*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 293018 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #672 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:45:41 μμ »
....συγνώμη.... επικεινται διορισμοί από τον πίνακα επιτυχόντων του 2007 ώστε να δείτε και μόρια προσαύξησης;;;;;;;. φυσικά και θα είναι 0

Σ' εμένα εμφανίζει κανονικά την προσαύξηση

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:34:53 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #673 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:48:22 μμ »
"Φυσικά και θα είναι 0";;;;;;!!!!!!!
Από τη φετινή εγκύκλιο:
ΚΕΦΑΛΑΙΟ Α΄: ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ

1.   Οι υποψήφιοι αναπληρωτές εκπαιδευτικοί κατατάσσονται κατά σειρά που εξαρτάται από το σύνολο των μορίων τους, σύμφωνα με τα ακόλουθα:
α. ένα μόριο για κάθε μήνα προϋπηρεσίας προσωρινού αναπληρωτή ή ωρομίσθιου εκπαιδευτικού. Η προϋπηρεσία, που έχει προσφερθεί σε δυσπρόσιτα σχολεία, κατά το ανωτέρω διάστημα, υπολογίζεται στο διπλάσιο,
β. ένα μόριο για κάθε μονάδα πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον τελευταίο, προ της συντάξεως του πίνακα, διαγωνισμό του ΑΣΕΠ,
γ. μισό μόριο για κάθε βαθμολογική μονάδα, πάνω από τη βαθμολογική βάση από τον αντίστοιχο προτελευταίο διαγωνισμό του ΑΣΕΠ.
Όσοι υπάγονται σε περισσότερες της μιας από τις ανωτέρω περιπτώσεις λαμβάνουν αθροιστικά τα μόρια αυτών.
Αυτό γιατί το επισυνάπτεται είναι γνωστό χρόνια τώρα....εδώ λέμε ότι ο βαθμός ΑΣΕΠ φαίνεται και τα μόρια προσαύξησης είναι 0 τελείως φυσιολογικα

Αποσυνδεδεμένος gth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #674 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:50:27 μμ »
Αυτό που απαντάτε μερικοί χωρίς να γνωρίζετε και λέτε και φυσικά ,είναι σωστή η καταχώρηση του Υπουργείου σχετικά με τα μόρια προσαύξησης που είναι μηδέν,με ξεπερνά.Προς ενημέρωση λοιπόν των συναδέλφων,εμένα μου έχουν και τους 4 ΑΣΕΠ,αλλά στον πρώτο δεν έχουν την προσαύξηση.Αποψή μου είναι ότι πρέπει ο φάκελος να μην έχει λάθη και το τι προσόντα και ποιον ΑΣΕΠ θα μετρήσουν είναι άλλο θέμα.Λαθη ΔΕΝ γίνεται να αφήσουμε.Πρόβλημα δεν έχει μόνο μια ειδικότητα.Το λέω επειδή είπατε μόνο για ΠΕ04.Εγώ είμαι νηπιαγωγός

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #675 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:54:01 μμ »
πηρα τηλ. τη β/θμια που εργαστηκα και ρωτησα για τις φετινες προύπηρεσίες και ειπαν τις εχουν στειλει αλλα εχει προβλημα το οπσυδ και δεν τις τραβαει  :o

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:34:53 »

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #676 στις: Ιούλιος 18, 2016, 01:57:05 μμ »
Αυτό γιατί το επισυνάπτεται είναι γνωστό χρόνια τώρα....εδώ λέμε ότι ο βαθμός ΑΣΕΠ φαίνεται και τα μόρια προσαύξησης είναι 0 τελείως φυσιολογικα
Είναι λάθος!!!
Σε εμένα φαίνεται Βαθμός Γραπτού 72,5 + Μόρια Προσ. 0 = Συνολικός Βαθμός: 0 !!!
Και εξάλλου, υπάρχουν συνάδελφοι που τους έχουν περάσει τα Μόρια Προσ.  και το Συνολικό Βαθμό για το 2007
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος constansn

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #677 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:00:02 μμ »
Εμένα πάλι μου έχουν και στους δυο διαγωνισμούς (2007, 2008) τον ίδιο βαθμό γραπτού κάτι που δεν ισχύει. Από ότι φάινεται ό,τι νά ναι έχουν περάσει.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #678 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:04:19 μμ »
Αυτό που απαντάτε μερικοί χωρίς να γνωρίζετε και λέτε και φυσικά ,είναι σωστή η καταχώρηση του Υπουργείου σχετικά με τα μόρια προσαύξησης που είναι μηδέν,με ξεπερνά.Προς ενημέρωση λοιπόν των συναδέλφων,εμένα μου έχουν και τους 4 ΑΣΕΠ,αλλά στον πρώτο δεν έχουν την προσαύξηση.Αποψή μου είναι ότι πρέπει ο φάκελος να μην έχει λάθη και το τι προσόντα και ποιον ΑΣΕΠ θα μετρήσουν είναι άλλο θέμα.Λαθη ΔΕΝ γίνεται να αφήσουμε.Πρόβλημα δεν έχει μόνο μια ειδικότητα.Το λέω επειδή είπατε μόνο για ΠΕ04.Εγώ είμαι νηπιαγωγός
.....λοιπον παμε απο την αρχη...μετα τη διενεργεια ασεπ συντασσεται πινακας με τα ατομα που εχουν ξεπερασει τη βαθμολογικη βαση και στην τελικη καταταξη συμπεριλαμβανονται ως προσαυξηση στο βαθμο τα προσοντα που τυχον διαθετει το ατομο.....οπως μτχκο, προυπηρεσια κ.ο.κ. ....ετσι το 62 μπορει να γινει 65 για παραδειγμα.....αρα προσαυξηση 3 μοναδες στον αρχικο βαθμο......τι νοημα εχει αυτη η προσαυξηση να φαινεται και πολυ περισσοτερο να μετραει στο οπσυδ....απο τη στιγμη που τα μορια του τελευταιου ασεπ και τα μισα του προτελευταιου αθροιζονται κανονικα στην προυπηρεσια.......νηπιαγωγακια εν δρασει.....

