*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 14783 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος hlektrologos pe1703

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 09:46:26 πμ »
Δεν ξέρω πως θα ακουστεί αυτό που θα πω αλλά επιτέλους υπάρχει δημοκρατία και μπορώ να το πω. Ο έχων τρία παιδιά έχει κάτι και τα κάνει. Ελεος. Δεν πειθομαι ότι λειτουργεί όπως οι Ρομα που κάνουν παιδιά δίχως μέτρο. Άρα υπάρχει κάποια βάση. Τα παιδιά δεν είναι κούκλες. Έχουν ανάγκες.( και όπως λέει ένας φίλος... Τα δικά σου παιδιά όχι των αδερφών σου...αυτα για τα οποία αγοράζεις πάνες!!!!)Οπότε όσοι κάνουν τρία κάτι έχουν. Δεν νομίζω να λένε..... Τραλαλα έκανα τρία παιδιά και θα πάω αναπληρωση να σωθω.... Γιουπιιι.....και έτσι θα τα ζησωωωωω....βαρέθηκα να διαβάζω πράγματα που υποτιμουν τη νοημοσύνη μου. Νομίζω ότι κάθε κοινωνικό κριτήριο πρέπει να καταργηθεί. Εκτός αυτό των ασθενειών. Διότι την ασθένεια δεν την επιλέγεις... Τα παιδιά ναι.
Και κάτι τελευταίο... Γίνονται διαγωνισμοί και μου λέει μια φίλη. Θα με πάρουν στάνταρ... Είμαι πολυτεκνη γαρ. 40 χρονών και μικρότερη ενώ τα αδέρφια 50 φευγα με παιδιά και σκυλιά... Ελεος πόσο πολυτεκνη είναι;  Ανυπαντρη είναι η ίδια. Κουράστηκα με αυτό το κράτος μα τω θεω.  Όπως λέει μια άλλη φίλη μου....έξω μπορεί να είναι δύσκολα αλλά όχι τόσο.... Μπουρδ...... Αι στο καλό βραδιατικα με αυτά που διαβάζω όντας πτώμα από δουλειά και σχολή. Και επειδή θα με ψαλετε αύριο.... Δεν θα ασχοληθώ. Κατά βάθος έχω δίκιο. Ακόμα και ο ανυπανδρος και αυτός με ένα ή κανένα παιδί( αναρωτηθηκατε πόσα ζευγάρια με 6 και... εξωσωματικες δεν αποκτούν παιδί;)  έχει δικαίωμα σε αναπληρωση και διορισμό. Ελεος πια.

όχι γιατί ποτέ δεν πέρασαν αυτή τη διαδιακασία!!! Να σου πω εγώ μετά που θα έλεγαν Δόξα το θεό που έχω το παιδάκι μου και να πάει στο καλό το υπουργείο με τις αηδίες του. Τους ήρθαν εύκολα τα παιδιά και θέλουν εύκολη και τη δουλειά τώρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 09:59:00 πμ »
Δεν τη θέλουν απλά,την έχουν. Και τη δουλειά και τα επιδόματα και χίλιες ευνοϊκές ρυθμίσεις για λογαριασμούς,φόρους, παροχές- δωρεάν σπίτια από εργατική εστία,πχ και δωρεάν ή σε πολύ χαμηλές τιμές  οχήματα;

Είναι αυτό που έγραψα παραπάνω...Απαιτούν τα πάντα σε βάρος όλων μας και,φυσικά,μόνο οι δικες τους ανάγκες έχουν αξία και σημασία. Όλοι οι υπόλοιποι,αν διαφωνούμε,κατηγορούμαστε για έλλειψη κοινωνικής ευαισθησίας. Η δική τους που είναι,όμως;
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 01:06:23 μμ »
Αυτό με τα λεγόμενα ‘κοινωνικα’ κριτήρια κάποτε πρέπει να σταματήσει. Δεν έχω τίποτα εναντίον των συναδέλφων με  παιδιά-πολλά ή μη,να τα χαίρονται και να τα λατρεύουν!-αλλά αυτά και μόνο δεν είναι δυνατόν να αποτελούν κριτήριο υπεράνω και εις βάρος όλων των υπολοιπων και να μπαίνουν πάνω,πρώτα από όλα,από τα τυπικά προσόντα και την προϋπηρεσία....Με ποια λογική,συνάδελφος που έχει χρόνια εμπειρία,να παρακάμπτεται υπέρ άλλου με πολύ λιγότερη πείρα,χαμηλότερο βαθμό πτυχίου,λιγότερα προσόντα ,μόνο και μόνο επειδή ο δεύτερος έχει πχ,3+παιδιά;

