*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443686 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος tatti

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 158
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2226 στις: Ιούνιος 25, 2017, 07:41:35 μμ »
Το Έμαθες ότι υπάρχουμε ΚΑΙ εμείς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!!!! ; το απευθύνεις σε μένα ή στη gia 96 την οποία προσπάθησα να πείσω ότι όντως υπάρχουμε και εμείς επιτέλους;;
Το αν ένας ΑΣΕΠ είναι καλός ή όχι εξαρτάται από την κάθε ειδικότητα. Στους φιλολόγους πχ, το 74 σε διόριζε στους τελευταίους ΑΣΕΠ (μιλάω πάντα για καθαρό γραπτό, χωρίς τις προσαυξήσεις από πτυχία, μεταπτυχιακά, κλπ). Οπότε, βρίσκω άστοχη τη σύγκριση ανάμεσα σε διαφορετικούς κλάδους ως προς το βαθμό ΑΣΕΠ, γιατί δεν είναι ίδια η δυσκολία των αντικειμένων ούτε η αναλογία υποψηφίων/θέσεων.



Λάθος έχεις καταλάβει εγώ δεν συγκρίνω τίποτα και δεν τσουβαλιάζω ανθρώπους και κλάδους. Μακρυά από 'μένα τέτοιες φασίζουσες λογικές.
Προς γνώση ο κλάδος μου διόριζε στα 77 με 78 μόρια πάνω κάτω και το γνωστικό μας είναι η Ιστορία της Τέχνης με σχετικά δύσκολα θέματα ειδικά το 2004 και το 2008.
ΠΕ08

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:05:36 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2227 στις: Ιούνιος 25, 2017, 07:59:40 μμ »
δεν ειναι 60. ειναι 65 . Βαση το 55 . Και σαφεστατα βγαινει. σε παρα πολλες ειδικοτητες βγαινει αυτο. Το θεμα ειναι με τις συνεχομενες παρανομιες υπαρχουν πια απιστευτες στρεβλωσεις και παραμετροι που ειναι δυσκολο να υπολογιστουν.
Πιο παλιά, στους πρώτους ΑΣΕΠ,  η βάση ήταν το 55 (δείτε τα λίγο). Μετά έπεσε στο 50, γιατί πολλοί δεν κατάφερναν ούτε το 55 να πιάσουν στη μία από τις δύο θεματικές ενότητες (και λόγω δυσκολίας των θεμάτων) και ήταν αποτυχόντες! Άρα, στους δυο τελευταίους διαγωνισμούς εκπαιδευτικούς, το 10+ είναι ένα απλό 60+, όπως πολύ σωστά έγραψα! Το 60+ δεν είναι ένας "καλός" ΑΣΕΠ, αλλά ένας μετριότατος!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2228 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:09:07 μμ »
Ως πρωτο ασεπ εννοω τον προτελευταιο, αυτον του οποιου τα μορια εχουν υποδιπλασιαστει. Το καταλαβε αμεσως η elranna. Επίτρεψέ μου, gia 96, δύο εβδομηνταρια (στους δύο τελευταιους ασεπ πε02 ) να τα θεωρω καλες επιτυχιες
Κι εγώ εκεί βρίσκομαι, στον ίδιο κλάδο (ΠΕ02) και έχω στους δυο τελευταίους γραπτούς ΑΣΕΠ 70- και 70+ (χωρίς τις προσαυξήσεις), αλλά δεν έχω συμπληρώσει τους ογδόντα καθαρούς μήνες προυπηρεσίας! Και αυτό εξηγείται πάρα πολύ εύκολα από το γεγονός ότι δεν είχα ό,τι είχαν άλλοι, για να εργαστώ πριν από τους ΑΣΕΠ στην ενισχυτική ή στην ΠΔΣ και να έχω "έτοιμους" καμιά 20αριά μήνες! Μόνο έτσι γίνεται!
Εδώ γνωστή μου (κι αυτή φιλόλογος), που για ελάχιστα δεν ήταν διοριστέα στον ΑΣΕΠ του 2009, δεν καλείται καν ως αναπληρώτρια, παρά μόνο ως ΑμΩ ή ωρομίσθια στην ενισχυτική, λόγω του δεν είχε από πριν καμία προυπηρεσία (και πώς να την είχε;)!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος hector petens

