*

Αποστολέας Θέμα: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής  (Αναγνώστηκε 31238 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 05:55:53 μμ »
Άντε και εγώ που δν έχω παιδιά να γίνω Ηρώδης και να σφάξω όλα τα παιδιά για να μη με προσπερνανε στον πίνακα γενικής οι τρίτεκνοι και οι πολύτεκνοι....
Με αυτά που λές σε λίγο θα μας το πεις και αυτό...
Ρε πας καλά?? Ακούς τι λες????
Και στην τελική αν κάποιος είναι στην ειδική δν έχει λόγω να πάει στη γενική γιατί παίρνει πιο πολλά χρήματα και πιο ξεκούραστα με λίγα παιδιά στο τμήμα ένταξης ή στην παράλληλη.
Και της ειδικής να μην ήταν μπροστά σου πάλι δν θα δούλευες γιατί οι προσλήψεις μειώθηκαν σε σχέση με περσυ. ΞΥΠΝΑ...
Κάποιος που τώρα παίρνει ξεκουραστα χρηματα στην ειδική οπως λες -απορώ πώς είναι ξεκούραστα τα χρήματα σε παιδιά με μαθησιακες δυσκολίες-ειλικρινα απορώ- θα αναγκαστεί να πάρει και χρήματα "κουρασμένα" όταν τελειώσει το εσπα.....αυτά τα χρήματα τα κουρασμένα λοιπόν είναι πολύυυυυ κουρασμένα συνάδελφε. Με ασεπ, με τρεχάλες, με μεταπτυχιακά, με πολύυυυυ πόνο....αυτά. Και στους πονεμένες να μιλάς καλύτερα. Και μιας και μας προτρέπεις να ξυπνήσουμε. Ξυπνήσαμε. Οι προσλήψεις μειώθηκαν ναι. Γιατί εμείς δουλεύουμε από τακτικό προυπολογισμό. Οχι από εσπα. Εδώ είναι η διαφορά.Θεωρείς ότι θα ζηταμε να αυξηθούν οι προσλήψεις???Γιατί???Για να δουλέψουν του χρόνου τα ελικόπτερα της ειδικής?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:07:58 μμ »
Σε συγχαίρω για το ύφος σου. Εγώ αγαπητέ μου  δεν ξέρεις ποια είμαι και αν δουλεύω για αυτό συμμαζέψου. Και αρκετά μαζί σου....Πεςτα μόνος σου. Δε θα σου ζητήσουμε την άδεια για τις περαιτέρω ενέργειες μας....Αντίο.

Αφού δουλέυεις τι τρώγεσαι??
Τεσπα δν με νοιαζει ποια εισαι ή τι εισαι απλά διαφωνώ με αυτά που λες και το λέω δημοσια.
Οκ τα μόρια της ειδικής ειναι παράνομα.... Για τους νέους πτυχιούχους όπως εγω που πήρα πτυχίο το 2012 και δν ειχα την ευκαιρια  να δώσω ασεπ για να πάρω κ εγώ κανενα μόριο (αν έγραφα καλα) και να έχω και τη δυνατότητα διορισμού ποιος νοιάστηκε?? Κανενας.... Για να μη μενω λοιπον στο περιθώριο εκανα μεταπτυχιακό ειδικής και αρχίζω την απογείωση με αυτό τον τρόπο, δν είχα άλλη επιλογή....
Πες μου λοιπόν είναι δίκαιο όλοι όσοι πήραν πτυχίο μετα τον τελευταίο ασέπ να μη μπορούν να μπουν στον πίνακα και ας και μεταπτυχιακά όπως λες στην ειδικότητά τους?? Όσο είναι δίκαιο να έιναι στην απέξω αύτοι τόσο δίκαιο είναι να μετρανε και τα μόρια της ειδικής και στους 2 πίνακες.-

