*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 237578 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3190
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #154 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 05:23:36 μμ »
Δεν ξέρω πως να το φανταστώ αυτό!
1. Νομίζω πως οι περισσότεροι μέχρι τώρα καταλάβαμε ότι άλλοι επιτυχόντες εκτός από τους διοριστέους δεν υπάρχουν.
2. Αυτοί που έγραψαν πάνω από την βάση σε ποιόν ΑΣΕΠ? Μόνο τον τελευταίο?

Νομίζω ότι με αυτή την off the record φήμη, όποιος θέλει μπορεί να καταλάβει διαφορετικά πράγματα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:11:16 »

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #155 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 05:36:48 μμ »
ναι κι αυτοί που μετά από ασεπ όργωναν την Ελλάδα και έχουν μαζέψει με στερήσεις την προϋπηρεσία τους, ωρομίσθιοι των 11 ωρών με 150 ευρω το μηνά στις εσχατιές, ας δουν από του χρόνου ψαλιδισμένους τους κόπους των...ας βολευτούν από του χρόνου όσοι επέλεγαν αν θα πάνε να δουλέψουν γιατί που να αφήσουν τα ιδιαίτερά τους; και τώρα καιροσκοπώντας προσδοκούν να εκτοπίσουν όσους στήριζαν το σύστημα  μέχρι τώρα...τον Σεπτέβριο του 2017 θα πιουν σαμπάνια στην υγεία των κορόιδων,  που τι κι αν έχουν ξεπεράσει τους 60 μηνες δεν θα πάρουν παρά 16,80, τι κι αν έχουν πολλαπλές σχολικές χρονιές σε δυσπρόσιτα θα εξισωθούν με όλους εκείνους που εργάζονταν στην πλατεία Ομονοίας!!!! η δικαιοσύνη θα θριαμβέυσει....διότι διακαιοσύνη είναι να αντιμετωπίζεις ίσα και όμοια διαφορετικές  περιπτώσεις (ασεπ μη ασεπ)....

Το γνωστό ποίημα με τις εσχατιές τις στερήσεις κλπ...
Η περίπτωση να μένει κάποιος κοντά στις εσχατιές και να εκμεταλεύεται το γεγονός και να αποκτά προυπηρεσία δεν παίζει; Μόνο ήρωες που αγωνίστηκαν με τιτάνες έχει το παραμύθι (επειδή το "ευκολάκι" του ΑΣΕΠ δεν τους βγήκε)...
Και κάτι που έχω γράψει πολλές φορές. Αν κάποιος έχει την δυνατότητα επειδή δεν έχει υποχρεώσεις να πάει σε δυσποσιτο, γιατί να αποκτά μεγάλο πλεονέκτημα απέναντι σα κάποιον που δεν μπορεί λόγω υποχρεώσεων να τον ανταγωνιστεί.
Ξέρω, ξέρω: ιδιατεράκιες είναι όλοι αυτοί. Ειδικά οι θεολόγοι...  :P

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #156 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 05:50:38 μμ »
Δεν ξέρω πως να το φανταστώ αυτό!
1. Νομίζω πως οι περισσότεροι μέχρι τώρα καταλάβαμε ότι άλλοι επιτυχόντες εκτός από τους διοριστέους δεν υπάρχουν.
2. Αυτοί που έγραψαν πάνω από την βάση σε ποιόν ΑΣΕΠ? Μόνο τον τελευταίο?

