*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443519 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1848 στις: Μάρτιος 26, 2017, 05:19:34 μμ »
Και μαζικούς διορισμούς να έκανε, πάλι με συνταγματικό τρόπο θα έπρεπε να τους κάνει. Τότε θα σκανδαλιζόσουν εσύ με το πλαφόν και τα μονά δυσπρόσιτα...
κοίτα εσύ δεν σκανδαλίζεσαι διότι όταν έπρεπε να μαζέψεις προϋπηρεσία έκανες σταση στην ασπαιτε και λες αφού με προσπέρασαν οι άλλοι δεν τους βάζουμε ένα πλαφόν για να τους φτάσουμε; μα να ξεχνάς και την Δ Δωδακανήσου και την Τήλο και τα 12 μόρια του νησιου; 8) τόσο εύκολα να τα πετάς; αμαρτία  ....  8) 8) 8)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:41:51 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1849 στις: Μάρτιος 26, 2017, 05:39:02 μμ »
κοίτα εσύ δεν σκανδαλίζεσαι διότι όταν έπρεπε να μαζέψεις προϋπηρεσία έκανες σταση στην ασπαιτε και λες αφού με προσπέρασαν οι άλλοι δεν τους βάζουμε ένα πλαφόν για να τους φτάσουμε; μα να ξεχνάς και την Δ Δωδακανήσου και την Τήλο και τα 12 μόρια του νησιου; 8) τόσο εύκολα να τα πετάς; αμαρτία  ....  8) 8) 8)

Ας το πάμε άλλη μια φορά λοιπόν: Εγώ δε ξεχνάω τίποτα απολύτως. Η διαφορά μας είναι ότι εσύ έχεις αναγάγει το προσωπικό σου συμφέρον σε απολύτη αλήθεια. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να μετρήσουν και 8πλά τα δυσπρόσιτα, αρκεί να αποφανθεί το ΣτΕ ότι είναι συνταγματικό αυτό. Εσύ πατάς σε 500 βάρκες ταυτόχρονα και πολύ φοβάμαι ότι αναπόφευκτα θα βρεθείς στη θάλασσα και όχι σε κάποια από αυτές. Και συνταγματική λύση, αλλά και πολιτική βούληση και πίεση. Και ΑΣΕΠ αλλά και προϋπηρεσία.

Υ.Γ. Μη τεμπελιάζεις. Ψάξε και λίγο παλαιότερα. Σου ξέφυγε η Χάλκη...
Υ.Γ. 2: Ακόμα να πεις συγχαρητήρια στους διοριστέους του ΑΣΕΠ που διορίστηκαν τον Δεκέμβριο. Υπέθετα ως επιτυχών του ΑΣΕΠ δις, θα έδειχνες μια κάποια αλληλεγγύη. Μάλλον φταίει ότι δικαιώθηκαν απλά από το ΔΕΑ και από το ΣτΕ και όχι από το Ευρωπαϊκό...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 26, 2017, 05:40:58 μμ από trust no one »

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1850 στις: Μάρτιος 26, 2017, 05:52:27 μμ »
Ας το πάμε άλλη μια φορά λοιπόν: Εγώ δε ξεχνάω τίποτα απολύτως. Η διαφορά μας είναι ότι εσύ έχεις αναγάγει το προσωπικό σου συμφέρον σε απολύτη αλήθεια. Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα να μετρήσουν και 8πλά τα δυσπρόσιτα, αρκεί να αποφανθεί το ΣτΕ ότι είναι συνταγματικό αυτό. Εσύ πατάς σε 500 βάρκες ταυτόχρονα και πολύ φοβάμαι ότι αναπόφευκτα θα βρεθείς στη θάλασσα και όχι σε κάποια από αυτές. Και συνταγματική λύση, αλλά και πολιτική βούληση και πίεση. Και ΑΣΕΠ αλλά και προϋπηρεσία.