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:15:26 μμ »
Αφού δουλέυεις τι τρώγεσαι??
Τεσπα δν με νοιαζει ποια εισαι ή τι εισαι απλά διαφωνώ με αυτά που λες και το λέω δημοσια.
Οκ τα μόρια της ειδικής ειναι παράνομα.... Για τους νέους πτυχιούχους όπως εγω που πήρα πτυχίο το 2012 και δν ειχα την ευκαιρια  να δώσω ασεπ για να πάρω κ εγώ κανενα μόριο (αν έγραφα καλα) και να έχω και τη δυνατότητα διορισμού ποιος νοιάστηκε?? Κανενας.... Για να μη μενω λοιπον στο περιθώριο εκανα μεταπτυχιακό ειδικής και αρχίζω την απογείωση με αυτό τον τρόπο, δν είχα άλλη επιλογή....
Πες μου λοιπόν είναι δίκαιο όλοι όσοι πήραν πτυχίο μετα τον τελευταίο ασέπ να μη μπορούν να μπουν στον πίνακα και ας και μεταπτυχιακά όπως λες στην ειδικότητά τους?? Όσο είναι δίκαιο να έιναι στην απέξω αύτοι τόσο δίκαιο είναι να μετρανε και τα μόρια της ειδικής και στους 2 πίνακες.-
Πολύ καλα έκανες που έκανες μεταπτυχιακο. Πολύ καλό είναι και το ότι δουλευεις πάνω σε αυτο που σπούδασες!Πολυ καλά που μπήκες και στους πίνακες ειδικής. Στους πίνακες γενικής όμως γιατι να μπεις?Ο καθένας πρέπει να μπαίνει στον πίνακα από τον οποίο προσλήφθηκε και εκεί και μονο εκει να προσμετράται η προυπηρεσία του. Η δικαιοσύνη θα αποφασίσει. Ο,τι και να λεμε εμεις ειναι λογια του αερα. Να ξερεις ομως οτι και οι κυβερνησεις και οι υπουργοι κανουν λαθη. Και αυτο εχει αποδειχθεί πάμπολλες φορές. Πρόσφατο τρανταχτο παράδειγμα ο διαγωνισμός για τις άδειες των καναλιών....μην νομιζεις οτι εχει καμια διαφορα...

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:17:57 μμ »
Κάποιος που τώρα παίρνει ξεκουραστα χρηματα στην ειδική οπως λες -απορώ πώς είναι ξεκούραστα τα χρήματα σε παιδιά με μαθησιακες δυσκολίες-ειλικρινα απορώ- θα αναγκαστεί να πάρει και χρήματα "κουρασμένα" όταν τελειώσει το εσπα.....αυτά τα χρήματα τα κουρασμένα λοιπόν είναι πολύυυυυ κουρασμένα συνάδελφε. Με ασεπ, με τρεχάλες, με μεταπτυχιακά, με πολύυυυυ πόνο....αυτά. Και στους πονεμένες να μιλάς καλύτερα. Και μιας και μας προτρέπεις να ξυπνήσουμε. Ξυπνήσαμε. Οι προσλήψεις μειώθηκαν ναι. Γιατί εμείς δουλεύουμε από τακτικό προυπολογισμό. Οχι από εσπα. Εδώ είναι η διαφορά.Θεωρείς ότι θα ζηταμε να αυξηθούν οι προσλήψεις???Γιατί???Για να δουλέψουν του χρόνου τα ελικόπτερα της ειδικής?

Συμφωνώ μαζί σου και προσπαθώ να μαζέψω μόρια τώρα που έχει εσπα και όταν και αν χρειαστεί να τα χρησιμοποιήσω στη γενική, ναι αυτή είναι η λογική.
Εσείς τουλάχιστον μαζέψατε με κάποιο τρόπο πονεμένα μόρια, με ασεπ με κόπο κτλ.
Εμείς οι νέοι που δν γίνεται ασεπ τι πρέπει να κανουμε??
Απλά ακολουθούμε τη μόδα! Και η μόδα λέει μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής.
Μόλις πήρα το πτυχίο μου προσπάθησα και εγώ με ενισχυτική να πάρω κανενα μόριο, εκανα και μεταπτυχιακό στην ειδικότητα μου αλλα δν είδα φως...
Εκανα ειδική κ φετος δουλευω.
Κακα τα ψεματα η δια βιου μαθηση είναι πια πολυ της μόδας και αν θες μια θεση σε δημοσιο σχολειο πρεπει να κυνηγας τις εξελιξεις γιατι μεχρι να διοριστεις δν θα εισαι ποτε αρκετος...
Οπότε μέχρι να βγει καμια καινουρια μόδα όσοι πρόλαβαν θα δουλέψουν με την ειδικη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:18:27 μμ »
Σε συγχαίρω για το ύφος σου. Εγώ αγαπητέ μου  δεν ξέρεις ποια είμαι και αν δουλεύω για αυτό συμμαζέψου. Και αρκετά μαζί σου....Πεςτα μόνος σου. Δε θα σου ζητήσουμε την άδεια για τις περαιτέρω ενέργειες μας....Αντίο.
.. τρέμει ή εκπαιδευτική κοινότητα για τις περαιτέρω ενέργειες...

