*

Αποστολέας Θέμα: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017  (Αναγνώστηκε 293081 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #714 στις: Ιούλιος 18, 2016, 11:16:38 μμ »
αν είσαι σε μεγάλο βαθμό σίγουρη ότι δεν θα μπορέσεις να πας ποίος ο λόγος να κάνεις αίτηση όπως λες για να είσαι στο σύστημα, εξάλλου αναμένεται νέος τρόπος διορισμών οπότε δεν μπορείς να ξέρεις τι εξελίξεις θα υπάρχουν εκτός αυτού αν δεν πας οι πιστωσεις όσων δεν πανε μαζεύονται για την επόεμνη φαση προσλήψεων που μπορεί να αργήσει χρονικά και κάποιοι άλλοι να μείνουν άνεργοι ή να προσληφθούν για μικρότερο χρονικό διάστημα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:11 »

Αποσυνδεδεμένος VIR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 370
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #715 στις: Ιούλιος 18, 2016, 11:22:37 μμ »
Αύριο το πρωί θα ειναι το συςτημα λέτε ανοιχτό να κανουμε καποιες τροποποιήσεις ; Λογικά ναι ....

Αποσυνδεδεμένος souzana13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
  • πε02
    • Προφίλ
Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #716 στις: Ιούλιος 18, 2016, 11:49:31 μμ »
στην ένειξη "κατασταση" έχει απο κάτω τη λέξη ¨"ενεργοποιημένη".Το έχεις δει αυτο;Είναι το μόνο στοιχειο που εγώ τουλάχιστον βλέπω

Και μένα αυτο λεει οποτε ειμαστε ενταξει


Sent from my iPad mini 2 retina using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος georgiabps

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #717 στις: Ιούλιος 19, 2016, 12:48:25 πμ »
αν είσαι σε μεγάλο βαθμό σίγουρη ότι δεν θα μπορέσεις να πας ποίος ο λόγος να κάνεις αίτηση όπως λες για να είσαι στο σύστημα, εξάλλου αναμένεται νέος τρόπος διορισμών οπότε δεν μπορείς να ξέρεις τι εξελίξεις θα υπάρχουν εκτός αυτού αν δεν πας οι πιστωσεις όσων δεν πανε μαζεύονται για την επόεμνη φαση προσλήψεων που μπορεί να αργήσει χρονικά και κάποιοι άλλοι να μείνουν άνεργοι ή να προσληφθούν για μικρότερο χρονικό διάστημα

Ευχαριστω για την απαντηση

στην ένειξη "κατασταση" έχει απο κάτω τη λέξη ¨"ενεργοποιημένη".Το έχεις δει αυτο;Είναι το μόνο στοιχειο που εγώ τουλάχιστον βλέπω

"Σας ενημερώνουμε ότι λόγω υπερφόρτωσης του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου απενεργοποιήθηκε η λειτουργία αυτόματης αποστολής email κατά την καταχώριση / τροποποίηση των αιτήσεων αναπληρωτών / ωρομισθίων. Εφόσον έχετε πάρει αριθμό πρωτοκόλλου στην αίτησή σας (φαίνεται στο pdf) και είναι ενεργοποιημένη, η αίτησή σας θεωρείται έγκυρη."

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:12:11 »

Αποσυνδεδεμένος bloodymary195

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 317
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #718 στις: Ιούλιος 19, 2016, 12:51:00 πμ »
Αύριο το πρωί θα ειναι το συςτημα λέτε ανοιχτό να κανουμε καποιες τροποποιήσεις ; Λογικά ναι ....

Γιατί να μην είναι;; Τα μεσάνυχτα της Τρίτης θα κλείσει. Θα με εκπλήξει προσωπικά η χωρίς παράταση ολοκλήρωση της διαδικασίας. Ίδωμεν.

