*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443695 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2296 στις: Ιούλιος 03, 2017, 05:20:04 μμ »
Μια χαρά βλέπω ότι σε βόλεψε gia & trust  το απίθανο troll, να πετάξετε μπάλα στη κερκίδα όταν σε κάλεσα να σχολιάσεις τις ευαισθησίες του ΣΤΕ αυτήν την 8ετια της κρίσης. Και άλλη φορά βέβαια έκανες κοκο... όταν χαρακτήρισες ατυχώς τις αναγκες σε αναπληρωτές όχι πάγιες και διαρκείς και άρα δεν πρέπει να εγείρουν θέματα μονιμοποίησης οι συμβασιούχοι(αναπληρωτές). Συνεχίζεις το ίδιο γνωστό, μονότονο παραμυθάκι....Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Ή ζεις μέσα σε μια γυάλινη σφαίρα και πιστεύεις ότι ο κόσμος περιστρέφεται γύρω σου, ή παίζεις για άλλους και βγάζεις το ψωμί σου εδώ...

Εξήγησε μου κάτι. Σε ποιον θα πρέπει να δείξει ευαισθησία το ΣτΕ στην απόφαση του για τους αναπληρωτές; Αν υποθέσουμε ότι το υπουργείο θα υπαγορεύσει την απόφαση, τότε εφόσον τίθεσαι "απέναντι" μου, δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Έχει δείξει τις προτιμήσεις του το υπουργείο. Ως προς την ευαισθησία του ΣτΕ, αν και δεν είναι δικιά μου δουλειά να τους υπερασπιστώ, είναι άλλο πράγμα το "άδικο" και άλλο το αντισυνταγματικό. Κάποιος μπορεί να θεωρεί "άδικο" να προτάσσονται οι πολύτεκνοι. Αν ωστόσο το Σύνταγμα το προβλέπει αυτό, δεν είναι αντισυνταγματικό.

Όσο για τις πάγιες και διαρκείς ανάγκες, αν και μάλλον δεν αναφέρεσαι σε μένα, είναι γεγονός πως ένα μέρος των αναπληρωτών καλύπτει οργανικά κενά (ειδικά ας πούμε της ειδικής αγωγής, καλύπτουν μόνο οργανικά κενά, αν και τυπικά δεν υπάρχουν οργανικές θέσεις νομίζω). Αυτό όμως δεν αποδεικνύεται νομικά τόσο εύκολα, όπως αποδείχτηκε στην Ιταλία και στην Κύπρο, γιατί είτε οργανικά κενά καλύπτει κάποιος, είτε λειτουργικά, η σύμβαση του έχει την ίδια διάρκεια και η εργασία του είναι ίδια ακριβώς. Και προφανώς στην Ελλάδα οι ανανεώσεις συμβάσεων σε πολλές περιπτώσεις δε θεωρούνται διαδοχικές, γιατί η λήξη της μιας από την έναρξη της επόμενης απέχουν παραπάνω από το προβλεπόμενο στο Π.Δ. Παυλόπουλου 3μηνο. Από κει και πέρα, "βολικά" παραβλέπεις το γεγονός ότι και εγώ και η gia επιθυμούμε τη διεξαγωγή νέου ΑΣΕΠ. Αυτό το επιθυμούμε προφανώς για να καλυφθούν όλες αυτές οι θέσεις που καλύπτονται αυτή τη στιγμή με αναπληρωτές, από μόνιμο προσωπικό. Απλά επειδή εσύ θες μονιμοποίηση μόνο με την προϋπηρεσία σου (αδύνατον μετά την απόφαση 527), θεωρείς ότι εμείς θέλουμε τη διαιώνιση του θεσμού των αναπληρωτών. Προφανώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:47:26 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2297 στις: Ιούλιος 03, 2017, 05:28:48 μμ »
Εξήγησε μου κάτι. Σε ποιον θα πρέπει να δείξει ευαισθησία το ΣτΕ στην απόφαση του για τους αναπληρωτές; Αν υποθέσουμε ότι το υπουργείο θα υπαγορεύσει την απόφαση, τότε εφόσον τίθεσαι "απέναντι" μου, δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Έχει δείξει τις προτιμήσεις του το υπουργείο. Ως προς την ευαισθησία του ΣτΕ, αν και δεν είναι δικιά μου δουλειά να τους υπερασπιστώ, είναι άλλο πράγμα το "άδικο" και άλλο το αντισυνταγματικό. Κάποιος μπορεί να θεωρεί "άδικο" να προτάσσονται οι πολύτεκνοι. Αν ωστόσο το Σύνταγμα το προβλέπει αυτό, δεν είναι αντισυνταγματικό.

