*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017  (Αναγνώστηκε 219833 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος frank1972

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 58
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #532 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 05:42:45 μμ »
Παίρνουν τηλέφωνα απο Αττική για να δουν την εργασιακή κατάσταση του καθενός. Θα καλέσουν από άυριο ή το αργότερο Δευτέρα - Τρίτη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος philosopher

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #533 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 05:52:35 μμ »
Κατσε ρε συ εγώ που είμαι δικηγόρος δεν απειλω με μηνύσεις :) βασικά από φέτος αν δεν κάνω λάθος αναγνωριζεται 15ετης προυπηρεσια και όχι 7ετης όπως παλιά. Οπότε ίσωςο υποψήφιος  προσκομισε παλιά προυπηρεσια. Δεύτερον πήγαινε στην έπας και τσέκαρε τα μόρια είναι αναρτημενα. Να χεις ντοκουμέντα στα χέρια σου πριν τους πάρεις τηλ. Εγώ τα είχα όλα μπροστά μου πριν τηλεφωνήσω. Good luck :)
ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ!!!Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΜΕΣΑ ΘΙΓΟΜΕΝΗ ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ...ατομο που περσι στους οριστικους εχει βγαλει 320 μορια φετος στους προσωρινους 200 κ φετος στους οριστικους μετα τις ενστασεις βγαζει 5600 μορια!!!!!! ΔΕ ΤΟ ΧΩΡΑΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΕΠΕΣΕ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΛΗΨΗ ΜΟΥ...ΠΡΟΗΓΕΙΤΑΙ ΑΛΛΟΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΜΕΝΑ....ΑΛΛΑ ΔΕ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ!!!! ΗΔΗ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΑ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ Κ ΑΠΕΙΛΗΣΑ ΜΕ ΜΥΝΗΣΕΙΣ!!! Κ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΟΙ ΕΝΣΤΑΝΣΕΙΣ Κ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ!!!

Αποσυνδεδεμένος Perla3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #534 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 07:55:11 μμ »
Καλησπέρα! Έχω κάνει τα χαρτιά μου για τις ΕΠΑΣ ως άνεργη και περιμένω να με καλέσουν. Ταυτόχρονα, μου πρότειναν 6 ώρες διδασκαλίας σε μια ιδιωτική σχολή. Εάν πάρω αυτές τις 6 ώρες, τι γίνεται σε περίπτωση που με καλέσουν από κάποια ΕΠΑΣ; Πόσες ώρες μπορώ να πάρω σε αυτή την περίπτωση σύμφωνα με το νόμο;

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #535 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 08:12:45 μμ »
Καλησπέρα! Έχω κάνει τα χαρτιά μου για τις ΕΠΑΣ ως άνεργη και περιμένω να με καλέσουν. Ταυτόχρονα, μου πρότειναν 6 ώρες διδασκαλίας σε μια ιδιωτική σχολή. Εάν πάρω αυτές τις 6 ώρες, τι γίνεται σε περίπτωση που με καλέσουν από κάποια ΕΠΑΣ; Πόσες ώρες μπορώ να πάρω σε αυτή την περίπτωση σύμφωνα με το νόμο;
νομιζω   6   εως  10

