*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2017  (Αναγνώστηκε 124783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΗΙΕΡΟΜΝΕΜΟΝ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Λιμὴν πέφυκε πᾶσι παιδεία βροτοῖς
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #126 στις: Φεβρουάριος 17, 2017, 06:40:58 μμ »
Καλημέρα συνάδελφοι. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι κάνουμε σε περίπτωση που διαπιστωσουμε ότι υπάρχουν λάθη στο μητρώο τώρα που έχει λήξει η προθεσμία επικαιροποιησης των στοιχείων μας;
Συνάδελφε, δοκίμασες να στείλεις Αίτημα για διόρθωση των όποιων λαθών; Δε νομίζω ότι υπάρχει πρόβλημα στην επικαιροποίηση/διόρθωση.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:11:37 »

Αποσυνδεδεμένος syrrahm

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1951
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #127 στις: Φεβρουάριος 17, 2017, 08:21:52 μμ »
Οικ. κατάσταση και εντοπιότητα τα ζητάνε μόνοι τους από τους Δήμους νομίζω ( τα βλέπουν ηλεκτρονικά πλεον , ούτε καν τα ζητάνε ).
Έτσι πιστεύω κι εγώ.
Επίσης έως πέρυσι (μαζί με την αίτηση μετάθεσης) υπέβαλλα και την πράξη ανάληψης της τελευταίας χρονιάς. Τώρα δεν νομίζω να χρειάζεται.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #128 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 03:06:06 πμ »
Έτσι πιστεύω κι εγώ.
Επίσης έως πέρυσι (μαζί με την αίτηση μετάθεσης) υπέβαλλα και την πράξη ανάληψης της τελευταίας χρονιάς. Τώρα δεν νομίζω να χρειάζεται.

Εννοείται ότι δεν χρειάζεται η πράξη ανάληψης του τρέχοντος διδ. ή σχ. έτους...είναι ήδη περασμένο στον πίνακα με τις υπηρετήσεις, ελέγξτε εκεί τί γράφει....το τελευταίο που έχουν καταχωρήσει είναι η φετινή μας υπηρέτηση...επομένως, δεν χρειάζεται υποβολή πράξη ανάληψης...γενικώς, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, για οτιδήποτε είναι περασμένο και μοριοδοτημένο ορθά στο μητρώο, στα στοιχεία μας, στις υπηρετήσεις μας κλπ. δεν χρειάζεται να αποστείλουμε τίποτε... μόνον αν έχει αλλάξει κάτι σε οικογενειακή κατάσταση, εντοπιότητα, πολυτεκνία κλπ...

Αποσυνδεδεμένος zozella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #129 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 04:36:53 μμ »
Καλησπέρα! Μέχρι πέρισυ αναγράφαμε την ένδειξη "και για βελτίωση" στο έντυπο της αίτησης μετάθεσης. Φέτος, θα πρέπει να οριστικοποιήσουμε την αίτηση μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή και μετά να υποβάλουμε καινούρια για βελτίωση ή να το υποδείξουμε στο χώρο για τις παρατηρήσεις;
Κι αν είναι πλήθος τ'άδικα,κι αν είναι τ'άδεια αφέντες,φτάνει μια σκέψη,μια ψυχή,φτάνεις εσύ,εγώ φτάνω,να δώσει νόημα στων πολλών την ύπαρξη ένας φτάνει.  Κ.ΠΑΛΑΜΑΣ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:11:37 »

Αποσυνδεδεμένος jg

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 269
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #130 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 07:28:05 μμ »
πατάς στο ( + προσθήκη) και ανοίγει νέα αίτηση.

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #131 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 08:35:26 μμ »
Και αν θέλεις να κάνεις μόνο για οριστική τοποθέτηση τι πρέπει να κάνεις; Υπάρχει έντυπο μόνο για οριστική; Και στο μέιλ όπου θα στείλουμε τα δικαιολογητικά και λέει να γράψουμε κάποια στοιχεία μας, τι θα γράψουμε; Αίτηση για οριστική τοποθέτηση; Δεν μπήκα ακόμη στο ΠΣΔ και ρωτώ μήπως κάποιος συνάδελφος μπήκε και έκανε ήδη την αίτησή του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!!!
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος GLNS

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #132 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 09:42:03 μμ »
Καλησπέρα! Μέχρι πέρισυ αναγράφαμε την ένδειξη "και για βελτίωση" στο έντυπο της αίτησης μετάθεσης. Φέτος, θα πρέπει να οριστικοποιήσουμε την αίτηση μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή και μετά να υποβάλουμε καινούρια για βελτίωση ή να το υποδείξουμε στο χώρο για τις παρατηρήσεις;
Το μοναδικό ( ; ) σημείο στην εγκύκλιο που αναφέρεται στη βελτίωση βρίσκεται στο 1.1 και αναφέρει: 
Μέσα στην ίδια προθεσμία υποβάλουν δήλωση για οριστική τοποθέτηση και για βελτίωση,χωρίς να αναγράφουν προτιμήσεις συγκεκριμένων σχολείων, όσοι βρίσκονται στη διάθεση του ΠΥΣΔΕ από μετάθεση, μετάταξη, απόσπαση σε ελληνικά σχολεία του εξωτερικού και για οποιοδήποτε άλλο λόγο.
Εγώ έγραψα στις παρατηρήσεις ότι αιτούμαι και βελτίωση με την παρούσα και το έχω αποθηκεύσει προσωρινά μήπως υπάρξει κάτι νεότερο.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2017, 09:43:38 μμ από LLEONIDAS »

