*

Αποστολέας Θέμα: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008  (Αναγνώστηκε 393038 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #868 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 06:27:34 μμ »
Μέλλοντες συνάδελφοι
Διαβάζω για άδειες άνευ αποδοχών και τοποθετήσεις κι αποσπάσεις και βλέπω ότι δεν έχετε διαβάσει τη νομοθεσία του χώρου όπου πρόκειται να εργαστείτε. Κατ'αρχας ορκιζομαστε να υπηρετήσουμε το κράτος σε όλη του την επικράτεια και όχι μόνο εκεί που ειναι η κατοικία μας. Μετά την ορκομωσία σας τοποθετείστε με βάση τα μόρια σας στα υπάρχοντα ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ κενά του νομού (πχ Β' Λακωνίας) και εάν ΔΕΝ υπάρχει κενό,σε όμορο νομό και στο ΣΥΝΟΛΟ της περιφέρειας. Εννοείται ότι μιλάμε μόνο για λειτουργικά κενά καθώς ΟΛΟΙ οι νεοδιόριστοι είναι δόκιμοι και μπορούν να διεκδικήσουν οργανικές μετά το πρώτο έτος ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ στη θέση όπου έχουν τοποθετηθε ΚΑΙ μετά την αξολόγηση τουςί. Ως υποχρεωτική υπηρεσία ΔΕΝ αναγνωρίζεται καμία περίοδο άδειας, ούτε κύησης, ούτε ανατροφής. Στο χρονικό διάστημα που υπηρετείτε τη θέση σας εμφανίζεται πιθανόν οργανικό κενό στη περιοχή σας. Σε αυτή την περίπτωση το κενό δίνεται με βάση τον πίνακα μορίων και είναι ανοιχτή ΓΙΑ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ της ειδικότητας σας που υπηρετούν στην περιοχή. Γι αυτό το λόγο είμαστε πάρα πολλοι ΠΕ05 στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ χωρίς οργανική καθώς προηγούνται συνάδελφοι με περισσότερα μόρια.
Όλα αυτά μπορείτε να τα επιβεβαιωσετε στη νομοθεσία που διέπει τις τοποθετήσεις μονίμων και είναι σε όλα τα site, www.esos.gr, www.alfavita.gr κτλπ
Επίσης, αν εσείς δε θέλετε να απομακρυθείτε από την εργασία σας και την κατοικία σας τότε τι να πούνε οι εκπαιδευτικοί που είναι διορισμένοι χρόνια σε νησιά και περιμένουν να τοποθετηθούν κι αυτοί κοντά στις οικογένειες τους? Διορίστηκα με τον διαγωνισμό του 2008 και έκτοτε πήγα Κέρκυρα, Κυκλάδες και Χανιά κι όταν ο υπουργός έκοψε τις αποσπάσεις τότε αναγκάστηκα να παρατήσω μόνο του άντρα και παιδί 3 ετών για να υπηρετήσω σε ένα νησί 180 κατοίκων για 2 χρόνια! Έτσι βέβαια μάζεψα πολλά μόρια ώστε να διεκδικώ θέση στην κατοικία μου.

Αν θέλετε μόνο το σπίτι σας, τότε το δημόσιο δεν είναι για εσάς καθώς πουθενά δεν αναγράφεται ότι υπηρετούμε μόνο εκεί που θέλουμε εμείς όταν το θέλουμε εμείς.
Αν θέλεις να βοηθήσεις τους συναδέρφους σου, γράψε και τις ενέργειες που έκανες
για να καταφέρεις να πας και σε άλλες περιοχές εκτός από αυτή στην οποία διορίστηκες αρχικά, 
με ποιό σκοπό (για να παίρνεις περισσότερα μόρια? γιατί το υπουργείο από μόνο του δεν σε στέλνει από Κέρκυρα στις Κυκλάδες και από Κυκλάδες στα Χανιά),
αν πήγαινες εκεί
ή έπαιρνες αποσπάσεις σε γραφεία στην περιοχή που ήθελες,
πώς τα κατάφερες να πας μόνο για 2 από τα 8? χρόνια...