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

lilith eva

  • Επισκέπτης
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #536 στις: Σεπτέμβριος 29, 2016, 11:24:57 μμ »
Κατσε ρε συ εγώ που είμαι δικηγόρος δεν απειλω με μηνύσεις :) βασικά από φέτος αν δεν κάνω λάθος αναγνωριζεται 15ετης προυπηρεσια και όχι 7ετης όπως παλιά. Οπότε ίσωςο υποψήφιος  προσκομισε παλιά προυπηρεσια. Δεύτερον πήγαινε στην έπας και τσέκαρε τα μόρια είναι αναρτημενα. Να χεις ντοκουμέντα στα χέρια σου πριν τους πάρεις τηλ. Εγώ τα είχα όλα μπροστά μου πριν τηλεφωνήσω. Good luck :)
δε παιζει...πιστευω οτι εχει γινει μαγειρεμα...γιατι ο υποψηφιος ειναι πολυ μικρος σε ηλικια...σαν να λεμε οτι περσι εβαλε προυπηρεσια των τελευταιων 7 χρονων μαζεψε 300 μορια κ αρα πριν το 2009 εχει ολη την προυπηρεσια του μαζεμενη σε 5500 μορια...ποτε ορκιστηκε ποτε πηρε πτυχιο κ ποτε δουλεψε? δε νομιζω...δε μου βγαινουν τα νουμερα καθολου...οσο για τις καταγγελιες...κ ο διαολος φοβερα θελει...γιατι ζητησα εξηγησεις κ προσπαθουσαν να με σταματησουν λεγοντας μου οτι τελειωσαν οι ενστασεις...ε κ? τι σημαινει δηλαδη? επειδη τελειωσαν οι ενστασεις ο, τι θα μας σερβιρετε θα το φαμε? ευχαριστω...εγω ειμαι τριτη...δεν θιγομαι αμεσα...αλλος προηγειται πριν απο μενα...αλλα αν φετος βγαζει 5600 μορια (μαγειρεμενα) του χρονου θα βγαλει 6500 κ θα φαινεται κ λογικο...κ εγω το εχασα το τρενο δια παντος...κ του χρονου τρεχα γυρευε το δικιο σου...  :) :) :) τεσπα υπαρχει πιθανοτητα να κανω κ λαθος...απλα δε μου βγαινουν τα νουμερα...θα δουμε...

Αποσυνδεδεμένος pskouras

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 409
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #537 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 02:03:33 πμ »
Με πήραν τηλ να πάρω κάποιες ώρες στο ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Ξέρετε τι ώρες γίνονται τα μαθήματα; Κάθε ημέρα; το ημερομίσθιο με διδακτορικό πόσο είναι;
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2027
« Απάντηση #538 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 02:38:54 πμ »
Η επαγγελματική εμπειρία μετράει μεχρι τα 4200 μόρια, το λέει το ΦΕΚ, σελ. 2930 παρ.β
Όσοι εχουν εκτοξευθεί στα μόρια, καλώς έβαλαν την επαγγελματική τους εμπειρία,
Αλλα
Μπορει να εργάζονται και άλλου ή να ειναι ελεύθεροι επαγγελματίες και ειναι μαζί στον πίνακα με τους ανέργους.
Όποτε sos
Οι ελεύθεροι επαγγελματίες δικαιούνται 6 ώρες και οι ημιαπασχόληση 10 ώρες.
Επομένως ολοι αυτοι που ειναι πρώτοι με ένα σωρό μόρια μπορει και να εργάζονται, όποτε δε μπορει να τους ανατεθεί πλήρες ωράριο.
Επομένως εκτός απο τη καλή πίστη, ας έχουμε το νου μας και στο διαύγεια, στην ανάθεση των ωρών. Το θεμα ειναι ο καθενας τί δηλώνει και πως μπορει να διασταυρωθεί.


Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #539 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 07:57:13 πμ »
Με πήραν τηλ να πάρω κάποιες ώρες στο ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ.
Ξέρετε τι ώρες γίνονται τα μαθήματα; Κάθε ημέρα; το ημερομίσθιο με διδακτορικό πόσο είναι;
ευχαριστώ
Τα μαθήματα γίνονται κάθε μέρα, απόγευμα. Το διδακτορικό δεν αυξάνει την αντιμισθία. Δίνουν καθαρά περίπου 10 €/ώρα.

