*

Αποστολέας Θέμα: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού  (Αναγνώστηκε 33453 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #84 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 09:01:20 πμ »
@joannabear

Παράθεση
Δεν είπαμε γιατί εκείνη. Είπαμε ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ ΟΛΟΙ ΕΤΣΙ! Όλα τα άλλα είναι κακεντρέχειες, συγγνώμη κιόλας.

Διάβασε καλύτερα τα σχόλια μέχρι και κατάρες έπεσαν.
Όποιος νομίζει οτι θίγεται και έχει έννομο συμφέρον να καταθέσει ένσταση στο ΠΥΣΔΕ ή στο ΚΥΣΔΕ.
Αν υπαρχει νομοθετικό κενό να ζητήσουν οι αιρετοί αλλαγή του νόμου και τις ανάλογες ρυθμίσεις,
Όλα τα υπόλοιπα ειναι εκ του περισσού.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2016, 09:29:36 πμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:19:54 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #85 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 11:28:56 πμ »
Ενδιαφέρεται κανείς να κάνουμε κάτι όντως ή θα συζητάμε έτσι γενικά?

.....μπορειτε αν θελετε να προσφυγεται στο στε.....εξαλλου ειναι της εποχης και της μοδας...και δεν θα του στοιχισει και τιποτα να δικαιωσει τον κλαδο....

Αποσυνδεδεμένος pap.pous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Ακόμη κι αν κάτι είναι να μην πάει στραβά, θα πάει
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #86 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 11:56:04 πμ »

Το θέμα είναι ότι υφίστανται μεροληπτική αντιμετώπιση οι υπόλοιποι αναξιοπαθούντες αναπληρωτές. Αυτό το αγνοούν όσοι μας αποκαλούν ανθρωποφάγους και άλλα τινά ανυπόστατα. Γιατί ένας ή λίγοι και όχι ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ Η ΠΑΡΟΜΟΙΑ προβλήματα;


Μια και την ανθρωποφαγία εγώ την ανέφερα -προτιμώ να μιλώ συγκεκριμένα και όχι γενικά- το σχόλιό σου με αφορά. Με βρίσκεις ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΥΜΦΩΝΟ στο "ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ". Αν σκοτώθηκε κι εσένα ο άντρας σου ξαφνικά και υπηρετείς στην Ορεστιάδα έχοντας αφήσει την οικογένεια στη Χαλκίδα, ναι ΚΙ ΕΣΥ κι ο καθένας κι η καθεμιά που μένει χωρίς σύζυγο και με παιδιά ξαφνικά! Εφόσον, λοιπόν, γνωρίζεις ΕΣΥ κι άλλες τέτοιες περιπτώσεις, μαζί σου, ατυτοί οι αναξιοπαθούντες αναπληρωτές υφίστανται μεροληπτική αντιμετώπιση και -ξαναλέω- πρέπει κι εκείνοι. Και προς τα εκεί, ανέφερα, θα έπρεπε να κινούμαστε σχολιάζοντες, παρά να μιλάμε για "ας πρόσεχε", "ας παραιτούταν" κλπ. Δε θέλω να αναφέρω αυτούσια κείμενα -αν αμφιβάλλεις γι' αυτά που λέω και θες τόσο πολύ να τα δεις γραμμένα στην αυθεντική τους εκδοχή, πήγαινε μερικές σελίδες πίσω στο thread και διάβασέ τα- καθώς η αναφορά μου στην ανθρωποφαγία έχει να κάνει με την όλη ατμόσφαιρα που αποκόμισα διαβάζοντας μηνύματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2016, 12:01:23 μμ από pap.pous »

Αποσυνδεδεμένος pap.pous

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 54
  • Ακόμη κι αν κάτι είναι να μην πάει στραβά, θα πάει
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #87 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 11:57:40 πμ »

Αν υπαρχει νομοθετικό κενό να ζητήσουν οι αιρετοί αλλαγή του νόμου και τις ανάλογες ρυθμίσεις,
Αυτό ακριβώς!!++

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:19:54 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #88 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 12:31:46 μμ »
.....μπορειτε αν θελετε να προσφυγεται στο στε.....εξαλλου ειναι της εποχης και της μοδας...και δεν θα του στοιχισει και τιποτα να δικαιωσει τον κλαδο....

Ευχαριστούμε πολύ για τη συμβουλή.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #89 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 12:34:17 μμ »
@joannabear

Διάβασε καλύτερα τα σχόλια μέχρι και κατάρες έπεσαν.
Όποιος νομίζει οτι θίγεται και έχει έννομο συμφέρον να καταθέσει ένσταση στο ΠΥΣΔΕ ή στο ΚΥΣΔΕ.
Αν υπαρχει νομοθετικό κενό να ζητήσουν οι αιρετοί αλλαγή του νόμου και τις ανάλογες ρυθμίσεις,
Όλα τα υπόλοιπα ειναι εκ του περισσού.