Αυτό είναι το σωστό, αν έχεις πραγματικά καλή διάθεση και θέλεις να βοηθήσεις ... Ίσως σε κάποιους να φανούν χρήσιμες οι πληροφορίες αυτές!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2016, 06:39:14 μμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:07:27 »

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #869 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 07:47:19 μμ »
Οσοι ετυχε να βρεθουν στην Βθμια,κυριως των γαλλικων,εχουν μεγαλο θεμα με εμας που παμε Αθμια σε στερια.Τι να γινει ομως;Οι δικαστικες αποφασεις,και τα δικαστηρια,οπου ετρεχα εγω η ''ανεργη''οπως αποκαλεστηκα,7 χρονια,λες και το επελεξα!!!!!!!!!!!!!! να ειμαι ''ανεργη''στας εξοχας!δεν εμεινα 7 χρονια εκτος σχολειων με ΠΑΡΑΝΟΜΟ τροπο!
αναγκασαν την συσταση οργανικων στην Αθμια.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #870 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 08:19:41 μμ »
Οσοι ετυχε να βρεθουν στην Βθμια,κυριως των γαλλικων,εχουν μεγαλο θεμα με εμας που παμε Αθμια σε στερια.Τι να γινει ομως;Οι δικαστικες αποφασεις,και τα δικαστηρια,οπου ετρεχα εγω η ''ανεργη''οπως αποκαλεστηκα,7 χρονια,λες και το επελεξα!!!!!!!!!!!!!! να ειμαι ''ανεργη''στας εξοχας!δεν εμεινα 7 χρονια εκτος σχολειων με ΠΑΡΑΝΟΜΟ τροπο!
αναγκασαν την συσταση οργανικων στην Αθμια.

Εδω κανεις λαθος.....Θα σε μαλωσω...αδικεις τον εαυτο σου και τους αλλους
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #871 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 08:22:34 μμ »
Δεν κανω λαθος.Ο,τι γραφω δεν ειναι προσωπικη εκτιμηση.Εχει ειπωθει απο ανωθεν....
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:07:27 »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #872 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 09:10:00 μμ »
Δεν κανω λαθος.Ο,τι γραφω δεν ειναι προσωπικη εκτιμηση.Εχει ειπωθει απο ανωθεν....

Παράθεση
Οσοι ετυχε να βρεθουν στην Βθμια,κυριως των γαλλικων,εχουν μεγαλο θεμα με εμας που παμε Αθμια σε στερια.

Μέγα λάθος οι γενικεύσεις....θα το αντιληφθείς .....συν τω χρόνω.....
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #873 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 09:51:06 μμ »
Αν θέλεις να βοηθήσεις τους συναδέρφους σου, γράψε και τις ενέργειες που έκανες
για να καταφέρεις να πας και σε άλλες περιοχές εκτός από αυτή στην οποία διορίστηκες αρχικά, 
με ποιό σκοπό (για να παίρνεις περισσότερα μόρια? γιατί το υπουργείο από μόνο του δεν σε στέλνει από Κέρκυρα στις Κυκλάδες και από Κυκλάδες στα Χανιά),
αν πήγαινες εκεί
ή έπαιρνες αποσπάσεις σε γραφεία στην περιοχή που ήθελες,
πώς τα κατάφερες να πας μόνο για 2 από τα 8? χρόνια...

Αυτό είναι το σωστό, αν έχεις πραγματικά καλή διάθεση και θέλεις να βοηθήσεις ... Ίσως σε κάποιους να φανούν χρήσιμες οι πληροφορίες αυτές!

Στο μονο που κανει λάθος η συνάδελφος ειναι στο οτι με άδεια ανατροφής δεν ξεχρεωνεις υπηρέτηση
Ξεχρεωνεις κανονικά
Κατα τα λοιπα δεν ειναι μυστήριο το πως μπορεί να πάει κανεις απο Κέρκυρα Κυκλαδες και Χανιά
Με μετάθεση και πιο πιθανά με απόσπαση
Φυσικά και θέλει κανεις να πάει κοντά στο σπίτι του αλλα ειδικά στον κλάδο μας των Γαλλικων και πριν τις μετατάξεις ήταν οι υπηρεσιακές μεταβολές δύσκολες
Επειδή θα εμφανιστεί παλι ο προσωπικός μου διώκτης να μου την πει οτι φταίω εγώ που πήρα μετάταξη έχω να θυμίσω οτι μεταθέσεις στα Γαλλικά στην Αττική έχουν να γίνουν απο το 2009 ενώ οι μετατάξεις έγιναν το 2013
Ενας λόγος που έγιναν και αυτές οι μετατάξεις και έτρεξαν όλοι πανικόβλητοι ήταν και το οτι δεν είχαν ελπίδα μετάθεσης η απόσπασης λόγω μείωσης των ωρών των Γαλλικων αύξησης του ωραρίου στη Δευτεροβάθμια συγχώνευσης σχολείων κλπ
Τα πράγματα δεν ειναι εύκολα όμως και εγώ με γνώμονα το συμφέρον της οικογένειας μου έπραξα και ζήτησα μετάταξη και καταλαβαίνω να θέλουν όλοι με κάθε τροπο να ειναι κοντά στους δικούς τους
Όσοι είστε αναμάρτητοι οκ κρίνετε ελεύθερα

