*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17  (Αναγνώστηκε 78475 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 08:52:38 μμ »
Κάτι μου λέει ότι θα βρεθώ σε νησί φέτος μετά από χρόνια και θα είμαι και ευχαριστημένη... αύριο κάτι παραπάνω θα ξέρουμε. Υπομονή  ;) ;)
Ευχαριστημενη που θα πας σε νησί ως αναπληρώτρια; Να ήσουν μόνιμη, θα το καταλάβαινα. Φτάσαμε, λοιπόν, στο σημείο να είμαστε ευχαριστημένοι με την αναπλήρωση στα νησιά και τις ραχούλες; Ωραία!
Εγώ δε δήλωσα καθόλου νησιά κι ας μη δουλέψω, δεν πειράζει! Έχω εργαστεί δύο χρονιές σε νησιά και ξέρω καλά τι θα πει!
Αν πας, πραγματικά, καλό κουράγιο!
Για τα κενά δεν έχω σαφή ενημέρωση ακόμη, αν και δεν ενδιαφέρομαι για όλη την Ελλάδα, αλλά πιστεύω γύρω στους 180-200 φιλολόγους στη β΄ φάση κι ύστερα όσα κενά προκύπτουν, σε μικρές φάσεις.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:32 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:06:44 μμ »
Ακριβώς ότι πιστεύεις πιστεύω, δε διαφωνώ σε τίποτα,με τη διαφορά ότι φέτος κάποια νησιά ίσως ήταν κίνηση τακτικής,διαφορετικά έχεις επιλέξει να βρεθείς εκτός του χορού που χορεύουμε χρόνια τώρα με όσες συνέπειες έχει αυτό,καλή τύχη και στις δύο μας λοιπόν...

Αποσυνδεδεμένος moustard

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 991
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #100 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:15:03 μμ »
Ευχαριστημενη που θα πας σε νησί ως αναπληρώτρια; Να ήσουν μόνιμη, θα το καταλάβαινα. Φτάσαμε, λοιπόν, στο σημείο να είμαστε ευχαριστημένοι με την αναπλήρωση στα νησιά και τις ραχούλες; Ωραία!
Εγώ δε δήλωσα καθόλου νησιά κι ας μη δουλέψω, δεν πειράζει! Έχω εργαστεί δύο χρονιές σε νησιά και ξέρω καλά τι θα πει!
Αν πας, πραγματικά, καλό κουράγιο!
Για τα κενά δεν έχω σαφή ενημέρωση ακόμη, αν και δεν ενδιαφέρομαι για όλη την Ελλάδα, αλλά πιστεύω γύρω στους 180-200 φιλολόγους στη β΄ φάση κι ύστερα όσα κενά προκύπτουν, σε μικρές φάσεις.

200 ατομα ειναι λιγα αλλα κρινοντας απο την πρωτη φαση που ηταν απογοητευτικη δε βλεπω φως.. Μου θυμιζει-σε μικροτερο βαθμο- το 2013 που οι προσληψεις ηταν μεψτο σταγονομετρο και αποκλειστικα σε ραχουλες :(

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #101 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:34:37 μμ »
Ακριβώς ότι πιστεύεις πιστεύω, δε διαφωνώ σε τίποτα,με τη διαφορά ότι φέτος κάποια νησιά ίσως ήταν κίνηση τακτικής,διαφορετικά έχεις επιλέξει να βρεθείς εκτός του χορού που χορεύουμε χρόνια τώρα με όσες συνέπειες έχει αυτό,καλή τύχη και στις δύο μας λοιπόν...
Καλή τύχη σε όλους μας, γενικότερα!
Δεν έχω επιλέξει να μείνω εκτός του χορού, απλά δε βλέπω να γίνεται και τίποτε διαφορετικό! Έχω ξενιτευτεί δύο χρονιές από το σπίτι μου, για να εργαστώ σε νησιά (κι όχι αυτά της άγονης γραμμής) και πιστεύω πως δεν αξίζει να το ξανακάνω! Ας δουλέψω αργότερα κάπου πιο κοντά ή στη χειρότερη, ας μη δουλέψω καθόλου! Με απασχολεί που οι περισσότεροι είμαστε Ο.Κ. με τα ψίχουλα της αναπλήρωσης και δεν κάνουμε κάτι για  μόνιμους διορισμούς! Ως πότε, όμως;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:13:32 »

