*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 447436 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vnikolitsa

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 266
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #280 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:23:35 μμ »
Απέτυχες σε 3 ΑΣΕΠ. Και μάλλον θες να αποτύχεις και σε 4ο.

Διαβάστε εδώ την γνωστή επιστολή των πραγματικών επιτυχόντων του ΑΣΕΠ (δηλαδή των διοριστέων) που εξηγούν την προπαγάνδα των κατα φαντασία επιτυχόντων (δηλαδή όσων πέρασαν απλά μια αυθαίρετη βάση του διαγωνισμού).
Την ποστάρω ανα τακτά χρονικά διαστήματα για να μην παίρνουν θάρρος οι "συνάδελφοι" που ονειρεύονται να μας προσπεράσουν με νταηλίκι και προσόν την αποτυχία.
Για την απόφαση που αναγνωρίζει το προσόν της προϋπηρεσίας αρκεί να μην είναι το μοναδικό. Εσύ για ποια υπόθεση μιλάς; Γι αυτήν που κάθε χρόνο ονειρεύεστε να μπλοκάρετε τους πίνακες αναπληρωτών τα τελευταία 3 χρόνια;
Αφού είσαι τόσο κατά του ασεπ μπορείς να μας πεις πώς απέκτησες την προϋπηρεσία σου;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:18:03 »

Αποσυνδεδεμένος muk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #281 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:24:36 μμ »
Συνάδελφοι, ο γραπτός διαγωνισμός είναι δεδομένος, γιατί πρέπει να δοθεί η δυνατότητα στους έχοντες προυπηρεσιες εκτός ασεπ να τις νομιμοποιήσουν. Εφόσον οι συνάδελφοι παρανομησαν σε γραπτό ασεπ, μόνο με γραπτό θα μονιμοποιηθούν. Αν ο διαγωνισμός καθυστερήσει, τότε θα υπάρξει μία άπαξ ρύθμιση για πρόσληψη αναπληρωτών στην βάση του 20-40-40: 20% για ειδικές κατηγορίες, 40% για προυπηρεσιες και 40% χωρίς προϋπηρεσία. Ωχ Άλλωστε αυτό ισχύει και στις προσλήψεις συμβασιούχων στο υπόλοιπο δημόσιο και σε αυτή την βάση θα το δεχτεί και το ΣτΕ.

οι προηγουμενοι ασεπ δε θα μετρανε πουθενα σε αυτο θεωρεις? (Επειδη στον 3848 μετρουσαν) ή θα μετρουν μαζι με την προυπηρεσια? Επισης ενα τετοιο συστημα ποσοστωσης θα μπορει να αφορα και ενδεχομενους μονιμους διορισμους ή μονο αναπληρωτες?

