*

Αποστολέας Θέμα: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 237556 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #770 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 09:30:16 μμ »
Δηλαδή θες να μου πεις πως πάνε αναπληρωτές οι λεφτάδες και το 950άρι που βγάζεις ως αναπληρωτης δεν σου φτάνει; πες το σε όσους τη βγάζουν με 150 ευρω το μήνα ...δεν σου φτάνουν 950 -1000 ευρώ το μήνα για να ζήσεις άμα δεν έχεις οικογένεια;

Για να δεις πόσο φάσκεις και αντιφάσκεις, τώρα λες ότι φτάνουν τα 950-1000 και παραφτάνουν. Αλλά αν δε δώσει το κράτος κίνητρα με τα διπλά μόρια για τα δυσπρόσιτα, δε θα πηγαίνει κανένας. Έτσι έλεγες. Πες το σε όσους τη βγάζουν με 150 ευρώ το μήνα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:47:53 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #771 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 09:34:14 μμ »
να διαβάσει εφημερίδα; να πάει βόλτα; δυστυχώς για τους περισσότερους έλληνες αυτά είναι μια παλιά ανάμνηση...αλλά επειδή ανήκουμε σε προνομιούχους να βγάζουμε κι αυτά τα 950 που οι πολλοί συμπολίτες μας δεν τα βγάζουν όλα είναι ζήτημα διαχείρισης και μοντέλου ζωής....εμένα και αρκετών άλλων εργένιδων μου φτάνουν και λέω δόξα τω Θεώ που τα έχω 9 μήνες το χρόνο....http://www.haniotika-nea.gr/i-ellada-brosta-se-mia-nea-krisi/
....χαρα στο κουράγιο σου συναδελφε...που μπαινεις στον κόπο και εξηγείς.....οι large συνάδελφοι απαξιώνουν τα 950 της αναπλήρωσης....για τα 400 της πδσ....

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #772 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 09:36:00 μμ »
Για να δεις πόσο φάσκεις και αντιφάσκεις, τώρα λες ότι φτάνουν τα 950-1000 και παραφτάνουν. Αλλά αν δε δώσει το κράτος κίνητρα με τα διπλά μόρια για τα δυσπρόσιτα, δε θα πηγαίνει κανένας. Έτσι έλεγες. Πες το σε όσους τη βγάζουν με 150 ευρώ το μήνα...
στα δυσπρόσιτα έχει μειωμένου και δεν έχουν μισθό 950 όλοι λαμβάνουν τα μισά, άρα θέλουν και διοικητικης φύσεως κίνητρα..αλήθεια αφού τα 950 δεν σου φτάνουν, στο σπίτι σου που κάθεσαι με τι εισόδημα ζεις; της γυναίκας σου; των πεθερικών σου;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 17, 2016, 09:50:22 μμ από proypiresia »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #773 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 09:38:25 μμ »
....χαρα στο κουράγιο σου συναδελφε...που μπαινεις στον κόπο και εξηγείς.....οι large συνάδελφοι απαξιώνουν τα 950 της αναπλήρωσης....για τα 400 της πδσ....
και ξέρεις για ποιον ακόμα λόγο τα απαξιώνουν; διότι βγάζουν μάυρα από ιδιαίτερα πάνω από 1000...οπότε γιατί να τρεχουν αναπληρωτές; ζητούν και ένα πλαφόν οπότε στην υγεία των κορόιδων που τρέχανε και τρέχουν αναπληρωτές....άστα δράμα! 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:47:53 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #774 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 09:56:32 μμ »
στα δυσπρόσιτα έχει μειωμένου και δεν έχουν μισθό 950 όλοι λαμβάνουν τα μισά, άρα θέλουν και διοικητικης φύσεως κίνητρα..αλήθεια αφού τα 950 δεν σου φτάνουν, στο σπίτι σου που κάθεσαι με τι εισόδημα ζεις; της γυναίκας σου; των πεθερικών σου;

