*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 292807 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #574 στις: Ιούλιος 14, 2016, 10:21:21 μμ »
Μήν αγχώνεσαι. Σωστό είναι.Το "ΔΕΝ" πηγαίνει σε ολα , δηλ. ΔΕΝ είμαι ιδιοκτήτης, ΔΕΝ διδάσκω κλπ κλπ

Εκτυπώνει την αρχή του ενός πεδίου ''δεν είμαι ιδιοκήτης" και αντί να συνεχἰσει στο ίδιο πεδίο '' ούε διδάσκω, δεν είμαι μέτοχος σε εταιρεία'' πηγαίνει στο άλλο πεδίο '' διδάσκω, είμαι μέτοχος σε εταιρεία κ.λ.π. δηλαδή στο αντίθετο. Σε εσάς το εκτυπώνει κανονικά;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #575 στις: Ιούλιος 14, 2016, 10:32:48 μμ »
Εαν εχεις ξανακάνει αίτηση απο το 2012 και μετά και δεν εχεις κάποια αλλαγή ή κάποιο μήνυμα οτι πρέπει να επικυρώσεις κάτι , οχι δεν χρειάζεται

πρώτη φορά θα τα κάνω φέτος

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #576 στις: Ιούλιος 14, 2016, 10:42:06 μμ »
Ναι πρεπει να πας τα δικαιολογητικα. Απο οτι καταλαβαινω θα εχεις ετσι και αλλιως πολλα στοιχεια στον φακελλο σου που δεν εχουν επικαιροποιηθεί

πρώτη φορά θα τα κάνω φέτος

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #577 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:00:52 μμ »
συνάδελφοι επειδη δεν θυμαμαι τα δυσπροσιτα Δ.Ε ειναι διπλα στα σχολεία με 11 ή πιανει και τα 9αρια

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:13:04 »

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #578 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:02:26 μμ »
Και τα 9άρια

συνάδελφοι επειδη δεν θυμαμαι τα δυσπροσιτα Δ.Ε ειναι διπλα στα σχολεία με 11 ή πιανει και τα 9αρια

Αποσυνδεδεμένος georgiabps

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #579 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:03:24 μμ »
Καλησπερα. Ειχα δουλεψει αναπληρωτρια επι εξι χρονια (σχεδον ολοκληρα), αλλα οχι τα τελευταια δυο (δεν ειχα κανει καν αιτηση και γενικα απουσιαζω απο τα τεκταινομενα εντελως για διαφορους λογους, οποτε τωρα επικτατει λιγο χαος με τις εξελιξεις). Δεν εχω σκοπο να κανω αιτηση απο το φετινο Σεπτεμβρη, αλλα σκεφτομαι να επιστρεψω στην εκπαιδευση απο τον επομενο. Μπηκα σημερα στο φορουμ και προσπαθω να παρακολουθησω την εξελιξεις. Απ'ο,τι διαπιστωνω δεν υπαρχουν πινακες αυτη τη στιγμη διαθεσιμοι για να δουμε τη σειρα μας. Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχουν κυρωσεις εφοσον δεν εχω το φακελο οπσυδ, και αν υπαρχουν κυρωσεις κατ'επεκταση αν θελησω να ξαναεμφανιστω τον επομενο (17/18) Σεπτεμβρη; Ευχαριστώ πολύ για οποιαδηποτε απαντηση. καλη επιτυχια με τη διαδικασια των αιτησεων σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #580 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:10:25 μμ »
Θα σου πρότεινα να κάνεις φάκελλο ΟΠΣΥΔ ωστε να εποικαιροποιηθούν τυχόν στοιχεία σου και να δεις και τη θεση σου στους πινακες που θα βγουν αρχες Αυγούστου. Ετσι του χρονου θα ειναι ευκολοτερα τα πραγματα (αν και μαλλον θα αλλαξουν διαφορα). Θα ελεγα μαλιστα να κανεις και αιτηση π.χ. μονο στην περιοχη που μενεις ακομα και εαν δεν εχεις σκοπο να δουλεψεις φετος μια που και να αρνηθεις χανεις το σικαιωμα μονο για αυτη τη χρονιά.


