*

Αποστολέας Θέμα: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017  (Αναγνώστηκε 443535 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1932 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:07:03 πμ »
Απαξιώνουμε μόνο αυτούς που απαξιώνουν το ελληνικό δημόσιο σχολείο, το οποίο αντί να υπηρετούν, το υποβαθμίζουν με τη στάση, τη συμπεριφορά και τη νοοτροπία τους! Διορίστηκαν μερικοί-μερικοί και θερωρούν πως έχουν εξασφαλιστεί! Καταβάλλουν τη μικρότερη δυνατή δουλειά (για να μην πω υποτυπώδη) και απαιτούν από τους μαθητές τους να τα ξέρουν όλα τέλεια! Και μάλιστα αντλούν από τις αίθουσες όπου διδάσκουν, μαθητές για ιδιαίτερα, δίνοντας εκεί τον καλύτερο εαυτό τους!
Εδώ όλη η ελληνική κοινωνία έχει εξάγει το συμπέρασμα πως οι εκπαιδευτικοί κάθονται 3 μήνες το χρόνο και πως είναι από τους πιο οκνηρούς επαγγελματίες! Με 'μας τα έχεις βάλει;

Ευτυχώς έχουμε και συναδέλφους σαν εσένα που συμβάλλουν να επιβεβαιώνονται τέτοια συμπεράσματα. Δε βαρέθηκες να βγάζεις όλους τους άλλους άχρηστους εκτός απ'τον εαυτό σου? Ήμαρτον δηλαδή! Τέτοια ανάγκη έχεις για επιβεβαίωση? Μπράβο είσαι η καλύτερη!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:48 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1933 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:07:46 πμ »
Απορώ που βρίσκεις την δύναμη να διασύρεις διαρκώς τους άλλους....διάβασε καλύτερά τα σχόλια μας και μην τα διαστρεβλώνεις....να προσέχεις δε τι εύχεσαι...
Δεν εύχομαι τίποτε παραπάνω από το να έχουν όλοι υγεία, για να μπορούν να ασκήσουν το απαιτητικό επάγγελμα του εκπαιδευτικού όσο καλύτερα γίνεται!
Απλά, άλλες δυνάμεις κι άλλες αντοχές έχει ένας άνθρωπος γύρω ατα 40 κι άλλες ένας στα 70 του! Είναι η νομοτέλεια της φύσης! Δε διασύρω κανέναν, λάθος κάνεις!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1934 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:11:11 πμ »
Μας δουλεύεις? Εδώ μας έχεις βγάλει όλους για τα μπάζα! Άχρηστοι οι μόνιμοι, άχρηστοι οι δάσκαλοι, άχρηστες οι ειδικότητες στο δημοτικό, άχρηστοι οι μεγάλοι σε ηλικία, άχρηστοι όσοι δε δώσαν ΑΣΕΠ, βλάκες όσοι δουλεύουν για την προϋπηρεσία, χωρίς αυτοεκτίμηση όσοι δεν υπογράφουν την επιστολή! Έλεος δηλαδή! Περιμένεις σοβαρά κανέναν να συζητήσει μαζί σου για τρόπους αντίδρασης όταν έχεις ισοπεδώσει τους πάντες?

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1935 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:11:35 πμ »
Ευτυχώς έχουμε και συναδέλφους σαν εσένα που συμβάλλουν να επιβεβαιώνονται τέτοια συμπεράσματα. Δε βαρέθηκες να βγάζεις όλους τους άλλους άχρηστους εκτός απ'τον εαυτό σου? Ήμαρτον δηλαδή! Τέτοια ανάγκη έχεις για επιβεβαίωση? Μπράβο είσαι η καλύτερη!!!!
Και 'συ δεν μπορείς να δεχτείς καμία κριτική; Τόσο αντικειμενική είσαι;
Ή ακούς πρώτη φορά να λένε τέτοια για τους εκπαιδευτικούς (ότι δε δουλεύουν δηλ. κι όλο κάθονται); Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα (κι ας μην είμαι καθόλου τέτοια)!
Δεν έχω καθόλου ανάγκη επιβεβαίωσης! Με επιβεβαιώνουν η καθημερινή δουλειά μου, οι τίτλοι και τα πτυχία μου! Και κυρίως τα σχόλια των συναδέλφων μου και των μαθητών μου!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:52:48 »

