*

Αποστολέας Θέμα: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;  (Αναγνώστηκε 62547 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος xaros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #266 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 03:04:41 μμ »
Αρχικά είναι σημαντικό όσοι διδάσκουν τα παιδιά μας να έχουν παιδεία, και κάποιος που όταν αναφέρεται σε μία πολύτεκνη μητέρα την αποκαλεί  "κουτσή-πολύτεκνη μαρία", σημαίνει, το λιγότερο, ότι δεν ξέρει καν τι σημαίνει παιδεία. Δεν καταλαβαίνω γιατί ζει από φιλανθρωπία, εργάζεται και μάλιστα πολύ σκληρότερα από πολλούς. Η λογική είναι ότι οι πολύτεκνοι μπαίνουν πρώτοι στους πίνακες, γιατί είναι πολύ πιο δύσκολο να βρουν αλλού δουλειά, αλλά και γιατί είναι πολύ περισσότερες οι ανάγκες τους, αλλά και ο χρόνος που έχουν για να τις καλύψουν. Επίσης προσφέρουν ανθρώπους σε μια χώρα που νοσεί και κάποιος πρέπει να τους βοηθήσουμε. Συνήθως πάντως μόνο ανάξιος δεν είναι αυτός που έχει το κουράγιο και τη δύναμη να μεγαλώνει 4 ή 5 ή 6 παιδιά. Ίσως θα έλεγα ανάξιο τον άλλο που φοβάται ότι του κλέβουν τις θέσεις στο δημόσιο, γιατί δε δύναται να βρει αλλού δουλειά.

Κλασικό παράδειγμα σκέψης ανάξιου, αχάριστου και ευεργετηθέντος. Διαστρεβλώνει τα πάντα, για να μην παραδεχτεί ότι από φιλανθρωπία καταλαμβάνει την θέση εργασίας στην οποία βρίσκεται, και όχι από αξιοσύνη.

Εγώ όμως θα είμαι εδώ, να τους θυμίζω πως μας προέκυψαν ως εργαζόμενοι όλοι αυτοί οι αναξιοπαθούντες, για να σταματήσουν επι τέλους να έχουν αυτό το αναίσχυντο τουπέ που τους διακρίνει (κατά πλειοψηφία βέβαια, καθώς υπάρχουν και ταπεινοί ανάμεσά τους).

Δώσε θάρρος στον χωριάτη, να σου ανέβει στο κρεβάτι.  Άλλη μια παροιμία που ταιριάζει στην περίσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 03:33:38 μμ από xaros »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:06:12 »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #267 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 04:05:14 μμ »
Μόνο θλίψη και απογοήτευση προκαλούν πλέον τα συνεχόμενα απαξιωτικά σχόλια αυτοαποκαλούμενων εκπαιδευτικών. Μην απορούμε λοιπόν γιατί το παρόν και το μέλλον μας διαγράφονται δυσοίωνα.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος xaros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #268 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 04:18:40 μμ »
Μόνο θλίψη και απογοήτευση προκαλούν πλέον τα συνεχόμενα απαξιωτικά σχόλια αυτοαποκαλούμενων εκπαιδευτικών. Μην απορούμε λοιπόν γιατί το παρόν και το μέλλον μας διαγράφονται δυσοίωνα.

Μήπως νομίζεις ότι εδώ μέσα είναι η τάξη του δημοτικού που δουλεύεις, και θες να σου μιλάμε με κουπεπέ;
Θα ακούσεις την αλήθεια, όσο σκληρή και αν ακούγεται στα ευεργετηθέντα αυτιά σου.

Αποσυνδεδεμένος xaros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #269 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:08:56 μμ »
Πρώτα από όλα δε προσλαμβάνονται εναντι κάποιων άλλων επείδή έχουν μεγάλη οικογένεια ΜΟΝΟ  αλλά επειδή διαθέτουν τα τυπικά πρόσόντα και στη συνέχεια γιατί έχουν περισσότερα παιδιά. 

Αυτό είναι ψευδοεπιχειρημα.

Εφόσον τα τυπικά προσόντα δεν αρκούν για να διοριστεί κανείς, η πολυτεκνία ή οποιαδήποτε άλλη αναξιοπάθεια αποτελούν τελικά το ουσιαστικό προσόν διορισμού.