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #282 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:36:02 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,παρακολουθώ την κουβέντα σε μια προσπάθεια να ενημερωθώ κι εγώ, όπως οι περισσότεροι θεωρώ,αν και προσωπικά δεν έχω καμία πίστη ότι τα πράγματα θα καλυτερεύσουν, μετά από 10 χρόνια αδιοριστίας...Είπα δε θα γράψω αλλά είναι κάποια σχόλια που σου έρχονται πραγματικά σα γροθιά στο στομάχι...Αποτυχόντες γράφει ένας συνάδελφος οι επιτυχόντες των προηγούμενων ΑΣΕΠ, παρόλο που ο ανεφάρμοστος μεν αλλά μοναδικός υπάρχων νόμος αυτή τη στιγμή δίνει το δικαίωμα της διατήρησης του μεγαλύτερου βαθμού,κάτι που, αν δεν κάνω λάθος τον αναγνωρίζει ως επιτυχία,ήτοι ως κριτήριο.Πριν λίγο διάβασα ότι τα μεταπτυχιακά αγοράζονται!!Κρίμα που δεν το ήξερα όταν ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μου, που με πολύ κόπο και ούσα εργαζόμενη και μητέρα ενός ζωηρού(χαχαχα) πεντάχρονου κατέθεσα πριν ένα μήνα...Όσο για το γιατί να μη δουλεύει κάποιος μετά από δύο επιτυχίες στο διαγωνισμό- και μάλιστα τη δεύτερη με 70αρι στους ΠΕ02- και με κουτάκι τσεκαρισμένο πάντα, ακόμη κι όταν ήμουν 6 μηνών έβαλα κουτάκι- είναι απλό...αδύνατον να ξεπεράσεις ή να φτάσεις έστω,αναφέρομαι στον κλάδο των φιλολόγων,μεγάλες προϋπηρεσίες, πολύτεκνους, τρίτεκνους και τώρα πια και τους ιδιωτικούς!!Ένα θα σας πω μόνο, από την ώρα που άνοιξαν οι πίνακες έχω πέσει 500 θέσεις, ενώ συνάδελφοι με 40+ μόρια δουλεύουν πια μόνο στην ενισχυτική για τρεις και τέσσερις μήνες παρόλο που παλιότερα ήταν στις πρώτες φάσεις αναπληρωτών...Είτε έχει κανείς μόνο προϋπηρεσία είτε είναι υπέρμαχος ΑΣΕΠ πρέπει να αντιληφθεί πως το παρόν σύστημα επιλογής είναι σαθρό, εντελώς άδικο, δε συμφέρει τελικά κανέναν και μπάζει από παντού...δεν ξέρω αν οι προτεινόμενες αλλαγές θα φέρουν αποτέλεσμα.Είμαι βέβαιη όμως ότι μια αλλαγή είναι τόσο αναγκαία όσο ποτέ άλλοτε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2017, 12:38:56 μμ από Αρβανίτη Χρυσή »

Αποσυνδεδεμένος pd

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #283 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 12:57:04 μμ »
Εμεις καλα τα λεμε και  τα γραφουμε ,ας  δουμε τι θα πουνε και τα ''συνδικαλιστικα '' οργανα και μετα βλεπουμε ..ειναι νωρις ακομα ..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:18:03 »

Αποσυνδεδεμένος pelargos

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
  • Ακόμα ελπίζω!!!!!!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #284 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 01:06:24 μμ »
Εμεις καλα τα λεμε και  τα γραφουμε ,ας  δουμε τι θα πουνε και τα ''συνδικαλιστικα '' οργανα και μετα βλεπουμε ..ειναι νωρις ακομα ..
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #285 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 01:30:52 μμ »
Ξέρω άτομα που διάβαζαν επί 8-10 μήνες απερίσπαστοι για τον ΑΣΕΠ (πλήρης κοινωνικός αποκλεισμός όμως) και δεν έγραψαν καλά, ενώ άλλα άτομα διάβασαν 1-2 μήνες (και όχι τόσο εντατικά) και έγραψαν καλά, και ορισμένοι διορίστηκαν κιόλας. Είναι και θέμα μυαλού...
Για τους συλλέκτες προϋπηρεσίας δεν έχω να πω κάτι άλλο για την ώρα. Υπάρχουν και χειρότερα σε αυτή τη ζωή..
Μεγάλε,είπες το μαγικό: "όσοι οργώνουν να πάνε στο υπουργείο γεωργίας"!Σωστότατο,γιατί στην Ελλάδα του 21ου αιώνα κάποιοι σπατάλησαν την ζωή τους για να διοριστούν στην εκπαίδευση απο το παράθυρο. Τώρα που βλέπουν το τρένο του διορισμού να φεύγει, χάνουν το χαλί κάτω απο τα πόδια τους. Τρέχουν λοιπόν σε υπουργούς,βουλευτές και συμβούλους του εκάστοτε κυβερνώντος κόμματος(γιατί ιδεολογία πέραν του συμφέροντος δεν έχουν)και προσπαθούν να γυρίσουν την χώρα πίσω στο 1997. Ειδικά για τους δάσκαλους απορώ για την φασαρία που κάνουν. Τρεις δικαστικές αποφάσεις πήραν για το θέμα του διορισμού τους αρνητικές και οι τρείς,αλλά κατά τα άλλα έχουν δίκιο! Το μόνο που θα καταφέρουν είναι να παραδώσουν την ψήφο τους έναντι υπόσχεσης διορισμού. Αν αυτό δεν είναι, φίλε μου, τριτοκοσμικό, τότε τι είναι;

