*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17  (Αναγνώστηκε 172825 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #308 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:36:57 πμ »
Και η δική μου παρομοίως...
Όπως και αρκετών άλλων.
Μα 0 μόρια, ρε παιδί μου; 0;

επειδή δε μάς έφταναν οι τρίτεκνοι του Β πίνακα παίρνει και από τον Γ΄.
Εγώ 'έχασα' Κυκλάδες φέτος από μια από τον πίνακα μηδενικής την οποία είχαν προσλάβει πάλι 3 χρόνια πριν νομίζω, πάλι από τον πίνακα μηδενικής και δεν είχε παρουσιαστεί. Κάνει αίτηση έτσι για την αλητεία η κοπέλα. Για να αρνείται περιοχές. Δεν υπάρχει σωτηρία στον κλάδο, μην ψάχνετε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:24:03 »

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #309 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:48:30 πμ »
Καλημέρα.Γνωρίζει κανείς σε ποιό τηλ του υπουργείου μπορούμε να καλέσουμε για τις κλήσεις αναπληρωτών.. για πρωτοβάθμια βασικά.. στη λιστα του υπουργείου υπάρχουν πάρα πολλά και δε ξέρω που να εστιάσω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων όποιον μπει στον κόπο να αναφέρει κάποιο τηλ που γνωρίζει..!

Εγώ αυτά τα τηλέφωνα έχω που σχετίζονται με την ειδικότητά μας.
τηλ αθμιας 210-344 33 27 κος Αβραντίνης (ο υπεύθυνος της αγγλικής)
τηλ βθμιας 210-344 31 17 κ 344 30 84 κυρίες Αθανασοπούλου και Γιαννάκου (οι υπεύθυνες της αγγλικής)

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #310 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:51:11 πμ »

Ο πίνακας εφτασε καπου  στο 650 στη Σαμο.
Δευτερη φάση θα κάνει λετε?
Υπάρχει περιπτωση να μην τα καλυψει καθολου τα κενα αραγε?

Αποσυνδεδεμένος f_efi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 144
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #311 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:52:51 πμ »
Καλησπέρα! Όποιος μπορεί και γνωρίζει ας απαντήσει στο εξής :
Το θέμα μου:
                                                 
  Όταν τρέχει η ροή του προγράμματος για πρόσληψη αναπληρωτών, οι τρίτεκνοι παρεμβάλονται στη ροή βρε παιδιά? Το πρόσεξε κανείς σας αυτό στη λίστα που βγήκε??
                         
 Εγώ για παράδειγμα έχω σειρά 613 στον πίνακα αναπληρωτών , δήλωσα Αθμια Αιτωλοακαρνανία, δεν κλήθηκα τελικά πουθενά τώρα,  και το 614 είναι τρίτεκνη και πάει Αθμια Αιτωλοακαρνανία αμέσως μετά στη ροή. Συνεχίζουν κάποιοι τρίτεκνοι στη ροή και μετά η ροή συνεχίζει με μη τρίτεκνους. Γιατί δεν πήγα εγώ εκει αφού η σειρά των μη τριτέκνων έφτασε στο 656 ?

Γιατί γενικώς δεν τελείωσαν δηλαδή πρώτα με τους μη τρίτεκνους κ μετά ποσοστιαία να πάρει όσους πρέπει από αυτούς?? Πως μπαίνουν στο μεσο της ροής?? Δε σας δημιουργεί απορία αυτό??

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρη γίνεται το εξής: τρέχει το σύστημα με το 80% των θέσεων για όλους, μετά τρέχει το 20% για τριτεκνους.  Αν τώρα τα κενά που μένουν δεν τα έχουν δήλωσει τριτεκνοι ή δεν έχει άλλους τριτεκνους ξανά τρέχει από την αρχή για όλους.  Οπότε εσύ μέχρι το 80% μπορεί να μην ήσουν στην ροή , μετά να πήραν στο 20% την κοπέλα στην Αιτωλοακαρνανια και όταν κανατρεξε το σύστημα τα υπόλοιπα κενά να μην είχε άλλο κενό για τις προτιμήσεις σου και να σε πέρασε για τους επόμενους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:24:03 »

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #312 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 11:55:06 πμ »
Ο πίνακας εφτασε καπου  στο 650 στη Σαμο.
Δευτερη φάση θα κάνει λετε?
Υπάρχει περιπτωση να μην τα καλυψει καθολου τα κενα αραγε?

