*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017  (Αναγνώστηκε 220527 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #322 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 05:32:12 μμ »
Επίσης δε μετράει η προϋπηρεσία στην Πρωτοβάθμια.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #323 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 05:41:00 μμ »
Καλησπερα ,


Εχω 4500 μόρια στον πίνακα ιδιωτών και παραπάνω
απο εμενα υπαρχει ενας υποψηφιος με 5.000μορια αλλα
τον έβαλαν απο λάθος δικό του η εκ παραδρομής
στον πίνακα δημοσιων υπαλλήλων - συνταξιούχων.
Αν κανει ένσταση υπαρχει περίπτωση να δικαιωθεί παρόλο που
στην αίτηση δήλωσε συνταξιούχος ;Λεει κατι η προκηρυξη για τέτοια
περίπτωση ;

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #324 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 06:27:09 μμ »
καλησπερα παιδια και καλη επιτυχια σε ολους. Ηθελα να σας ρωτησω σχετικα με την α και β αναθεση. Αν στην συγκεκριμενη επας  δεν βρεθει υποψηφιος α αναθεσης ο διευθυντης παει υποχρεωτικα στην β? και αν τελικα δεν βρει ουτε στην β , ενημερωνει το υπουργειο ωστε να εκδωσει συμπληρωματικη  προκηρυξη? μου εδωσε μια πρωτη εικονα ο καλος συναδελφος lasid. Περιμενω και τις δικες σας αποψεις ή και εμπειριες απο τις επας που δουλεψατε σχετικα με το τι εχει συμβει στην πραξη σχετικα με τις αναθεσεις

Αποσυνδεδεμένος irida73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #325 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 09:42:17 μμ »
Καλησπέρα! Θα ήθελα κ εγώ με τη σειρά μου να κάνω 2 ερωτήσεις, διότι κ εγώ πρώτη φορά κάνω τα χαρτιά μου για τις ΕΠΑΣ και δεν γνωρίζω τα διαδικαστικά.

Βρίσκομαι πρώτη σε 3 προσωρινούς πίνακες κατάταξης (αφορά τεχνική ειδικότητα και έχω 3 πτυχία). Όμως η υπεύθυνη του τμήματος της συγκεκριμένης ΕΠΑΣ (μοναδική ανά την επικράτεια) με την οποία επικοινώνησα τηλεφωνικά για πληροφορίες, ανέφερε ότι απαιτούνται διαφορετικά προσόντα από αυτά που προκηρύχθηκαν (μεγαλύτερης εξειδίκευσης). Έχει το δικαίωμα να επέμβει στους πίνακες και να προσλάβει το άτομο που επιθυμεί (προτελευταίο στην κατάταξη... το ανέφερε ή ίδια);

Επίσης όσον αφορά τα διαφορετικά προσόντα, ενώ προκηρύχθηκαν 5 θέσεις στον κλάδο μου για τις οποίες και έκανα αίτηση, τα μαθήματα που σκοπεύει να μου αναθέσει, δεν ανήκουν σε αυτές τις κατηγορίες αλλά αφορούν μαθήματα μεγαλύτερης εξειδίκευσης. Αντίθετα μαθήματα που θα μπορούσα εύκολα να αναλάβω εγώ, θα τα διδάξει η ίδια. Προφανώς προσπάθησε να με αποθαρρύνει να αποδεχτώ την θέση. Υπάρχει τρόπος να δω, ποια μαθήματα αφορούσαν αρχικά οι προκηρυσσόμενες θέσεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια και καλή επιτυχία σε όλους!

Υ.Γ. Αν υπάρχει κάποια ασάφεια μπορώ να γίνω περισσότερο συγκεκριμένη...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Marabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #326 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 10:33:59 μμ »
Καλησπέρα, εμένα η απορία μου είναι η εξής: στην προκήρυξη ήταν ξεκάθαρο πως " οι υποψήφιοι  εκπαιδευτικοί  έχουν  δικαίωμα  να  δηλώσουν μόνο  τις  ΕΠΑ.Σ Μαθητείας  της  Περιφέρειας  Αττικής  ή  τις  ΕΠΑ.Σ  Μαθητείας  μίας  και  μόνο Περιφερειακής  Ενότητας  για  την  υπόλοιπη  Ελλάδα......"   πως γίνεται τους  αξιολογητικούς πίνακες της Φλώρινας και της Κοζάνης -Πτολεμαίδας  να εμφανίζεται  ο ίδιος υποψήφιος;

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #327 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 11:06:31 μμ »

Η Κοζάνη είναι μαζί με την Πτολεμαίδα  στην ίδια ενότητα και όχι με την Φλώρινα. Δεν ξέρω αν έχει δικαίωμα κάποιος να συμμετεχει πχ στη Φλώρινα ως πε και στη Κοζάνη ως τε αν έχει πχ 2 πτυχία. Αυτό θα μας το απαντήσουν οι παλιοτεροι


Καλησπέρα, εμένα η απορία μου είναι η εξής: στην προκήρυξη ήταν ξεκάθαρο πως " οι υποψήφιοι  εκπαιδευτικοί  έχουν  δικαίωμα  να  δηλώσουν μόνο  τις  ΕΠΑ.Σ Μαθητείας  της  Περιφέρειας  Αττικής  ή  τις  ΕΠΑ.Σ  Μαθητείας  μίας  και  μόνο Περιφερειακής  Ενότητας  για  την  υπόλοιπη  Ελλάδα......"   πως γίνεται τους  αξιολογητικούς πίνακες της Φλώρινας και της Κοζάνης -Πτολεμαίδας  να εμφανίζεται  ο ίδιος υποψήφιος;

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #328 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 11:10:48 μμ »
Δεν μπορεί η ίδια να υποκαταστησει την επιτροπή αξιολόγησης. Έχει υποχρέωση να καλέσει εσένα ως πρώτη. Αλλιώς τι ρόλο παίζουν οι πίνακες?
Καλησπέρα! Θα ήθελα κ εγώ με τη σειρά μου να κάνω 2 ερωτήσεις, διότι κ εγώ πρώτη φορά κάνω τα χαρτιά μου για τις ΕΠΑΣ και δεν γνωρίζω τα διαδικαστικά.