Με την ένσταση ρισκάρεις να γυρίσουν τη γυναίκα πίσω στο Ηράκλειο. Με τους αιρετούς τώρα που πέρασαν οι εκλογές αμφιβάλλω αν θα βγει άκρη.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2016, 12:36:58 μμ από lillie »

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #90 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 01:33:02 μμ »
Με την ένσταση ρισκάρεις να γυρίσουν τη γυναίκα πίσω στο Ηράκλειο. Με τους αιρετούς τώρα που πέρασαν οι εκλογές αμφιβάλλω αν θα βγει άκρη.

Νομίζω ότι δεν ξέρετε τι ακριβώς θέλετε. Αφού σηκώσατε τόση σκόνη και τόσο θόρυβο πρέπει να είστε έτοιμοι να αποδεχτείτε τα αποτελέσματα.. Διαφορετικά μην σχολιάζετε τίποτε.
Ο συσχετισμός του προβλήματος χρονικά με τις εκλογές των αιρετών είναι λάθος και υποκρύπτει υστεροβουλία. Τώρα ανέκυψαν τα προβλήματα και τώρα πρέπει να γίνουν οι ανάλογες ρυθμίσεις (σε εύλογο χρονικό διάστημα τέλος πάντων..)
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #91 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 01:49:10 μμ »
Εσύ προφανώς επιμένεις να καταλαβαίνεις ότι το όλο θέμα έγινε γιατί κάποιοι έχουμε προσωπικές διαφορές με τη συγκεκριμένη συνάδελφο. Το "αποτέλεσμα" να τη γυρίσουν στο Ηράκλειο δε νομίζω ότι το θέλει κανείς, αλλά όχι ότι θα μείνει και ασχολίαστο το θέμα. Όσο για τα ανθρωποφάγα σχόλια που κατακρίνετε μερικοί, εγώ μόνο ένα τέτοιο σχόλιο διάβασα κι αυτό γράφτηκε πριν ενημερωθεί το φόρουμ απ το μέλος origenis για τις συνθήκες μετακίνησης της συναδέλφου. Εκ πρώτης όψεως έμοιαζε ξετσίπωτο βόλεμα και δεν οφείλει ο καθένας να γνωρίζει λεπτομέρειες για τα πάντα.

Επαναλαμβάνω ότι υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που έχουν ανάγκη τη συγκεκριμένη εξυπηρέτηση ή μπορεί να τη χρειαστούν στο μέλλον. Προσωπικά δεν τη χρειάζομαι και εύχομαι να μην τη χρειαστώ ποτέ, ωστόσο θα μου άρεσε να ήξερα μια φορά ότι το πλαίσιο είναι ίδιο για όλους.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #92 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 01:53:05 μμ »
Βλέπω ωστόσο ότι δεν υπάρχει διάθεση να γίνει κάτι γι'αυτό κι εγώ μόνη μου δεν μπορώ ν'αλλάξω το νομικό πλαίσιο. Οπότε σταματάω κι εγώ ν'ασχολούμαι με το θέμα και αν ποτέ προκύψει ανάγκη για τον οποιονδήποτε, ας προσπαθήσει να του γίνει "εξυπηρέτηση".

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #93 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 01:54:50 μμ »
Εσύ προφανώς επιμένεις να καταλαβαίνεις ότι το όλο θέμα έγινε γιατί κάποιοι έχουμε προσωπικές διαφορές με τη συγκεκριμένη συνάδελφο. Το "αποτέλεσμα" να τη γυρίσουν στο Ηράκλειο δε νομίζω ότι το θέλει κανείς, αλλά όχι ότι θα μείνει και ασχολίαστο το θέμα. Όσο για τα ανθρωποφάγα σχόλια που κατακρίνετε μερικοί, εγώ μόνο ένα τέτοιο σχόλιο διάβασα κι αυτό γράφτηκε πριν ενημερωθεί το φόρουμ απ το μέλος origenis για τις συνθήκες μετακίνησης της συναδέλφου. Εκ πρώτης όψεως έμοιαζε ξετσίπωτο βόλεμα και δεν οφείλει ο καθένας να γνωρίζει λεπτομέρειες για τα πάντα.