Αυτός που δηλώνει μειωμένου ωραρίου, αναλαμβάνει και τις ευθύνες του. Θα ξέρεις πολύ καλά, ότι αν δεν έχει δηλώσει κανένας μειωμένου ωραρίου στο δυσπρόσιτο, παίρνουν πλήρους και καλύπτει με β και γ αναθέσεις το ωράριο του. Αντιθέτως αγαπητέ, εγώ πάντα έλεγα ότι στους καιρούς που ζούμε, ο μισθός, τα ένσημα και η ασφάλιση φτάνουν και παραφτάνουν. Εσύ έλεγες ότι χωρίς διπλά μόρια δε θα πάει κανένας και θα μείνουν αστελέχωτα τα σχολεία. Θες να κάτσουμε να κάνουμε ένα στατιστικό; Στις φετινές προσλήψεις στα δυσπρόσιτα, ποιο ποσοστό ήταν πλήρους και ποιο μειωμένου;

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #775 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 10:00:23 μμ »
Αυτός που δηλώνει μειωμένου ωραρίου, αναλαμβάνει και τις ευθύνες του. Θα ξέρεις πολύ καλά, ότι αν δεν έχει δηλώσει κανένας μειωμένου ωραρίου στο δυσπρόσιτο, παίρνουν πλήρους και καλύπτει με β και γ αναθέσεις το ωράριο του. Αντιθέτως αγαπητέ, εγώ πάντα έλεγα ότι στους καιρούς που ζούμε, ο μισθός, τα ένσημα και η ασφάλιση φτάνουν και παραφτάνουν. Εσύ έλεγες ότι χωρίς διπλά μόρια δε θα πάει κανένας και θα μείνουν αστελέχωτα τα σχολεία. Θες να κάτσουμε να κάνουμε ένα στατιστικό; Στις φετινές προσλήψεις στα δυσπρόσιτα, ποιο ποσοστό ήταν πλήρους και ποιο μειωμένου;
θες να κάνουμε ένα στατιστικό; πόσοι πλήρους παραιτήθηκαν και πόσοι μειωμένου; εσύ αντιφάσκεις λες, με 950 δεν πάω ..εγώ πλειοδοτώ για να πας με τα διπλα....δεν σε χάλασε...950 λίγα, θα μπεις μέσα λίγο , αλλά διπλό bonus ...σκέψου το θα εκτιναχθείς στους πίνακες....

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #776 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 10:25:07 μμ »
θες να κάνουμε ένα στατιστικό; πόσοι πλήρους παραιτήθηκαν και πόσοι μειωμένου; εσύ αντιφάσκεις λες, με 950 δεν πάω ..εγώ πλειοδοτώ για να πας με τα διπλα....δεν σε χάλασε...950 λίγα, θα μπεις μέσα λίγο , αλλά διπλό bonus ...σκέψου το θα εκτιναχθείς στους πίνακες....

Για τις παραιτήσεις, ενήλικες είμαστε. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του και αποδέχεται και τις συνέπειες. Όσο για το ότι αντιφάσκω...

δεν έχεις καταλάβει..δεν θέλω να είμαι στην κορυφή ..θέλω να υπάρχει κινητικότητα στον πίνακα...εσύ θες να είσαι στην κορυφή και να μην σε κουνάει κανένας...διότι με το πλαφόν εσύ μπορεί να μην πηγαίνεις αναπληρωτής έχοντας μια μεγάλη επίδοση στον ασεπ και με δεδομένο  πως ασεπ δεν θα γίνεται ανά διετία, τριετία, κάποιοι κάτω από εσένα με μια πιο χαμηλή από εσένα επίδοση και ταβάνι στην προϋπηρεσία θα έχουν μέινει στάσιμοι. Κι αν ακόμα πηγαίνουν διότι θα βάζουν ναι σε όλα ωστόσο ο κόπος τους ,η προϋπηρεσία τους δεν θα αποτυπώνεται πουθενά...Χωρίς διπλα δυσπρόσιτα τι κίνητρα θα δωθούν πέρα από τον γλίσχρο μισθό; στο είπα και συμφώνησες αξιοκρατία είναι κινητικότητα...πήρες master..ανέβηκες πήρα εγώ master ανέβηκα...πήγες αναπληρωτής; ανέβηκες...δεν πήγες...σε έφτασε κάποιος άλλος ή σε προσπέρασε.. δεν θες να σε φτάσει κανείς πηγαίνεις και ανοίγεις τη διαφορά από τους προηγούμενους από εσένα...ποιο είναι το παράλογο; ποιο το αναξιοκρατικό;