Αποσυνδεδεμένος silkcut

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4129
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η γνώση είναι δύναμη και η σιωπή συνενοχή...
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #133 στις: Φεβρουάριος 18, 2017, 11:07:37 μμ »
Και αν θέλεις να κάνεις μόνο για οριστική τοποθέτηση τι πρέπει να κάνεις; Υπάρχει έντυπο μόνο για οριστική; Και στο μέιλ όπου θα στείλουμε τα δικαιολογητικά και λέει να γράψουμε κάποια στοιχεία μας, τι θα γράψουμε; Αίτηση για οριστική τοποθέτηση; Δεν μπήκα ακόμη στο ΠΣΔ και ρωτώ μήπως κάποιος συνάδελφος μπήκε και έκανε ήδη την αίτησή του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!!!
Φωτεινή υπάρχει έντυπο για μετάθεση από/σε, για μετάθεση σε μουσικά, για μετάθεση σε διαπολιτισμικά, κλπ και έντυπο μετάθεσης για βελτίωση ή οριστική τοποθέτηση, όσον αφορά τι γράφεις στο mail με τα δικαιολογητικά, πρέπει να διαβάσεις το αντίστοιχο κομμάτι στην εγκύκλιο των μεταθέσεων που αναφέρει αναλυτικά τι πρέπει να γράψεις.
Σήμερα μόνο οι ηλίθιοι κάνουν δικτατορίες με τανκς, από τη στιγμή που υπάρχει η τηλεόραση...
ΟΥΜΠΕΡΤΟ ΕΚΟ

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #134 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 09:09:28 πμ »
καλημέρα,είμαι νεοδιόριστη νηπιαγωγός , διορίστηκα κυκλάδες αλλά παρέμεινα στη θέση αναπλήρωσης, για τις μεταθέσεις μου είπαν οτι πρέπει πρώτα να δηλώσω κυκλάδες για να πάρω οργανική και στη συνέχεια κάνω κ άλλες αιτήσεις με εντοπιότητα κ συνυπηρέτηση, ισχύει ετσι πρέπει να κάνω ή θα την πατήσω θα δεχτούν την αίτηση με τις κυκλάδες κ θα μου ακυρώσουν τις άλλες αιτήσεις ; ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 10:21:40 πμ »
Προφανώς εννοούσαν ότι θα κάνεις αίτηση για τοποθέτηση, ώστε αν δεν πάρεις μετάθεση να μπορέσεις να πάρεις οργανική θέση.
Παράλληλα θα κάνεις και αίτηση για μετάθεση, η οποία δεν έχει σχέση με την οργανική τοποθέτηση στις Κυκλάδες.
Δεν θα σου ακυρώσουν τίποτα. Η αίτηση για τοποθέτηση, είναι ανεξάρτητη από την αίτηση για μετάθεση.

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 10:29:13 πμ »
Προφανώς εννοούσαν ότι θα κάνεις αίτηση για τοποθέτηση, ώστε αν δεν πάρεις μετάθεση να μπορέσεις να πάρεις οργανική θέση.
Παράλληλα θα κάνεις και αίτηση για μετάθεση, η οποία δεν έχει σχέση με την οργανική τοποθέτηση στις Κυκλάδες.
Δεν θα σου ακυρώσουν τίποτα. Η αίτηση για τοποθέτηση, είναι ανεξάρτητη από την αίτηση για μετάθεση.
για ακόμη μια φορά σε ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος edesta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 354
  • Έκπληξη
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 01:28:40 μμ »
@sosta7 Αν κατάλαβα καλά θες να πάρεις μετάθεση χωρίς να υπηρετήσεις την οργανική σου θέση (αφού κράτησες της θέση ως αναπληρώτρια). Δεν έχω ακούσει τέτοια περίπτωση αλλά λογικά θα την αναφέρει στην εγκύκλιο για τις μεταθέσεις (αν δηλαδή ξεχρεώνεις την οργανική σου με τον τρόπο που περιγράφεις).

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #138 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 01:52:09 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,
Θάθελα να μου διευκρίνιζε κάποιος σχετικά με τις δύο μονάδες της α' προτίμησης: αυτές, όταν π.χ. προστεθούν στην α' προτίμηση και το συνολικό άθροισμα που προκύπτει δεν επαρκεί για να "πιάσει" κανείς τη βάση μετάθεσης αυτής της α΄προτίμησης, δύνανται να "μετακυλίονται" και να προσμετρώνται στην αμέσως επόμενη προτίμηση μέχρις ότου "πιάσει" κανείς κάποια βάση μετάθεσης και μέχρι εξαντλήσεως των προτιμήσεών μας στη σχετική λίστα, ή απλά αυτές οι δύο μονάδες αφορούν και εφαρμόζονται αυστηρά και αποκλειστικά στην α' προτίμησή μας και μόνον σ' αυτήν; Στην εγκύκλιο πάντως - από ό,τι είδα - δεν υπάρχει σχετική διευκρίνιση.
Ευχαριστώ  :)

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 02:45:39 μμ »
Οι δυο μονάδες πάνε μόνο στην πρώτη προτίμηση .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159793
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 538
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 537

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.