα μου χτυπήσεις, κέρασμα θα μου χρωστάς πολύ σύντομα! Και εφόσον βγάζεις και 4σια περιμένω να ξηλωθείς...όχι σόδα  ;D
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: ’ντρας
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #551 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 12:41:15 μμ »
Το ΦΕΚ κατανομής των περιοχών:

file:///C:/Users/Vasoula/Downloads/document%20(2).pdf

 
Απο το τμήμα διορισμών: αν όχι αυτή την εβδομάδα, σίγουρα την επόμενη!! Cheers!

Ευχαριστούμε φίλη, όμως ειναι τοπικά και δεν κατεβαίνει

Αποσυνδεδεμένος phoebe1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 366
  • Φύλο: Γυναίκα
  • c'est la vie!
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #552 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 12:45:12 μμ »
http://www.et.gr/idocs-nph/search/pdfViewerForm.html?args=5C7QrtC22wFHp_31M9ESQXdtvSoClrL8tvi_tYclS3XnMRVjyfnPUeJInJ48_97uHrMts-zFzeyCiBSQOpYnTy36MacmUFCx2ppFvBej56Pu3hxZzkOTz5qZnsIAdk8Lv_e6czmhEembNmZCMxLMtb9zHKS3SfPkvmDABxynssGtCjjhsXkAohXjb5j-nRub


Οι οργανικές που θα αιτηθούν οι διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008 για τα Γαλλικά είναι οι εξής:

  • ΑΡΚΑΔΙΑΣ
    ΓΡΕΒΕΝΩΝ
    ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ
    ΕΒΡΟΣ
    ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ
    ΖΑΚΥΝΘΟΥ
    ΗΛΕΙΑΣ
    ΘΕΣΠΡΩΤΙΑΣ
    ΚΑΡΔΙΤΣΑ
    ΚΑΣΤΟΡΙΑ
    ΚΕΡΚΥΡΑΣ
    ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ Α
    ΛΑΚΩΝΙΑΣ
    ΛΕΣΒΟΥ Α’
    ΛΕΣΒΟΥ Β’
    ΡΕΘΥΜΝΟΥ
    ΣΑΜΟΥ Α’
    ΣΑΜΟΥ Β’
    ΤΡΙΚΑΛΑ
    ΦΘΙΩΤΙΔΑΣ
    ΦΩΚΙΔΑΣ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 07, 2016, 01:38:00 μμ από phoebe1 »
''Σα βγεις στον πηγαι΅ό για την Ιθάκη, να εύχεσαι να 'ναι ΅ακρύς ο δρό΅ος...''  ΙΘΑΚΗ

Κ. Καβάφης


Αποσυνδεδεμένος raclette

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 270
  • ό,τι να'ναι αυτή η εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #554 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 03:53:05 μμ »
Παιδιά, συγχαρητήρια για την αντοχή, τη δύναμη και την αγωνιστηκότητα σας όλα αυτά τα χρόνια, έχετε υποστεί μια από τις μεγαλυτερες αδικίες της ελληνικής εκπαίδευσης.
Τώρα που επιτέλους μιλαμε με συγκεκριμένα στοιχεία το μόνο που έχω να συμβουλευσω ως παθούσα είναι ΜΕΓΑΛΗ σκεψη και προσοχή στο τι και πως θα το δηλώσετε
γιατί οι μεταθέσεις είναι πολύ δυσκολες στις ειδικότητες μας.
Καλό διορισμό σε όλους

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #555 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 07:44:46 μμ »
Γνωστες εδω και μια εβδομαδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!και με ολες τις ανατριχιαστικες λεπτομερειες χαχαχαχα

Στερια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δεν μπορω,αλλα θα μπορεσω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=oxPWVX-qSrQ

Συγγνωμη,διαχειριστες!!!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #556 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 07:53:35 μμ »
Μετα απο τοσο σκ@το,το αξιζουμεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #557 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 07:58:07 μμ »
Βαλτε χαντρες συναδελφοι μουυυυυυυυυυυυυυυ,ματοχαντρααααα
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος theodora7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 778
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02, ΠΕ60 ,ΠΕ23, ΒΑΛΚΑΝΙΚΩΝ, ΣΛΑΒΙΚΩΝ,ΠΕ71
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #558 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 09:06:27 μμ »
Με το καλό παιδιά, να το γλεντήσετε. Καλό ταξίδι και καλήηηη αρχηηηηη :)
Ο καιρός για παραμύθια έληξε!!!
https://www.youtube.com/watch?v=UmZulvbllPU
τὸ γὰρ φιλότιμον ἀγήρων μόνον, καὶ οὐκ ἐν τῷ ἀχρείῳ τῆς ἡλικίας τὸ κερδαίνειν, ὥσπερ τινές φασι, μᾶλλον τέρπει, ἀλλὰ τὸ τιμᾶσθαι.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #559 στις: Νοέμβριος 07, 2016, 09:21:26 μμ »
με το καλό συνάδελφοι τις επόμενες μέρες να αποκατασταθεί μια τεράστια αδικία και ταλαιπωρία χρόνων
εύχομαι καλές περιοχές και καλές τοποθετήσεις

μπράβο σας!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 320
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 261
Σύνολο: 265

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.147 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.