Όσο για τις πάγιες και διαρκείς ανάγκες, αν και μάλλον δεν αναφέρεσαι σε μένα, είναι γεγονός πως ένα μέρος των αναπληρωτών καλύπτει οργανικά κενά (ειδικά ας πούμε της ειδικής αγωγής, καλύπτουν μόνο οργανικά κενά, αν και τυπικά δεν υπάρχουν οργανικές θέσεις νομίζω). Αυτό όμως δεν αποδεικνύεται νομικά τόσο εύκολα, όπως αποδείχτηκε στην Ιταλία και στην Κύπρο, γιατί είτε οργανικά κενά καλύπτει κάποιος, είτε λειτουργικά, η σύμβαση του έχει την ίδια διάρκεια και η εργασία του είναι ίδια ακριβώς. Και προφανώς στην Ελλάδα οι ανανεώσεις συμβάσεων σε πολλές περιπτώσεις δε θεωρούνται διαδοχικές, γιατί η λήξη της μιας από την έναρξη της επόμενης απέχουν παραπάνω από το προβλεπόμενο στο Π.Δ. Παυλόπουλου 3μηνο. Από κει και πέρα, "βολικά" παραβλέπεις το γεγονός ότι και εγώ και η gia επιθυμούμε τη διεξαγωγή νέου ΑΣΕΠ. Αυτό το επιθυμούμε προφανώς για να καλυφθούν όλες αυτές οι θέσεις που καλύπτονται αυτή τη στιγμή με αναπληρωτές, από μόνιμο προσωπικό. Απλά επειδή εσύ θες μονιμοποίηση μόνο με την προϋπηρεσία σου (αδύνατον μετά την απόφαση 527), θεωρείς ότι εμείς θέλουμε τη διαιώνιση του θεσμού των αναπληρωτών. Προφανώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2298 στις: Ιούλιος 03, 2017, 05:58:33 μμ »
Εξήγησε μου κάτι. Σε ποιον θα πρέπει να δείξει ευαισθησία το ΣτΕ στην απόφαση του για τους αναπληρωτές; Αν υποθέσουμε ότι το υπουργείο θα υπαγορεύσει την απόφαση, τότε εφόσον τίθεσαι "απέναντι" μου, δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι. Έχει δείξει τις προτιμήσεις του το υπουργείο. Ως προς την ευαισθησία του ΣτΕ, αν και δεν είναι δικιά μου δουλειά να τους υπερασπιστώ, είναι άλλο πράγμα το "άδικο" και άλλο το αντισυνταγματικό. Κάποιος μπορεί να θεωρεί "άδικο" να προτάσσονται οι πολύτεκνοι. Αν ωστόσο το Σύνταγμα το προβλέπει αυτό, δεν είναι αντισυνταγματικό.