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #286 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 01:40:43 μμ »
Καλησπέρα συνάδελφοι,παρακολουθώ την κουβέντα σε μια προσπάθεια να ενημερωθώ κι εγώ, όπως οι περισσότεροι θεωρώ,αν και προσωπικά δεν έχω καμία πίστη ότι τα πράγματα θα καλυτερεύσουν, μετά από 10 χρόνια αδιοριστίας...Είπα δε θα γράψω αλλά είναι κάποια σχόλια που σου έρχονται πραγματικά σα γροθιά στο στομάχι...Αποτυχόντες γράφει ένας συνάδελφος οι επιτυχόντες των προηγούμενων ΑΣΕΠ, παρόλο που ο ανεφάρμοστος μεν αλλά μοναδικός υπάρχων νόμος αυτή τη στιγμή δίνει το δικαίωμα της διατήρησης του μεγαλύτερου βαθμού,κάτι που, αν δεν κάνω λάθος τον αναγνωρίζει ως επιτυχία,ήτοι ως κριτήριο.Πριν λίγο διάβασα ότι τα μεταπτυχιακά αγοράζονται!!Κρίμα που δεν το ήξερα όταν ξεκίνησα το μεταπτυχιακό μου, που με πολύ κόπο και ούσα εργαζόμενη και μητέρα ενός ζωηρού(χαχαχα) πεντάχρονου κατέθεσα πριν ένα μήνα...Όσο για το γιατί να μη δουλεύει κάποιος μετά από δύο επιτυχίες στο διαγωνισμό- και μάλιστα τη δεύτερη με 70αρι στους ΠΕ02- και με κουτάκι τσεκαρισμένο πάντα, ακόμη κι όταν ήμουν 6 μηνών έβαλα κουτάκι- είναι απλό...αδύνατον να ξεπεράσεις ή να φτάσεις έστω,αναφέρομαι στον κλάδο των φιλολόγων,μεγάλες προϋπηρεσίες, πολύτεκνους, τρίτεκνους και τώρα πια και τους ιδιωτικούς!!Ένα θα σας πω μόνο, από την ώρα που άνοιξαν οι πίνακες έχω πέσει 500 θέσεις, ενώ συνάδελφοι με 40+ μόρια δουλεύουν πια μόνο στην ενισχυτική για τρεις και τέσσερις μήνες παρόλο που παλιότερα ήταν στις πρώτες φάσεις αναπληρωτών...Είτε έχει κανείς μόνο προϋπηρεσία είτε είναι υπέρμαχος ΑΣΕΠ πρέπει να αντιληφθεί πως το παρόν σύστημα επιλογής είναι σαθρό, εντελώς άδικο, δε συμφέρει τελικά κανέναν και μπάζει από παντού...δεν ξέρω αν οι προτεινόμενες αλλαγές θα φέρουν αποτέλεσμα.Είμαι βέβαιη όμως ότι μια αλλαγή είναι τόσο αναγκαία όσο ποτέ άλλοτε.
ναι στις αλλαγές όχι στις ισοπεδωτικές και προκρούστειες αλλαγές ... ;)

