*

Αποστολέας Θέμα: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18  (Αναγνώστηκε 188440 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #784 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 01:42:22 μμ »
1600+
Οι μισοί θα είναι μουσικοί. Βάζω και στοίχημα.
Γιατί δεν μας λέει τα κενά ανά ειδικότητα ή τις πιστώσεις στο περίπου;
Το σίγουρα Δευτέρα πάντως αρχίζει να ξεθωριάζει.
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:14 »

Αποσυνδεδεμένος konstantina1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #785 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:12:49 μμ »

Παράθεση απο τοπικ "αποσπάσεις" εδω στο φόρουμ:
Αποσυνδεδεμένος upriser17
Νέο μέλος
*
Μηνύματα: 3
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ

Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2400 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 01:14:44 μμ »
Στις 13 σκοπεύουν να προσλάβουν πάλι αναπληρωτές στις θέσεις μας. Εμείς θα είμαστε πάλι στο ίδιο έργο θεατές?Μου είπαν ότι μπορουμε δικαστικά να πάμε για ακύρωση της απόφασης πρόσληψης αναπληρωτών δεν ξέρω ποτε θα δικαιωθουμε,αλλα αφού ειναι παράνομες και εμείς παρεξηγούμαστε θα δικαιωθούμε . Μπορεί όμως έτσι να μην το ξανακάνουν. Εκτός από το ότι δεν είναι ηθικό να διαλύουν τις οικογένειες ανθρώπων που έχουν υπηρετήσει για χρονια μακριά απο τα σπίτια τους είναι και παράνομη η πράξη τους. Βασίζονται στην ψήφο των αναπληρωτών  για την επανεκλογή τους μόνο? Μήπως κάνουν κάποιο λάθος? Εγώ που μίλησα με γνωστούς μου συριζαιους και τους είπα οτι προσέλαβαν αναπληρωτές στις θέσεις μονίμων δεν το πίστευαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα έκανε κάτι τέτοιο .Με τις πράξεις τους κάνουν κακό και στην παράταξη τους γιατί απλά υπαρχουν ακόμη και άνθρωποι με ήθος."


Εντάξει, όλο αυτό με ξεπερνά.... Ένα μπάχαλο παντού!!! Η αλήθεια είναι ότι το υπουργείο έπρεπε από νωρίς να δει το θέμα των αποσπάσεων κ όχι τελευταία στιγμή, όπως πάντα... επίσης, το θέμα αυτό θα χειροτερεύει όσο περνούν τα χρόνια κ  δεν γίνονται ούτε διορισμοί ούτε πολλές μεταθέσεις!!! Οι μόνιμοι θα θέλουν να πάνε σπίτια τους, δεν θα υπάρχουν άλλοι μόνιμοι-νέοι για να πάνε στα νησιά κοκ κοκ κοκ

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #786 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:15:03 μμ »
Παράθεση απο τοπικ "αποσπάσεις" εδω στο φόρουμ:
Αποσυνδεδεμένος upriser17
Νέο μέλος
*
Μηνύματα: 3
Λατρεύω την εκπαίδευση
Προφίλ

Απ: Αποσπάσεις 2017
« Απάντηση #2400 στις: Οκτώβριος 06, 2017, 01:14:44 μμ »
Στις 13 σκοπεύουν να προσλάβουν πάλι αναπληρωτές στις θέσεις μας. Εμείς θα είμαστε πάλι στο ίδιο έργο θεατές?Μου είπαν ότι μπορουμε δικαστικά να πάμε για ακύρωση της απόφασης πρόσληψης αναπληρωτών δεν ξέρω ποτε θα δικαιωθουμε,αλλα αφού ειναι παράνομες και εμείς παρεξηγούμαστε θα δικαιωθούμε . Μπορεί όμως έτσι να μην το ξανακάνουν. Εκτός από το ότι δεν είναι ηθικό να διαλύουν τις οικογένειες ανθρώπων που έχουν υπηρετήσει για χρονια μακριά απο τα σπίτια τους είναι και παράνομη η πράξη τους. Βασίζονται στην ψήφο των αναπληρωτών  για την επανεκλογή τους μόνο? Μήπως κάνουν κάποιο λάθος? Εγώ που μίλησα με γνωστούς μου συριζαιους και τους είπα οτι προσέλαβαν αναπληρωτές στις θέσεις μονίμων δεν το πίστευαν ότι ο ΣΥΡΙΖΑ θα έκανε κάτι τέτοιο .Με τις πράξεις τους κάνουν κακό και στην παράταξη τους γιατί απλά υπαρχουν ακόμη και άνθρωποι με ήθος."