Όσο για τις πάγιες και διαρκείς ανάγκες, αν και μάλλον δεν αναφέρεσαι σε μένα, είναι γεγονός πως ένα μέρος των αναπληρωτών καλύπτει οργανικά κενά (ειδικά ας πούμε της ειδικής αγωγής, καλύπτουν μόνο οργανικά κενά, αν και τυπικά δεν υπάρχουν οργανικές θέσεις νομίζω). Αυτό όμως δεν αποδεικνύεται νομικά τόσο εύκολα, όπως αποδείχτηκε στην Ιταλία και στην Κύπρο, γιατί είτε οργανικά κενά καλύπτει κάποιος, είτε λειτουργικά, η σύμβαση του έχει την ίδια διάρκεια και η εργασία του είναι ίδια ακριβώς. Και προφανώς στην Ελλάδα οι ανανεώσεις συμβάσεων σε πολλές περιπτώσεις δε θεωρούνται διαδοχικές, γιατί η λήξη της μιας από την έναρξη της επόμενης απέχουν παραπάνω από το προβλεπόμενο στο Π.Δ. Παυλόπουλου 3μηνο. Από κει και πέρα, "βολικά" παραβλέπεις το γεγονός ότι και εγώ και η gia επιθυμούμε τη διεξαγωγή νέου ΑΣΕΠ. Αυτό το επιθυμούμε προφανώς για να καλυφθούν όλες αυτές οι θέσεις που καλύπτονται αυτή τη στιγμή με αναπληρωτές, από μόνιμο προσωπικό. Απλά επειδή εσύ θες μονιμοποίηση μόνο με την προϋπηρεσία σου (αδύνατον μετά την απόφαση 527), θεωρείς ότι εμείς θέλουμε τη διαιώνιση του θεσμού των αναπληρωτών. Προφανώς κάτι τέτοιο δεν ισχύει.
Πριν να ξεδιπλωσεις σεντονια για να υπερασπιστεις τη gia κανε ενα κοπο- αγγαρεια και διαβάσε τις αρλουμπες που γραφει και μετα σχολιασε. Μπορεί να συμφωνειτε στον ασεπ, δικαιωμα σου, άλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο αιτια για να την υπερασπιζεσαι αβλεπει. Εκτιθεσαι, εκτος κι αν το κανεις για τα ++++++++ της τα οποια μοιαζει γενναιοδωρα. Α, και κατι άλλο. Τα σχολεια κλεινουν το καλοκαιρι, τα οργανικα κενα που καλύπτουν οι αναπληρωτές παυουν να υφιστανται το καλοκαιρι; Το να υποστηριζει το υπουργειο μια ακομη οπως αυτη που γραφεις, οτι δηλαδη αν δεν ανανεωνονται οι συμβασεις, εντος τριμηνου δε θεωρουνται διαδοχικες το βλεπω λογικο( απο πλευρας εργοδοσιας),  το να υποστηριζει ενας ελαστικα απασχολουμενος αυτη την αποψη, δε ειναι λογικο, μαλλον υποπτο θα το χαρακτηριζα ειτε γιατι έχει ιδιοτελεις σκοπους ειτε γιατι εξυπηρετει την εργοδοσια (υπουργειο). Διαλεξε που ανηκεις.

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2299 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:09:40 μμ »
Πριν να ξεδιπλωσεις σεντονια για να υπερασπιστεις τη gia κανε ενα κοπο- αγγαρεια και διαβάσε τις αρλουμπες που γραφει και μετα σχολιασε. Μπορεί να συμφωνειτε στον ασεπ, δικαιωμα σου, άλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο αιτια για να την υπερασπιζεσαι αβλεπει. Εκτιθεσαι, εκτος κι αν το κανεις για τα ++++++++ της τα οποια μοιαζει γενναιοδωρα. Α, και κατι άλλο. Τα σχολεια κλεινουν το καλοκαιρι, τα οργανικα κενα που καλύπτουν οι αναπληρωτές παυουν να υφιστανται το καλοκαιρι; Το να υποστηριζει το υπουργειο μια ακομη οπως αυτη που γραφεις, οτι δηλαδη αν δεν ανανεωνονται οι συμβασεις, εντος τριμηνου δε θεωρουνται διαδοχικες το βλεπω λογικο( απο πλευρας εργοδοσιας),  το να υποστηριζει ενας ελαστικα απασχολουμενος αυτη την αποψη, δε ειναι λογικο, μαλλον υποπτο θα το χαρακτηριζα ειτε γιατι έχει ιδιοτελεις σκοπους ειτε γιατι εξυπηρετει την εργοδοσια (υπουργειο). Διαλεξε που ανηκεις.