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #287 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 01:44:38 μμ »
Μεγάλε,είπες το μαγικό: "όσοι οργώνουν να πάνε στο υπουργείο γεωργίας"!Σωστότατο,γιατί στην Ελλάδα του 21ου αιώνα κάποιοι σπατάλησαν την ζωή τους για να διοριστούν στην εκπαίδευση απο το παράθυρο. Τώρα που βλέπουν το τρένο του διορισμού να φεύγει, χάνουν το χαλί κάτω απο τα πόδια τους. Τρέχουν λοιπόν σε υπουργούς,βουλευτές και συμβούλους του εκάστοτε κυβερνώντος κόμματος(γιατί ιδεολογία πέραν του συμφέροντος δεν έχουν)και προσπαθούν να γυρίσουν την χώρα πίσω στο 1997. Ειδικά για τους δάσκαλους απορώ για την φασαρία που κάνουν. Τρεις δικαστικές αποφάσεις πήραν για το θέμα του διορισμού τους αρνητικές και οι τρείς,αλλά κατά τα άλλα έχουν δίκιο! Το μόνο που θα καταφέρουν είναι να παραδώσουν την ψήφο τους έναντι υπόσχεσης διορισμού. Αν αυτό δεν είναι, φίλε μου, τριτοκοσμικό, τότε τι είναι;

Το στενάχωρο είναι να προσπαθείς να αναγάγεις το προσωπικό σου καθαρά συμφέρον σε ιδεολογία και να προσπαθείς να επιχειρηματολογήσεις ενάντια σε δικαστικές αποφάσεις. Έχουμε ακούσει διάφορα, από το ότι η απόφαση ήταν κομματικά κατευθυνόμενη μέχρι το ότι δε χαράσει πολιτική το ΣτΕ και ότι η πολιτική βούληση θα τα ξεπεράσει όλα, γιατί "εμείς στηρίξαμε το σύστημα τόσα χρόνια". Τόση χάρη έκαναν (κάναμε) στο σύστημα, που αγωνιούσαν (αγωνιούσαμε) κάθε χρόνο για τη θέση στην οποία θα βρεθούμε στον πίνακα. Από ανιδιοτέλεια ήταν μάλλον. Ήθελαν (Θέλαμε) πολύ να στηρίξουν (στηρίξουμε) το σύστημα.

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
διαγωνισμός εκπαιδευτικών 2017
« Απάντηση #288 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 01:56:02 μμ »
Το στενάχωρο είναι να προσπαθείς να αναγάγεις το προσωπικό σου καθαρά συμφέρον σε ιδεολογία και να προσπαθείς να επιχειρηματολογήσεις ενάντια σε δικαστικές αποφάσεις. Έχουμε ακούσει διάφορα, από το ότι η απόφαση ήταν κομματικά κατευθυνόμενη μέχρι το ότι δε χαράσει πολιτική το ΣτΕ και ότι η πολιτική βούληση θα τα ξεπεράσει όλα, γιατί "εμείς στηρίξαμε το σύστημα τόσα χρόνια". Τόση χάρη έκαναν (κάναμε) στο σύστημα, που αγωνιούσαν (αγωνιούσαμε) κάθε χρόνο για τη θέση στην οποία θα βρεθούμε στον πίνακα. Από ανιδιοτέλεια ήταν μάλλον. Ήθελαν (Θέλαμε) πολύ να στηρίξουν (στηρίξουμε) το σύστημα.
Συμφωνώ!Η όλη φασαρία έγινε απο τους γνωστούς παρατρεχάμενους αναπληρωτές του Υπουργείου γιατί έβλεπαν εμάς να διοριζόμαστε και τους εαυτούς τους να μένουν απέξω. Το σύστημα έπρεπε να βρει τρόπο να χρυσώσει το χάπι στους παρατρεχάμενους του και του χρύσωσε: και εγένετο διαγωνισμός! Αντέ και καλή χρονιά!!!