Κατ αρχάς ο τρόπος του κυρίου είναι απίστευτα απαξιωτικός. Προφανώς θεωρεί τους αναπληρωτές κατώτερους συναδέλφους. Πίσω έχει όμως η αχλάδα την ουρά. Επειδή οι μόνιμοι ζουν στην κοσμάρα τους και θεωρούν ότι είναι στο απυρόβλητο....μην αγχώνονται. Ερχεται και η σειρά τους!!
Και αυτή η φράση ότι θα τους πάρουμε τις θέσεις τους;;; από που κι ως που ρε κύριε είναι δικιά σου η θέση;;;; στην εταιρία του μπαμπάκα σου δουλεύεις;;;;; εξάπτομαι γιατι το βλέπω να ισχυει σε κάτι υπουργεια και τρελαίνομαι. Θεωρεί ο κάθε υπαλληλίσκος της δεκάρας ότι κάνει ότι γουστάρει και όπως το γουσταρει!!! Ουφ ξεθύμανα!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2017, 02:17:29 μμ από stratos91 »

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #787 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:25:32 μμ »
1600+
Οι μισοί θα είναι μουσικοί. Βάζω και στοίχημα.
Γιατί δεν μας λέει τα κενά ανά ειδικότητα ή τις πιστώσεις στο περίπου;
Το σίγουρα Δευτέρα πάντως αρχίζει να ξεθωριάζει.
Απο που βγαζεις αυτο το συμπερασμα????

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:53:14 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #788 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:39:18 μμ »
Κατ αρχάς ο τρόπος του κυρίου είναι απίστευτα απαξιωτικός. Προφανώς θεωρεί τους αναπληρωτές κατώτερους συναδέλφους. Πίσω έχει όμως η αχλάδα την ουρά. Επειδή οι μόνιμοι ζουν στην κοσμάρα τους και θεωρούν ότι είναι στο απυρόβλητο....μην αγχώνονται. Ερχεται και η σειρά τους!!
Και αυτή η φράση ότι θα τους πάρουμε τις θέσεις τους;;; από που κι ως που ρε κύριε είναι δικιά σου η θέση;;;; στην εταιρία του μπαμπάκα σου δουλεύεις;;;;; εξάπτομαι γιατι το βλέπω να ισχυει σε κάτι υπουργεια και τρελαίνομαι. Θεωρεί ο κάθε υπαλληλίσκος της δεκάρας ότι κάνει ότι γουστάρει και όπως το γουσταρει!!! Ουφ ξεθύμανα!!

Επίσης δεν υπαρχει αμφιβολία πως ο δικός σου τρόπος, όπως και πολλών άλλων, ειναι καθαρά παιδαγωγικός και επιστημονικός,
Σου διαφεύγει μάλιστα το γεγονός οτι το υπουργείο τήρησε μέχρι κεραίας το χρονοδιάγραμμα των αποσπάσεων!
Εκκρεμούν αυτή την στιγμη αποσπάσεις στα ΑΕΙ και οι μετατάξεις στο Έχει. Εχει ανακοινωθεί οτι θα γίνουν μέχρι 10/10/2017.
Τα συμπεράσματα και η γκρίνια δικά σας....αλλά να ξέρετε και τους λόγους της γκρίνιας σας και προς ποιους να απευθύνεται κατά κύριο λόγο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2017, 02:53:28 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος konstantina1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #789 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:46:30 μμ »
Τωρα αναμένουμε αριθμό προσλήψεων.... Νομίζω ότι 800 προσλήψεις στα ΜΟυσικά, είναι πολλές, δεδομένων των συνθηκών πάντα.... Κάπου διαβασα οτι συνολικα τα κενα μουσικών ειναι 800+. Δηλαδή θα ικανοποιήσουν το 100% με την πρώτη φάση; τραβηγμένο νομίζω! Φιλόλογοι καμιά 200αρια εγώ πιστεύω!

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1557
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #790 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:51:57 μμ »
Τωρα αναμένουμε αριθμό προσλήψεων.... Νομίζω ότι 800 προσλήψεις στα ΜΟυσικά, είναι πολλές, δεδομένων των συνθηκών πάντα.... Κάπου διαβασα οτι συνολικα τα κενα μουσικών ειναι 800+. Δηλαδή θα ικανοποιήσουν το 100% με την πρώτη φάση; τραβηγμένο νομίζω! Φιλόλογοι καμιά 200αρια εγώ πιστεύω!
και παλι ρωταω ...μιλας για τον κλαδο μουσικων???ποια χρονια ειναι αυτη που εγιναν 800 προσληψεις στην ΔΕ του κλαδου μουσικης???

Αποσυνδεδεμένος konstantina1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #791 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 02:59:33 μμ »
Να σου πω την αμαρτια μου, δεν εχω ξαναπροσεξει τις προσληψεις μουσικών! Κάπου το διάβασα όμως, σε μια απο τις ανακοινώσεις ελμε για τα κενα! Κι εμένα μου φαίνεται υπερβολικός ο αριθμός. Αν κάποιος ξέρει με βεβαιοότητα, ας μας πει! Παντως, αναμένουμε αριθμό ξεκάθαρο από thepantom!