Καλησπερα. Ειχα δουλεψει αναπληρωτρια επι εξι χρονια (σχεδον ολοκληρα), αλλα οχι τα τελευταια δυο (δεν ειχα κανει καν αιτηση και γενικα απουσιαζω απο τα τεκταινομενα εντελως για διαφορους λογους, οποτε τωρα επικτατει λιγο χαος με τις εξελιξεις). Δεν εχω σκοπο να κανω αιτηση απο το φετινο Σεπτεμβρη, αλλα σκεφτομαι να επιστρεψω στην εκπαιδευση απο τον επομενο. Μπηκα σημερα στο φορουμ και προσπαθω να παρακολουθησω την εξελιξεις. Απ'ο,τι διαπιστωνω δεν υπαρχουν πινακες αυτη τη στιγμη διαθεσιμοι για να δουμε τη σειρα μας. Μηπως γνωριζει κανεις αν υπαρχουν κυρωσεις εφοσον δεν εχω το φακελο οπσυδ, και αν υπαρχουν κυρωσεις κατ'επεκταση αν θελησω να ξαναεμφανιστω τον επομενο (17/18) Σεπτεμβρη; Ευχαριστώ πολύ για οποιαδηποτε απαντηση. καλη επιτυχια με τη διαδικασια των αιτησεων σε ολους.

Αποσυνδεδεμένος georgiabps

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #581 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:23:06 μμ »
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το θεμα ειναι οτι βρισκομαι στο εξωτερικο, και θα επρεπε να μπω σε μια οχι ευκολη διαδικασια να ταξιδεψω Ελλαδα μονο γι'αυτο το λογο. Οποτε αν δεν χανω καποιο θεμελιωδες δικαιωμα ας το πουμε ετσι θα το απεφευγα.. Η δημιουργια του φακελου απαιτει φυσικη παρουσια; και ειναι προαπαιτουμενο για να δεις τη θεση σου στους πινακες; Ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #582 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:23:52 μμ »
Θα τα παω να μου ανοίξουν φάκελο αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να παω και μετα την ολοκλήρωση της αίτησης!θα τους ρωτήσω να μου πούνε

Επίσης αν στην δηλωση των περιοχών βάλω μονο δυσπρόσιτες περιοχές και οχι αθηνα, ειναι πιο ευκολο να σε παρουν εκει επειδή δεν δηλωςες αθηνα ή δεν παίζει ρόλο?


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #583 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:30:21 μμ »
Αν πας στη Δευτεροβαθμια και ολα επικυρωθουν στο συστημα μετα δεν θα χρειαζεται .
Βαζοντας δυσπροσιτα και ιδιαιτερα σε μερη που παραδοσιακα υπαρχουν κενα αυξανεις τις πιθανοτητες αλλα οχι δραματικα αν εισαι χαμηλα στο πινακα.
Το τι θα βαλεις πολλες φορες ειναι σταυρολεξο για γερους λυτες. Ολα εξαρτωνται απο τα κενα που θα βγουν, απο την ειδικοτητα σου , απο το ποσους θα παρουν, απο τη θεση σου στο πινακα, απο το τι θα εχουν δηλωσει οι πανω απο εσενα , απο το τι κενα θα βγουν στη συγκεκριμενη φαση κλπ κλπ κλπ
Βαλε οσο πιο πολλα μπορεις ιδιαιτερα αν εισαι χαμηλα στο πινακα
Καλή επιτυχία


Θα τα παω να μου ανοίξουν φάκελο αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να παω και μετα την ολοκλήρωση της αίτησης!θα τους ρωτήσω να μου πούνε

Επίσης αν στην δηλωση των περιοχών βάλω μονο δυσπρόσιτες περιοχές και οχι αθηνα, ειναι πιο ευκολο να σε παρουν εκει επειδή δεν δηλωςες αθηνα ή δεν παίζει ρόλο?