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1936 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:12:34 πμ »
Μας δουλεύεις? Εδώ μας έχεις βγάλει όλους για τα μπάζα! Άχρηστοι οι μόνιμοι, άχρηστοι οι δάσκαλοι, άχρηστες οι ειδικότητες στο δημοτικό, άχρηστοι οι μεγάλοι σε ηλικία, άχρηστοι όσοι δε δώσαν ΑΣΕΠ, βλάκες όσοι δουλεύουν για την προϋπηρεσία, χωρίς αυτοεκτίμηση όσοι δεν υπογράφουν την επιστολή! Έλεος δηλαδή! Περιμένεις σοβαρά κανέναν να συζητήσει μαζί σου για τρόπους αντίδρασης όταν έχεις ισοπεδώσει τους πάντες?
Μη συζητάς τότε! Βρες ομοιδεάτες σου να συζητήσεις!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1937 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:16:21 πμ »
Και 'συ δεν μπορείς να δεχτείς καμία κριτική; Τόσο αντικειμενική είσαι;
Ή ακούς πρώτη φορά να λένε τέτοια για τους εκπαιδευτικούς (ότι δε δουλεύουν δηλ. κι όλο κάθονται); Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα (κι ας μην είμαι καθόλου τέτοια)!
Δεν έχω καθόλου ανάγκη επιβεβαίωσης! Με επιβεβαιώνουν η καθημερινή δουλειά μου, οι τίτλοι και τα πτυχία μου! Και κυρίως τα σχόλια των συναδέλφων μου και των μαθητών μου!

 ;D ;D Ευτυχώς, ευτυχώς που είπε και κάποιος άλλος προηγουμένως!

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1938 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:19:25 πμ »
απλα η gia96 λεει αληθειες οι οποιες ενοχλουν....οση αντοχη εχει ο οικοδομος να ανεβει στη σκαλωσια μετα τα 60(εχω εργαστει οικοδομη πολλα χρονια και ξερω) αλλη τοση αντοχη εχει ο εκπαιδευτικος να μπει και να αντιμετωπισει μια ταξη μετα τα 60 με τις σημερινες συνθηκες. Αν ειμασταν στο 1960 που αν τολμουσε ο μαθητης να γυρισει δευτερη κουβεντα στον καθηγητη αυτος τον εστελνε κανονικα ισως να ηταν ποιο ευκολο. Σημερα ομως στην περιπτωση που ο καθηγητης γυρισει δευτερη κουβεντα στο μαθητη θα του φερουν 10 εισαγγελεις και θα περασει 10 ΕΔΕ. Σταματηστε να στρουθοκαμηλιζετε. Το εκπαιδευτικο μας συστημα θελει ξηλωμα απο τα θεμελια και φτιαξιμο απο την αρχη. Οσο για την γνωμη της κοινωνιας για εμας????? ΤΗ ΞΕΡΕΤΕ......ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΩΝ 21 ΩΡΩΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Αποσυνδεδεμένος polo7921

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 173
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1939 στις: Απρίλιος 02, 2017, 11:38:52 πμ »
αληθεια κι ενα αλλο ερωτημα....γιατι οι μαθητες κλεινουν σωρηδων τους ιδιαιτεραδες και τα φροντιστηρια πριν ακομη δουν τον καθηγητη του δημοσιου σχολειου??????????.....μηπως εχουν λεφτα για πεταμα...η μηπως εχουμε απαξιωθει εντελως στα ματια τους και θεωρουν οτι ο μονος τροπος να κανουν καποια προκοπη ειναι να καταφυγουν σε εξωτερικη βοηθεια?????

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1940 στις: Απρίλιος 02, 2017, 12:45:16 μμ »
αληθεια κι ενα αλλο ερωτημα....γιατι οι μαθητες κλεινουν σωρηδων τους ιδιαιτεραδες και τα φροντιστηρια πριν ακομη δουν τον καθηγητη του δημοσιου σχολειου??????????.....μηπως εχουν λεφτα για πεταμα...η μηπως εχουμε απαξιωθει εντελως στα ματια τους και θεωρουν οτι ο μονος τροπος να κανουν καποια προκοπη ειναι να καταφυγουν σε εξωτερικη βοηθεια?????

Για να έχει το βλαστάρι τους ένα προβάδισμα έναντι των άλλων στις εξετάσεις διαλογής που κάποια στιγμή θα έρθουν: Τις πανελλήνιες...,

ή επειδή άλλοι γονείς έχουν ξεκινήσει ήδη με τα ιδιαίτερα από το δημοτικό και δεν θέλουν να αδικηθεί το βλαστάρι τους και να έχει ίσες ευκαιρίες στις όποιες εξετάσεις διαλογής θα εμφανιστούν...

ή επειδή τα τμήματα στα φροντιστήρια είναι ολιγομελή και οι μαθητές χωρίζονται ανάλογα με τις δυνατότητές τους..

Υπάρχουν πολλοί λόγοι...

Όσον αφορά την απαξίωση των εκπαιδευτικών του δημοσίου, η αλήθεια είναι πως το ποτήρι είναι "μισογεμάτο". Όσοι το βλέπουν "άδειο" ή "γεμάτο" κρίνουν με γενικεύσεις και χωρίς νηφάλια σκέψη. Πως θα βελτιωθεί η κατάσταση: Σίγουρα με κάποιο σύστημα αξιολόγησης των  εκπαιδευτικών. Εκεί ίσως δούμε πως το ποσοστό των εκπαιδευτικών που είναι 55+ και αποδίδει ακόμη στην τάξη να μην είναι και τόσο χαμηλό όπως νομίζουν οι νεότεροι. Εγώ πάντως δεν ξέρω...

