*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443577 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2016 στις: Μάιος 16, 2017, 11:48:32 πμ »
ο εμπαιγμός και η κοροιδία συνεχίζονται...

https://xenesglosses.eu/2017/05/kamia-proslipsi-ekpaideftikon-den-provlepei-mesoprothesmo-39-818-proslipseis-eos-2021-deite-analytika/

άσε τα σχολεία άδεια από καθηγητές δεν πειράζει, στους δήμους και στις περιφέρειες είναι πιο απαραίτητες οι προσλήψεις...
Ναι σωστά!
Αλλά κι άδεια να μείνουν τα σχολεία, ποιος θα αντιδράσει; Οι μαθητές που δε θα κάνουν μάθημα ή οι γονείς που πληρώνουν φροντιστήρια και ιδιαίτερα; Μόνο αν αντιδράσουμε εμείς οι ίδιοι και απέχουμε τώρα, μπορεί κάτι να γίνει! Αλλά εφόσον κι από 'μας οι περισσότεροι δέχονται να πηγαίνουν ως αναπληρωτές στην κάθε "πινέζα" της χώρας, δηλώνοντας μάλιστα τυχεροί και ευτυχείς με όσα χρήματα τους μένουν (χα χα χα!) και με το πόσο ωραία περνούν (χωρίς καράβια, γιατρούς, φάρμακα και τρόφιμα συχνά σε αποκλεισμούς), τότε γιατί να αλλάξει "τροπάριο" το Υπουργείο;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:01 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2017 στις: Μάιος 16, 2017, 11:13:55 μμ »
..... μονάχα ελάχιστοι συνάδελφοι πρωτοστατουν στις αντιδράσεις....εν μέσω συμβάσεως με τα πληκτρολόγια ανά χείρας μέμφονται το σύστημα και την αδικία που τους κατατρώει....τόσα χρόνια......στο μέσο των εξετάσεων.... γράφουν τα γελ κάνουν Χάι σκορ στο pde....και δείχνουν τι θα πει αποχή από τα καθήκοντα.,....

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2018 στις: Μάιος 17, 2017, 12:08:37 πμ »
..... μονάχα ελάχιστοι συνάδελφοι πρωτοστατουν στις αντιδράσεις....εν μέσω συμβάσεως με τα πληκτρολόγια ανά χείρας μέμφονται το σύστημα και την αδικία που τους κατατρώει....τόσα χρόνια......στο μέσο των εξετάσεων.... γράφουν τα γελ κάνουν Χάι σκορ στο pde....και δείχνουν τι θα πει αποχή από τα καθήκοντα.,....
Ευτυχώς που υπάρχουν "φωτεινές" εξαιρέσεις σαν κι εσένα στα σχολεία και δουλεύουν όλα "ρολόι"!
Εσύ δεν ήξερες ούτε πότε τελειώσαν τα μαθήματα των ΓΕΛ και πότε άρχισαν οι εξετάσεις τους και θα μας κάνει κριτική; Κάνε τη δουλειά για την οποία σε πληρώνουν, ολοκλήρωσε έγκαιρα την ύλη σου στο σχολείο που είσαι, κάνε και καμιά επανάληψη και μη μιλάς για αντιδράσεις και αγώνες, από τη στιγμή που δεν ξέρεις το ήθος του κάθε συναδέλφου εδώ μέσα, τις προσπάθειες και τους αγώνες του! Περιορίσου στις δικές σου υποχρεώσεις και άφησε για άλλους τις ευφυολογίες!

Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2019 στις: Μάιος 17, 2017, 12:15:04 πμ »
.... είναι γελοίο να προσπαθείς να γίνεις τιμητής των πάντων και κυρίως να μας δείξεις τη σχέση σου με το σημερινό σχολείο...έχω πολύ περισσότερους μαθητές γελ από σένα για να γνωρίζω τις εξετάσεις τους και να τις προετοιμάζω... οπότε δεν υπάρχει χρόνος για Χάι σκορ στο pde....το στοιχείο σου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:08:01 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2020 στις: Μάιος 17, 2017, 12:22:38 πμ »
.... είναι γελοίο να προσπαθείς να γίνεις τιμητής των πάντων και κυρίως να μας δείξεις τη σχέση σου με το σημερινό σχολείο...έχω πολύ περισσότερους μαθητές γελ από σένα για να γνωρίζω τις εξετάσεις τους και να τις προετοιμάζω... οπότε δεν υπάρχει χρόνος για Χάι σκορ στο pde....το στοιχείο σου
Μακάρι να έχεις περισσότερους από 180 μαθητές που έχω εγώ φέτος και να κάνεις καλά τη δουλειά σου!
Μου απαντάς, όμως, αμέσως, οπότε έχεις πολύ χρόνο και δεν πας καθόλου πίσω από high σκορ στο pde!
Εγώ εσένα κρίνω που ασκείς άγονη κριτική στον κάθε συνάδελφο και κυρίως σε 'μένα και αρνείσαι πως έχω δώσει αγώνες και πως προσπαθώ πολύ να αλλάξουν έστω κάποια μικρά πράγματα στο δημόσιο σχολείο! Καλό θα ήταν προτού να χαρακτηρίσεις κάποιον, να τον γνωρίσεις!
Καληνύχτα, λοιπόν, γιατί αύριο υπάρχει σχολείο!

Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2021 στις: Μάιος 17, 2017, 12:25:56 πμ »
.... Καληνύχτα...και μάλιστα πρώτη ώρα....

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2022 στις: Μάιος 17, 2017, 12:48:10 πμ »
..... μονάχα ελάχιστοι συνάδελφοι πρωτοστατουν στις αντιδράσεις....εν μέσω συμβάσεως με τα πληκτρολόγια ανά χείρας μέμφονται το σύστημα και την αδικία που τους κατατρώει....τόσα χρόνια......στο μέσο των εξετάσεων.... γράφουν τα γελ κάνουν Χάι σκορ στο pde....και δείχνουν τι θα πει αποχή από τα καθήκοντα.,....

Υπάρχουν και ΓΕΛ που δεν κάνουν καθόλου μάθημα όλη τη χρονιά. Έχουν συνεχώς εξετάσεις για να δίνεται η δυνατότητα στους εκπαιδευτικούς να γράφουν όλη μέρα στο pde και να αγωνίζονται. Δεν το ήξερες?  ;)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2023 στις: Μάιος 17, 2017, 12:52:22 πμ »
Υπάρχουν και ΓΕΛ που δεν κάνουν καθόλου μάθημα όλη τη χρονιά. Έχουν συνεχώς εξετάσεις για να δίνεται η δυνατότητα στους εκπαιδευτικούς να γράφουν όλη μέρα στο pde και να αγωνίζονται. Δεν το ήξερες?  ;)
Όχι, δεν το ξέρω! Εγώ διδάσκω σε κανονικό ΓΕΛ, με μαθήματα, παραδόσεις, απουσίες, γιορτές, εκδηλώσεις, εφημερίες και εξετάσεις και δίνω τον αγώνα μου, όπως μπορώ!
Αν εσύ μπορείς καλύτερα, κάν' το αθόρυβα και αποτελεσματικά! Αλλά προφανώς εσύ δεν αγωνίζεσαι καθόλου, γιατί πλουτίζεις από την αναπλήρωση, περνάς καλά έτσι που σε τρέχουν κάθε χρονιά και δε θέλεις αλλαγές, με αποχές, δικαστήρια και διορισμούς! Ο.Κ. όλα είναι εξάλλου θέμα οπτικής!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος dis_stam