Νομίζω ότι με αυτή την off the record φήμη, όποιος θέλει μπορεί να καταλάβει διαφορετικά πράγματα.
Μα το ίδιο το Υπουργείο μιλούσε για επιτυχόντες και μη επιτυχόντες και από τους επιτυχόντες αντλούσε κάθε χρόνο τους αναπληρωτές που του χρειάζονταν! Μόνο η κυρία Διαμαντοπούλου δεν ήξερε τι σημαίνει επιτυχών εκπαιδευτικός!
Σε οποιονδήποτε ΑΣΕΠ λέω εγώ κι έτσι το καταλαβαίνω. Αλλά υπάρχουν πάρα πολλοί που δεν έχουν επιτυχία σε κανέναν ΑΣΕΠ και δουλεύουν ακόμη και τώρα που γράφουμε κανονικά! Απαράδεκτο και ανεπίτρεπτο ηθικά!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #157 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 05:52:40 μμ »
Ας έκανες κι εσύ ιδιαίτερα φίλε μου με 3& 60...και να τρεχεις νυχθημερον..μάλλον τα 900 ήτα καλύτερα
με 3 & 60 ιδιαιίτερα; ε';αυτοί οι συνάδελφοί σας περιέργως πως, πε02, 03, 04 αναπληρωτές με τους οποίους έχω συνυπάρξει όλα αυτά τα χρόνια ως αναπληρωτής ή ωρωμίσθιος μου έλεγαν πως μπήκαν καθυστερημένα στο αναπληρωτηλίκι διότι δυσκολεύονταν να παρατήσουν τα ιδιαίτερα σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη καθώς έβγαζαν πάνω από 1000 και ήταν με αμάξι, οικογένεια και εξωχικό ....εγώ με  τα 900 δεν τα απέκτησα καθόλου αυτά κι ακόμα τρέχω...μακριά απότο σπίτι μου...είναι που είμαι σε πλεονεκτικότερη θεση και με βαράνε για να μην μετρήσουν οι κόποι μου.... ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 21:11:16 »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #158 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:01:06 μμ »
Το γνωστό ποίημα με τις εσχατιές τις στερήσεις κλπ...
Η περίπτωση να μένει κάποιος κοντά στις εσχατιές και να εκμεταλεύεται το γεγονός και να αποκτά προυπηρεσία δεν παίζει; Μόνο ήρωες που αγωνίστηκαν με τιτάνες έχει το παραμύθι (επειδή το "ευκολάκι" του ΑΣΕΠ δεν τους βγήκε)...
Και κάτι που έχω γράψει πολλές φορές. Αν κάποιος έχει την δυνατότητα επειδή δεν έχει υποχρεώσεις να πάει σε δυσποσιτο, γιατί να αποκτά μεγάλο πλεονέκτημα απέναντι σα κάποιον που δεν μπορεί λόγω υποχρεώσεων να τον ανταγωνιστεί.
Ξέρω, ξέρω: ιδιατεράκιες είναι όλοι αυτοί. Ειδικά οι θεολόγοι...  :P
το παραμύθι έχει πολλές εκδοχές...έχει κι αυτούς που  αγόρασαν τα master κια τα διδακτορικά κατά την σκοτεινή περιοδο της Διαμαντοπουλικής κατοχής της διετίας που οι πίνακες ηταν κλειστοί, κι ενώ άλλοι έτρεχαν.... να μαζεύουν κοντά στο σπίτι τους προϋπηρεσία,  ;D ;D ;D άλλοι κοντά σtο σπίτι τους αγόραζαν τα δευτερα πτυχία και τους λοιπούς ακαδημαϊκούς τίτλους, που αυτούς φυσικά πρέπει να τους προσμετρήσουμε μέχρις κεραίας...περιέργως  πως πρέπει για να είμαστε δίκαιοι να λάβουμε υπόψιν μας τις δυσχέρειες όσων δεν μπορούσαν να πάνε να μαζέψουν προϋπηρεσίας, αλλά όχι και αυτων που δεν μπορούσαν να διαβάσουν ασεπ επειδή εργάζονταν ή είχαν οικογένεια...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2016, 06:37:57 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #159 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:07:16 μμ »