Αποσυνδεδεμένος Syllas

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1893
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ένας φακίρης, πολλοί φουκαράδες
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #792 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:12:54 μμ »
Οι αιρετοί παίζουν βρώμικα παιχνίδια.
Μεχρι τις αποσπάσεις δε μιλούσαν, δε λαλουσαν. Αφου είχαν υποσχεθεί στους καλούς τους μόνιμους και σταθερούς ψηφοφόρους οτι προσλήψεις αναπληρωτών δε θα γίνουν σε ξένα χωράφια. Αφου όμως έπαιξαν και με αυτους παιχνίδι και δήθεν το υπουργείο δεν ήθελε να κανει τις αποσπάσεις, τώρα απο τη μια συνεχεια φωναζουν για τα κενά, απο την άλλη δίνει υποσχέσεις στους μη αποσπασθέντες οτι αποσπάσεις θα γίνουν ή οτι τα κενά θα κρατηθούν, οτι η φάση αναπληρωτών θα καθυστερήσει κλπ. Σε αυτους ετσι λεει. Σε μας: αόριστα "την επόμενη εβδομάδα", οχι Δευτέρα οπως πληροφορούν, αλλά Τριτη (μπας και προλάβουμε να βάλουμε την πρωτοβάθμια να παει πισω την βθμια), αφου το σκ δεν προλαβαίνουν να πανε στο υπουργείο να κάνουν τη δουλεια τους και να βγάλουν τα δελτία. Ε αφου δεν προλαβαίνουμε να πάμε σκ στο υπουργείο για μαγείρεμα, ας ρίξουμε ενα καλο νούμερο για δέλεαρ, 1600+, τι λες παιδι μου, άξιζε τον κόπο να περιμένουμε, αξίζει και λίγο ακόμα να περιμένουμε. Για τα κενά τα ολόδικά τους ποιος νοιάζεται, εκει ειναι κι ας φωνάζουν. Δεν ισχυει τιποτα απ ολα αυτα που λενε.
Και οποίος παει και τους ρωταει, αοριστίες εισπράττει και τις φανφάρες τους τις πιστεύει. Ολους μας δουλεύουν για ολα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 07, 2017, 03:18:47 μμ από Syllas »

Αποσυνδεδεμένος Αναπληρωτής Βθμιας

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Υπηρετώ την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος kapoioskapoukapote

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2380
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω η παιδεία (μας)!
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #794 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:31:18 μμ »
Έχετε δίκιο τελικά.
@tolakis Θυμάσαι εσύ πέρσι 106 προσλήψεις πληροφορικής στη Δ/θμια; Η Α φάση είχε 19! Πότε έγιναν οι υπόλοιπες;;;;
Εντυπωσιάστηκα. Να αναθαρρήσω κιόλας. 
Οι άνθρωποι γεννιούνται αμόρφωτοι, όχι ηλίθιοι. Γίνονται ηλίθιοι με την εκπαίδευση.
Μπέρτραντ Ράσελ

Αποσυνδεδεμένος kefi73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 206
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #795 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:37:34 μμ »
Ακριβώς !!!  Οι προιστάμενοι δευτεροβάθμιας δεν έχουν καμία ενημέρωση για φάση αναπληρωτών και προσπαθούν να καλύψουν τα κενά του Λυκείου με καθηγητές Γυμνασίου γι αυτόν το μήνα . Απλώς δεν έχουμε καταλάβει ακόμα όλοι το μέγεθος του μπλεξίματος μας γιατί δεν είναι και εύκολο. Το σίγουρα Δευτέρα , έγινε Δευτέρα - Τρίτη που εύκολα θα πάει Παρασκευή και μετά επόμενη εβδομάδα όπως γίνεται δύο εβδομάδες τώρα.

Αποσυνδεδεμένος stratos91

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1319
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #796 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:46:41 μμ »
Πάντως εφόσον μιλάει μόνο για Δβαθμια μου φαίνεται πιθανό. Για Αβαθμια λεει θα παει προς Παρασκευή. Εξάλλου αυτήν την πληροφόρηση είχαμε κι από δω μέσα.

Αποσυνδεδεμένος konstantina1982

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Β' φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2017-18
« Απάντηση #797 στις: Οκτώβριος 07, 2017, 03:49:25 μμ »
Ακριβώς !!!  Οι προιστάμενοι δευτεροβάθμιας δεν έχουν καμία ενημέρωση για φάση αναπληρωτών και προσπαθούν να καλύψουν τα κενά του Λυκείου με καθηγητές Γυμνασίου γι αυτόν το μήνα . Απλώς δεν έχουμε καταλάβει ακόμα όλοι το μέγεθος του μπλεξίματος μας γιατί δεν είναι και εύκολο. Το σίγουρα Δευτέρα , έγινε Δευτέρα - Τρίτη που εύκολα θα πάει Παρασκευή και μετά επόμενη εβδομάδα όπως γίνεται δύο εβδομάδες τώρα.

Κοιτάξτε, ας ελπίσουμε ότι δεν θα αργήσει. Θεωρώ ότι ο Κορδής (καθότι της κυβέρνησης!), δεν θα εβγαινε να μιλήσει αν δεν ήταν σίγουρος. Και ο αιρετός από τον οποίο πληροφορήθηκα εγώ, τα ίδια μου είπε, και είναι κ της αντίθετης παράταξης.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159846
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 608
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 528
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.