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:21:47 μμ »
Πολύ καλα έκανες που έκανες μεταπτυχιακο. Πολύ καλό είναι και το ότι δουλευεις πάνω σε αυτο που σπούδασες!Πολυ καλά που μπήκες και στους πίνακες ειδικής. Στους πίνακες γενικής όμως γιατι να μπεις?Ο καθένας πρέπει να μπαίνει στον πίνακα από τον οποίο προσλήφθηκε και εκεί και μονο εκει να προσμετράται η προυπηρεσία του. Η δικαιοσύνη θα αποφασίσει. Ο,τι και να λεμε εμεις ειναι λογια του αερα. Να ξερεις ομως οτι και οι κυβερνησεις και οι υπουργοι κανουν λαθη. Και αυτο εχει αποδειχθεί πάμπολλες φορές. Πρόσφατο τρανταχτο παράδειγμα ο διαγωνισμός για τις άδειες των καναλιών....μην νομιζεις οτι εχει καμια διαφορα...

Εμενα δε μου περισευαν 6000€, γιατι δλδ επρεπε να επιλέξω αυτο το δρόμο για να δουλέψω??
Εσεις οι παλιοί μια χαρα πηρατε τα μοριακια σας τους διαφορους δύσκολους τρόπους. Τώρα όμως δν υπάρχουν ουτε αυτοί. Πες μου πως ένας νέος πτυχιούχος θα πάρει έστω ενα μόριο???
Αν μου πεις ένα τροπο τότε ας μη μετρανε τα μορια της ειδικης και στους 2 πίνακες.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:23:53 μμ »
Συμφωνώ μαζί σου και προσπαθώ να μαζέψω μόρια τώρα που έχει εσπα και όταν και αν χρειαστεί να τα χρησιμοποιήσω στη γενική, ναι αυτή είναι η λογική.
Εσείς τουλάχιστον μαζέψατε με κάποιο τρόπο πονεμένα μόρια, με ασεπ με κόπο κτλ.
Εμείς οι νέοι που δν γίνεται ασεπ τι πρέπει να κανουμε??
Απλά ακολουθούμε τη μόδα! Και η μόδα λέει μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής.
Μόλις πήρα το πτυχίο μου προσπάθησα και εγώ με ενισχυτική να πάρω κανενα μόριο, εκανα και μεταπτυχιακό στην ειδικότητα μου αλλα δν είδα φως...
Εκανα ειδική κ φετος δουλευω.
Κακα τα ψεματα η δια βιου μαθηση είναι πια πολυ της μόδας και αν θες μια θεση σε δημοσιο σχολειο πρεπει να κυνηγας τις εξελιξεις γιατι μεχρι να διοριστεις δν θα εισαι ποτε αρκετος...
Οπότε μέχρι να βγει καμια καινουρια μόδα όσοι πρόλαβαν θα δουλέψουν με την ειδικη.

....αχ αυτός ο πονεμένους ασεπ έγινε καραμέλα ....αλλά δεν περνάει πια... είναι αστείο να επικαλείται κάποιος την επιτυχία...τη στιγμή που την έχουν κι αλλοι χιλιάδες....και διπλή τριπλή και σε πολλές περιπτώσεις ξεκούραστα.....ή αλήθεια είναι.....διάλεξαν το λάθος μάστερ... πέστο κακή επιλογή

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:26:52 μμ »
....αχ αυτός ο πονεμένους ασεπ έγινε καραμέλα ....αλλά δεν περνάει πια... είναι αστείο να επικαλείται κάποιος την επιτυχία...τη στιγμή που την έχουν κι αλλοι χιλιάδες....και διπλή τριπλή και σε πολλές περιπτώσεις ξεκούραστα.....ή αλήθεια είναι.....διάλεξαν το λάθος μάστερ... πέστο κακή επιλογή

Συμφωνω μαζί σου, όλοι λενε για τον ασεπ λες και εκαναν κανενα άθλο. Αν γίνει τωρα ξανα πιστευω οτι νεοι πτυχιουχοι που τα εχουν και φρεσκα θα γραψουν κ αυτοι καλα και τοτε να δω τι θα εχουν να λενε...
Αν εισαι μαγκας κάνεις το σωστο μεταπτυχιακο εστω και αργα και όλα καλα.