Με αυτόν τον τρόπο γεμίζει το δημόσιο με ανάξιους, και πάμε μετά όλοι κατά διαόλου. Γιατί αν δεν λειτουργεί το δημόσιο τότε τίποτα δεν δουλεύει, ούτε κάν ο ιδιωτικός τομέας δεν μπορεί να λειτουργήσει απουσία λειτουργικού δημοσίου τομέα.

Γιαυτό δεν πρέπει να διοριζονται οι αναξιοπαθούντες στο δημόσιο. Γιατί πρέπει να λειτουργεί σωστά το δημόσιο, να λειτουργεί σωστά και ο ιδιωτικός τομέας, να αυξάνονται τα έσοδα, και έτσι να μπορούν και οι αναξιοπαθούντες να λαμβάνουν σεβαστά ποσά ως επιδόματα.

Είναι προς το συμφέρον του αναξιοπαθούντα να παραχωρήσει την θέση εργασίας του στον άξιο. Αν δεν το κάνει, μπορεί να λάβει βραχυπρόθεσμα κάποιο όφελος, αλλά ο θεσμός αυτός της σκανδαλώδους εύνοιας στους αναξιοπαθούντες οδηγεί την κοινωνία και την οικονομία σε ένα σπιράλ θανάτου (το οποίο έχουμε ήδη βιώσει, και θα συνεχίσουμε να βιώνουμε αν δεν βάλουμε μυαλό).
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:13:22 μμ από xaros »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #270 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:14:53 μμ »
Αυτό είναι ψευδοεπιχειρημα.

Εφόσον τα τυπικά προσόντα δεν αρκούν για να διοριστεί κανείς, η πολυτεκνία ή οποιαδήποτε άλλη αναξιοπάθεια αποτελούν τελικά το ουσιαστικό προσόν διορισμού.

Με αυτόν τον τρόπο γεμίζει το δημόσιο με ανάξιους, και πάμε μετά όλοι κατά διαόλου. Γιατί αν δεν λειτουργεί το δημόσιο τότε τίποτα δεν δουλεύει, ούτε κάν ο ιδιωτικός τομέας δεν μπορεί να λειτουργήσει απουσία λειτουργικού δημοσίου τομέα.
Ας ξεχωρισουμε οτι μιλαμε για εκτακτο προσωπικο και οχι για μονιμο. Το εκτακτο προσωπικο δεν θεωρειται μονιμο και για αυτο δεν γεμιζει το δημοσιο απο κανεναν αναξιο.

Το αν εμεις νομιζουμε οτι ως αναπληρωτες ειμαστε μονιμοι ειναι αλλο θεμα.

Αποσυνδεδεμένος xaros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;;;;;;
« Απάντηση #271 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:20:33 μμ »
Ας ξεχωρισουμε οτι μιλαμε για εκτακτο προσωπικο και οχι για μονιμο. Το εκτακτο προσωπικο δεν θεωρειται μονιμο και για αυτο δεν γεμιζει το δημοσιο απο κανεναν αναξιο.

Το αν εμεις νομιζουμε οτι ως αναπληρωτες ειμαστε μονιμοι ειναι αλλο θεμα.

Ο αναξιοπαθούντας αναπληρωτής λαμβάνει μόρια επειδή διορίζεται και δουλεύει κατά προτεραιότητα, και με τα μόρια αυτά προηγείται και αυξάνει όλο και περισσότερο την διαφορά του από τον άξιο. Έτσι όποτε προκύψει διορισμός, ο αναξιοπαθούντας θα διοριστεί ακόμα ευκολότερα.

Είτε είσαι έκτακτο προσωπικό , είτε μόνιμο, πάντα με την εργασία σου επηρεάζεις την ποιότητα παροχής υπηρεσιών του δημοσίου. Άρα όσον αφορά αυτή καθ' εαυτή την ποιότητα υπηρεσιών που παρέχει το δημοσίο στους πολίτες του, μικρή σημασια έχει αν την παρέχουν μόνιμοι ή έκτακτοι. Ένας έκτακτος οφείλει να είναι εξίσου καλός , αν όχι και καλύτερος, από τον μόνιμο. Και αυτό το παραπάνω που θα έχει ο έκτακτος από τον μόνιμο, θα πρέπει να είναι και ο λόγος της μονιμοποίησής του, κάποια στιγμή.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:28:40 μμ από xaros »

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #272 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:34:37 μμ »
Μήπως νομίζεις ότι εδώ μέσα είναι η τάξη του δημοτικού που δουλεύεις, και θες να σου μιλάμε με κουπεπέ;
Θα ακούσεις την αλήθεια, όσο σκληρή και αν ακούγεται στα ευεργετηθέντα αυτιά σου.