Υ.Γ. Μη τεμπελιάζεις. Ψάξε και λίγο παλαιότερα. Σου ξέφυγε η Χάλκη...
Υ.Γ. 2: Ακόμα να πεις συγχαρητήρια στους διοριστέους του ΑΣΕΠ που διορίστηκαν τον Δεκέμβριο. Υπέθετα ως επιτυχών του ΑΣΕΠ δις, θα έδειχνες μια κάποια αλληλεγγύη. Μάλλον φταίει ότι δικαιώθηκαν απλά από το ΔΕΑ και από το ΣτΕ και όχι από το Ευρωπαϊκό...
ανασφάλεια μαρτυρά ο λόγος σου

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1851 στις: Μάρτιος 26, 2017, 06:00:09 μμ »
κοίτα εσύ δεν σκανδαλίζεσαι διότι όταν έπρεπε να μαζέψεις προϋπηρεσία έκανες σταση στην ασπαιτε και λες αφού με προσπέρασαν οι άλλοι δεν τους βάζουμε ένα πλαφόν για να τους φτάσουμε; μα να ξεχνάς και την Δ Δωδακανήσου και την Τήλο και τα 12 μόρια του νησιου; 8) τόσο εύκολα να τα πετάς; αμαρτία  ....  8) 8) 8)
Βρε συναδέλφισσα, πήγες εκεί, στη Δ΄Δωδ/νήσου, γιατί σου υποσχέθηκε κάποιος πως θα σε διορίσει; Όχι!
Πήγες, γιατί, όπως υποστηρίζεις, έπρεπε να ζήσεις (απορώ όμως πως γίνεται αυτό με τόσα μόνο χρήματα που παίρνει ο αναπληρωτής και σε τόσο μακρινά μέρη) και γιατί υπολόγιζες πως τα διπλάσια μόρια των δυσπρόσιτων θα σε "σπρώξουν" προς τον διορισμό!
'Ολα τα άλλα βέβαια, με τα οποία τόσοι συνάδελφοι εξελίχτηκαν τόσα χρόνια που εσύ έκανες tour ανά την Ελλάδα (μεταπτυχιακά, δεύτερα πτυχία, ξένες γλώσσες κλπ.), τα προσπερνάς εύκολα, γιατί δεν τα έχεις!
Μα δεν έχεις καταλάβει ακόμη πώς με την προυπηρεσία, όση κι αν είναι αυτή, δε θα πας σε κανένα σχολείο ως μόνιμη; Κι αν μάλιστα αποφανθεί και το ΣτΕ για την αντισυνταγματικότητα των πινάκων και των προσλήψεων, δε θα πας ούτε ως αναπληρώτρια; Πόσες φορές πρέπει να το γράψουμε; Προυπηρεσία, με πλαφόν, γιατί αλλιώς η κοροιδία θα συνεχιστεί, αλλά και ΑΣΕΠ και άλλα αντικειμενικά προσόντα από 'δω και πέρα για προσλήψεις και για διορισμούς!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:41:51 »

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1852 στις: Μάρτιος 26, 2017, 06:01:16 μμ »
ανασφάλεια μαρτυρά ο λόγος σου

Μάλλον έχεις μνήμη χρυσόψαρου. Διορίζομαι ως επιλαχών τους επόμενους μήνες....

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1853 στις: Μάρτιος 26, 2017, 06:08:50 μμ »
Μάλλον έχεις μνήμη χρυσόψαρου. Διορίζομαι ως επιλαχών τους επόμενους μήνες....
δεν έχω μνήμη χρυσόψαρου, αλλά εσύ από την όλη πολιτεία σου εδώ μέσα φαινεται να ξεχνάς πως διορίζεσαι και συμπεριφέρεσαι σα να σου έχουν υφαρπάξει κάτι, όπως τη σοκολάτα από ένα μικρό παιδάκι...  είδες λοιπόν που με δικαιώνεις; είσαι ανασφαλής ακόμα και στο παρά ένα το διορισμού σου και επίσης αποφαίνεσαι εκ του ασφαλούς για το μεροκάματο των άλλων, ακόμα και αυτών που όπως εσύ με ασεπ μάζεψαν την προϋπηρεσία (τρόπος υπολογισμού προϋπηρεσιας κλπ),ανασφάλεια και μικροψυχία.... :(

Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1854 στις: Μάρτιος 26, 2017, 06:20:27 μμ »
δεν έχω μνήμη χρυσόψαρου, αλλά εσύ από την όλη πολιτεία σου εδώ μέσα φαινεται να ξεχνάς πως διορίζεσαι και συμπεριφέρεσαι σα να σου έχουν υφαρπάξει κάτι, όπως τη σοκολάτα από ένα μικρό παιδάκι...  είδες λοιπόν που με δικαιώνεις; είσαι ανασφαλής ακόμα και στο παρά ένα το διορισμού σου και επίσης αποφαίνεσαι εκ του ασφαλούς για το μεροκάματο των άλλων, ακόμα και αυτών που όπως εσύ με ασεπ μάζεψαν την προϋπηρεσία (τρόπος υπολογισμού προϋπηρεσιας κλπ),ανασφάλεια και μικροψυχία.... :(