Ανήκω σε αυτούς που θέλουν σεβασμό των δικαστικών αποφάσεων. Ανήκω σε αυτούς που πιστεύουν ότι η επετηρίδα είναι το χειρότερο δυνατό σύστημα. Ανήκω σε αυτούς που πιστεύουν ότι η προϋπηρεσία από μόνη της σε ένα κράτος που δεν αξιολογεί κανέναν δεν είναι ικανό κριτήριο για να οδηγήσει σε μόνιμο διορισμό. Ανήκω σε αυτούς που θέλουν να ξαναγίνει γραπτός ΑΣΕΠ ΧΤΕΣ και να καλυφθούν ΟΛΑ τα οργανικά κενά. Δε θα με βγάλεις και πράκτορα του υπουργείου επειδή δε θέλω συνέχιση του αντισυνταγματικού συστήματος του 40%.

Δεν υπερασπίζομαι καμία gia. Ανέφερες το όνομα μου και σου απάντησα. Αν αναφερόσουν μόνο στη gia, να μη με ανέφερες καθόλου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:47:26 »

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2300 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:14:37 μμ »
Δεν είναι σχέσεις ανταπόδωσης, λέγεται μπέσα. Αλλιώς ας γίνουμε Γερμανοί, με το γράμμα του νόμου, τις αξιολογήσεις και τα αυστηρώς τηρούμενα ωράρια.

 Ωραίος ! Τι πάει να πεί κράτος δικαίου τώρα κι αυτά τα ξενέρωτα των κουτόγραγκων .Μπέσα εμείς , Κόσοβο κι έτσι . Πρόσθεσε και την άλλη  πατροπαράδοτη λέξη της καθ'ημάς Ανατολής , το ρουσφέτ κι έίσαι κομπλέ.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2017, 06:16:28 μμ από greco1 »