Θετικότατη αυτή η ενημέρωση (αν και off the record)! Αναμένουμε να υλοποιηθεί, για να αποκατασταθούν οι αδικίες όλων αυτών των χρόνων! Δεν είναι δυνατόν στους πίνακες αναπληρωτών, στην ειδικότητά μου (φιλόλογοι), στους 300 πρώτους, οι 50-60 μόνο;;;!!! να έχουν ΑΣΕΠ κι όλα αυτά τα σχολικά έτη να εργάζονται κανονικά!!! Κάτι έπρεπε να γίνει, ώστε να μπουν επιτέλους στην τάξη και να διδάξουν όσοι γνωρίζουν το γνωστικό τους αντικείμενο και εξετάστηκαν με επιτυχία σ' αυτό! Καλή κι η προυπηρεσία, αλλά από μόνη της δεν αρκεί! Και δεν πρέπει να σταματήσει εδώ αυτό το θετικό νέο. Πρέπει να προσμετρηθούν και τα πάσης φύσεως ακαδημαικά προσόντα του καθενός, ώστε να αρθούν πλήρως οι αδικίες!
off the record ενημερωση πριν βγει η απόφαση!!!!....διαρροή απόφασης πριν καθαρογραφεί; καταλαβαίνετε πόσο αξιόπιστη είναι;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 13, 2016, 06:36:23 μμ από portokali »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #160 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:13:02 μμ »
το παραμύθι έχει πολλές εκδοχές...έχει κι αυτούς που  αγόρασαν τα master κια τα διδακτορικά κατά την σκοτεινή περιοδο της Διαμαντοπουλικής κατοχής της διετίας που οι πίνακες ηταν κλειστοί, κι ενώ άλλοι έτρεχαν.... να μαζεύουν κοντά στο σπίτι τους προϋπηρεσία,  ;D ;D ;Dάλλοι κοντά σο σπίτι τους αγόραζαν τα δευτερα πτυχία και τους λοιπούς ακαδημαϊκούς τίτλους, που αυτούς φυσικά πρέπει να τους προσμετρήσουμε μέχρις κεραίας...περιέργως  πως πρέπει για να είμαστε δίκαιοι να λάβουμε υπόψιν μας τις δυσχέρειες όσων δεν μπορούσαν να πάνε να μαζέψουν προϋπηρεσίας, αλλά όχι και αυτων που δεν μπορούσαν να διαβάσουν ασεπ επειδή εργάζονταν ή είχαν οικογένεια...
Με το τελευταίο δε συμφωνώ, αγαπητό portokali! Πολλοί εργαζόμασταν  (γιατί κάπως έπρεπε να ζήσουμε) και είχαμε και  οικογένεια, αλλά καταφέραμε να διαβάσουμε και να γράψουμε στον ΑΣΕΠ και να είμαστε επιτυχόντες και πολύ κοντά στους τελευταίους διοριστέους! Αυτό δεν είναι επιχείρημα, γιατί απλούστατα δε στέκει! Δηλ. οι πολύτεκνοι και οι τρίτεκνοι, καλά έκαναν και δεν πάτησαν το πόδι τους σε κανέναν ΑΣΕΠ, γιατί είχαν οικογενειακά βάρη (αν και ξέρω κάποιους, λίγους βέβαια, που έδωσαν ΑΣΕΠ και πέρασαν τη βάση και αυτό είναι προς τιμή τους), ενώ οι υπόλοιποι παντρεμένοι με δύο παιδιά ή με ένα, έπρεπε να περάσουν από ΑΣΕΠ, γιατί είχαν ελάχιστα οικογενειακά βάρη και ευκαιρούσαν να διαβάσουν!
Προσόν διορισμού, αλλά και αναπλήρωσης από 'δω και πέρα, δεν πρέπει να είναι οι οικογένειες και τα παιδιά, αλλά τα αντικειμενικά κριτήρια! Και οι περισσότεροι συνάδελφοι, βολεύονταν και δεν πήγαν ποτέ τους σε κανέναν ΑΣΕΠ! Ήξεραν πως θα έχουν δουλειά και συχνά σε σχολεία φιλέτα, ακριβώς επειδή ήταν πολύτεκνοι/τρίτεκνοι! Κι αυτό πρέπει ν' αλλάξει, επιτέλους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος baxalakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #161 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:26:17 μμ »
θα προτάσσονται και με 1 μόριο ο μήνας και διπλα δυσπρόσιτα,επίσης,, μου είπε off the record δικηγορος που εργαζεται σε δικηγορικο γραφειο που εχει αναλαβει υποθεσεις αναπληρωτων και μονιμων 8)