Καλέ μου άνθρωπε, δεν αποφαίνομαι για τίποτα. Δεν έχω μιλήσει όμως ποτέ για "πολιτική βούληση" και "πολιτικές πιέσεις" όπως κάνετε "εσείς" (αν και κυρίως εννοώ αυτούς με τους οποίους έχεις κάνει λυκοφιλίες γιατί εξυπηρετούν τη δεδομένη στιγμή τα συμφέροντα σου). Είπα ή δεν είπα ότι η 4303 ήταν νίκη του Κολλύρη και επέτρεπε τη διατήρηση του συστήματος για τη φετινή χρονιά; Απλά, σε αντίθεση με σένα, που ενώ από τη μία θέλεις να δείχνεις σίγουρος για την έκβαση της πιλοτικής δίκης, από την άλλη κάνεις έκκληση για μαζικότητα και συμμετοχή ως αντίδικοι, εγώ σκοπεύω να περιμένω την απόφαση του ΣτΕ. Αυτοί που μάζεψαν όπως εγώ προϋπηρεσία μετά από ΑΣΕΠ, αν θέλουν να είναι σωστοί, θα πρέπει να επιθυμούν να δοθεί και στους νέους πτυχιούχους η δυνατότητα που είχαν αυτοί ως νέοι πτυχιούχοι. Αλλά την έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση. Έχεις τα κεκτημένα σου και προσπαθείς να τα διατηρήσεις με νύχια και με δόντια. Ισχυρό το ένστικτο της επιβίωσης, αλλά δε δικαιολογεί τα πάντα. Δικιά μου γνώμη ότι οι αρχές πρέπει να υπερισχύουν των ενστίκτων. Και η αρχή της δικαιοσύνης απαιτεί σεβασμό στις δικαστικές αποφάσεις και όχι παράλληλες παρασκηνιακές κινήσεις. Και η αρχή της ισότητας απαιτεί να έχουν κι άλλοι τις ευκαιρίες που είχαμε εσύ κι εγώ.

Αποσυνδεδεμένος proypiresia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1291
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1855 στις: Μάρτιος 26, 2017, 06:28:32 μμ »
Καλέ μου άνθρωπε, δεν αποφαίνομαι για τίποτα. Δεν έχω μιλήσει όμως ποτέ για "πολιτική βούληση" και "πολιτικές πιέσεις" όπως κάνετε "εσείς" (αν και κυρίως εννοώ αυτούς με τους οποίους έχεις κάνει λυκοφιλίες γιατί εξυπηρετούν τη δεδομένη στιγμή τα συμφέροντα σου). Είπα ή δεν είπα ότι η 4303 ήταν νίκη του Κολλύρη και επέτρεπε τη διατήρηση του συστήματος για τη φετινή χρονιά; Απλά, σε αντίθεση με σένα, που ενώ από τη μία θέλεις να δείχνεις σίγουρος για την έκβαση της πιλοτικής δίκης, από την άλλη κάνεις έκκληση για μαζικότητα και συμμετοχή ως αντίδικοι, εγώ σκοπεύω να περιμένω την απόφαση του ΣτΕ. Αυτοί που μάζεψαν όπως εγώ προϋπηρεσία μετά από ΑΣΕΠ, αν θέλουν να είναι σωστοί, θα πρέπει να επιθυμούν να δοθεί και στους νέους πτυχιούχους η δυνατότητα που είχαν αυτοί ως νέοι πτυχιούχοι. Αλλά την έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση. Έχεις τα κεκτημένα σου και προσπαθείς να τα διατηρήσεις με νύχια και με δόντια. Ισχυρό το ένστικτο της επιβίωσης, αλλά δε δικαιολογεί τα πάντα. Δικιά μου γνώμη ότι οι αρχές πρέπει να υπερισχύουν των ενστίκτων. Και η αρχή της δικαιοσύνης απαιτεί σεβασμό στις δικαστικές αποφάσεις και όχι παράλληλες παρασκηνιακές κινήσεις. Και η αρχή της ισότητας απαιτεί να έχουν κι άλλοι τις ευκαιρίες που είχαμε εσύ κι εγώ.
κι εσύ άμα δεν επρόκειτο να διοριστεις αλλά θα συνέχιζες για αρκετά χρονάκια το tour του αναπληρωτή θα φώναζες κατά των πλαφόν, χαμηλών συντελεστών και του μηδενισμού των δυσπροσίτων...ο καθένας μιλάει από τη θέση που βρίσκεται...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1856 στις: Μάρτιος 26, 2017, 06:50:43 μμ »
κι εσύ άμα δεν επρόκειτο να διοριστεις αλλά θα συνέχιζες για αρκετά χρονάκια το tour του αναπληρωτή θα φώναζες κατά των πλαφόν, χαμηλών συντελεστών και του μηδενισμού των δυσπροσίτων...ο καθένας μιλάει από τη θέση που βρίσκεται...
Μα δεν έχεις καταλάβει ότι όλοι βρισκόμαστε στην ίδια θέση; Δηλ. αυτή του αδιόριστου; Σην οποία μάλιστα θα συνεχίσουμε να βρισκόμαστε "αιωνίως", αν δεν "επαναστατήσουμε" και δεν ξεσηκωθούμε; Αλλά ξεχνώ πως αρκετοί βολεύονται έτσι!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1857 στις: Μάρτιος 26, 2017, 07:19:18 μμ »
Μα δεν έχεις καταλάβει ότι όλοι βρισκόμαστε στην ίδια θέση; Δηλ. αυτή του αδιόριστου; Σην οποία μάλιστα θα συνεχίσουμε να βρισκόμαστε "αιωνίως", αν δεν "επαναστατήσουμε" και δεν ξεσηκωθούμε; Αλλά ξεχνώ πως αρκετοί βολεύονται έτσι!