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #102 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 10:49:44 μμ »
Μήπως βγάζεις λάθος συμπεράσματα; Δε νομίζω πως οι παλιοί αναπληρωτές είμαστε οκ με τα ψίχουλα της αναπλήρωσης, κάθε χρόνο θεωρούμε οτι πλησιάζουμε στο διορισμό γι αυτό και το κάνουμε, αυτό το " ας μη δουλέψω καθόλου" εγώ δεν είμαι έτοιμη λοιπόν να το πω σε αντίθεση με εσένα ,γι αυτό αν και τα τελευταία 4 χρόνια δήλωνα 3 νομούς μόνο και ήμουνα β φάση στο νομό μου φέτος έβαλα 16 νομούς,και αναφορικά με τα νησιά δε χρειάζεται κανένας παλιός συμβουλές γιατί όλοι έχουμε πάει.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #103 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 11:00:56 μμ »
Μήπως βγάζεις λάθος συμπεράσματα; Δε νομίζω πως οι παλιοί αναπληρωτές είμαστε οκ με τα ψίχουλα της αναπλήρωσης, κάθε χρόνο θεωρούμε οτι πλησιάζουμε στο διορισμό γι αυτό και το κάνουμε, αυτό το " ας μη δουλέψω καθόλου" εγώ δεν είμαι έτοιμη λοιπόν να το πω σε αντίθεση με εσένα ,γι αυτό αν και τα τελευταία 4 χρόνια δήλωνα 3 νομούς μόνο και ήμουνα β φάση στο νομό μου φέτος έβαλα 16 νομούς,και αναφορικά με τα νησιά δε χρειάζεται κανένας παλιός συμβουλές γιατί όλοι έχουμε πάει.
Δε δίνω συμβουλές σε κανέναν, απλά καταθέτω την προσωπική μου γνώμη και εμπειρία.
Κι εγώ περίπου 15-18 επιλογές βάζω κάθε χρονιά, αλλά καθόλου νησιά τα τελευταία χρόνια. Πιστεύω πως δεν αξίζει, ειδικά όταν υπάρχουν κι άλλες υποχρεώσεις!
Κι όσο για μόνιμους διορισμούς, ας αρχίσουν κάποια στιγμή κι ας μην είμαι μέσα εγώ, δεν πειράζει.


Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #104 στις: Σεπτέμβριος 20, 2016, 11:12:21 μμ »
Βάζεις 18 επιλογές και θα ξεσπιτωθείς από το νησί; Δυσκολεύομαι να σε καταλάβω ομολογώ. Ε κάποια στιγμή θα αρχίσουνε και οι μόνιμοι διορισμοί. Το θέμα όμως εδώ είναι η β΄φάση και ήδη έχω κάνει κατάχρηση και ζητάω συγνώμη ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #105 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 01:49:30 μμ »
Και  για  του λόγου  το  αληθές  Αρτα  3. Πώς  σας  ακούγεται όταν  πέρσι  είχε  τριπλάσια  τέτοια  εποχή;

Χα χα χα Αρτα 3 κενά;;;;;Σαφώς κάνεις πλάκα!!! ;D

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #106 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:00:08 μμ »
Ακριβώς ότι πιστεύεις πιστεύω, δε διαφωνώ σε τίποτα,με τη διαφορά ότι φέτος κάποια νησιά ίσως ήταν κίνηση τακτικής,διαφορετικά έχεις επιλέξει να βρεθείς εκτός του χορού που χορεύουμε χρόνια τώρα με όσες συνέπειες έχει αυτό,καλή τύχη και στις δύο μας λοιπόν...

Βλέπω ότι ούτε με αιρετούς ασχολείσαι ούτε με τηλέφωνα για να μάθεις κενά.Τα θέλεις όλα έτοιμα και κοιτάς τη βολεψή σου.έχεις καταλάβει ότι οι προσλήψεις στο κλάδο έχουν μειωθεί κατά πολύ κι εσύ μιλάς για διορισμούς και τρέχα γύρευε.Μάθε λοιπόν ότι και οι λίγοι που είχαμε πληροφορίες πλέον δεν έχουμε γιατί κοραστήκαμε να τα δίνουμε όλα στο πιάτο.Κάνε λοιπόν τον κόπο πάρε κανένα τηλεφωνάκι να ενημερωθείς γιατί είναι σχεδόν σίγουρο ότι μόλις προσληφθείς θα εξαφανιστείς και θα εμφανιστείς του χρόνου τέτοια μέρα.Εκτός απο ιδιοτελής είσαι και λίγο οκνηρή.ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #107 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:10:12 μμ »
Θα τα κάνω όλα αυτά που μου λες. Τα φιλιά μου :-* :-* :-* :-*

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #108 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:16:02 μμ »
Χα χα χα Αρτα 3 κενά;;;;;Σαφώς κάνεις πλάκα!!! ;D
Καθόλου  πλάκα....

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #109 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:17:40 μμ »
Ο Κορδής  δεν απαντάει  στα  μέηλ  για  τα  κενά...

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #110 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:18:34 μμ »
Θα τα κάνω όλα αυτά που μου λες. Τα φιλιά μου :-* :-* :-* :-*
ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΙ ΕΓΩ !!!ΓΛΥΚΑ -ΓΛΥΚΑ!!!!

Αποσυνδεδεμένος asep2008

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 331
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2016-17
« Απάντηση #111 στις: Σεπτέμβριος 21, 2016, 02:29:48 μμ »
Προσλήψεις αναπληρωτών
Δεν θα γίνουν σήμερα προσλήψεις αναπληρωτών στην ΠΕ,παρά μόνο τεχνικών ειδικοτήτων ειδικής αγωγής στη β/θμια.Οι προσλήψεις στην ΠΕ θα ξεκινήσουν από αύριο ,αφού πρώτα αποσταλούν τα κενά από τους περιφερειακούς Δντές.Στην ΠΕ θα γίνουν -αύριο και μεθαύριο-προσλήψεις στην παράλληλη, β' φάση γενικής και από τις ειδικότητες :Αγγλικών και Πληροφορικής.Το ΑΣΕΠ έχει ολοκληρώσει και έχει αποστείλει στο υπουργείο τους πίνακες,πλην των ειδικοτήτων Μουσικής και Φ.Αγωγής.Αριθμητική κατανομή ανά κλάδο θα γίνει όταν ολοκληρωθεί η αποστολή όλων των κενών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162169
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 779
Σύνολο: 798

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.102 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.