 Και,επειδή πάω στοίχημα ότι κάποιος θα το γράψει αυτό ως επιχείρημα,όχι, δε θεωρώ ότι ο έχων παιδιά έχει περισσότερη ανάγκη να δουλέψει πιο κοντά στο σπίτι του ή να δουλέψει γενικα. Όλοι την ίδια αίτηση κάνουμε με τους ίδιους όρους και προϋποθέσεις, κι όλοι,αν δεν είχαμε ανάγκη,σαφώς και δε θα ζούσαμε εκούσια την ίδια αγωνία κι άγχος κάθε χρόνο,περιμένοντας  να δούμε αν και πότε και που θα κληθούμε.

Και,αν μιλάμε για κοινωνικά κριτήρια,από που κι ως που μόνο τα παιδιά και μάλιστα τα πολλά παιδιά,εμπίπτουν στην εν λόγω κατηγορία; Τι γίνεται με τους μακροχρόνια ανέργους,με τους συναδέλφους με άτομο ασθενές/ανάπηρο/ ηλικιωμένο που δεν  έχει άλλον να το φροντίσει; Τι γίνεται για τις εγκυμονούσες συναδέλφους,τις μονογονεϊκές οικογένειες;; Αυτοί δε χρειάζονται μέριμνα και κοινωνική ευαισθησία,δεν έχουν ανάγκη βοήθεια και μια ευνοϊκή τοποθέτηση;Τι γίνεται εν τελεί, με τους ελεύθερους που δε μπορούν να κάνουν οικογένεια γιατι δεν έχουν δουλειά; Αν μιλάμε για ενίσχυση της οικογένειας λόγω του δημογραφικού- μόνιμη καραμέλα των πολυτέκνων,παρατηρώ ειδικά τελευταία-δε θα έπρεπε αυτή να επεκταθεί στο να δωθουν κίνητρα κι ενισχύσεις στους ελεύθερους,ώστε να κάνουν κι αυτοί οικογένειες; Στους παντρεμένους χωρίς ή με 1-2 παιδιά,ώστε να σκεφτούν να κάνουν ένα ή κι αλλά παιδάκια;

Τα κοινωνικά κριτήρια είναι άπειρα,αν το σκεφτούμε σφαιρικά. Ή όλα λοιπόν,να λαμβάνονται υπ’οψιν,πραγμα αδύνατον ή κανένα που είναι  και το δικαιότερο. Τυπικά προσόντα και μόνο. Η εφαρμογή των μεροληπτικων κοινωνικών κριτηρίων όπως έχει σήμερα,στην ουσία ειναι κοινωνικά ρατσιστική κι άδικη κι επίσης στερεί την εκπαίδευση από καταρτισμένους κι έμπειρους εκπαιδευτικούς που παραμένουν στα αζήτητα και παραγκωνίζονται παρα τα πιστοποιημένα προσόντα και τις γνώσεις που έχουν και θέλουν να προσφέρουν.
Συμφωνώ με όσα γράφεις μέχρι και την τελευταία τελεία!
Δυστυχώς γι' αυτή την κατάσταση που την πληρώνουμε με το αίμα μας κυριολεκτικά όλοι οι υπόλοιποι φταίει κυρίως η ηγεσία της εκκλησίας που έχει στην Ελλάδα φοβερή δύναμη. Το πιστεύω ακράδαντα ότι αυτοί μας έφεραν μέχρι εδώ να υφιστάμεθα όλοι οι υπόλοιποι τέτοιο ρατσισμό. Αυτοί μπήκαν μπροστά και δημιούργησαν αυτά τα αίσχη εις βάρος όλου του υπόλοιπου  κοσμάκη που παλεύει με νύχια και με δόντια να βγάλει την κάθε μέρα. Τα έστρωσαν όλα ωραία με δικαιώματα σε εργασία, επιδόματα και όλων των ειδών τις εξυπηρετήσεις. Παντού μπροστά και με διαφορά! Και φυσικά όσα καρπώνονται αυτοί τα στερούνται οι υπόλοιποι.
Το μόνο που έχουν καταφέρει βέβαια είναι όλους αυτούς να τους βλέπουν οι περισσότεροι με μισό μάτι γιατί εκτός των άλλων έχουν και περίσσια θράσους!