ε, κάτι ψιλά αναγκαστικά θα κάνει. αλλά δυστυχώς μην περιμένουμε πολλά. φαίνεται από την α' φάση η κατάντια...

Αποσυνδεδεμένος Mirto1987

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 125
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #313 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:03:20 μμ »
Κατι πρέπει να κάνουμε, οι άλλοι κλάδοι έχουν αρχισει και οργανωνωνται.
Πηρε 6 στα δωδεκανησα??!!!
τι έξι!!??
ειμαστε σοβαροι?
αν συνεχισουμε έτσι βολικοι και χωριασ αντιδραση, θα γινουν χειροτρα τα πραγματα.

Αποσυνδεδεμένος popi pe06

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #314 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:07:38 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας! Θα κάνω μια προσπάθεια να μιλήσω με το υπουργείο Δευτέρα.. ίσως να τρέχει έτσι το σύστημα..αλλά τουλάχιστον να το επιβεβαιώσω!

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #315 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 12:52:28 μμ »
Προσπαθώ να καταλάβω τι έγινε και ο πίνακας έφτασε τόσο ψηλά. Η μόνη λογική εξήγηση είναι να δηλώσαμε όλοι μια δυο περιοχές. Αλλά και αυτό μου φαίνεται δύσκολο.
Και σκέφτομαι... ότι αν (λέμε τώρα) κάνει κάποιους διορισμούς , η φετινή χρονιά θα είναι καθοριστική για το ποιοι θα διοριστούν αφου οι πίνακες θα ερθουν τα πάνω κάτω με την προυπηρεσία.

Πέρσι στην Α΄φάση η ΠΕ κάλεσε 280 και ο πίνακας έφτασε στο 473
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2016, 01:16:47 μμ από aghathi »

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #316 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 02:02:25 μμ »
Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι φέτος επειδή πολλοί είχαν καλύτερη θέση δήλωσαν μόνο κοντινές περιοχές και απ'ότι φάνηκε τη Σάμο δεν την είχε δηλώσει κανείς μέχρι το 650 περίπου που πήραν δύο άτομα στη πρωτοβάθμια και δύο άτομα στη δευτεροβάθμια αντίστοιχα..Επιπλέον, περιοχές που είχαν κενά όπως η Κρήτη, οι Κυκλάδες και τα Δωδεκάνησα δεν τις άνοιξαν τόσο πολύ-η Κρήτη πήγε σαφώς καλύτερα από τις άλλες δύο περιοχές- και υποψιάζομαι ότι αυτές τις περιοχές τις προορίζουν για τους διοριστέους του 2008..από εκεί και πέρα όπως είχα προβλέψει και μακάρι να βγω λάθος σε μας θα πάρει το πολύ 400  αναπληρωτές φέτος και στις δύο βαθμίδες. Φυσικά μιλάμε για μια μείωση του 60% -70% περίπου..Ίδομεν λοιπόν την β φάση..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2016, 02:04:38 μμ από Arieta »

Αποσυνδεδεμένος e-mary

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #317 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 03:14:01 μμ »
Και γω αν και είχα δηλώσει και μακρινά όπως τα Δωδεκάνησα δεν ήμουν μέσα. .Βέβαια αν είχα βάλει Σάμο θα είχα προσληφθεί. .Μου κάνει εντύπωση παντως 40 κενά στη πρωτοβάθμια Δωδεκανήσου και νομίζω πήρε μόνο 7 άτομα. .ελπίζουμε στη β φάση κατά μέσα Οκτώβρη. .ποτέ δεν ξέρεις. .Ίσως ανοίξουν οι στεριες αυτή τη φορά. .Καλή τοποθέτηση στους προσληφθεντες!!