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2229 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:16:57 μμ »
Πιο παλιά, στους πρώτους ΑΣΕΠ,  η βάση ήταν το 55 (δείτε τα λίγο). Μετά έπεσε στο 50, γιατί πολλοί δεν κατάφερναν ούτε το 55 να πιάσουν στη μία από τις δύο θεματικές ενότητες (και λόγω δυσκολίας των θεμάτων) και ήταν αποτυχόντες! Άρα, στους δυο τελευταίους διαγωνισμούς εκπαιδευτικούς, το 10+ είναι ένα απλό 60+, όπως πολύ σωστά έγραψα! Το 60+ δεν είναι ένας "καλός" ΑΣΕΠ, αλλά ένας μετριότατος!
Στους δυο τελευταιους, αν θυμαμαι καλα, η βαση ηταν 55.
Α ναι, ξέχασα να σου πω,
πως τα στάχυα είναι χρυσά και απέραντα
γιατί σ’ αγαπώ.
Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:05:36 »

Αποσυνδεδεμένος elranna

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2313
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02, ΠΕ40- Μπορώ να ξαναγίνω μαθήτρια;
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2230 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:23:28 μμ »
Πιο παλιά, στους πρώτους ΑΣΕΠ,  η βάση ήταν το 55 (δείτε τα λίγο). Μετά έπεσε στο 50, γιατί πολλοί δεν κατάφερναν ούτε το 55 να πιάσουν στη μία από τις δύο θεματικές ενότητες (και λόγω δυσκολίας των θεμάτων) και ήταν αποτυχόντες! Άρα, στους δυο τελευταίους διαγωνισμούς εκπαιδευτικούς, το 10+ είναι ένα απλό 60+, όπως πολύ σωστά έγραψα! Το 60+ δεν είναι ένας "καλός" ΑΣΕΠ, αλλά ένας μετριότατος!

Η βάση είναι 55, όχι 50. Έπρεπε να έχει κάποιος 50 τουλάχιστον στα 2 διακριτά αντικείμενα (γνωστικό και διδακτική) και μέσο όρο τουλάχιστον 55 για να θεωρείται επιτυχών.



Κι εγώ εκεί βρίσκομαι, στον ίδιο κλάδο (ΠΕ02) και έχω στους δυο τελευταίους γραπτούς ΑΣΕΠ 70- και 70+ (χωρίς τις προσαυξήσεις), αλλά δεν έχω συμπληρώσει τους ογδόντα καθαρούς μήνες προυπηρεσίας! Και αυτό εξηγείται πάρα πολύ εύκολα από το γεγονός ότι δεν είχα ό,τι είχαν άλλοι, για να εργαστώ πριν από τους ΑΣΕΠ στην ενισχυτική ή στην ΠΔΣ και να έχω "έτοιμους" καμιά 20αριά μήνες! Μόνο έτσι γίνεται!
Εδώ γνωστή μου (κι αυτή φιλόλογος), που για ελάχιστα δεν ήταν διοριστέα στον ΑΣΕΠ του 2009, δεν καλείται καν ως αναπληρώτρια, παρά μόνο ως ΑμΩ ή ωρομίσθια στην ενισχυτική, λόγω του δεν είχε από πριν καμία προυπηρεσία (και πώς να την είχε;)!