Αποσυνδεδεμένος PROFITIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 06:30:01 μμ »
Συμφωνώ με όσα γράφεις μέχρι και την τελευταία τελεία!
Δυστυχώς γι' αυτή την κατάσταση που την πληρώνουμε με το αίμα μας κυριολεκτικά όλοι οι υπόλοιποι φταίει κυρίως η ηγεσία της εκκλησίας που έχει στην Ελλάδα φοβερή δύναμη. Το πιστεύω ακράδαντα ότι αυτοί μας έφεραν μέχρι εδώ να υφιστάμεθα όλοι οι υπόλοιποι τέτοιο ρατσισμό. Αυτοί μπήκαν μπροστά και δημιούργησαν αυτά τα αίσχη εις βάρος όλου του υπόλοιπου  κοσμάκη που παλεύει με νύχια και με δόντια να βγάλει την κάθε μέρα. Τα έστρωσαν όλα ωραία με δικαιώματα σε εργασία, επιδόματα και όλων των ειδών τις εξυπηρετήσεις. Παντού μπροστά και με διαφορά! Και φυσικά όσα καρπώνονται αυτοί τα στερούνται οι υπόλοιποι.
Το μόνο που έχουν καταφέρει βέβαια είναι όλους αυτούς να τους βλέπουν οι περισσότεροι με μισό μάτι γιατί εκτός των άλλων έχουν και περίσσια θράσους!

Μας φταινε ολοι οι υπολοιποι ...εκτος απο εμας και το "χοντρο" μας το κεφαλι...διοτι οταν δηλωναμε μηχανογραφικο δεν γνωριζαμε το χαλι των καθηγητικων σχολων εεεε ? Αλλα ξεχασα η λογικη ειναι μια θεσουλα στο Δημοσιο...Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος may16

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 656
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 07:00:04 μμ »
petko get a life και άσε μας εμάς... Αλλά αν όντως ζεις στο "εξωτερικό" και εξωτικό Καρπενήσι με κάτι πρέπει να ασχοληθείς κι εσύ για να σκοτώσεις το χρόνο σου.
Τζάμπα κουράζεσαι πάντως ....

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 07:02:10 μμ »
@ may16

Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη.

Εκατό χιλιάδες εν δυνάμει εκπαιδευτικοί εν αναμονή διορισμού. Πρέπει να απολυθούν όλοι οι υπηρετούντες για να πραγματοποιήσετε τις επιδιώξεις σας. Μέχρι τότε θα σας φταίει η εκκλησία, η αστυνομία, οι ένοπλες δυνάμεις,  η κοινωνία ολόκληρη εκτός από αυτούς  πού από τον Δεκέμβριο του 2014 υπόσχονται κάθε μήνα είκοσι χιλιάδες διορισμούς!
Τους οποίους φυσικά δεν θα πραγματοποιήσουν γιατί δεν τολμούν να εφαρμόσουν έστω μία ήπια αξιολόγηση προκειμένου να προφυλάξουν την πλειοψηφία των εκπαιδευτικών από την ανυπαρξία μιας μικρής μερίδας που αδιαφορεί για το έργο της και να καλύψει με γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ τα κενά.
Μέχρι τότε θα επιδιδεστε σε κυνήγι θέσεων αναπλήρωσης και... μαγισσών.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 28, 2017, 07:45:16 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 07:50:59 μμ »
@ may16

Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη.

