*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017  (Αναγνώστηκε 220407 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #714 στις: Οκτώβριος 16, 2016, 08:19:55 μμ »
Συναδερφοι μια βοηθεια παρακαλω....δυστυχως μου προεκειψε ενα προβλημα υγειας και μαλλον δεν θα μπορεσω να παω στην δουλεια 2 βδομαδες τουλαχιστον..δεν εχω πολλες ωρες μονο 10 και ειναι μονο εργαστηρια με αλλη συναδερφο ....τι γινεται στην περιπτωση μου ?ας με βοηθησει καποιος..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος crispy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #715 στις: Οκτώβριος 16, 2016, 08:50:56 μμ »
Συναδερφοι μια βοηθεια παρακαλω....δυστυχως μου προεκειψε ενα προβλημα υγειας και μαλλον δεν θα μπορεσω να παω στην δουλεια 2 βδομαδες τουλαχιστον..δεν εχω πολλες ωρες μονο 10 και ειναι μονο εργαστηρια με αλλη συναδερφο ....τι γινεται στην περιπτωση μου ?ας με βοηθησει καποιος..


Μην αγχώνεσαι! Ειδοποιείς ότι θα λείψεις για λόγους υγείας τις συγκεκριμένες ημέρες. Αφού είσαι και με άλλη συνάδελφο, ουσιαστικό πρόβλημα στη διεξαγωγή των μαθημάτων δε θα προκύψει. Απλά δε θα πληρωθείς τις ημέρες που θα λείψεις!

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10806
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #716 στις: Οκτώβριος 16, 2016, 11:28:33 μμ »
Για ΕΠΑΣ Βέροιας βγήκε?

Έχει κανένας το αρχείο?
Προσλήψεις στην ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ Βέροιας:
https://diavgeia.gov.gr/doc/6%CE%9F%CE%9884691%CE%A92-%CE%A6%CE%95%CE%A8

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1196
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #717 στις: Οκτώβριος 17, 2016, 05:28:29 μμ »
Καμία νέα πρόσληψη σήμερα. Άρα, λογικά, ολοκληρώθηκαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kmixanikos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #718 στις: Οκτώβριος 17, 2016, 07:57:33 μμ »
Συναδερφοι μια βοηθεια παρακαλω....δυστυχως μου προεκειψε ενα προβλημα υγειας και μαλλον δεν θα μπορεσω να παω στην δουλεια 2 βδομαδες τουλαχιστον..δεν εχω πολλες ωρες μονο 10 και ειναι μονο εργαστηρια με αλλη συναδερφο ....τι γινεται στην περιπτωση μου ?ας με βοηθησει καποιος..

Σε περίπτωση που εχεις χαρτι από δημοσιο φορέα, που να γραφει ότι δεν μπορείς να εργαστείς, τότε δικαιούσαι άδεια, τις πρώτες 15 μέρες με αποδοχές (και οι ώρες θα γραφτούν στην  προυπηρεσια σου) και από εκεί και πέρα η άδεια θα ναι ανευ αποδοχών. 

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #719 στις: Οκτώβριος 17, 2016, 08:01:49 μμ »

Μην αγχώνεσαι! Ειδοποιείς ότι θα λείψεις για λόγους υγείας τις συγκεκριμένες ημέρες. Αφού είσαι και με άλλη συνάδελφο, ουσιαστικό πρόβλημα στη διεξαγωγή των μαθημάτων δε θα προκύψει. Απλά δε θα πληρωθείς τις ημέρες που θα λείψεις!
ευχαριστω παρα πολυ για να δω τι θα μου πει και ο διευθυντης φοβαμαι λιγο....

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #720 στις: Οκτώβριος 17, 2016, 08:04:49 μμ »
Σε περίπτωση που εχεις χαρτι από δημοσιο φορέα, που να γραφει ότι δεν μπορείς να εργαστείς, τότε δικαιούσαι άδεια, τις πρώτες 15 μέρες με αποδοχές (και οι ώρες θα γραφτούν στην  προυπηρεσια σου) και από εκεί και πέρα η άδεια θα ναι ανευ αποδοχών.
ελπιζω να ειναι ετσι εαν και δημοσιο φορεα που θα βρω ιδιωτης με παρακολουθει και το προβλημα μου ειναι σοβαρο.....εχω απελπιστει γιατι φοβαμαι οτι θα χω θεμα...

Αποσυνδεδεμένος Perla3

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #721 στις: Οκτώβριος 17, 2016, 09:24:00 μμ »
ελπιζω να ειναι ετσι εαν και δημοσιο φορεα που θα βρω ιδιωτης με παρακολουθει και το προβλημα μου ειναι σοβαρο.....εχω απελπιστει γιατι φοβαμαι οτι θα χω θεμα...

Τσάμπα απελπίζεσαι και στεναχωριέσαι.. Εφόσον υπάρχει πρόβλημα υγείας και θα απουσιάσεις δικαιολογημένα, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εξάλλου η συνάδελφός σου θα μπορέσει καλύψει τα εργαστήρια. Αν ο διευθυντής δεν δείξει κατανόηση (που δεν το πιστεύω)ή σε στραβοκοιτάξει δικό του το πρόβλημα! Δεν μπορεί να σου κάνει κάτι π.χ. να σε διώξει εάν αυτό φοβάσαι.