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1941 στις: Απρίλιος 02, 2017, 01:59:57 μμ »
Μας δουλεύεις? Εδώ μας έχεις βγάλει όλους για τα μπάζα! Άχρηστοι οι μόνιμοι, άχρηστοι οι δάσκαλοι, άχρηστες οι ειδικότητες στο δημοτικό, άχρηστοι οι μεγάλοι σε ηλικία, άχρηστοι όσοι δε δώσαν ΑΣΕΠ, βλάκες όσοι δουλεύουν για την προϋπηρεσία, χωρίς αυτοεκτίμηση όσοι δεν υπογράφουν την επιστολή! Έλεος δηλαδή! Περιμένεις σοβαρά κανέναν να συζητήσει μαζί σου για τρόπους αντίδρασης όταν έχεις ισοπεδώσει τους πάντες?
........+++++++++++++++++++++++++++++++++++++.....
....απλα τρ@γικη......τοση επαρση .........γινεται;;;;;;;;;;;κι ομως γινεται

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1942 στις: Απρίλιος 02, 2017, 02:26:39 μμ »
Για γέλια είναι να διαβάζεις κριτική συναδέλφων που γενικευουν ενάντια άλλων συναδέλφων. Ας κλείσει το νήμα, δεν θα γίνει ΑΣΕΠ οποιασδήποτε μορφής, το νομοθετησαν....Και εσείς, όσοι θέλετε να γίνετε μόνιμοι δεν μπορείτε ή δεν θέλετε να αγωνιστείτε, αυτή είναι η ουσία.
Ίσως κάποια στιγμή αργότερα να βρεθούν κάποιοι να σας εμπνεύσουν, αντί το καλύτερο που έχουν να κάνουν είναι να κατηγορούν τα γερικα άλογα.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1943 στις: Απρίλιος 02, 2017, 02:44:34 μμ »
Μας δουλεύεις? Εδώ μας έχεις βγάλει όλους για τα μπάζα! Άχρηστοι οι μόνιμοι, άχρηστοι οι δάσκαλοι, άχρηστες οι ειδικότητες στο δημοτικό, άχρηστοι οι μεγάλοι σε ηλικία, άχρηστοι όσοι δε δώσαν ΑΣΕΠ, βλάκες όσοι δουλεύουν για την προϋπηρεσία, χωρίς αυτοεκτίμηση όσοι δεν υπογράφουν την επιστολή! Έλεος δηλαδή! Περιμένεις σοβαρά κανέναν να συζητήσει μαζί σου για τρόπους αντίδρασης όταν έχεις ισοπεδώσει τους πάντες?
Η τελευταία πρόταση είναι όλα τα λεφτά+++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1944 στις: Απρίλιος 02, 2017, 03:24:28 μμ »
απλα η gia96 λεει αληθειες οι οποιες ενοχλουν....οση αντοχη εχει ο οικοδομος να ανεβει στη σκαλωσια μετα τα 60(εχω εργαστει οικοδομη πολλα χρονια και ξερω) αλλη τοση αντοχη εχει ο εκπαιδευτικος να μπει και να αντιμετωπισει μια ταξη μετα τα 60 με τις σημερινες συνθηκες. Αν ειμασταν στο 1960 που αν τολμουσε ο μαθητης να γυρισει δευτερη κουβεντα στον καθηγητη αυτος τον εστελνε κανονικα ισως να ηταν ποιο ευκολο. Σημερα ομως στην περιπτωση που ο καθηγητης γυρισει δευτερη κουβεντα στο μαθητη θα του φερουν 10 εισαγγελεις και θα περασει 10 ΕΔΕ. Σταματηστε να στρουθοκαμηλιζετε. Το εκπαιδευτικο μας συστημα θελει ξηλωμα απο τα θεμελια και φτιαξιμο απο την αρχη. Οσο για την γνωμη της κοινωνιας για εμας????? ΤΗ ΞΕΡΕΤΕ......ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΩΝ 21 ΩΡΩΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ


Αποσυνδεδεμένος mks75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 748
    • Προφίλ
Απ: Διαγωνισμός εκπαιδευτικών ΑΣΕΠ 2017
« Απάντηση #1945 στις: Απρίλιος 02, 2017, 04:19:55 μμ »
απλα η gia96 λεει αληθειες οι οποιες ενοχλουν....

Οντως...

http://omathimatikos.gr/?p=9424

ΥΓ.Με κατι τετοια στα 72 συνταξη με 30 ωρες ωραριο... ;D ;D ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 02, 2017, 04:21:44 μμ από mks75 »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 503
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.