Σε 20 μόλις μέρες, ο μισθός έγινε από "γλίσχρος" σε "φτάνει και παραφτάνει". Όσο για το τι έλεγα εγώ που αντιφάσκω και λέω ότι δε θα πάω στα δυσπρόσιτα γιατί δε μου φτάνουν τα 950;

2 χρόνια δυσπρόσιτα και πάω στο 3ο.

Άπειρος κόσμος (θα πάει στα δυσπρόσιτα και χωρίς διπλά μόρια). Κι εσύ ο ίδιος θα πας κι ας είσαι καθηλωμένος στους 84 μήνες. Το μεροκάματο ουδείς εμίσησε... Το έχουμε ξαναπεί πολλές φορές. Το πλαφόν σε ενοχλεί κυρίως γιατί αυξάνει τη βαρύτητα του βαθμού του γραπτού ΑΣΕΠ, που όπως και να το κάνουμε, χωλαίνεις...

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #777 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 11:24:55 μμ »
να πας κι εσύ δυσπρόσιτα και να μαζέψεις 60 μήνες για να με φτάσεις, όπως κάνουν εκατοντάδες συνέδελφοί σου, αφού  όπως λες, κατανάγκην δεν διαφωνείς...την μεγάλη προϋπηρεσία την αποκτάς με υπομονή και επιμονή...έτσι δεν απέκτησες και τη δική σου; είναι δυνατότητα για όλους άσχετα αν κάποιοι επειδή κουράστηκαν, βαρέθηκαν κλπ κλπ δεν πάνε...δεν θες να πηγαίνεις άλλο και δεν μπορείς να φτασεις τα 60άρια,70  άρια,παραμέρισε να πάει κανένας άλλος ....κι όποιος αντέξει...διότι δεν είναι λύση  επειδή κουράστηκες να πηγαίνεις και οι άλλοι ανοίγουν την ψαλίδα της διαφοράς από εσενα εξακολουθώντας να πηγαίνουν αναπληρωτές  να ψαλιδίσεις τους κόπους τους...Είναι σαν να τρέχεις μαραθώνιο καιεπειδή δεν  μπορεί να φτάσεις τους άλλους επειδή κουράστηκες θες το τερμα να είναι εκεί που εγκατέλειψες εσύ τον δρόμο....τρέξε και  φτάσε τους και προσπέρασέ τους....

Και ποιος σου ειπε συναδελφε οτι αυτοι που ηταν ψηλα στους πθνακες και κατεπεκταδιν στο 40% δεν ειχανε παει δυσπροσιτα.; και αυτοι απο εκει ερχοντουσαν αλλα πιο νωρις πιθανως απο εσενα . Και αυτοι ακολουθουσανε νομους και αρκετοι μετα απο ασεπ και ξερανε οτι θα διοριστουνε γιατι οι πινακες ηταν κλειστοι και οι θεσεις στανταρ. Καλως δεν διοριστηκανε απο την στιγμη που κρινεται αντισυνταγματικο....σου εξηγησα για ποιο λογο ειχανε τα δικια τους.....οπως και εσυ μετεπειτα με προυπηρεσια και δυσπροσιτα κ.τ.λ αλλα ξερεις οτι δεν θα γινει αγαπητε. Επειδη ο ασεπ θα βαλει πλαφον ολως ολες στις προκυρηξεις...