Πήγαινε και πες του αυτό και αυτό συμβαίνει και θα χρειαστεί να λείψω. Ούτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε πια εμείς οι ωρομίσθιοι! :P

Αποσυνδεδεμένος bomb

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 716
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #722 στις: Οκτώβριος 17, 2016, 09:56:16 μμ »
Τσάμπα απελπίζεσαι και στεναχωριέσαι.. Εφόσον υπάρχει πρόβλημα υγείας και θα απουσιάσεις δικαιολογημένα, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εξάλλου η συνάδελφός σου θα μπορέσει καλύψει τα εργαστήρια. Αν ο διευθυντής δεν δείξει κατανόηση (που δεν το πιστεύω)ή σε στραβοκοιτάξει δικό του το πρόβλημα! Δεν μπορεί να σου κάνει κάτι π.χ. να σε διώξει εάν αυτό φοβάσαι.

Πήγαινε και πες του αυτό και αυτό συμβαίνει και θα χρειαστεί να λείψω. Ούτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε πια εμείς οι ωρομίσθιοι! :P

Καταρχάς Perla3, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστείς να λείψεις πάρα πολλές μέρες.
Από παλιότερες εμπειρίες από συναδέλφους και στο Παιδείας και στον ΟΑΕΔ, ψάξτο καλύτερα αν πρόκειται να λείψεις για πάνω από 8 μέρες συνεχόμενες. Διότι χωρίς να μου έχει συμβεί, συνάδελφοί μου είχαν αναφέρει ότι ίσως τίθεται θέμα "αναγκαστικής αποχώρησης" ακόμα και για λόγους υγείας και δυστυχώς έτρεχαν τότε. Ελπίζω να μην είναι έτσι και να μη χρειαστεί να λείψεις τόσο πολύ, αλλά θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο περισσότερο εκ τω προτέρων.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1196
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #723 στις: Οκτώβριος 19, 2016, 10:32:10 πμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 19, 2016, 04:05:33 μμ από magioladitis »

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #724 στις: Οκτώβριος 19, 2016, 02:25:27 μμ »
Τσάμπα απελπίζεσαι και στεναχωριέσαι.. Εφόσον υπάρχει πρόβλημα υγείας και θα απουσιάσεις δικαιολογημένα, δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εξάλλου η συνάδελφός σου θα μπορέσει καλύψει τα εργαστήρια. Αν ο διευθυντής δεν δείξει κατανόηση (που δεν το πιστεύω)ή σε στραβοκοιτάξει δικό του το πρόβλημα! Δεν μπορεί να σου κάνει κάτι π.χ. να σε διώξει εάν αυτό φοβάσαι.

Πήγαινε και πες του αυτό και αυτό συμβαίνει και θα χρειαστεί να λείψω. Ούτε να αρρωστήσουμε δεν μπορούμε πια εμείς οι ωρομίσθιοι! :P
ποσο δικιο εχεις να ξερες....μην αρρωστησουμε αμεσως απουσια παιρνουμε .....ευχαριστω για το ενδιαφερον παρα πολυ για να δουμε τι θα γινει θα σε ενημερωσω.....

Αποσυνδεδεμένος lafemme

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 123
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #725 στις: Οκτώβριος 19, 2016, 02:28:14 μμ »
Καταρχάς Perla3, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μη χρειαστείς να λείψεις πάρα πολλές μέρες.
Από παλιότερες εμπειρίες από συναδέλφους και στο Παιδείας και στον ΟΑΕΔ, ψάξτο καλύτερα αν πρόκειται να λείψεις για πάνω από 8 μέρες συνεχόμενες. Διότι χωρίς να μου έχει συμβεί, συνάδελφοί μου είχαν αναφέρει ότι ίσως τίθεται θέμα "αναγκαστικής αποχώρησης" ακόμα και για λόγους υγείας και δυστυχώς έτρεχαν τότε. Ελπίζω να μην είναι έτσι και να μη χρειαστεί να λείψεις τόσο πολύ, αλλά θα σου πρότεινα να το ψάξεις λίγο περισσότερο εκ τω προτέρων.
επειδη την εχω παθει και γι αυτο λιγο ανησυχω ....εχεις κ συ τ δικιο σου....κατσε να δουμε τι θα γινει κ τι θα μ πει...αλλα δεν εχει λογικη επειδη ειμαστε ωρομισθιοι να με αναγκασει να αποχωρησω ...οι μονιμοι κ οι αναπληρωτες δηλαδη πως μπορουν ...ευχαριστω συναδερφοι για το ενδιαφερον ...θα σας πω νεοτερα

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #726 στις: Οκτώβριος 19, 2016, 05:53:08 μμ »
Καλησπέρα,
πληροφορικοί που κάνατε  τα χαρτιά σας στην επας Βέροιας έχετε το νου σας  γιατί  έδωσαν ώρες σε άτομο ΤΕ01.13.01 με μόλις  1402 μόρια ενώ υπάρχουν 11 άτομα ΠΕ19-20 πάνω από αυτόν.   

Αποσυνδεδεμένος nasta22

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προκήρυξη Πρόσληψης Εκπαιδευτικού Προσωπικού ΕΠΑΣ ΟΑΕΔ 2016-2017
« Απάντηση #727 στις: Οκτώβριος 19, 2016, 08:05:25 μμ »
Nα  προσθέσω ότι υπήρχε μεγάλος ζήλος για να πάρουν το συγκεκριμένο άτομο. Στους οριστικούς πίνακες ήταν απορριπτέος και βγάλανε συμπληρωματική προκήρυξη όπου ήταν ο μοναδικός υποψήφιος. Αυτά συμβαίνουν όταν είσαι τέκνο διευθυντή εκπαιδευτικής μονάδας οαεδ! 

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159425
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 306
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 271
Σύνολο: 281

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.