*

Αποστολέας Θέμα: Μεταθέσεις 2017  (Αναγνώστηκε 124600 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #140 στις: Φεβρουάριος 19, 2017, 02:53:54 μμ »
Έκανα και εγώ την αίτησή μου...Όχι ότι ελπίζω...αλλά έτσι, για την τιμή των όπλων...
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:28 »

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #141 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 10:34:50 πμ »
Και αν θέλεις να κάνεις μόνο για οριστική τοποθέτηση τι πρέπει να κάνεις; Υπάρχει έντυπο μόνο για οριστική; Και στο μέιλ όπου θα στείλουμε τα δικαιολογητικά και λέει να γράψουμε κάποια στοιχεία μας, τι θα γράψουμε; Αίτηση για οριστική τοποθέτηση; Δεν μπήκα ακόμη στο ΠΣΔ και ρωτώ μήπως κάποιος συνάδελφος μπήκε και έκανε ήδη την αίτησή του. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον απαντήσει!!!

Ναι υπάρχει έντυπο μόνο για οροστική τοποθέτηση ή/και βελτίωση θέσης...όταν θα μπεις στο σύστημα θα τις δεις όλες τις αιτήσεις, μόλις πατήσεις το +προσθήκη. Αν είναι ήδη περασμένα τα δεδομένα σου και μοριοδοτημένα για εντοπιότητα, γάμο ,παιδιά κλπ. και δεν έχει αλλάξει κάτι τότε δεν στέλνεις τίποτε στην δνση σου.

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #142 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 10:40:29 πμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,
Θάθελα να μου διευκρίνιζε κάποιος σχετικά με τις δύο μονάδες της α' προτίμησης: αυτές, όταν π.χ. προστεθούν στην α' προτίμηση και το συνολικό άθροισμα που προκύπτει δεν επαρκεί για να "πιάσει" κανείς τη βάση μετάθεσης αυτής της α΄προτίμησης, δύνανται να "μετακυλίονται" και να προσμετρώνται στην αμέσως επόμενη προτίμηση μέχρις ότου "πιάσει" κανείς κάποια βάση μετάθεσης και μέχρι εξαντλήσεως των προτιμήσεών μας στη σχετική λίστα, ή απλά αυτές οι δύο μονάδες αφορούν και εφαρμόζονται αυστηρά και αποκλειστικά στην α' προτίμησή μας και μόνον σ' αυτήν; Στην εγκύκλιο πάντως - από ό,τι είδα - δεν υπάρχει σχετική διευκρίνιση.
Ευχαριστώ  :)

Σου απάντησε ο knkn...αυτό είναι το νόημα της μοριοδότησης της πρώτης προτίμησης, ότι είναι πρώτη προτίμηση και, υποτίθεται, το θέλεις ή υπάρχει μεγαλύτερη ανάγκη για την περιοχή πρώτης προτίμησης  σε σχέση με τις υπόλοιπες...δεύτερη, τρίτη κλπ. Και δεν υπάρχει διευκρίνηση, ποτέ εξάλλου δεν υπήρχε για την πρώτη προτίμηση, διότι είναι ακριβώς αυτό που λέει πρώτη προτίμηση και τίποτε άλλο, αν δεν το πιάσεις χάνεται για τις επόμενες επιλογές μετάθεσης.

Αποσυνδεδεμένος cinderella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #143 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 02:06:09 μμ »
Καλησπερα!γνωριζετε αν οι νεοδιοριστοι(του Ιανουαριου 2017)εχουν δικαιωμα να κανουν αιτηση για μεταθεση ή θα κανουν μονο αιτηση για οριστικη τοποθετηση;Σας ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:47:28 »

Αποσυνδεδεμένος Solaris

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #144 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 02:21:46 μμ »
Μόνο αίτηση οριστικής τοποθέτησης.

Αποσυνδεδεμένος cinderella

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 83
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #145 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 02:29:35 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος fereggyos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 73
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #146 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 05:43:48 μμ »
knkn & chris75 ευχαριστώ...ρώτησα έτσι απλά για να είμαστε 100% σίγουροι :0)

Αποσυνδεδεμένος sosta7

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 133
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #147 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 07:34:11 μμ »
αν εχει γινει καποιο λαθος στην αιτηση μεταθεσης κ αυτη εχει οριστικοποιηθει πως διορθωνεται
πχ στην αιτηση οριστικης τοποθετησης δεν προσεξα οτι ζηταει αν εργαζεται ο συζηγος κ τωρα φαινεται οτι δε δουλευει