Εκατό χιλιάδες εν δυνάμει εκπαιδευτικοί εν αναμονή διορισμού. Πρέπει να απολυθούν όλοι οι υπηρετούντες για να πραγματοποιήσετε τις επιδιώξεις σας. Μέχρι τότε θα σας φταίει η εκκλησία, η αστυνομία, οι ένοπλες δυνάμεις,  η κοινωνία ολόκληρη εκτός από αυτούς  πού από τον Δεκέμβριο του 2014 υπόσχονται κάθε μήνα είκοσι χιλιάδες διορισμούς!
Τους οποίους φυσικά δεν θα πραγματοποιήσουν γιατί δεν τολμούν να εφαρμόσουν έστω μία ήπια αξιολόγηση προκειμένου να προφυλάξουν την πλειοψηφία των εκπαιδευτικών από την ανυπαρξία μιας μικρής μερίδας που αδιαφορεί για το έργο της και να καλύψει με γραπτό διαγωνισμό ΑΣΕΠ τα κενά.
Μέχρι τότε θα επιδιδεστε σε κυνήγι θέσεων αναπλήρωσης και... μαγισσών.
Όποιος θέλει πηγαίνει αναπληρωτής, όποιος δεν θέλει (ειδικά μετά την άρση του διετούς αποκλεισμού) δεν πηγαίνει! Κάθεται σπίτι του, στην οικογένειά του, "τα παίρνει μαύρα" από ιδιαίτερα και βρίσκει έναν εργοδότη να του κολλήσει 50-60 εικονικά μεροκάματα για γιατρούς και φάρμακα κι όλα μια χαρά, μέχρι την επόμενη σχολική χρονιά, όπου σταθμίζει πάλι αν τον συμφέρει ή όχι η αναπλήρωση!
Εμένα προσωπικά οι πολιτικοί μου φταίνει και η απροθυμία τους να βρουν ένα νέο σύστημα διορισμών, αντικειμενικό και αδιάβλητο, ακολουθώντας μικροπολιτικές τακτικές, τη στιγμή που διορισμοί μόνιμου προσωπικού γίνονται σχεδόν παντού (δήμοι, εφορίες, ΔΕΗ, Βουλή, λιμενικό κλπ.)! Και ούτε περιμένω τίποτε από αυτούς τους πολιτικούς στο σύνολό τους, αλλά ελπίζω να δώσουν τη λύση τελικά τα δικαστήρια ή εμείς οι ίδιοι, όταν ξυπνήσουμε και απαιτήσουμε όσα μας στερούν!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 07:56:27 μμ »
Μας φταινε ολοι οι υπολοιποι ...εκτος απο εμας και το "χοντρο" μας το κεφαλι...διοτι οταν δηλωναμε μηχανογραφικο δεν γνωριζαμε το χαλι των καθηγητικων σχολων εεεε ? Αλλα ξεχασα η λογικη ειναι μια θεσουλα στο Δημοσιο...Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΦΤΑΙΕΙ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ....
Στο έχω ξαναγράψει, αλλά επειδή απάντηση δεν δίνεις, στο ξαναρωτώ: γιατί ασχολείσαι με εμάς εδώ στην Ελλάδα; Εγώ προσωπικά, αν καλοπέρναγα εκεί στο εξωτερικό, αν είχα καλή δουλειά, έπαιρνα καλό μισθό και είχα προσαρμοστεί στις εκεί συνθήκες διαβίωσης, δεν θα καθόμουν να γράφω σ' ένα εκπαιδευτικό forum που πλέον δεν θα με αφορούσε!
Τι νομίζεις ότι πετυχαίνεις; Είμαστε μεγάλοι άνθρωποι και μπορούμε να κρίνουμε από μόνοι μας αν θα μεταναστεύσουμε ή αν θα μείνουμε εδώ, προσπαθώντας και διεκδικώντας κάποια πράγματα!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:06:42 μμ »
@ gia 96

Μονά-ζυγά δικά σας δεν γίνεται...
Σύστημα διορισμών υπάρχει και δεν χρειάζεται νέο...γραπτός διαγωνισμός ΑΣΕΠ ονομάζεται και όλοι ορκίζεστε  πίστη σε αυτόν ή κάτι άλλαξε;
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:10:10 μμ »
@ gia 96

