*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 292928 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #658 στις: Ιούλιος 18, 2016, 12:36:49 μμ »
Αυτό μας έλειπε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:55:00 »

Αποσυνδεδεμένος joyliet

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 174
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #659 στις: Ιούλιος 18, 2016, 12:39:57 μμ »
Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Τώρα που οι αιτήσεις βαίνουν προς το τέλος, μήπως θα πρέπει να κινηθούν οι σύλλογοι και οι αιρετοί να πιέσουν το υπουργείο για πρόσληψη αναπληρωτών συνολικά και όχι σταδιακά σε φάσεις για να αρθούν οι αδικίες κάθε χρονιάς, όπου οι πρώτοι πάνε μακριά και οι επόμενοι πιο κοντά με διαφορά λίγων ημερών;

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #660 στις: Ιούλιος 18, 2016, 12:49:09 μμ »
Σιγα μην χαλάσουμε χαρτί χαχαχα αποθηκευσε την στον υπολογιστή  και τελος
Εμένα μου ήρθε μειλ εσως μολις την τελειωσα παντως


Sent from my iPhone 4s using Tapatalk

Σωστός! Η αίτηση των αναπληρωτών που υπέβαλα έχει σχεδόν όλη την Ελλάδα. Νομίζω μου βγήκε 4 σελίδες.

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #661 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:05:38 μμ »
Σε εμένα, στον φάκελό μου, στα μόρια του ΑΣΕΠ το 2007, φαίνεται κανονικά ο βαθμός μου, αλλά τα μόρια προσαύξησης και ο συνολικός βαθμός είναι μηδέν. Στα τηλέφωνα δεν απαντούν. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω? 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:55:00 »

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #662 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:06:57 μμ »
Έκανα τις αιτήσεις χθες το βράδυ και ακόμη δεν έλαβα κάποιο email.

Αποσυνδεδεμένος k-z

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 312
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #663 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:11:57 μμ »
Σε εμένα, στον φάκελό μου, στα μόρια του ΑΣΕΠ το 2007, φαίνεται κανονικά ο βαθμός μου, αλλά τα μόρια προσαύξησης και ο συνολικός βαθμός είναι μηδέν. Στα τηλέφωνα δεν απαντούν. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?


μήπως δεν περασες τη βαση; τοτε νομιζω βαση ήταν το 60

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #664 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:18:31 μμ »
Σε εμένα, στον φάκελό μου, στα μόρια του ΑΣΕΠ το 2007, φαίνεται κανονικά ο βαθμός μου, αλλά τα μόρια προσαύξησης και ο συνολικός βαθμός είναι μηδέν. Στα τηλέφωνα δεν απαντούν. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?


μήπως δεν περασες τη βαση; τοτε νομιζω βαση ήταν το 60
Η βάση ήταν το 55.
Και σε μένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Τα τηλ. στο Υπουργείο είναι κατειλημμένα από το πρωί, στη Δ/νση μου είπανε ότι είναι πολλοί με το ίδιο πρόβλημα...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος dlaf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #665 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:25:31 μμ »
Η βάση ήταν το 55.
Και σε μένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Τα τηλ. στο Υπουργείο είναι κατειλημμένα από το πρωί, στη Δ/νση μου είπανε ότι είναι πολλοί με το ίδιο πρόβλημα...
Τελικά σε όλους τους ΠΕ04.01, υπάρχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
https://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/den-ehoyn-perastei-sto-opsyd-ston-asep-toy-2007-ta-moria-prosayxisis-kai-o


Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #666 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:26:49 μμ »
Σωστός! Η αίτηση των αναπληρωτών που υπέβαλα έχει σχεδόν όλη την Ελλάδα. Νομίζω μου βγήκε 4 σελίδες.


Και μενα τεσσερις χαχα

Πιστευετε πρεπει να κάνω και για ωρομίσθιους??


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #667 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:27:53 μμ »
Τελικά σε όλους τους ΠΕ04.01, υπάρχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
https://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/den-ehoyn-perastei-sto-opsyd-ston-asep-toy-2007-ta-moria-prosayxisis-kai-o
Σε πολλές ειδικότητες...
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος anti_08

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #668 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:36:42 μμ »
Καλημέρα σε όλους! :)
Τελική ευθεία και καλή επιτυχία σε όλους μας!
Μερικές απορίες μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε μιας και στα τηλέφωνα δεν απαντάει κανείς παρ όλη την επιμονή μου.