Αποσυνδεδεμένος brad

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 236
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #679 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:08:34 μμ »
.....λοιπον παμε απο την αρχη...μετα τη διενεργεια ασεπ συντασσεται πινακας με τα ατομα που εχουν ξεπερασει τη βαθμολογικη βαση και στην τελικη καταταξη συμπεριλαμβανονται ως προσαυξηση στο βαθμο τα προσοντα που τυχον διαθετει το ατομο.....οπως μτχκο, προυπηρεσια κ.ο.κ. ....ετσι το 62 μπορει να γινει 65 για παραδειγμα.....αρα προσαυξηση 3 μοναδες στον αρχικο βαθμο......τι νοημα εχει αυτη η προσαυξηση να φαινεται και πολυ περισσοτερο να μετραει στο οπσυδ....απο τη στιγμη που τα μορια του τελευταιου ασεπ και τα μισα του προτελευταιου αθροιζονται κανονικα στην προυπηρεσια.......νηπιαγωγακια εν δρασει.....
Εδώ λέμε ότι έχουν γίνει λάθη στις καταχωρήσεις, σε άλλους καταχωρούν όλα τα στοιχεία, σε άλλους βάζουν 0, σε άλλους βάζουν τον ίδιο βαθμό γραπτού για το 2007 και το 2009 ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο...
Το θέμα μας είναι τα ΛΑΘΗ που γίνονται, δεν είναι οι αυτόκλητοι φωστήρες...!!!
"Ό,τι είναι, είναι. Ό,τι δεν είναι, δεν είναι. Απορροφάσαι τόσο με εκείνο που δεν είναι, ώστε χάνεις αυτό που είναι."

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #680 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:20:19 μμ »
Αφού είσαι πε02 να κάνεις και για ωρομισθιους....είσαι σίγουρα πε02 όμως;;;;
Ναι φιλόλογος ... Γιατι?? :p


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος gth

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #681 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:28:56 μμ »
Μπράβο brad από το στόμα μου το πήρες,γιατί βλέπω ότι κάποιοι σπεύδουν να ειρωνευτούν.Αν δεν είχαν νόημα xriana1,τότε δε θα ανέφεραν καν τους προηγούμενους ΑΣΕΠ.Αν εμφανίζονται,να εμφανίζονται σωστά.Εχουν γίνει όλα τα πιθανά λάθη,όλοι οι συνδυασμοί.Εσύ γιατί κόπτεσαι να μην τα διορθώσουν;

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #682 στις: Ιούλιος 18, 2016, 02:55:23 μμ »
Έχει και παραέχει νόημα να διορθωθούν τα λάθη, γιατί πιθανόν από του χρόνου να έχουμε νέο σύστημα προσλήψεων αναπληρωτών, όπως πήγε να γίνει αλλά ακυρώθηκε τελευταία στιγμή. Γι'αυτό -υποψιάζομαι ότι- η προσαύξηση αφορά μόνο το βαθμό πτυχίου, που, αν θυμάστε, ήταν ένα από τα κριτήρια των αλλαγών, μαζί με το βαθμό του ΑΣΕΠ και την προϋπηρεσία. Οπότε, καλά κάνουν και αντιδρούν όσοι αντιδρούν για τα λάθη, γιατί δεν ξέρουμε ποια κριτήρια θα μετρήσουν σε μελλοντικές προσλήψεις.


Αποσυνδεδεμένος Nikakki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #683 στις: Ιούλιος 18, 2016, 03:22:12 μμ »
Εδώ λέμε ότι έχουν γίνει λάθη στις καταχωρήσεις, σε άλλους καταχωρούν όλα τα στοιχεία, σε άλλους βάζουν 0, σε άλλους βάζουν τον ίδιο βαθμό γραπτού για το 2007 και το 2009 ενώ δεν ισχύει κάτι τέτοιο...
Το θέμα μας είναι τα ΛΑΘΗ που γίνονται, δεν είναι οι αυτόκλητοι φωστήρες...!!!

Συμφωνώ μαζί σου, το ξανάγραψα νομίζω, αλλά πως μπορούμε να παρέμβουμε? από μας εξαρτάται η διόρθωση ή όχι? τι κινήσεις πρέπει να γίνουν?

Αποσυνδεδεμένος giannakl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #684 στις: Ιούλιος 18, 2016, 03:26:52 μμ »
καλησπέρα σας
τελικα ψηφιστηκε ότι μεγαλυτερη βαρυτητα εχουν τα μορια του ΑΣΕΠ από την προυπηρεσια?

Αποσυνδεδεμένος Matina7

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #685 στις: Ιούλιος 18, 2016, 04:20:41 μμ »
http://

Και μενα τεσσερις χαχα

Πιστευετε πρεπει να κάνω και για ωρομίσθιους??


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Εγώ έβαλα μόνο για το νομό μου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 553
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.077 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.