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #874 στις: Δεκέμβριος 07, 2016, 10:01:32 μμ »
@mariefrance
Ακριβως..
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #875 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 12:53:17 πμ »
Μέγα λάθος οι γενικεύσεις....θα το αντιληφθείς .....συν τω χρόνω.....
Πιστεψε με,ξερω τι λεω.Στα μεσα και στα εξω ειμαστε.
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #876 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 12:57:11 πμ »
Στο μονο που κανει λάθος η συνάδελφος ειναι στο οτι με άδεια ανατροφής δεν ξεχρεωνεις υπηρέτηση
Ξεχρεωνεις κανονικά
Κατα τα λοιπα δεν ειναι μυστήριο το πως μπορεί να πάει κανεις απο Κέρκυρα Κυκλαδες και Χανιά
Με μετάθεση και πιο πιθανά με απόσπαση
Φυσικά και θέλει κανεις να πάει κοντά στο σπίτι του αλλα ειδικά στον κλάδο μας των Γαλλικων και πριν τις μετατάξεις ήταν οι υπηρεσιακές μεταβολές δύσκολες
Επειδή θα εμφανιστεί παλι ο προσωπικός μου διώκτης να μου την πει οτι φταίω εγώ που πήρα μετάταξη έχω να θυμίσω οτι μεταθέσεις στα Γαλλικά στην Αττική έχουν να γίνουν απο το 2009 ενώ οι μετατάξεις έγιναν το 2013
Ενας λόγος που έγιναν και αυτές οι μετατάξεις και έτρεξαν όλοι πανικόβλητοι ήταν και το οτι δεν είχαν ελπίδα μετάθεσης η απόσπασης λόγω μείωσης των ωρών των Γαλλικων αύξησης του ωραρίου στη Δευτεροβάθμια συγχώνευσης σχολείων κλπ
Τα πράγματα δεν ειναι εύκολα όμως και εγώ με γνώμονα το συμφέρον της οικογένειας μου έπραξα και ζήτησα μετάταξη και καταλαβαίνω να θέλουν όλοι με κάθε τροπο να ειναι κοντά στους δικούς τους
Όσοι είστε αναμάρτητοι οκ κρίνετε ελεύθερα
Κι εμεις που παιρνουμε στερια,κοντα στα σπιτια μας,ουτε κι εμεις φταιμε.Ημασταν 7 χρονια στο περιθωριο και μας κατηγορησαν και για ανεργια,οτι καθομασταν και παιρναμε τον αερα μας,στας εξοχας.Ντροπη και αισχος,μονο αυτο εχω να πω.Την ωρα που ολοι οι εχοντες ΦΕΚ της α φουρνιας και ολα τα προηγουμενα ΦΕΚ,ειχαν τη δουλεια και τον μισθο τους!!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #877 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 05:43:52 μμ »
Καλησπέρα, υπάρχει τίποτα νεότερο σχετικά με το πότε να αναμένουμε τις τοποθετήσεις? Ξέρει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος spiritus asper

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 881
  • Εκλεκτός διορισΘΕΙΣ-Έτος αποφιαλωσης 2016
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #878 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 05:48:59 μμ »
Εντος των ημερων,μην ανησυχεις!
''One man here has made 17 attempted escapes!
 Group Captain,this is close to insanity!''

Αποσυνδεδεμένος debed

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #879 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 05:50:27 μμ »
Εντος των ημερων,μην ανησυχεις!
Σ'ευχαριστώ φίλη!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2016, 05:52:36 μμ από debed »