Αποσυνδεδεμένος mpi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 533
  • Φύλο: Άντρας
  • nothing
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:28:18 μμ »
....αχ αυτός ο πονεμένους ασεπ έγινε καραμέλα ....αλλά δεν περνάει πια... είναι αστείο να επικαλείται κάποιος την επιτυχία...τη στιγμή που την έχουν κι αλλοι χιλιάδες....και διπλή τριπλή και σε πολλές περιπτώσεις ξεκούραστα.....ή αλήθεια είναι.....διάλεξαν το λάθος μάστερ... πέστο κακή επιλογή

Βλέπω είσαι, ο ορισμός του παραθυράκια Προϋπηρεσάκια.

α) Παθαίνεις αλλεργία μόλις ακούς Γραπτό ΑΣΕΠ
β) Δικαιολογείς καθε "παραθυράκι"

Με 5000Ε απο ΒΙΛΓΑΡΙΑ σε 1 χρόνο παίρνεις master, χαχαχαχα

PS. Διορισμοί θα γίνουν. Το έδαφος έχει στρωθεί. Απο τις πρώτες θέσεις μας χλευάζουν κάθε λογείς προϋπηρεσάκιδες.   100 , 200 Μόρια απο Ιδιωτικά και Παραθυράκια. Αδικία να μην διοριστούν τα παιδια ...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 29, 2016, 06:36:27 μμ από mpi »
Κουτάκι

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:33:38 μμ »
Βλέπω είσαι, ο ορισμός του παραθυράκια Προϋπηρεσάκια.

α) Παθαίνεις αλλεργία μόλις ακούς Γραπτό ΑΣΕΠ
β) Δικαιολογείς καθε "παραθυράκι"

Με 5000Ε απο ΒΙΛΓΑΡΙΑ σε 1 χρόνο παίρνεις master, χαχαχαχα
...βουλωμενο γράμμα διαβάζεις... γάτα εισαι

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:35:24 μμ »
...οι επιτυχίες μου κάναν αλλεργία...

Αποσυνδεδεμένος Minoan

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 424
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:36:18 μμ »
Δεν ειναι καραμέλα ο ΑΣΕΠ κύριοι. Παθαίνετε αναφυλαξία όταν τον ακούτε. Δεν πειράζει. Ειναι ο μονος τρόπος να διοριστεί κανείς. Τώρα δουλεύετε αλλά το λεω και θα το ξαναλέω. Είναι σαν να δουλεύετε 5μηνο σε δημο. Οσο μπορει ο 5μηνιτης να κατοχυρώσει διορισμό τοσο μπορειτε κι εσεις. Μου θυμιζετε λίγο εκεινα τα stage που υπήρχαν παλιά!Δούλεψε κοσμος και κοσμάκης. Ήταν κι αυτά της μόδας. Και τώρα κλαίνε με μαυρο δάκρυ.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #54 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:36:34 μμ »
Να τολμήσω να ρωτήσω κατι?
Επειδή δν ξέρω από ασεπ μιας και ο τελευταίος εγινε πολυ πριν παρω το πτυχιο μου, όταν λετε επιτυχια ασεπ εννοειτε οτι ησασταν στους διοριστεους και δν σας διορισαν ήοτι γραψατε πάνω από τη βάση??

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Προσμέτρηση Προϋπηρεσίας Ειδικής Αγωγής στους Πίνακες Γενικής
« Απάντηση #55 στις: Νοέμβριος 29, 2016, 06:40:32 μμ »
Να τολμήσω να ρωτήσω κατι?
Επειδή δν ξέρω από ασεπ μιας και ο τελευταίος εγινε πολυ πριν παρω το πτυχιο μου, όταν λετε επιτυχια ασεπ εννοειτε οτι ησασταν στους διοριστεους και δν σας διορισαν ήοτι γραψατε πάνω από τη βάση??
..κοίτα οι διόριστεοι διορίζονται οι άλλοι απλά πάνε στο ..στε....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 522
Σύνολο: 522

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.