Μπορώ να σου φέρω παραδείγματα συναδέλφων ΠΕ02, που δεν είχαμε καμία προϋπηρεσία πριν τον πρώτο μας επιτυχημένο ΑΣΕΠ (2007) και αυτή τη στιγμή με δεύτερη επιτυχία το 2009 είμαστε στους +/- 80 μήνες. Αλλά αυτό σημαίνει ότι έχουμε δουλέψει μακριά από τα σπίτια μας (και δεν μιλάω για δυσπρόσιτα, μιλάω για καθαρή προϋπηρεσία). Δεν ξέρω πόσοι είμαστε, αλλά υπάρχουμε.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2231 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:27:06 μμ »
Πιο παλιά, στους πρώτους ΑΣΕΠ,  η βάση ήταν το 55 (δείτε τα λίγο). Μετά έπεσε στο 50, γιατί πολλοί δεν κατάφερναν ούτε το 55 να πιάσουν στη μία από τις δύο θεματικές ενότητες (και λόγω δυσκολίας των θεμάτων) και ήταν αποτυχόντες! Άρα, στους δυο τελευταίους διαγωνισμούς εκπαιδευτικούς, το 10+ είναι ένα απλό 60+, όπως πολύ σωστά έγραψα! Το 60+ δεν είναι ένας "καλός" ΑΣΕΠ, αλλά ένας μετριότατος!

Αρχικά η βάση ήταν 60 και μετά έγινε 55

Αποσυνδεδεμένος hector petens

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2232 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:36:31 μμ »
Η βάση είναι 55, όχι 50. Έπρεπε να έχει κάποιος 50 τουλάχιστον στα 2 διακριτά αντικείμενα (γνωστικό και διδακτική) και μέσο όρο τουλάχιστον 55 για να θεωρείται επιτυχών.

Μπορώ να σου φέρω παραδείγματα συναδέλφων ΠΕ02, που δεν είχαμε καμία προϋπηρεσία πριν τον πρώτο μας επιτυχημένο ΑΣΕΠ (2007) και αυτή τη στιγμή με δεύτερη επιτυχία το 2009 είμαστε στους +/- 80 μήνες. Αλλά αυτό σημαίνει ότι έχουμε δουλέψει μακριά από τα σπίτια μας (και δεν μιλάω για δυσπρόσιτα, μιλάω για καθαρή προϋπηρεσία). Δεν ξέρω πόσοι είμαστε, αλλά υπάρχουμε.
Φυσικα και υπαρχουμε elranna, οσο κι αν συγκεκριμενοι συναδελφοι, με την εμμονη τους, προσπαθουν συστηματικα και απεγνωσμενα να υπονομευσουν την υπαρξη μας
Α ναι, ξέχασα να σου πω,
πως τα στάχυα είναι χρυσά και απέραντα
γιατί σ’ αγαπώ.
Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος mokrina

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 679
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2233 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:46:46 μμ »
xenesglosses.eu/2017/06/programmatismos-proslipseon-stin-paideia/    ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΣ

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2234 στις: Ιούνιος 25, 2017, 08:55:55 μμ »
Πιο παλιά, στους πρώτους ΑΣΕΠ,  η βάση ήταν το 55 (δείτε τα λίγο). Μετά έπεσε στο 50, γιατί πολλοί δεν κατάφερναν ούτε το 55 να πιάσουν στη μία από τις δύο θεματικές ενότητες (και λόγω δυσκολίας των θεμάτων) και ήταν αποτυχόντες! Άρα, στους δυο τελευταίους διαγωνισμούς εκπαιδευτικούς, το 10+ είναι ένα απλό 60+, όπως πολύ σωστά έγραψα! Το 60+ δεν είναι ένας "καλός" ΑΣΕΠ, αλλά ένας μετριότατος!

Καλποιο λαθοε κανεις συναδελφε. Θεωρω οτι εχεις δωσει ασεπ και κατι δεν εχεις διαβασει καλα με τις βασεις

Ανεφερε η elranna ποσο ειναι ακριβως η βαση.