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #778 στις: Δεκέμβριος 17, 2016, 11:45:46 μμ »
Και ποιος σου ειπε συναδελφε οτι αυτοι που ηταν ψηλα στους πθνακες και κατεπεκταδιν στο 40% δεν ειχανε παει δυσπροσιτα.; και αυτοι απο εκει ερχοντουσαν αλλα πιο νωρις πιθανως απο εσενα . Και αυτοι ακολουθουσανε νομους και αρκετοι μετα απο ασεπ και ξερανε οτι θα διοριστουνε γιατι οι πινακες ηταν κλειστοι και οι θεσεις στανταρ. Καλως δεν διοριστηκανε απο την στιγμη που κρινεται αντισυνταγματικο....σου εξηγησα για ποιο λογο ειχανε τα δικια τους.....οπως και εσυ μετεπειτα με προυπηρεσια και δυσπροσιτα κ.τ.λ αλλα ξερεις οτι δεν θα γινει αγαπητε. Επειδη ο ασεπ θα βαλει πλαφον ολως ολες στις προκυρηξεις...
κάτσε να γίνει αυτό και βλέπουμε...

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #779 στις: Δεκέμβριος 18, 2016, 12:24:01 πμ »
Νομοτελειακά ο γόρδιος δεσμός των διορισμών και προσλήψεων θα λυθεί με ένα νέο γραπτό διαγωνισμό ή με ένα νέο νόμο όπου η προϋπηρεσία θα έχει πλαφόν λόγω και της 527. Μέχρι να συμβεί αυτό και γιατί μιλάμε αυτό το καιρό μόνο για αναπληρωτές, σύντομα το δικαστήριο θα κρίνει πως θα συνεχίσει η μετα-μεταβατική περίοδος έως το νέο σύστημα. Το νέο σύστημα μπορεί να είναι και ο 3848 με κάποιες αλλαγές ώστε να μην χωλαίνει συνταγματικώς.