Θα ειχε ενδιαφερον να μας πειτε εναντιον ποιου θα στρεφοταν η επανασταση?  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1858 στις: Μάρτιος 26, 2017, 07:24:33 μμ »
Θα ειχε ενδιαφερον να μας πειτε εναντιον ποιου θα στρεφοταν η επανασταση?  ;D ;D ;D
Του Υπουργείου, που κωφεύει στο δίκαιο αίτημά μας! Διορισμοί και μπορούν και επιβάλλεται να γίνουν στο χώρο της εκπαίδευσης!
Κι όταν λέω "επανάσταση" εννοώ την αποχή από τα καθήκοντά μας, την "κατασκήνωση" έξω από το Υπουργείο και από τις Διδε, την άρνηση συμπλήρωσης αίτησης για αναπληρωτές και ωρομισθίους την επόμενη χρονιά και πολλά άλλα που μπορουν να γίνουν!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1859 στις: Μάρτιος 26, 2017, 07:28:18 μμ »
Του Υπουργείου, που κωφεύει στο δίκαιο αίτημά μας! Διορισμοί και μπορούν και επιβάλλεται να γίνουν στο χώρο της εκπαίδευσης!
Κι όταν λέω "επανάσταση" εννοώ την αποχή από τα καθήκοντά μας, την "κατασκήνωση" έξω από το Υπουργείο και από τις Διδε, την άρνηση συμπλήρωσης αίτησης για αναπληρωτές και ωρομισθίους την επόμενη χρονιά και πολλά άλλα που μπορουν να γίνουν!

Α για τετοια ρηξη μιλαμε.... ;D ;D ;D και εμενα το μυαλο μου πηγε καπου αλλου...


Αποσυνδεδεμένος trust no one

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4005
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86 (ΠΕ19)
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1860 στις: Μάρτιος 26, 2017, 07:58:51 μμ »
κι εσύ άμα δεν επρόκειτο να διοριστεις αλλά θα συνέχιζες για αρκετά χρονάκια το tour του αναπληρωτή θα φώναζες κατά των πλαφόν, χαμηλών συντελεστών και του μηδενισμού των δυσπροσίτων...ο καθένας μιλάει από τη θέση που βρίσκεται...

Ότι θα διοριστώ ως επιλαχών το έμαθα πριν 2-3 μήνες. Ψάξε τα παλαιότερα μηνύματα μου να δεις από πότε μιλάω υπέρ ενός νέου γραπτού ΑΣΕΠ, παρότι έχω προϋπηρεσία και παρότι έχω καλή βαθμολογία και μοριοδότηση από τον τελευταίο ΑΣΕΠ. Απλά τότε απαντούσα στο portokali...

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1861 στις: Μάρτιος 26, 2017, 08:28:03 μμ »
Α για τετοια ρηξη μιλαμε.... ;D ;D ;D και εμενα το μυαλο μου πηγε καπου αλλου...
Για τη ρήξη απέναντι στους κυβερνώντες και τις πολιτικές τους (που απ' ό,τι έχω καταλάβει θέλεις), χρειάζεται να επαναστατήσει όλη η κοινωνία κι όχι ένα μέρος της, όπως είναι οι εκπαιδευτικοί!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 529
Σύνολο: 529

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.