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #540 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 08:09:23 πμ »
δε παιζει...πιστευω οτι εχει γινει μαγειρεμα...γιατι ο υποψηφιος ειναι πολυ μικρος σε ηλικια...σαν να λεμε οτι περσι εβαλε προυπηρεσια των τελευταιων 7 χρονων μαζεψε 300 μορια κ αρα πριν το 2009 εχει ολη την προυπηρεσια του μαζεμενη σε 5500 μορια...ποτε ορκιστηκε ποτε πηρε πτυχιο κ ποτε δουλεψε? δε νομιζω...δε μου βγαινουν τα νουμερα καθολου...οσο για τις καταγγελιες...κ ο διαολος φοβερα θελει...γιατι ζητησα εξηγησεις κ προσπαθουσαν να με σταματησουν λεγοντας μου οτι τελειωσαν οι ενστασεις...ε κ? τι σημαινει δηλαδη? επειδη τελειωσαν οι ενστασεις ο, τι θα μας σερβιρετε θα το φαμε? ευχαριστω...εγω ειμαι τριτη...δεν θιγομαι αμεσα...αλλος προηγειται πριν απο μενα...αλλα αν φετος βγαζει 5600 μορια (μαγειρεμενα) του χρονου θα βγαλει 6500 κ θα φαινεται κ λογικο...κ εγω το εχασα το τρενο δια παντος...κ του χρονου τρεχα γυρευε το δικιο σου...  :) :) :) τεσπα υπαρχει πιθανοτητα να κανω κ λαθος...απλα δε μου βγαινουν τα νουμερα...θα δουμε...
με προυπηρεσια  7  ετων  τα μορια  ειναι  300επι   2=600..γιατι  η επαγγελματικη  μετραει  επι  2.....οποτε  600  επι  7  ( τα ετη) κανουν 4200+200=4400.....200  ειχε  στους  οριστικους..αντε  να πηγε  4400...αλλα  5500...;;;;;;;;   τι να πω..οτι θελουν κανουν

Αποσυνδεδεμένος irida73

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #541 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 09:30:15 πμ »
δε παιζει...πιστευω οτι εχει γινει μαγειρεμα...γιατι ο υποψηφιος ειναι πολυ μικρος σε ηλικια...σαν να λεμε οτι περσι εβαλε προυπηρεσια των τελευταιων 7 χρονων μαζεψε 300 μορια κ αρα πριν το 2009 εχει ολη την προυπηρεσια του μαζεμενη σε 5500 μορια...ποτε ορκιστηκε ποτε πηρε πτυχιο κ ποτε δουλεψε? δε νομιζω...δε μου βγαινουν τα νουμερα καθολου...οσο για τις καταγγελιες...κ ο διαολος φοβερα θελει...γιατι ζητησα εξηγησεις κ προσπαθουσαν να με σταματησουν λεγοντας μου οτι τελειωσαν οι ενστασεις...ε κ? τι σημαινει δηλαδη? επειδη τελειωσαν οι ενστασεις ο, τι θα μας σερβιρετε θα το φαμε? ευχαριστω...εγω ειμαι τριτη...δεν θιγομαι αμεσα...αλλος προηγειται πριν απο μενα...αλλα αν φετος βγαζει 5600 μορια (μαγειρεμενα) του χρονου θα βγαλει 6500 κ θα φαινεται κ λογικο...κ εγω το εχασα το τρενο δια παντος...κ του χρονου τρεχα γυρευε το δικιο σου...  :) :) :) τεσπα υπαρχει πιθανοτητα να κανω κ λαθος...απλα δε μου βγαινουν τα νουμερα...θα δουμε...


Εδώ η θιγόμενη.... Και σε εμένα δεν βγαίνουν τα νούμερα. Ο μοναδικός τρόπος για να βγουν κάπως είναι αν και πέρυσι είχαν κάνει λάθος στα μόρια, αλλά εφόσον ήταν η μοναδική υποψήφια, δεν έκανε ένσταση (με 7 έτη εργασιακής εμπειρίας + μεταπτυχιακό + διδακτική εμπειρία).

Σε κάθε περίπτωση, η διευθύντρια του τμήματος με την οποία επικοινώνησα πριν βγουν οι οριστικοί πίνακες, δεν φάνηκε διατεθιμένη για συνεργασία, καθώς σκόπευε εξ' αρχής να προσλάβει την εν λόγω υποψήφια, επειδή γνωρίζει το ακριβές αντικείμενο... Τα μαθήματα που προγραμμάτιζε να μου δώσει (αν και εφόσον παρέμενα πρώτη) αφορούσαν εξειδικευμένα τεχνικά μαθήματα, για τα οποία ανέφερε ότι δεν έχω τις γνώσεις ή την προυπηρεσία να τα διδάξω, προφανώς για να με αποτρέψει να αποδεχτώ την θέση. Απεναντίας τα μαθήματα που θα μπορούσα να διδάξω, τα διδάσκει αποκλειστικά η ίδια. Επιπλέον ισχυρίστηκε οτι οι πρωτοετείς είναι λίγοι και πιθανότατα δεν γίνει τμήμα πρώτου έτους. Τέλος, κλείνοντας το τηλέφωνο ανέφερε το: περίμενε να δούμε πρώτα και τις ενστάσεις... Οι συμπτώσεις είναι πολλές.