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #719 στις: Ιούλιος 19, 2016, 12:55:21 πμ »
Συνάδελφε σε πίο σημείο της προκύρηξης το αναφέρει αυτό ;

α. Για την πρόσληψη αναπληρωτών και ωρομίσθιων εκπαιδευτικών των συγκεκριμένων κλάδων και ειδικοτήτων δεν είναι απαραίτητη η κατοχή πτυχίου ή βεβαίωσης παιδαγωγικών σπουδών της Α.Σ.ΠΑΙ.Τ.Ε. ή
άλλων ισοδύναμων πτυχίων (όπως αυτά αναφέρονται στις διατάξεις της παρ.4 του άρθρου 6 του ν. 2525/1997-ΦΕΚ 188Α΄). Πλην όμως, κατά τους διορισμούς και τις προσλήψεις προηγούνται στον οικείο πίνακα οι
εκπαιδευτικοί που έχουν τα πλήρη προσόντα διορισμού, δηλαδή έχουν και παιδαγωγική επιμόρφωση

Αποσυνδεδεμένος stavros_plh

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #720 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:00:58 πμ »
Σε ευχαριστώ Συνάδελφε
Αίτηση έχω κάνει εδώ και μέρες (όπως και το 2015-14 κλπ) και έχει καταχωρηθεί έλαβα και το email όλα κανονικά. Απλά έτσι πως τα γράφει όχι απλά θα βάλει όσους δεν έχουν παιδ.επαρ. στο τέλος της λίστας αλλα θα είναι σαν να τους ακυρώνει δηλαδή όσοι είναι στο πίνακα Β (Με προυπηρεσία) και δέν έχουν επάρκεια θα βρεθούν εκτός αυτό καταλαβαίνω εγώ  :o

Αυτό που σου απάντησαν και οι υπόλοιποι ισχύει.
Μπορείς να κάνεις αίτηση αλλά θα είσαι στους πιο κάτω, αυτούς χωρίς παιδαγωγική.
Αν διαβάσεις ολοκληρωτικά και προσεκτικότερα την εγκύκλιο (που βεβαια αφήνει και πολλά κενά) θα δείς ότι μπορείς να κάνεις αίτηση κανονικά. Και σου μιλώ έχοντας υπόψη αντίστοιχη περίπτωση, όχι εικάζοντας.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2016, 01:03:39 πμ από stavros_thes »

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #721 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:27:11 πμ »
Ευχαριστω για την απαντηση

"Σας ενημερώνουμε ότι λόγω υπερφόρτωσης του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου απενεργοποιήθηκε η λειτουργία αυτόματης αποστολής email κατά την καταχώριση / τροποποίηση των αιτήσεων αναπληρωτών / ωρομισθίων. Εφόσον έχετε πάρει αριθμό πρωτοκόλλου στην αίτησή σας (φαίνεται στο pdf) και είναι ενεργοποιημένη, η αίτησή σας θεωρείται έγκυρη."
ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #722 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:31:30 πμ »
Θερμά παρακαλώ για (ορθή) απάντηση στα παρακάτω:

α) Για να αλλάξω τη διεύθυνση κατοικίας, στα στοιχεία επικοινωνίας ,θα πρέπει να υποβάλλω ηλεκτρονικό αίτημα αλλαγής στοιχείων; Την έχω αλλάξει, χωρίς να έχω υποβάλει σχετικό ηλεκτρονικό αίτημα, αλλά δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στην οικεία Δ/νση Δευτεροβάθμιας. Επίσης, διάβασα την εγκύκλιο αναπληρωτών-ωρομισθίων, το εγχειρίδιο Φακέλου Εκπαιδευτικού και το εγχειρίδιο-Ρόλου-Αναπληρωτή-Ωρομισθίου-Εκπαιδευτικού. Νομίζω ότι δεν προκύπτει από τα συμφραζόμενα ότι είτε θα πρέπει να κάνω ηλεκτρονικό αίτημα, είτε ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στη δηλωθείσα Δ/νση Δευτεροβάθμιας. (Διευκρίνιση: Ήμουν εγγεγραμμένος στο προηγούμενο σύστημα Ο.Π.Σ.Υ.Δ. και έχω υποβάλει αιτήσεις από το 2012-2013 και μετά.)
β) Πώς ανάγουμε τις διδακτικές ώρες σε μόρια; Μαθηματικός τύπος; Διάβασα ότι ένας μήνας = ένα μόριο. Πώς μετατρέπουμε τις ώρες σε μήνες; Σχετικό Φ.Ε.Κ.;