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #584 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:36:08 μμ »
Η δημιουργια του φακελου απαιτει κωδικους taxis. Μετα εαν δεν μπορεις μην επικαιροποιησεις τα στοιχεια σου κανένα πρόβλημα μια που ετσι και αλλιως δεν χανεις κανενα δικαιωμα. Ρωτα στη Δευτεροβαθμια μηπως τα στοιχεια που τυχον θα χρειαστεις μπορεις ν τα στειλεις
Οσο για τη θεση σου, αν την βλεπεις και τωρα στους πινακες που ηδη υπαρχουν απο παλια (http://e-aitisi.sch.gr/) ξερεις που περιπου εισαι (μια που θα βγουν νεοι και εαν δεν δουλεψεις θα εισαι χαμηλοτερα τον επομενο χρονο)

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Το θεμα ειναι οτι βρισκομαι στο εξωτερικο, και θα επρεπε να μπω σε μια οχι ευκολη διαδικασια να ταξιδεψω Ελλαδα μονο γι'αυτο το λογο. Οποτε αν δεν χανω καποιο θεμελιωδες δικαιωμα ας το πουμε ετσι θα το απεφευγα.. Η δημιουργια του φακελου απαιτει φυσικη παρουσια; και ειναι προαπαιτουμενο για να δεις τη θεση σου στους πινακες; Ευχαριστω και παλι

Αποσυνδεδεμένος georgiabps

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #585 στις: Ιούλιος 14, 2016, 11:41:06 μμ »
Σ'ευχαριστώ παρα πολυ, να'σαι καλα!

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #586 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:00:30 πμ »
Αν πας στη Δευτεροβαθμια και ολα επικυρωθουν στο συστημα μετα δεν θα χρειαζεται .
Βαζοντας δυσπροσιτα και ιδιαιτερα σε μερη που παραδοσιακα υπαρχουν κενα αυξανεις τις πιθανοτητες αλλα οχι δραματικα αν εισαι χαμηλα στο πινακα.
Το τι θα βαλεις πολλες φορες ειναι σταυρολεξο για γερους λυτες. Ολα εξαρτωνται απο τα κενα που θα βγουν, απο την ειδικοτητα σου , απο το ποσους θα παρουν, απο τη θεση σου στο πινακα, απο το τι θα εχουν δηλωσει οι πανω απο εσενα , απο το τι κενα θα βγουν στη συγκεκριμενη φαση κλπ κλπ κλπ
Βαλε οσο πιο πολλα μπορεις ιδιαιτερα αν εισαι χαμηλα στο πινακα
Καλή επιτυχία

Κατάλαβα και συμφωνω...εγω θέλω να βαλω δυσπρόσιτα απλά δεν ηξερα αν δεν βάλεις πχ αθηνα μήπως είναι πιο εύκολα τα πράγματα...
Θα δείξει


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #587 στις: Ιούλιος 15, 2016, 12:03:13 πμ »
Κατάλαβα και συμφωνω...εγω θέλω να βαλω δυσπρόσιτα απλά δεν ηξερα αν δεν βάλεις πχ αθηνα μήπως είναι πιο εύκολα τα πράγματα...
Θα δείξει


Δεν χάνεις τίποτα φυσικά, απλά να γνωρίζεις ότι η πιθανότητα πρόσληψης θα τείνει στο μηδέν. Ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται βέβαια στη ζωή, αλλά να κρατάς πολύ μικρό καλάθι για να μην απογοητευτείς και στο μεταξύ να κοιτάζεις κάτι άλλο να ασχοληθείς.
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159855
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 650
Σύνολο: 663

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.076 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.