Καλα κρασα

Αποσυνδεδεμένος portokali

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2425
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #162 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:28:19 μμ »
Με το τελευταίο δε συμφωνώ, αγαπητό portokali! Πολλοί εργαζόμασταν  (γιατί κάπως έπρεπε να ζήσουμε) και είχαμε και  οικογένεια, αλλά καταφέραμε να διαβάσουμε και να γράψουμε στον ΑΣΕΠ και να είμαστε επιτυχόντες και πολύ κοντά στους τελευταίους διοριστέους! Αυτό δεν είναι επιχείρημα, γιατί απλούστατα δε στέκει! Δηλ. οι πολύτεκνοι και οι τρίτεκνοι, καλά έκαναν και δεν πάτησαν το πόδι τους σε κανέναν ΑΣΕΠ, γιατί είχαν οικογενειακά βάρη (αν και ξέρω κάποιους, λίγους βέβαια, που έδωσαν ΑΣΕΠ και πέρασαν τη βάση και αυτό είναι προς τιμή τους), ενώ οι υπόλοιποι παντρεμένοι με δύο παιδιά ή με ένα, έπρεπε να περάσουν από ΑΣΕΠ, γιατί είχαν ελάχιστα οικογενειακά βάρη και ευκαιρούσαν να διαβάσουν!
Προσόν διορισμού, αλλά και αναπλήρωσης από 'δω και πέρα, δεν πρέπει να είναι οι οικογένειες και τα παιδιά, αλλά τα αντικειμενικά κριτήρια! Και οι περισσότεροι συνάδελφοι, βολεύονταν και δεν πήγαν ποτέ τους σε κανέναν ΑΣΕΠ! Ήξεραν πως θα έχουν δουλειά και συχνά σε σχολεία φιλέτα, ακριβώς επειδή ήταν πολύτεκνοι/τρίτεκνοι! Κι αυτό πρέπει ν' αλλάξει, επιτέλους!
ναι αλλά μην μπερδέυεις τρίτεκνο-πολύτεκνους με αυτούς οι οποίοι κατόπιν ασεπ δούλεψαν αναπληρωτές και απέκτησαν προϋπηρεσία, διότι δεν έιχαν την δική σου πολυτέλεια να έχουν εργασία εκτος εκπαίδευσης για να επιβιώσουν, αφού του αναπληρωτηλίκι ήταν η μόνη πηγή βιοπορισμού τους και δεν ήταν χομπίστες  συλλέκτες προϋπηρεσίας....και πρόσεξε πήγαιναν να δώσουν  σε ασεπ διότι ήταν και σε ειδικότητες που δεν είχαν ΠΔΣ, ενισχυτική και ούτε έπαιρναν και χιλιαδες κόσμου αναπληρωτές, αλλά έπρεπε να γράψουν πολύ ΄πάνω από τη βάση για να πάνε ακόμα και ωρομίσθιοι στην ειδικότητα τους...

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #163 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:38:47 μμ »
Ακριβως μετα απο πιεσεις. Εδω πλεον υπαρχουν δικαστικες αποφασεις. Ενα τηλ σε αθμια βθμια θα σε πεισει. Χωρις ασεπ του χρονου δεν δουλευει κανεις. Οτι και πιεσεις να γινουν. Τα δεδομενα τα αλλαζουν οι κρδισνενες προσφυγες. Ολα θα ερθουν στο φως!