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 108
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2024 στις: Μάιος 17, 2017, 08:32:39 πμ »
Μακάρι να έχεις περισσότερους από 180 μαθητές που έχω εγώ φέτος και να κάνεις καλά τη δουλειά σου!
Μου απαντάς, όμως, αμέσως, οπότε έχεις πολύ χρόνο και δεν πας καθόλου πίσω από high σκορ στο pde!
Εγώ εσένα κρίνω που ασκείς άγονη κριτική στον κάθε συνάδελφο και κυρίως σε 'μένα και αρνείσαι πως έχω δώσει αγώνες και πως προσπαθώ πολύ να αλλάξουν έστω κάποια μικρά πράγματα στο δημόσιο σχολείο! Καλό θα ήταν προτού να χαρακτηρίσεις κάποιον, να τον γνωρίσεις!
Καληνύχτα, λοιπόν, γιατί αύριο υπάρχει σχολείο!
Γεια σου gia Φάρε της εκπαίδευσης. Οι καταφρονεμένοι σε χαιρετούν...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2025 στις: Μάιος 17, 2017, 02:14:38 μμ »
Γεια σου gia Φάρε της εκπαίδευσης. Οι καταφρονεμένοι σε χαιρετούν...
Έτσι όπως πάνε τα πράγματα στην εκπαίδευση (και λόγω της αδιαφορίας των περισσοτέρων εξ ημών), θα έπρεπε να γράψεις: "οι μελλοθάνατοι"!
Κατά τ' άλλα, εγώ αποφεύγω τους χαρακτηρισμούς προς άτομα που όχι μόνο δεν ξέρω, αλλά ούτε καν γνωρίζω! Κάντε κι εσείς το ίδιο και σεβαστείτε τους συναδέλφους!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος troktiko

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1983
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2026 στις: Μάιος 17, 2017, 05:10:01 μμ »
Όλα όσα γράφονται είναι προς λαϊκή κατανάλωση . Όταν ανακοινώνουν ότι θα κάνουν διορισμούς εννοούν των αναπληρωτών. Δεν υπάρχει στο μεσοπροθεσμο εσκεμμένα ούτε μία πρόσληψη διορισμου εκπαιδευτικών. Η ένσταση σου προσωπικά είναι ότι με την 527 αλλάξανε τα δεδομένα για διορισμό.Αφου όμως διορισμοί γιοκ γιατί δεν αλλάζει κάτι στους αναπληρωτές? Έχει βολεύτει μία κατάσταση που ανατροφοδότει με προσλήψεις των ιδιων προσώπων.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 17, 2017, 07:48:06 μμ από troktiko »
‘’Intelligence is the ability to adapt to change’’ Steven Hawking

Αποσυνδεδεμένος Fani 35

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 811
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μπροστά...
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2027 στις: Μάιος 17, 2017, 09:26:42 μμ »
Περιμένουμε να αλλάξει κάτι συνάδελφε...αλλά δίκη ακούμε και δίκη δεν βλέπουμε..απόφαση δεν βγαίνει...πως να αλλάξει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2028 στις: Μάιος 17, 2017, 09:39:07 μμ »
Περιμένουμε να αλλάξει κάτι συνάδελφε...αλλά δίκη ακούμε και δίκη δεν βλέπουμε..απόφαση δεν βγαίνει...πως να αλλάξει κάτι;
πολύ θα βαρύνει ότι στα πλαίσια του νέου μνημονίου δεν προβλέπονται διορισμοί στην εκπαίδευση έως το 2021 8)

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2029 στις: Μάιος 18, 2017, 09:01:44 πμ »
Περιμένουμε να αλλάξει κάτι συνάδελφε...αλλά δίκη ακούμε και δίκη δεν βλέπουμε..απόφαση δεν βγαίνει...πως να αλλάξει κάτι;
Η δίκη θα γίνει σε λίγες μέρες, 20-25 μέρες. Λίγη υπομονή ακόμη!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 518
Σύνολο: 518

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.111 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.