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #289 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 02:01:40 μμ »
όλοι μας ακολοθούμε τους εκάστοτε νόμους που ισχύουν...
αυτό είναι μια απλή αλήθεια που κάποιοι δεν την καταλαβαίνουν ....
άρα δεν υπάρχουν παράνομες προυπηρεσίες...
υπάρχουν προυπηρεσίες που δεν μας συμφέρουν...κι εγω θίγομαι απο τους τρίτεκνους-πολύτεκνους-ιδιωτικούς- τα βυσματα της Εκκλησίας, κι επειδη ειμαι και πιο παλιός , και από τους πρώην ΟΑΕΔιτες...
αλλα παρανομοι δεν ειναι...όσο και να μην με συμφέρει..
ακολούθησαν τους ισχύοντες νόμους προς οφελος τους....
για καποιους γραφικούς δικομανείς θα ξαναπω το εξης:
υπάρχουν παρα πολλοι που την προυπηρεσια μας την αποκτήσαμε μετα απο επιτυχίες στον ή στους Ασεπ....
ποσο βλάξ και κομπλεξικός πρεπει να ειναι καποιος για να μην το ξερει ή να μην το παραδεχεται; ...
έλεος με την απύθμενη βλακεία ορισμένων εδώ μέσα...


Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #290 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 02:02:02 μμ »
Συνάδελφε δεν αναφέρθηκα σε κανένα σημείο σε ισοπεδωτικές αλλαγές...δεν έδωσα κανένα επιθετικό προσδιορισμό στις αλλαγές...ισοπεδωτική κατά τη γνώμη μου ήταν η απόφαση με το άνοιγμα των πινάκων μετά από τόσα χρόνια- όπως και το κλείσιμό τους εδώ που τα λέμε- χωρίς προϋποθέσεις και να τι συνέβη...συνάδελφοι με μεγάλες προϋπηρεσίες που ήταν υπέρ του ανοίγματος όταν άρχισαν να κατρακυλάνε στον πίνακα από τις ακόμη μεγαλύτερες προϋπηρεσίες των ιδιωτικών το μετάνιωσαν.Αυτό ακριβώς αποδεικνύει ότι από μόνη της η προυπηρεσία  δεν μπορεί να αποτελεί το μόνο κριτήριο διορισμού, ούτε φυσικά μόνο η επιτυχία σε προηγούμενο διαγωνισμό, ούτε βέβαια μόνο τα παιδιά...μόνο ένα συνδυαστικό σύστημα μοριοδότησης κριτηρίων είναι πιθανό να αποκαταστήσει κάπως τις αδικίες...κι αυτό είναι εξαιρετικά αμφίβολο αν θα συμβεί με όλα αυτά τα αντικρουόμενα συμφέροντα, ειδικά στη δευτεροβάθμια...Τέλος πάντων ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...

Αποσυνδεδεμένος origenis

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #291 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 02:13:35 μμ »
όλοι μας ακολοθούμε τους εκάστοτε νόμους που ισχύουν...
αυτό είναι μια απλή αλήθεια που κάποιοι δεν την καταλαβαίνουν ....
άρα δεν υπάρχουν παράνομες προυπηρεσίες...
υπάρχουν προυπηρεσίες που δεν μας συμφέρουν...κι εγω θίγομαι απο τους τρίτεκνους-πολύτεκνους-ιδιωτικούς- τα βυσματα της Εκκλησίας, κι επειδη ειμαι και πιο παλιός , και από τους πρώην ΟΑΕΔιτες...
αλλα παρανομοι δεν ειναι...όσο και να μην με συμφέρει..
ακολούθησαν τους ισχύοντες νόμους προς οφελος τους....
για καποιους γραφικούς δικομανείς θα ξαναπω το εξης:
υπάρχουν παρα πολλοι που την προυπηρεσια μας την αποκτήσαμε μετα απο επιτυχίες στον ή στους Ασεπ....
ποσο βλάξ και κομπλεξικός πρεπει να ειναι καποιος για να μην το ξερει ή να μην το παραδεχεται; ...
έλεος με την απύθμενη βλακεία ορισμένων εδώ μέσα...
Συνάδελφε,πήγαινε σε δικαστήριο και πες τους πως ήξερες τον νόμο που σε διόριζε, αλλά δεν ήξερες το Σύνταγμα που δεν σε διόριζε. Γι αυτό οι προυπηρεσιάκηδες χάσαν όλες τις δίκες για διορισμό! Μάλλον και οι δικαστές βλάκες είναι!!!