....τους κακόμοιρους τους δασκάλους και νηπιαγωγους σκέφτομαι που δεν υπάρχουν επιτυχόντες ασεπ.....βλέπω καμια 10000 απολύσεις....ο καημένος ο συριζα θα αναλάβει την ευθύνη και για αυτές...πάντως η αλήθεια θα λάμψει....η δικαιοσυνη θα θριαμβευσει

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #164 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 06:44:51 μμ »
ναι αλλά μην μπερδέυεις τρίτεκνο-πολύτεκνους με αυτούς οι οποίοι κατόπιν ασεπ δούλεψαν αναπληρωτές και απέκτησαν προϋπηρεσία, διότι δεν έιχαν την δική σου πολυτέλεια να έχουν εργασία εκτος εκπαίδευσης για να επιβιώσουν, αφού του αναπληρωτηλίκι ήταν η μόνη πηγή βιοπορισμού τους και δεν ήταν χομπίστες  συλλέκτες προϋπηρεσίας....και πρόσεξε πήγαιναν να δώσουν  σε ασεπ διότι ήταν και σε ειδικότητες που δεν είχαν ΠΔΣ, ενισχυτική και ούτε έπαιρναν και χιλιαδες κόσμου αναπληρωτές, αλλά έπρεπε να γράψουν πολύ ΄πάνω από τη βάση για να πάνε ακόμα και ωρομίσθιοι στην ειδικότητα τους...
Δεν είναι πολυτέλεια να εργάζεται κάποιος, αλλά επιτακτική ανάγκη (ειδικά όταν έχει οικογένεια)! Ούτε αντιμετώπισα ποτέ μου την αναπλήρωση ως χόμπυ, αλλά πάντα με σοβαρότητα και υπευθυνότητα έκανα τη δουλειά μου (όπως και οι περισσότεροι φαντάζομαι), μεγαλύτερη μάλιστα από εκείνη που έδειχναν οι μόνιμοι! Και ποτέ μου δε βρήκα βυσματική εργασία (κι ας ανήκω σε κλάδο με πολλούς που είχαν τα μέσα και δούλευαν σε ενισχυτικές και ΠΔΣ)! Αν είχα, τώρα θα ήμουν μόνιμη! Κι εγώ προσωπικά, έπρεπε να γράψω πολύ υψηλό βαθμό στον ΑΣΕΠ, για να έχω τη δυνατότητα αναπλήρωσης, όπως και οι περισσότεροι μη τρίτεκνο, πολύτεκνοι κλπ. φαινόμενα που ευνοούνται! Άρα, αυτά δεν μπορώ να δεχτώ αυτά που γράφεις, γιατί πολύ απλά στην πράξη δεν ίσχυασαν ποτέ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #165 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 07:08:46 μμ »

....τους κακόμοιρους τους δασκάλους και νηπιαγωγους σκέφτομαι που δεν υπάρχουν επιτυχόντες ασεπ.....βλέπω καμια 10000 απολύσεις....ο καημένος ο συριζα θα αναλάβει την ευθύνη και για αυτές...πάντως η αλήθεια θα λάμψει....η δικαιοσυνη θα θριαμβευσει

Όλοι οι νηπιαγωγοί που εργάζονται ως αναπληρωτές έχουν ΑΣΕΠ.
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #166 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 07:14:37 μμ »
Όλοι οι νηπιαγωγοί που εργάζονται ως αναπληρωτές έχουν ΑΣΕΠ.
Ναι, αλλά οι περισσότεροι δάσκαλοι που εργάζονται σήμερα στα δημόσια σχολεία δεν έχουν ΑΣΕΠ και τραβάω τα μαλλιά μου κάθε μέρα σχεδόν με όσα διδάσκουν στο σχολείο της κόρης μου!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Star Quality

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 655
  • Ενάντια στο φασισμό της "πολιτικής ορθότητας"
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #167 στις: Νοέμβριος 13, 2016, 07:21:17 μμ »
To ότι δεν είχαν ασεπ είναι το λιγότερο... εδώ είχαν πιάσει πριν 2 χρόνια στις Σέρρες δάσκαλο παιδεραστή...κατά καιρούς έχουν πιάσει από πρεζέμπορους μέχρι παιδεραστές...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 24
Επισκέπτες: 507
Σύνολο: 531

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.06 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.