Αποσυνδεδεμένος DM

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 220
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #148 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 08:08:33 μμ »
Στην εντοπιότητα αναγράφει αυτήν που είχα δηλώσει σε αιτήσεις μετάθεσης προηγουμένων ετών. Πρέπει να προσκομίσω και φέτος πιστοποιητικό εντοπιότητας στη Δ/νση Β/θμιας; Επίσης, για πιο λογο υπάρχει το κουμπάκι "Δικαιούμαι μονάδες εντοπιότητας";

Αποσυνδεδεμένος Φωτεινή ΠΕ07

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 781
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #149 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 09:44:15 μμ »
αν εχει γινει καποιο λαθος στην αιτηση μεταθεσης κ αυτη εχει οριστικοποιηθει πως διορθωνεται
πχ στην αιτηση οριστικης τοποθετησης δεν προσεξα οτι ζηταει αν εργαζεται ο συζηγος κ τωρα φαινεται οτι δε δουλευει
Αν δεν τίθεται θέμα συνυπηρέτησης βγαίνει μάλλον αυτό. Διαφορετικά αν δικαιούσαι μόρια συνυπηρέτησης θα πρέπει να προσκομίσεις και δικαιολογητικά από την εργασία του συζύγου. Έτσι δεν είναι; Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...


Στην εντοπιότητα αναγράφει αυτήν που είχα δηλώσει σε αιτήσεις μετάθεσης προηγουμένων ετών. Πρέπει να προσκομίσω και φέτος πιστοποιητικό εντοπιότητας στη Δ/νση Β/θμιας; Επίσης, για πιο λογο υπάρχει το κουμπάκι "Δικαιούμαι μονάδες εντοπιότητας";
Και σε μένα αναγράφεται από πέρυσι ο δήμος εντοπιότητας που άλλαξα λόγω του γάμου μου. Είχα κάνει μεταδημότευση στο δήμου του συζύγου μου. Δεν δικαιούμαι μόρια εντοπιότητας, γιατί δεν θέλω μετάθεση στην περιοχή όπου πλέον έχω εντοπιότητα. Ίσως γι' αυτό να υπάρχει αυτό το κουμπάκι που λες, για να δηλώσεις αν επικαλείσαι μόρια εντοπιότητας.
Η ελευθερία είναι παιδί της αγάπης.

Αποσυνδεδεμένος marystef

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουάριος 20, 2017, 10:06:13 μμ »
Μπορεί κάποιος να μου πει τι έγγραφα χρειάζεται τελικά να προσκομίσουμε; οικογενειακή κατάσταση και εντοπιότητα χρειάζεται ή μονο συνυπηρέτηση; επίσης το 2016 έκανα μεταδημότευση αλλά σε δήμο της ίδιας περιοχής μετάθεσης. στην εγκύκλιο λέει ότι δικαιούμαι τα μόρια της εντοπιότητας αλλά δεν αναφέρει τι έφφραφα πρέπει να προσκομίσουμε. μήπως ξέρει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 11:19:10 πμ »
Παιδιά, πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης και εντοπιότητας προσκομίζουμε πλέον μόνο σε αλλαγές έτσι δεν είναι; Δηλαδή εάν δεν έχει αλλάξει κάτι από πέρισυ δεν τα ξαναστέλνουμε. Καλά δεν έχω καταλάβει από την εγκύκλιο;

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 11:26:28 πμ »
Παιδιά, πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης και εντοπιότητας προσκομίζουμε πλέον μόνο σε αλλαγές έτσι δεν είναι; Δηλαδή εάν δεν έχει αλλάξει κάτι από πέρισυ δεν τα ξαναστέλνουμε. Καλά δεν έχω καταλάβει από την εγκύκλιο;
Ναι...... :D

Αποσυνδεδεμένος nmak

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Μεταθέσεις 2017
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουάριος 21, 2017, 11:27:05 πμ »
Παιδιά, πιστοποιητικά οικογενειακής κατάστασης και εντοπιότητας προσκομίζουμε πλέον μόνο σε αλλαγές έτσι δεν είναι; Δηλαδή εάν δεν έχει αλλάξει κάτι από πέρισυ δεν τα ξαναστέλνουμε. Καλά δεν έχω καταλάβει από την εγκύκλιο;
Μετά από σημερινή επικοινωνία με τη ΔΔΕ που ανήκω μου είπαν ότι εάν δεν φαίνεται η ημερομηνία κτήσης δημοτικότητας στο σύστημα πρέπει να προσκομίσουμε πιστοποιητικό εντοπιότητας. Δεν αρκεί να φαίνεται μόνο η περιοχή (όπως συμβαίνει στην περίπτωσή μου)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159501
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 280
Σύνολο: 290

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.