Αποσυνδεδεμένος CBK

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 378
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2301 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:20:00 μμ »
Ωραίος ! Τι πάει να πεί κράτος δικαίου τώρα κι αυτά τα ξενέρωτα των κουτόγραγκων .Μπέσα εμείς , Κόσοβο κι έτσι . Πρόσθεσε και την άλλη  πατροπαράδοτη λέξη της καθ'ημάς Ανατολής , το ρουσφέτ κι έίσαι κομπλέ.
Τί σχέση έχει το ρουσφέτι με τη περίπτωση μας. Στην Ειδική πληρώσαμε και το πήραμε το μεταπτυχιακό μας, μη μας συγχέεις με τους ΠΔΣιτες που παρακαλούσαν τους βουλευτές για καμιά ώρα και τώρα το παίζουν αδέκαστοι μπάρες.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2302 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:24:10 μμ »
Αναφερω το ονομα σου γιατι ερειξες νερό στο μυλο του troll μαζι με τη gia η όποια ηθελε να ξεφυγει απο τις κοτσανες που πεταξε. Αυτοπροσκληθηκες για να μας επανελαβεις τις γνωστες σου θεσεις. Διαφωνω με αυτες, τις σεβομαι ομως. Το οτι συμφωνεις ομως με ενα άλλο μελος  σε αυτο δε σημαινει γενικευμενη επιθεση εναντιον του και ουτε πατημα για επαναληψη των ιδιων και των ιδιων αντιθετα με τη ροη της κουβέντας( πηγαινε δυο σελιδες πριν και διαβάσε τι εγραψε περι ανεξαρτησιας της δικαιοσυνης). Το τι ειναι ο καθενας μας θα ερθει ο καιρος να αποκαλυφθει ποιος πραγματικά ειναι.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2303 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:32:27 μμ »
Πριν να ξεδιπλωσεις σεντονια για να υπερασπιστεις τη gia κανε ενα κοπο- αγγαρεια και διαβάσε τις αρλουμπες που γραφει και μετα σχολιασε. Μπορεί να συμφωνειτε στον ασεπ, δικαιωμα σου, άλλα δεν πρεπει να ειναι αυτο αιτια για να την υπερασπιζεσαι αβλεπει. Εκτιθεσαι, εκτος κι αν το κανεις για τα ++++++++ της τα οποια μοιαζει γενναιοδωρα. Α, και κατι άλλο. Τα σχολεια κλεινουν το καλοκαιρι, τα οργανικα κενα που καλύπτουν οι αναπληρωτές παυουν να υφιστανται το καλοκαιρι; Το να υποστηριζει το υπουργειο μια ακομη οπως αυτη που γραφεις, οτι δηλαδη αν δεν ανανεωνονται οι συμβασεις, εντος τριμηνου δε θεωρουνται διαδοχικες το βλεπω λογικο( απο πλευρας εργοδοσιας),  το να υποστηριζει ενας ελαστικα απασχολουμενος αυτη την αποψη, δε ειναι λογικο, μαλλον υποπτο θα το χαρακτηριζα ειτε γιατι έχει ιδιοτελεις σκοπους ειτε γιατι εξυπηρετει την εργοδοσια (υπουργειο). Διαλεξε που ανηκεις.
Αρλούμπες, κοτσάνες, αερολογίες και ασυναρτησίες γράφεις εσύ κατά αποκλειστικότητα, όταν κάθεσαι και λες ότι με υπερασπιζεται κάποιος συνάδελφος, για τα + που του μοιράζω!
Δεν μπορούν δυο συνάδελφοι εδώ μέσα δηλ. να συμφωνούν σε κάποια πράγματα κι αμέσως θεωρείται "ύποτπο";
Εσύ, απ' όσα έχω γράψει τόσους μήνες εδώ, έχεις καταλάβει ότι υπερασπίζομαι το Υπουργείο;
Αλήθεια, μπαίνεις σε τάξη, διδάσκεις, γίνεσαι κατανοητός από τους μαθητές και τους αξιολογείς/βαθμολογείς με αντικειμενικά κριτήρια; Δύσκολο να το πιστέψω!
Αξιολόγηση και πάλι αξιολόγηση!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2304 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:33:47 μμ »
Αναφερω το ονομα σου γιατι ερειξες νερό στο μυλο του troll μαζι με τη gia η όποια ηθελε να ξεφυγει απο τις κοτσανες που πεταξε. Αυτοπροσκληθηκες για να μας επανελαβεις τις γνωστες σου θεσεις. Διαφωνω με αυτες, τις σεβομαι ομως. Το οτι συμφωνεις ομως με ενα άλλο μελος  σε αυτο δε σημαινει γενικευμενη επιθεση εναντιον του και ουτε πατημα για επαναληψη των ιδιων και των ιδιων αντιθετα με τη ροη της κουβέντας( πηγαινε δυο σελιδες πριν και διαβάσε τι εγραψε περι ανεξαρτησιας της δικαιοσυνης). Το τι ειναι ο καθενας μας θα ερθει ο καιρος να αποκαλυφθει ποιος πραγματικά ειναι.