Αποσυνδεδεμένος nat84

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #880 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 07:29:01 μμ »
Μέλλοντες συνάδελφοι
Διαβάζω για άδειες άνευ αποδοχών και τοποθετήσεις κι αποσπάσεις και βλέπω ότι δεν έχετε διαβάσει τη νομοθεσία του χώρου όπου πρόκειται να εργαστείτε. Κατ'αρχας ορκιζομαστε να υπηρετήσουμε το κράτος σε όλη του την επικράτεια και όχι μόνο εκεί που ειναι η κατοικία μας. Μετά την ορκομωσία σας τοποθετείστε με βάση τα μόρια σας στα υπάρχοντα ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ κενά του νομού (πχ Β' Λακωνίας) και εάν ΔΕΝ υπάρχει κενό,σε όμορο νομό και στο ΣΥΝΟΛΟ της περιφέρειας. Εννοείται ότι μιλάμε μόνο για λειτουργικά κενά καθώς ΟΛΟΙ οι νεοδιόριστοι είναι δόκιμοι και μπορούν να διεκδικήσουν οργανικές μετά το πρώτο έτος ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ στη θέση όπου έχουν τοποθετηθε ΚΑΙ μετά την αξολόγηση τουςί. Ως υποχρεωτική υπηρεσία ΔΕΝ αναγνωρίζεται καμία περίοδο άδειας, ούτε κύησης, ούτε ανατροφής. Στο χρονικό διάστημα που υπηρετείτε τη θέση σας εμφανίζεται πιθανόν οργανικό κενό στη περιοχή σας. Σε αυτή την περίπτωση το κενό δίνεται με βάση τον πίνακα μορίων και είναι ανοιχτή ΓΙΑ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ της ειδικότητας σας που υπηρετούν στην περιοχή. Γι αυτό το λόγο είμαστε πάρα πολλοι ΠΕ05 στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ χωρίς οργανική καθώς προηγούνται συνάδελφοι με περισσότερα μόρια.
Όλα αυτά μπορείτε να τα επιβεβαιωσετε στη νομοθεσία που διέπει τις τοποθετήσεις μονίμων και είναι σε όλα τα site, www.esos.gr, www.alfavita.gr κτλπ
Επίσης, αν εσείς δε θέλετε να απομακρυθείτε από την εργασία σας και την κατοικία σας τότε τι να πούνε οι εκπαιδευτικοί που είναι διορισμένοι χρόνια σε νησιά και περιμένουν να τοποθετηθούν κι αυτοί κοντά στις οικογένειες τους? Διορίστηκα με τον διαγωνισμό του 2008 και έκτοτε πήγα Κέρκυρα, Κυκλάδες και Χανιά κι όταν ο υπουργός έκοψε τις αποσπάσεις τότε αναγκάστηκα να παρατήσω μόνο του άντρα και παιδί 3 ετών για να υπηρετήσω σε ένα νησί 180 κατοίκων για 2 χρόνια! Έτσι βέβαια μάζεψα πολλά μόρια ώστε να διεκδικώ θέση στην κατοικία μου.

Αν θέλετε μόνο το σπίτι σας, τότε το δημόσιο δεν είναι για εσάς καθώς πουθενά δεν αναγράφεται ότι υπηρετούμε μόνο εκεί που θέλουμε εμείς όταν το θέλουμε εμείς.

Συνάδελφε,
επειδή επικαλλείσαι τη νομοθεσία την οποία γνωρίζεις άριστα όπως λες, να σε ενημερώσω πως οι άδειες σχετιζόμενες με την μητρότητα -κύησης, λοχείας, ανατροφής- πιάνονται κανονικά ως υπηρεσία για τους μόνιμους.  Όσο για το ότι θέλουμε να υπηρετήσουμε κοντά στο σπίτι μας και μόνο, δε νομίζω κανείς εκ των διοριστέων να έχει δηλώσει κάτι τέτοιο. Όταν όμως το υπουργείο μας έφαγε 6 χρόνια απτον εργασιακό μας βίο ΠΑΡΑΝΟΜΑ, δε νομίζω να φταίγαμε για αυτό. Έπρεπε να διοριζόμασταν το 2010 και διοριζόμαστε το 2016 ενώ είχαμε φεκ επιτυχίας στον ασεπ απτο 09. Στον ίδιο ΑΣΕΠ που πέρασες και εσύ και διορίστηκες την πρώτη χρονιά. Δεν ευθυνόμαστε εμείς λοιπόν που δεν υπηρετήσαμε όπως εσύ για να έχουμε τη δυνατότητα να μαζέψουμε μόρια όπως εσύ και να διεκδικήσουμε μετάθεση όπως εσύ. Και επειδή όλα αυτά παρανόμως μας τα στέρησε το υπουργείο, τα διεκδικήσαμε δικαστικά. Και δικαιωθήκαμε. Δε νομίζω να έχεις κάποια αντίρρηση ως προς αυτό.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 08, 2016, 07:33:03 μμ από nat84 »

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1692
    • Προφίλ
Απ: Εναπομείναντες διοριστέοι ΑΣΕΠ 2008
« Απάντηση #881 στις: Δεκέμβριος 08, 2016, 09:45:32 μμ »
Με την άδεια ανατροφής μπορείς να ξεχρεώσεις την υποχρέωση να υπηρετήσεις και άρα δικαιούσαι μετάθεση. Όμως δεν λογίζεται ως χρόνος διδακτικής υπηρεσίας και δεν προσμετράται στο διάστημα που χρειάζεται για να φύγεις από δόκιμος υπάλληλος και να μονιμοποιήσεις. Δεν προσμετράται επίσης στον χρόνο που χρειάζεται για να υποβάλλει κάποιος αίτηση για μουσικό ή καλλιτεχνικό σχολειο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159796
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 415
Σύνολο: 422

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.