Επαναλαμβάνω ότι υπάρχουν πολλοί συνάδελφοι που έχουν ανάγκη τη συγκεκριμένη εξυπηρέτηση ή μπορεί να τη χρειαστούν στο μέλλον. Προσωπικά δεν τη χρειάζομαι και εύχομαι να μην τη χρειαστώ ποτέ, ωστόσο θα μου άρεσε να ήξερα μια φορά ότι το πλαίσιο είναι ίδιο για όλους.

Αν αναφέρεσαι στο δικό μου σχόλιο...θα σε παρακαλούσα να το διαβάσεις πιο προσεκτικά....που αναφέρω προσωπικές διαφορές; Διαβασε καλύτερα όλα τα σχόλια μου σε παρακαλώ...
Παράθεση
Αν υπαρχει νομοθετικό κενό να ζητήσουν οι αιρετοί αλλαγή του νόμου και τις ανάλογες ρυθμίσεις,
Όλα τα υπόλοιπα ειναι εκ του περισσού.
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #94 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 01:57:51 μμ »

Με την ένσταση ρισκάρεις να γυρίσουν τη γυναίκα πίσω στο Ηράκλειο. Με τους αιρετούς τώρα που πέρασαν οι εκλογές αμφιβάλλω αν θα βγει άκρη.

Νομίζω ότι δεν ξέρετε τι ακριβώς θέλετε. Αφού σηκώσατε τόση σκόνη και τόσο θόρυβο πρέπει να είστε έτοιμοι να αποδεχτείτε τα αποτελέσματα.. Διαφορετικά μην σχολιάζετε τίποτε.

Ναι αναφέρομαι στο δικό σου σχόλιο.

Αποσυνδεδεμένος Νόμιμος!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1195
  • Φύλο: Άντρας
  • Ήθος ανθρώπω δαίμων....
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #95 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 02:19:28 μμ »
Ναι αναφέρομαι στο δικό σου σχόλιο.
Λάθος ανάγνωση και κατανόηση κάνεις. Όταν κάνεις ένστασή είναι προσωπικό το θέμα...(προσωπικές διαφορές) ή παραβίαση της νομοθεσίας;

Παράθεση
Εκ πρώτης όψεως έμοιαζε ξετσίπωτο βόλεμα και δεν οφείλει ο καθένας να γνωρίζει λεπτομέρειες για τα πάντα.
Αν δεν γνωρίζουμε λεπτομέρειες καλό θα είναι να είμαστε πιο προσεκτικοί στα λόγια μας.....πράγμα το οποίο δεν το βλέπω, αλλά διακρίνω μια προσπάθεια δικαιολόγησης των αδικαιολόγητων...
Δική σας είναι η ευθύνη για τους τρόπους που θα αναζητήσετε για την επίλυση του προβλήματος ......διαφορετικά μην ανοίγετε συζητήσεις επί συζητήσεων
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2016, 02:24:53 μμ από ΝΟΜΙΜΟΣ »
Οὐαὶ δὲ ὑμῖν, γραμματεῖς καὶ Φαρισαῖοι ὑποκριταί....(.κατά Ματθαίον, κεφ. 23)
...καὶ τὴν εἰωθυῖαν ἀξίωσιν τῶν ὀνομάτων ἐς τὰ
ἔργα ἀντήλλαξαν τῇ δικαιώσει.... (Θουκυδίδου Ιστορίαι, Βιβλίον Γ', & 82)

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #96 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 02:30:15 μμ »
Ξέρω μια χαρά να διαβάζω και να κατανοώ, ευχαριστώ. Προσωπικά δεν έκανα κανένα άσχημο σχόλιο για το θέμα και δεν έχω ανάγκη να δικαιολογήσω τίποτα. Τη γνώμη μου λέω.

Επειδή μάλλον εσύ δεν κατανοείς σωστά, σου ξαναλέω ότι θα έκανα πολύ ευχαρίστως ένσταση, αλλά ενδέχεται έτσι να αναγκαστεί η συνάδελφος να επιστρέψει στην αρχική της θέση και αυτό δεν είναι ένα αποτέλεσμα που θα επιθυμούσα. Δε νομίζω ότι σήκωσε κανείς "σκόνη και θόρυβο" όπως είπες για να έχει αυτό το αποτέλεσμα. Το θέμα υπάρχει και θα σχολιαστεί απ'τη στιγμή που αφορά όλους τους αναπληρωτές εκπαιδευτικούς.

Τις συζητήσεις επί συζητήσεων όποιος δε θέλει, μπορεί να μην τις διαβάζει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2016, 02:37:35 μμ από lillie »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Μετακίνηση αναπληρώτριας εκπαιδευτικού
« Απάντηση #97 στις: Νοέμβριος 27, 2016, 02:31:39 μμ »
.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32324
  • Τελευταία: Meliki
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161501
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 524
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 416
Σύνολο: 436

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.