Λόγω σοβαρών προβλημάτων δεν κατάφερα να κάνω κάποια ενέργεια ως τώρα. Αν θέλεις μπορούμε να το κοιτάξουμε και οι υπόλοιποι 3 μαζί... ένας ίσως δεν καταφέρει κάτι, αλλά και οι 3 ίσως μπορέσουμε. Και ειλικρινά δεν με ενδιαφέρει πλέον τόσο αν θα εργαστώ εγώ ή κάποιος άλλος συνυποψήφιος. Η αδικία είναι που με τρελαίνει.

Αποσυνδεδεμένος sounds92

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #542 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 11:16:36 πμ »
- Ζητώ συγνώμη αν η ερώτησή μου έχει ήδη απαντηθεί, ας με ενημερώσει κάποιος που ξέρει..

Ποιός προηγείται στην εξής περίπτωση;

Η α ανάθεση σε ένα μάθημα μπορεί και δίνεται σε δύο διαφορετικές ειδικότητες (η μία πανεπιστημιο {Υποψήφιος Α} και η άλλη τει {Υποψήφιος Β), ο Β έχει περισσότερα μόρια απο τον Α (όμως σε διαφορετικούς πίνακες αφού είναι άλλες ειδικότητες...) ποιός πρέπει να πάρει τις ώρες....

Σας ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος solareng

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 452
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2027
« Απάντηση #543 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 12:54:57 μμ »
Η επαγγελματική εμπειρία μετράει μεχρι τα 4200 μόρια, το λέει το ΦΕΚ, σελ. 2930 παρ.β
Όσοι εχουν εκτοξευθεί στα μόρια, καλώς έβαλαν την επαγγελματική τους εμπειρία,
Αλλα
Μπορει να εργάζονται και άλλου ή να ειναι ελεύθεροι επαγγελματίες και ειναι μαζί στον πίνακα με τους ανέργους.
Όποτε sos
Οι ελεύθεροι επαγγελματίες δικαιούνται 6 ώρες και οι ημιαπασχόληση 10 ώρες.
Επομένως ολοι αυτοι που ειναι πρώτοι με ένα σωρό μόρια μπορει και να εργάζονται, όποτε δε μπορει να τους ανατεθεί πλήρες ωράριο.
Επομένως εκτός απο τη καλή πίστη, ας έχουμε το νου μας και στο διαύγεια, στην ανάθεση των ωρών. Το θεμα ειναι ο καθενας τί δηλώνει και πως μπορει να διασταυρωθεί.
Πως μπορείς να τους βρεις όμως τους ελεύθερους επαγγελματίες; Μόνο από τη ΔΟΥ μπορείς να είσαι 100% σίγουρος. Και άντε πες ότι τους βρήκες. Τι θα κάνεις μετά; Θα τρέχεις για να βρεις το δίκιο σου σε έναν οργανισμό που οι περισσότεροι υπάλληλοι είναι κομματόσκυλα και άσχετοι και για να σε εξυπηρετήσουν πρέπει να τους κάνεις τεμενάδες.

Αποσυνδεδεμένος vasilisxania

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 245
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #544 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 01:16:40 μμ »
Σχετικά με τις αναθεσεις μιλωντας για τα εργαστηριακά μαθήματα το νέο φρούτο είναι οτι μπορεί να μπει και ΤΕ μέσα χωρίς να εξαντληθεί ο πινακας των ΠΕ αν έχει περισσότερα μόρια.Έχει γίνει ενοποίηση πινάκων κατά κάποιο τρόπο στα εργαστηρια.

Αποσυνδεδεμένος kmixanikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #545 στις: Σεπτέμβριος 30, 2016, 01:47:39 μμ »
Καλησπέρα

Εχουν αρχισει να καλούν?

Προηγούνται και φέτος οι άνεργοι ή οι προσλήψεις θα γίνουν βάση μορίων? (διάβασα τις οδηγίες απλά ρωτώ μήπως έστειλε το υπουργείο νέες οδηγίες όπως έγινε πέρσι).

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158530
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 543

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.