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4035
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #292 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 02:20:46 μμ »
όλοι μας ακολοθούμε τους εκάστοτε νόμους που ισχύουν...
αυτό είναι μια απλή αλήθεια που κάποιοι δεν την καταλαβαίνουν ....
άρα δεν υπάρχουν παράνομες προυπηρεσίες...
υπάρχουν προυπηρεσίες που δεν μας συμφέρουν...κι εγω θίγομαι απο τους τρίτεκνους-πολύτεκνους-ιδιωτικούς- τα βυσματα της Εκκλησίας, κι επειδη ειμαι και πιο παλιός , και από τους πρώην ΟΑΕΔιτες...
αλλα παρανομοι δεν ειναι...όσο και να μην με συμφέρει..
ακολούθησαν τους ισχύοντες νόμους προς οφελος τους....
για καποιους γραφικούς δικομανείς θα ξαναπω το εξης:
υπάρχουν παρα πολλοι που την προυπηρεσια μας την αποκτήσαμε μετα απο επιτυχίες στον ή στους Ασεπ....
ποσο βλάξ και κομπλεξικός πρεπει να ειναι καποιος για να μην το ξερει ή να μην το παραδεχεται; ...
έλεος με την απύθμενη βλακεία ορισμένων εδώ μέσα...

Απύθμενη ξε-απύθμενη, το οποιοδήποτε σύστημα έρθει, θα περάσει πρώτα από την έγκριση του ΣτΕ, καθώς σίγουρα θα γίνουν προσφυγές από κάποιον. Το ποιος θα είναι αυτός, θα εξαρτηθεί από το ίδιο το σύστημα. Αν πάρει το οκ, ας διοριστεί όποιος προβλέπει το σύστημα. Αν δεν το πάρει, ποσώς με ενδιαφέρει η προσωπική ιστορία του καθενός. Άλλο τόσο νοιάζει κι αυτόν η δικιά μου. Οπότε το Σύνταγμα μπροστά για να μη κάνουμε διαγωνισμό προσωπικών ιστοριών.

Αποσυνδεδεμένος Αρβανίτη Χρυσή

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 32
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #293 στις: Ιανουάριος 05, 2017, 02:23:02 μμ »
Συνάδελφε minus03 συμφωνώ με την υπογράμμισή σου περί προϋπηρεσίας, κι εγώ την προϋπηρεσία που έχω την απέκτησα μετά από δύο επιτυχίες στο διαγωνισμό...διαφωνείς όμως με προϋπηρεσίες που δε θα τις αποκαλέσω παράνομες, αλλά που θεωρώ πως ο τρόπος απόκτησής τους υπονομεύει σε μεγάλο βαθμό την αξιοκρατική επιλογή, την οποία είμαι σίγουρη ότι κι εσύ επιθυμείς;Είναι λογικό συμφοιτήτρια μου, απόφοιτος 2005, να έχει τα ίδια μόρια με εμένα χωρίς να έχει δώσει ΑΣΕΠ, χωρίς να ανήκει σε ειδική κατηγορία ή να είναι τρίτεκνη, πολύτεκνη;Είναι λογικό να υπάρχουν άτομα στον πίνακα που σχεδόν το σύνολο της προϋπηρεσίας τους προήλθε από πρόσθετη στήριξη;Μπορούν όλες αυτές οι προϋπηρεσίες να αποτελέσουν το μοναδικό ή το βασικό κριτήριο διορισμού;Ίσως να κάνω λάθος, ίσως αφού δεν είναι παράνομες να είναι όλα εντάξει κι η παράξενη να είμαι εγώ...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160914
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 758
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 756
Σύνολο: 765

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.