Ο καθένας τις απόψεις του λέει. Δεν έχω πει ποτέ ότι συμφωνώ μαζί της.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2305 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:38:50 μμ »
Αρλούμπες, κοτσάνες, αερολογίες και ασυναρτησίες γράφεις εσύ κατά αποκλειστικότητα, όταν κάθεσαι και λες ότι με υπερασπιζεται κάποιος συνάδελφος, για τα + που του μοιράζω!
Δεν μπορούν δυο συνάδελφοι εδώ μέσα δηλ. να συμφωνούν σε κάποια πράγματα κι αμέσως θεωρείται "ύποτπο";
Εσύ, απ' όσα έχω γράψει τόσους μήνες εδώ, έχεις καταλάβει ότι υπερασπίζομαι το Υπουργείο;
Αλήθεια, μπαίνεις σε τάξη, διδάσκεις, γίνεσαι κατανοητός από τους μαθητές και τους αξιολογείς/βαθμολογείς με αντικειμενικά κριτήρια; Δύσκολο να το πιστέψω!
Αξιολόγηση και πάλι αξιολόγηση!
Αξιολογηση, ΝΑΙ.  Για να φευγουν καποιοι φαντασμενοι σαν εσενα. Είσαι εκτος τοπου και χρονου.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2306 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:40:56 μμ »
Αξιολογηση, ΝΑΙ.  Για να φευγουν καποιοι φαντασμενοι σαν εσενα. Είσαι εκτος τοπου και χρονου.
Μάλλον, εσένα θα σε έδιωχναν πρώτο με όσα σαθρά και φαιδρά γράφεις για λόγους εντυπωσιασμού!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2307 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:43:09 μμ »
Μάλλον, εσένα θα σε έδιωχναν πρώτο με όσα σαθρά και φαιδρά γράφεις για λόγους εντυπωσιασμού!
Δεν θα σε παρακολουθησω στο παραλήρημα σου. Ας κρίνουν οι υπολοιποι συνδαιτημονες.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2017, 06:45:30 μμ από Bigbrother »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2308 στις: Ιούλιος 03, 2017, 06:50:33 μμ »
Δεν θα σε παρακολουθησω στο παραλήρημα σου. Ας κρίνουν οι υπολοιποι συνδαιτημονες.
Φυσικά και θα σε κρίνουν για τις επιθέσεις που μου κάνεις, επειδή δεν συμφωνώ μαζί σου!
Όμως, δεν θα σε άφηνα να γράφεις και να ξαναγράφεις εναντίον μου ανυπόστατα και ψευδή πράγματα! Ή μήπως είναι κι αυτό "ύποπτο" για 'σένα;
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος ΣΦΑΛΜΑ !

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 308
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #2309 στις: Ιούλιος 03, 2017, 07:06:47 μμ »
Αρλούμπες, κοτσάνες, αερολογίες και ασυναρτησίες γράφεις εσύ κατά αποκλειστικότητα, όταν κάθεσαι και λες ότι με υπερασπιζεται κάποιος συνάδελφος, για τα + που του μοιράζω!
Δεν μπορούν δυο συνάδελφοι εδώ μέσα δηλ. να συμφωνούν σε κάποια πράγματα κι αμέσως θεωρείται "ύποτπο";
Εσύ, απ' όσα έχω γράψει τόσους μήνες εδώ, έχεις καταλάβει ότι υπερασπίζομαι το Υπουργείο;
Αλήθεια, μπαίνεις σε τάξη, διδάσκεις, γίνεσαι κατανοητός από τους μαθητές και τους αξιολογείς/βαθμολογείς με αντικειμενικά κριτήρια; Δύσκολο να το πιστέψω!
Αξιολόγηση και πάλι αξιολόγηση!
Αλήθεια,έχεις μπει σε τάξη στη ραχούλα,εκεί στο δυσπρόσιτο,που δεν πατάει κανένας από την πλειοψηφία των μονίμων,χωρίς βιβλιοθήκη,χωρίς φωτοτυπικό,με windows του 2003,με ελάχιστο παιδαγωγικό υλικό,με σοβαρές δυσκολίες στην προμήθεια υλικού,με χίλιες δυο κακοτεχνίες στην κτιριακή υποδομή για να μιλάς για αξιολόγηση και τις λοιπές ασυναρτησίες βολεμένη από το σπιτάκι σου?? Μάλλον όχι.... Σε εκθέτει η απειρία σου και το στείρο ακαδημαικό υφάκι σου.... Χτύπα άλλο ένα μεταπτυχιακούλι και άσε τον αναπληρωτή συνάδελφο να βολοδέρνει στο κατσάβραχο,να παλεύει στην κυριολεξία να κάνει με αξιοπρέπεια το μάθημά του και να γίνει κατανοητός.... Και οι βολεμένοι,νεαροί ως επί το πλείστον,"συνάδελφοι" από το σπιτάκι τους να μαζεύουν τίτλους και να απαιτούν ανερυθρίαστα πλαφόν σε μια προυπηρεσία αποκτημένη με πάρα πολλές προσωπικές θυσίες.... Σα δε ντρεπόμαστε λέω εγώ....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 03, 2017, 07:25:05 μμ από Σάμι »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159849
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 650
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 604
Σύνολο: 611

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.