Μονά-ζυγά δικά σας δεν γίνεται...
Σύστημα διορισμών υπάρχει και δεν χρειάζεται νέο...γραπτός διαγωνισμός ΑΣΕΠ ονομάζεται και όλοι ορκίζεστε  πίστη σε αυτόν ή κάτι άλλαξε;
Μήπως ξέρεις από πότε έχει να διεξαχθεί γραπτός ΑΣΕΠ ; Εκτός κι αν δεν μιλάμε για γραπτό διαγωνισμό!
Μήπως έχεις ακούσει ότι η κυβέρνηση ούτε που θέλει να ακούσει για ΑΣΕΠ;
Ας βρουν, λοιπόν, ένα άλλο σύστημα διορισμών (γι'αυτό το έγραψα), να μας το ανακοινώσουν και να ξέρουμε κι εμείς οι παλαιότεροι και οι νεώτεροι εκπαιδευτικοί πώς θα πορευτούμε!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:16:36 μμ »
Μήπως ξέρεις από πότε έχει να διεξαχθεί γραπτός ΑΣΕΠ ; Εκτός κι αν δεν μιλάμε για γραπτό διαγωνισμό!
Μήπως έχεις ακούσει ότι η κυβέρνηση ούτε που θέλει να ακούσει για ΑΣΕΠ;
Ας βρουν, λοιπόν, ένα άλλο σύστημα διορισμών (γι'αυτό το έγραψα), να μας το ανακοινώσουν και να ξέρουμε κι εμείς οι παλαιότεροι και οι νεώτεροι εκπαιδευτικοί πώς θα πορευτούμε!

Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...αλλά εσείς έχετε αξιολογηθεί με ΑΣΕΠ!!
Βρε πως αλλάζουν οι καιροί..!! Σε λίγο θα γίνετε υπέρμαχοι της προϋπηρεσίας που όλοι ξέρουμε πως αποκτήθηκε όπως διακηρύσσετε σε όλους του τόνους οι του ΑΣΕΠ!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:21:39 μμ »
Άλλα λόγια να αγαπιόμαστε...αλλά εσείς έχετε αξιολογηθεί με ΑΣΕΠ!!
Βρε πως αλλάζουν οι καιροί..!! Σε λίγο θα γίνετε υπέρμαχοι της προϋπηρεσίας που όλοι ξέρουμε πως αποκτήθηκε όπως διακηρύσσετε σε όλους του τόνους οι του ΑΣΕΠ!!
Δεν καταλαβαίνεις τι γράφω, μου φαίνεται!
Ας κάνουν κι αύριο γραπτό ΑΣΕΠ, εγώ θα πάω να ξαναδώσω, να είσαι σίγουρος! Όσοι ζητούν διορισμούς με κριτήρια την προυπηρεσία και την παλαιότητα πτυχίου (κάτι σαν επετηρίδα μου ακούγεται) δεν ξέρω που θα πάνε!
Οι καιροί μπορεί ν'αλλάζουν, οι απόψεις μου όμως ΟΧΙ!
Κι όσο για την προυπηρεσία, έχουν αποφανθεί τα δικαστήρια!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:25:01 μμ »
@ gia 96
Αλήθεια τι αποφάνθηκαν τα δικαστήρια;
Έλεγξαν την προϋπηρεσία του καθενός....γιατί εδώ άλλα ισχυρίζεστε...σημεία και τέρατα!!
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 28, 2017, 08:29:02 μμ »
@ gia 96
Αλήθεια τι αποφάνθηκαν τα δικαστήρια;
Έλεγξαν την προϋπηρεσία του καθενός....γιατί εδώ άλλα ισχυρίζεστε...σημεία και τέρατα!!
Δεν μπορείς να βρεις την απόφαση του Γ΄ τμήματος του ΣτΕ, να την διαβάσεις; Είναι εν ολίγοις μη νόμιμη.
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 380
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 274
Σύνολο: 275

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.