Βρίσκομαι πρώτη σε 3 προσωρινούς πίνακες κατάταξης (αφορά τεχνική ειδικότητα και έχω 3 πτυχία). Όμως η υπεύθυνη του τμήματος της συγκεκριμένης ΕΠΑΣ (μοναδική ανά την επικράτεια) με την οποία επικοινώνησα τηλεφωνικά για πληροφορίες, ανέφερε ότι απαιτούνται διαφορετικά προσόντα από αυτά που προκηρύχθηκαν (μεγαλύτερης εξειδίκευσης). Έχει το δικαίωμα να επέμβει στους πίνακες και να προσλάβει το άτομο που επιθυμεί (προτελευταίο στην κατάταξη... το ανέφερε ή ίδια);

Επίσης όσον αφορά τα διαφορετικά προσόντα, ενώ προκηρύχθηκαν 5 θέσεις στον κλάδο μου για τις οποίες και έκανα αίτηση, τα μαθήματα που σκοπεύει να μου αναθέσει, δεν ανήκουν σε αυτές τις κατηγορίες αλλά αφορούν μαθήματα μεγαλύτερης εξειδίκευσης. Αντίθετα μαθήματα που θα μπορούσα εύκολα να αναλάβω εγώ, θα τα διδάξει η ίδια. Προφανώς προσπάθησε να με αποθαρρύνει να αποδεχτώ την θέση. Υπάρχει τρόπος να δω, ποια μαθήματα αφορούσαν αρχικά οι προκηρυσσόμενες θέσεις;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια και καλή επιτυχία σε όλους!

Υ.Γ. Αν υπάρχει κάποια ασάφεια μπορώ να γίνω περισσότερο συγκεκριμένη...

Αποσυνδεδεμένος Marabou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #329 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 11:14:12 μμ »
Η Κοζάνη είναι μαζί με την Πτολεμαίδα  στην ίδια ενότητα και όχι με την Φλώρινα. Δεν ξέρω αν έχει δικαίωμα κάποιος να συμμετεχει πχ στη Φλώρινα ως πε και στη Κοζάνη ως τε αν έχει πχ 2 πτυχία. Αυτό θα μας το απαντήσουν οι παλιοτεροι

 Ευχαριστώ philosopher, σαν νέο μέλος περιμένω κ γω την εμπειρία σας.Ο συγκεκριμένος πάντως συμμετέχει με την ίδια ειδικότητα ΠΕ09.

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #330 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 11:27:08 μμ »
Τότε μιλάμε για καραμπινατη παραβίαση της προκήρυξης και αν δεν διορθωθεί στους τελικούς πίνακες να υποβάλλεις εγγραφη καταγγελία
Ευχαριστώ philosopher, σαν νέο μέλος περιμένω κ γω την εμπειρία σας.Ο συγκεκριμένος πάντως συμμετέχει με την ίδια ειδικότητα ΠΕ09.

Αποσυνδεδεμένος irida73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #331 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 11:33:46 μμ »
Δεν μπορεί η ίδια να υποκαταστησει την επιτροπή αξιολόγησης. Έχει υποχρέωση να καλέσει εσένα ως πρώτη. Αλλιώς τι ρόλο παίζουν οι πίνακες?

Σε ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος Panosn

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #332 στις: Σεπτέμβριος 09, 2016, 11:45:56 μμ »
Καλησπερα και απο μενα...Μια ερωτηση γιατι και εγω καινουργιος ειμαι στην διαδικασια αυτη...αν καποιος ειναι πρωτος στη λιστα σε 2-3 επας, μπορει να δουλεψει σε περισσοτερα του ενος επας? Ωστε να εχει και περισσοτερες ωρες την εβδομαδα? Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος markos1976

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 309
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #333 στις: Σεπτέμβριος 10, 2016, 12:09:32 πμ »
Καλησπερα ,

Υποψηφιος δεν κύκλωσε το σωστο κουτάκι
στην αίτηση  και αντι για ιδιώτη τον έβαλαν
στον πίνακα δήμ.υπαλληλων - συνταξιούχων.
Αν κανει ένσταση υπαρχει περίπτωση να δικαιωθεί
και να βρεθεί στον πίνακα ιδιωτών ;
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Chelsea

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #334 στις: Σεπτέμβριος 10, 2016, 12:52:47 πμ »
Καλημερα,
Δηλαδη εαν στον πινακα με τους επιτυχοντες ειμαστε τελευταιοι δεν εχουμε ελπιδα?
Επιλαχοντες θεωρουμαστε?

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #335 στις: Σεπτέμβριος 10, 2016, 01:23:39 πμ »
Ευχαριστώ philosopher, σαν νέο μέλος περιμένω κ γω την εμπειρία σας.Ο συγκεκριμένος πάντως συμμετέχει με την ίδια ειδικότητα ΠΕ09.
Προτείνω να κάνεις ένσταση και τώρα. Αυτοί που κάνουν αίτηση σε δύο νομούς, έχουν το πλεονέκτημα να δούνε σε ποιο νομό έχουν καλύτερη σειρά και να επιλέξουν να διατηρήσουν σε εκείνο το νομό την υποψηφιότητά τους. Απαράδεκτο!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.