Θεωρώ απίθανο να έχουμε ένα νόμο με πλαφόν στην προϋπηρεσία για διορισμούς και χωρίς πλαφόν στις αναπληρώσεις.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #780 στις: Δεκέμβριος 18, 2016, 12:31:50 πμ »
να διαβάσει εφημερίδα; να πάει βόλτα; δυστυχώς για τους περισσότερους έλληνες αυτά είναι μια παλιά ανάμνηση...αλλά επειδή ανήκουμε σε προνομιούχους να βγάζουμε κι αυτά τα 950 που οι πολλοί συμπολίτες μας δεν τα βγάζουν όλα είναι ζήτημα διαχείρισης και μοντέλου ζωής....εμένα και αρκετών άλλων εργένιδων μου φτάνουν και λέω δόξα τω Θεώ που τα έχω 9 μήνες το χρόνο....http://www.haniotika-nea.gr/i-ellada-brosta-se-mia-nea-krisi/
Ανάμνηση το να ζεις ανθρώπνα; Ε, όχι, αγαπητέ συνάδλφε! Επειδή εσύ δεν επέλεξες να κάνεις οικογένεια, αλλά να πηγαίνεις όπου σε στείλει ο εργοδότης σου κάθε χρόνο, χωρίς ποτέ να δεσμευτεί και να σου υποσχεθεί το παραμικρό, θα πρέπει όλοι οι υπόλοιποι που θυμόμαστε πως είμαστε άνθρωποι, να ζούμε στερημένα, για να λέμε: "α, τι ωραία, έχουμε δουλειά 7-8 μηνών και μας μένει και κάτι!" Δεν είμαστε καθόλου καλά! Όλοι έχουν ανάγκη από κάποιου είδους ψυχαγωγία, είτε αυτή είναι βόλτα, είτε γήπεδο, είτε ανάγνωση, είτε κάτι άλλο, γιατί πολύ απλά είμαστε άνθρωποι και η ζωή μας δε γίνεται να είναι σπίτι-δουλειά-ύπνος! Και μη μου γράψεις πως αυτό είναι ένα εξωπραγματικό μοντέλο ζωής, ούτε πως δεν ξέρω να διαχειρίζομαι χρήματα! Πολύ απλά δε μένει τίποτε από τα λεφτά του αναπληρωτή, γιατί έτσι έχουν διαμορφωθεί σήμερα οι απαιτήσεις και οι ανάγκες της ζωής! Όταν για να επιστρέψεις με την οικογένειά σου από το νησί που εργάζεσαι στον τόπο μόνιμης κατοικίας σου θέλεις 400 ευρώ, πώς σου μένουν;
Και εν ολίγοις, αφού είσαι τόσο ευχαριστημένος με τα 950 ευρώ της αναπλήρωσης, τι σκοτώνεσαι να διοριστείς; Πες τους κι ευχαριστώ!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #781 στις: Δεκέμβριος 18, 2016, 12:42:11 πμ »
στα δυσπρόσιτα έχει μειωμένου και δεν έχουν μισθό 950 όλοι λαμβάνουν τα μισά, άρα θέλουν και διοικητικης φύσεως κίνητρα..αλήθεια αφού τα 950 δεν σου φτάνουν, στο σπίτι σου που κάθεσαι με τι εισόδημα ζεις; της γυναίκας σου; των πεθερικών σου;
Κανείς που έχει λίγη αξιοπρέπεια και αυτοσεβασμό δεν ανέχεται να τον ζουν άλλοι!
Μαλλον αυτοί που έχουν παχυλό εισόδημα, γυρίζουν όλη την Ελλάδα, κάθε χρόνο κι αλλού, περνώντας μια χαρά και ισχυριζόμενοι ότι τα καταφέρνουν και επιβιώνουν με τα χρήματα της αναπλήρωσης! Πρέπει να έχει κάποιος "γερές πλάτες" για να κάνει κάτι τέτοιο! Γιατί τόσοι εκπαιδευτικοί που εγώ γνωρίζω δεν τολμάνε να μετακινηθούν πάνω από απόσταση 80-100 χιλιομέτρων ως αναπληρωτές και πάλι το σκέφτονται διπλά και τριπλά τι δηλώνουν κάθε χρόνο, αναλογιζόμενοι τις βενζίνες, τις φθορές του αυτοκινήτου και τον κίνδυνο της καθημερινής μετακίνησης; Και ως προς το ερώτημα "πώς ζουν, με τίνος τα χρήματα", η απάντηση είναι απλή: αναγκάζονται να κάνουν άλλες, άσχετες δουλειές, για να ζήσουν κι αυτό είναι επαινετέο!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #782 στις: Δεκέμβριος 18, 2016, 12:49:46 πμ »
θες να κάνουμε ένα στατιστικό; πόσοι πλήρους παραιτήθηκαν και πόσοι μειωμένου; εσύ αντιφάσκεις λες, με 950 δεν πάω ..εγώ πλειοδοτώ για να πας με τα διπλα....δεν σε χάλασε...950 λίγα, θα μπεις μέσα λίγο , αλλά διπλό bonus ...σκέψου το θα εκτιναχθείς στους πίνακες....
Και επειδή εσύ, συνάδελφε, την έχεις καταβρεί με την εκτίναξη από τα δυσπρόσιτα και έχεις κολλήσει, δεν πρέπει να μπει όριο στην προυπηρεσία; Και όσο για τους νέους συναδέλφους ή για εκείνους που δε δηλώνουν τα πάντα, επειδή για τους δικούς τους λόγους δεν μπορούν να πάνε, πολύ που σε νοιάζει! Ε, όχι, λοιπόν! Να έχει όριο και ταβάνι η προυπηρεσία και να σε δω να πηγαίνεις στα δυσπρόσιτα κι εσύ και κάποιοι άλλοι και να τη βγάζεις με τα 950 ευρώ! Αλλά μάλλον θα τη βγάζεις, γιατί έχεις στην άκρη ...
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος dimkouk

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο σύστημα πρόσληψης Αναπληρωτών
« Απάντηση #783 στις: Δεκέμβριος 18, 2016, 07:48:34 πμ »
Αναρωτιέμαι πολύ καιρό αν θα μπορούσε να υπάρξει κάποια δικαστική προσφυγή εναντίον της απόφασης που δίνει τη δυνατότητα στους πρώην ιδιωτικούς εκπ/κους να μεταφέρουν την προϋπηρεσία τους στους πίνακες αναπληρωτών.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160972
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 558
Σύνολο: 575

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.