Επειδη με ενφιαφερει η περιοχη τα 40 κενα στα ειπε καποιος αιρετος η ατομο απο τη διευθυνση η συμπεραινεις με βαση τα περσινα δεδομένα? Σε ρωταω γτ οσο κι αν εψαξα δε βρηκα πουθενα τπτ για τα φετινα κενα. Ευχομαι γρηγορη και καλή τοποθέτηση!!
σαν πλανοι, ομως κατοχοι της αληθειας, σα να φτανουμε στο θανατο, αλλα, δεστε, ζουμε..σα λυπουμενοι, αλλα παντοτε εχουμε χαρα, σαν φτωχοι, ομως πλουτιζουμε πολλους' σα να μην εχουμε τιποτε, ομως τα παντα κατεχουμε.
Αποστολος Παύλος (Β΄ Κορ. 6/ς: 4-10)

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #318 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 04:32:10 μμ »
Προσπαθώ να καταλάβω τι έγινε και ο πίνακας έφτασε τόσο ψηλά. Η μόνη λογική εξήγηση είναι να δηλώσαμε όλοι μια δυο περιοχές. Αλλά και αυτό μου φαίνεται δύσκολο.
Και σκέφτομαι... ότι αν (λέμε τώρα) κάνει κάποιους διορισμούς , η φετινή χρονιά θα είναι καθοριστική για το ποιοι θα διοριστούν αφου οι πίνακες θα ερθουν τα πάνω κάτω με την προυπηρεσία.

Πέρσι στην Α΄φάση η ΠΕ κάλεσε 280 και ο πίνακας έφτασε στο 473
Νομίζω πως αρκετοί πια δηλώνουν περιοχές που είναι το σπίτι τους ή το πολύ και τον δίπλα νομό. Προσπέρασε πολλούς όντως αλλά έκανε και ελάχιστες προσλήψεις έως και μηδενικές σε πολλές περιοχές που μέχρι πέρσι έπαιρναν κόσμο πολύ. Συμφωνώ ότι οι πίνακες θα αλλάξουν πάλι πολύ κι εύχομαι το γεγονός ότι ο πίνακας προχώρησε τόσο να μην συνδέεται με τις βλέψεις του υπουργού να δώσει ευκαιρίες και σε "νέα" άτομα. (Κι εγώ νέα θεωρούμαι-για να μην παρεξηγηθώ-αλλά όχι στην ωρομισθία και το αναπληρωματιλίκι ανά την Ελλάδα!)

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #319 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 04:42:36 μμ »
Ναι η πληροφορία για τα Δωδεκάνησα είναι απο αιρετό και απο τον διευθυντή εκπαίδευσης της πρωτοβάθμιας. Αλλά πιστεύω οτι ίσως τα κρατάνε για τους διοριστεους..όσον αφορά γιατί έφτασε τόσο ψηλά ο πίνακας έχει να κάνει με την συγκυρία. .τι δήλωσαν οι περισσότεροι και ποιες περιοχές άνοιξαν.

Αποσυνδεδεμένος PPE

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1208
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #320 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 07:41:38 μμ »
Διάβασα σε άλλη συζήτηση στο facebook ότι ο Φίλης δήλωσε πως δε θα γίνουν άλλες προσλήψεις στην α'βάθμια. Αν αυτό ευσταθεί και εννοεί και προσλήψεις ειδικοτήτων όπως εμείς, την πατήσαμε άσχημα ! Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω πού το διάβασα...

Αποσυνδεδεμένος chrisvre

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 11
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ06 2016-17
« Απάντηση #321 στις: Σεπτέμβριος 24, 2016, 08:02:01 μμ »
Διάβασα σε άλλη συζήτηση στο facebook ότι ο Φίλης δήλωσε πως δε θα γίνουν άλλες προσλήψεις στην α'βάθμια. Αν αυτό ευσταθεί και εννοεί και προσλήψεις ειδικοτήτων όπως εμείς, την πατήσαμε άσχημα ! Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω πού το διάβασα...

Πε60 και 70 θα εννοει που όντως τους έχει πάρει όλους.
Οι ειδικότητες μέχρι χθες είχαν 2000 κενά σύνολο και χθες πήρε 444. Λες να μείνουν 1556 κενά;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159814
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 360
Σύνολο: 365

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.