Αποσυνδεδεμένος hector petens

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 13
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2235 στις: Ιούνιος 25, 2017, 09:02:10 μμ »
xenesglosses.eu/2017/06/programmatismos-proslipseon-stin-paideia/    ΤΕΛΟΟΟΟΟΟΟΟΣ
Στους εν λογω διαγωνισμους θα μονιμοποιηθουν και καποιοι που δεν εχουν διαβασει στη ζωη τους περισσοτερες απο 50 ολοκληρες σελιδες, χωρις εικονες, και εμεις θα αναρωτιομαστε ποια ηταν η βαση του ασεπ...
Α ναι, ξέχασα να σου πω,
πως τα στάχυα είναι χρυσά και απέραντα
γιατί σ’ αγαπώ.
Τάσος Λειβαδίτης

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2236 στις: Ιούνιος 25, 2017, 09:16:41 μμ »
Αρχικά η βάση ήταν 60 και μετά έγινε 55
[/quote
Σωστά, γράφεις, συνάδελφε!
Έκανα λάθος!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2237 στις: Ιούνιος 25, 2017, 09:18:46 μμ »
Η βάση είναι 55, όχι 50. Έπρεπε να έχει κάποιος 50 τουλάχιστον στα 2 διακριτά αντικείμενα (γνωστικό και διδακτική) και μέσο όρο τουλάχιστον 55 για να θεωρείται επιτυχών.

Μπορώ να σου φέρω παραδείγματα συναδέλφων ΠΕ02, που δεν είχαμε καμία προϋπηρεσία πριν τον πρώτο μας επιτυχημένο ΑΣΕΠ (2007) και αυτή τη στιγμή με δεύτερη επιτυχία το 2009 είμαστε στους +/- 80 μήνες. Αλλά αυτό σημαίνει ότι έχουμε δουλέψει μακριά από τα σπίτια μας (και δεν μιλάω για δυσπρόσιτα, μιλάω για καθαρή προϋπηρεσία). Δεν ξέρω πόσοι είμαστε, αλλά υπάρχουμε.
Μπορείς να μου φέρεις π.χ. σε προσωπικό μήνυμα και συγκεκριμένα πάντα, γιατί εγώ αμφιβάλλω πως δεν είχαν και από πριν προυπηρεσία!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2238 στις: Ιούνιος 25, 2017, 09:21:07 μμ »
Φυσικα και υπαρχουμε elranna, οσο κι αν συγκεκριμενοι συναδελφοι, με την εμμονη τους, προσπαθουν συστηματικα και απεγνωσμενα να υπονομευσουν την υπαρξη μας
Το Υπουργείο είναι αυτό που υπονομεύει την εργασία, την προσφορά και τη ζωή, όχι μόνο τη δική σας (αφού εργάζεται πολύς κόσμος ως αναπληρωτές κι όχι μόνο εσείς), αλλά όλων μας!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2239 στις: Ιούνιος 25, 2017, 11:11:37 μμ »
Αγαπητέ-ή hector petens θα πρέπει να ξέρεις ή και να μάθεις στην πορεία ότι σ' αυτό το forum ορισμένοι-ες θεωρούν ότι είναι σαν τον ήλιο και όλα γυρίζουν γύρω από αυτούς και τον εγωκεντρισμό τους, γι' αυτό και δεν γνωρίζουν άλλες περιπτώσεις.
Εξ ιδίων κρίνουν τα αλλότρια, χωρίς μέτρο και ηθική και με κοντόφθαλμη στενόμυαλη οπτική.
Ω!!! τι έκπληξη δεν το πιστεύω υπάρχουν και εκπαιδευτικοί που ΝΑΙ έχουν 85 μόρια προϋπηρεσίας (ίσως και παραπάνω, έχω σταματήσει να την υπολογίζω) και δύο καλούς βαθμούς στους τελευταίους ΑΣΕΠ, που δεν είναι 60, αλλά 76,78 και 74,78 αντίστοιχα.
Έμαθες ότι υπάρχουμε ΚΑΙ εμείς ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ !!!!!!!! ;)         
+++++++++++++++++++++++++
Δεν παιζεται ...το ατομο συναδελφε

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 573
Σύνολο: 581

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.113 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.