1. Η λήξη της προθεσμίας λέει ότι είναι 19/07/2016, άρα μέχρι 23:59 το βράδυ;
2. Όταν έχεις βάλει ωρομίσθιος σε μία περιφέρεια πχ. Αττικής, και αναπληρωτής σε 10 περιφέρειες (οποιεσδήποτε), σε περίπτωση που σε πάρουν ωρομίσθιο παραμένεις υποψήφιος για αναπληρωτής κάποια επόμενη φάση σε όλες τις περιοχές (και τις 10) που έχεις δηλώσει; ή είναι όπως του μειωμένου που μένεις μόνο υποψήφιος για αναβάθμιση στην ίδια μόνο περιφέρεια; (δεν το πολυκατάλαβα ξεκάθαρα από την εγκύκλιο).
3. Υποψήφιος σε δύο κλάδους, κάνει μία αίτηση ή δύο; Αν κάνει δύο καλώς. Αν όμως κάνει μία τότε και οι περιοχές είναι κοινές και η σειρά προτίμησης; Αν δηλαδή κάποιος θέλει να διαλέξει διαφορετικές περιοχές (ή μειωμένου στον ένα κλάδο αλλά όχι στον άλλο) για κάθε κλάδο μπορεί; και αν ναι πως;
4. Υποψήφιος σε δύο κλάδους, τον παίρνουν μειωμένου στον ένα κλάδο, τότε παραμένει για αναβάθμιση σε αυτόν τον κλάδο μόνο στην περιφέρεια που τον έχουν πάρει και παίζει για αναπληρωτής σε όλες τις περιοχές που έχει δηλώσει για τον άλλο κλάδο; το καταλαβαίνω σωστά από την εγκύκλιο;  ή καταλαβαίνω ότι θέλω;

και κάτι ακόμη
5. Τις βεβαιώσεις προϋπηρεσίας 2015-2016 πρέπει να τις πάμε στην οικεία δευτεροβάθμια; Η εγκύκλιος λέει αυτό, στο opsyd έχει ανακοινωθεί ότι θα περαστούν σύντομα. Εμείς τι πρέπει να κάνουμε;

Ευχαριστώ.

Μόλις μου σήκωσαν το τηλέφωνο στο υπουργείο.
Σε περίπτωση που έχει κάποιος ανάλογα ερωτήματα σας παραθέτω τις απαντήσεις.

Για το 1 δεν ξέρουν ούτε οι ίδιοι, αρχικά μου είπαν "δεν ξέρουμε, ανάλογα με την ανακοίνωση που θα βγεί αύριο", όταν επέμεινα ότι δεν αναφέρετε πουθενά η συμβουλή ήταν να μην την αφήσω τελευταία στιγμή (πως κυρία μου να μην την αφήσω τελευταία στιγμή αφού προσπαθώ δύο ολόκληρες ημέρες να μου σηκώσετε το τηλ?), όταν της είπα ότι δεν θα την αφήσω τελευταία στιγμή αλλά το σύστημα κάποιες ώρες σέρνεται τότε μου είπε ένα "το ξέρω".

Για το 2 όπως το απάντησε η anneta.

Για το 3, κάνεις μία αίτηση και για τους δύο κλάδους. Άρα είτε κοινές περιοχές και για τους δύο κλάδους, είτε αν θες διαφορετικές περιοχές τότε κάνεις μόνο στον ένα κλάδο αίτηση και τον άλλο στα σκουπίδια (ότι θέλουν δηλαδή...)

Για το 4 ότι κατάλαβα από την εγκύκλιο είναι σωστό.

Για το 5 να επικοινωνήσουμε με την δευτεροβάθμια που υπηρετήσαμε (όχι την οικεία) και να τους τσεκάρουμε αν όντως έχουν ανεβάσει την προϋπηρεσία μας.


xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #669 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:38:28 μμ »
Σε εμένα, στον φάκελό μου, στα μόρια του ΑΣΕΠ το 2007, φαίνεται κανονικά ο βαθμός μου, αλλά τα μόρια προσαύξησης και ο συνολικός βαθμός είναι μηδέν. Στα τηλέφωνα δεν απαντούν. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?
....συγνώμη.... επικεινται διορισμοί από τον πίνακα επιτυχόντων του 2007 ώστε να δείτε και μόρια προσαύξησης;;;;;;;. φυσικά και θα είναι 0

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #670 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:41:17 μμ »
....συγνώμη.... επικεινται διορισμοί από τον πίνακα επιτυχόντων του 2007 ώστε να δείτε και μόρια προσαύξησης;;;;;;;. φυσικά και θα είναι 0
"Φυσικά και θα είναι 0";;;;;;!!!!!!!
Από τη φετινή εγκύκλιο:
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α΄: ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

1.   Οι υποψήφιοι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί κατατάσσονται κατά σειρά που εξαρτάται από το σύνολο των μορίων τους, σύμφωνα με τα ακόλουθα:
α. ένα μόριο για κάθε μήνα προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού. Η προϋπηρεσία, που έχει προσφερθεί σε δυσπρόσιτα σχολεία, κατά το ανωτέρω διάστημα, υπολογίζεται στο διπλάσιο,
β. ένα μόριο για κάθε μονάδα πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον τελευταίο, προ της συντάξεως του πίνακα, διαγωνισμό του ΑΣΕΠ,
γ. μισό μόριο για κάθε βαθμολογική μονάδα, πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον αντίστοιχο προτελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.
Όσοι υπάγονται σε περισσότερες της μιας από τις ανωτέρω περιπτώσεις λαμβάνουν αθροιστικά τα μόρια αυτών.
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #671 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:42:53 μμ »

Και μενα τεσσερις χαχα

Πιστευετε πρεπει να κάνω και για ωρομίσθιους??


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk
Αφού είσαι πε02 να κάνεις και για ωρομισθιους....είσαι σίγουρα πε02 όμως;;;;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 533
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 474
Σύνολο: 474

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.13 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.