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #723 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:39:48 πμ »
Θερμά παρακαλώ για (ορθή) απάντηση στα παρακάτω:

α) Για να αλλάξω τη διεύθυνση κατοικίας, στα στοιχεία επικοινωνίας ,θα πρέπει να υποβάλλω ηλεκτρονικό αίτημα αλλαγής στοιχείων; Την έχω αλλάξει, χωρίς να έχω υποβάλει σχετικό ηλεκτρονικό αίτημα, αλλά δεν έβγαλε κάποιο μήνυμα ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στην οικεία Δ/νση Δευτεροβάθμιας. Επίσης, διάβασα την εγκύκλιο αναπληρωτών-ωρομισθίων, το εγχειρίδιο Φακέλου Εκπαιδευτικού και το εγχειρίδιο-Ρόλου-Αναπληρωτή-Ωρομισθίου-Εκπαιδευτικού. Νομίζω ότι δεν προκύπτει από τα συμφραζόμενα ότι είτε θα πρέπει να κάνω ηλεκτρονικό αίτημα, είτε ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στη δηλωθείσα Δ/νση Δευτεροβάθμιας. (Διευκρίνιση: Ήμουν εγγεγραμμένος στο προηγούμενο σύστημα Ο.Π.Σ.Υ.Δ. και έχω υποβάλει αιτήσεις από το 2012-2013 και μετά.)
β) Πώς ανάγουμε τις διδακτικές ώρες σε μόρια; Μαθηματικός τύπος; Διάβασα ότι ένας μήνας = ένα μόριο. Πώς μετατρέπουμε τις ώρες σε μήνες; Σχετικό Φ.Ε.Κ.;
Γιατι πρέπει να το κάνεις εσύ αυτό;Δεν τα εμφανίζει ήδη τα μόριά σου;

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #724 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:43:32 πμ »
Τα εμφανίζει αλλά θέλω να δω αν είναι σωστά. Μία επαλήθευση δεν βλάπτει. Για το α) ποια είναι η γνώμη σου;

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #725 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:49:39 πμ »
Τα εμφανίζει αλλά θέλω να δω αν είναι σωστά. Μία επαλήθευση δεν βλάπτει. Για το α) ποια είναι η γνώμη σου;
Δεν είμαι από τις πολύ σχετικές.Υποθέτω ότι έχει να κάνει με το αν έκανες την αλλαγή πριν κάνεις την καταχώριση.Πότε την έκανες;Πριν ή μετά;

Αποσυνδεδεμένος joinJ

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 189
  • ὁ ἀναμάρτητος ὑμῶν πρῶτος βαλέτω λίθον
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #726 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:55:50 πμ »
Τι εννοείς καταχώρηση; Ποιων στοιχείων δηλαδή; Ακόμη δεν δήλωσα περιοχές. Την αλλαγή την έκανα κατά την εγγραφή, στο πρώτο παράθυρο που εμφάνιζε τα προσωπικά στοιχεία. Παράλληλα, έκανα αλλαγή και στην ημερομηνία γέννησης. Μόλις έκανα ενεργοποίηση, όλα τα παραπάνω στοιχεία εμφανίζονται όπως τα δήλωσα κατά την εγγραφή.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2016, 01:58:00 πμ από joinJ »

Αποσυνδεδεμένος martha.fa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 262
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αιτήσεις αναπληρωτών ωρομισθίων 2016-2017
« Απάντηση #727 στις: Ιούλιος 19, 2016, 01:59:48 πμ »
Τι εννοείς καταχώρηση; Ακόμη δεν δήλωσα περιοχές. Την αλλαγή την έκανα μόλις κατά την εγγραφή, στο πρώτο παράθυρο που εμφανίζει τα προσωπικά στοιχεία. Παράλληλα, έκανα αλλαγή και στην ημερομηνία γέννησης. Μόλις έκανα ενεργοποίηση, όλα τα παραπάνω στοιχεία εμφανίζονταν όπως τα δήλωσα κατά τη εγγραφή.
Δε θέλω να σου πω ανακρίβειες. Η ημερομηνια γεννησης ήταν σε όλους μας λάθος.Μάλλον είσαι οκ,αλλά παρακαλώ κάποιον πιο σχετικό να σε διαφωτίσει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159860
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.