Διάβασες στο σχόλιο μου το όνομα σου ;
Επειδη λοιπόν με υποτιμάς και με απαξιώνεις...όχι μόνο εμενα αλλά και χιλιάδες άλλους....χωρίς να μας γνωριζεις......... ούτε έξω από την πόρτα του σχολείου δεν πρέπει να περνάς. Τα σχόλια σου όπως και άλλων αγγίζουν τα όρια του κοινωνικού ρατσισμού. Ντροπή!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:41:50 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος xaros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #273 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:42:43 μμ »
Διάβασες στο σχόλιο μου το όνομα σου ;
Επειδη λοιπόν με υποτιμάς και με απαξιώνεις...όχι μόνο εμενα αλλά και χιλιάδες άλλους....χωρίς να μας γνωριζεις ούτε έξω από την πόρτα του σχολείου δεν πρέπει να περνάς. Τα σχόλια σου όπως και άλλων αγγίζουν τα όρια του κοινωνικού ρατσισμού. Ντροπή!

Εγώ αυτό που έχω να πω είναι ντροπή σε σας (ως πλειοψηφία βέβαια, καθώς υπάρχουν και εξαιρέσεις) με αυτά που κάνετε στα σχολεία, και τα βλέπουμε όλοι μας κάθε μέρα.

Η αναισχυντιά των πολυτέκνων έχει ξεπεράσει τα όρια, και έφτασε μέχρι και τα αυτιά του υπουργείου, ώστε να αναγκάζεται το υπουργείο να στέλνει διαταγή για το αυτονόητο, για το ότι δηλαδή πρέπει και οι πολύτεκνοι να κάνουν εφημερίες.

Ένα ακόμα μικρό δείγμα του πόσο ταιριάζει η παροιμία "δώσε θάρρος στον χωριάτη" στην περίπτωσή σας.

Και λέω ντροπή σας, και όχι ντροπή σου, γιατί η διαταγή του υπουργείου ξεκινάει ως εξής:
Παράθεση
Κατόπιν πολλών ερωτημάτων, που υποβάλλονται στην υπηρεσία μας σχετικά με την απαλλαγή των πολυτέκνων εκπαιδευτικών από τις εφημερίες

Πολλών ερωτημάτων.
TO ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ;
ΠΟΛΛΩΝ!!!!!
Θέλουν να πίνουν τον καφέ τους στα διαλείμματα οι πολύτεκνοι...τα πουλάκια μου....

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:09:03 μμ από xaros »

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #274 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 05:50:04 μμ »
Διάβασες στο σχόλιο μου το όνομα σου ;
Επειδη λοιπόν με υποτιμάς και με απαξιώνεις...όχι μόνο εμενα αλλά και χιλιάδες άλλους....χωρίς να μας γνωριζεις......... ούτε έξω από την πόρτα του σχολείου δεν πρέπει να περνάς. Τα σχόλια σου όπως και άλλων αγγίζουν τα όρια του κοινωνικού ρατσισμού. Ντροπή!
Κοιτα εσενα σου δοθηκε η ευκαιρια λογω πολυτεκνιας να δειξεις οτι μπορεις να προσφερεις. Στους χιλιαδες αλλους ομως που δεν ειναι πολυτεκνοι και πιθανον χανουν τη δυνατοτητα και αυτοι να δειξουν οτι αξιζουν αλλα καπελωνονται απο τις ειδικες κατηγοριες μαλλον δεν εχεις να πεις τιποτα. Απολυτα φυσικο για εσενα ανθρωποι που εργαστηκαν τα τελευταια χρονια να χανουν το δικαιωμα στην εργαστηκαν απο ειδικες κατηγοριες και οχι μονο. Σκεψου το αυτο αντιστροφα, αλλα δε μπορεις δυστηχως. Το κρατος κανει κοινωνικη πολιτικη στις πλατες αλλων.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #275 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:21:28 μμ »
Κοιτα εσενα σου δοθηκε η ευκαιρια λογω πολυτεκνιας να δειξεις οτι μπορεις να προσφερεις. Στους χιλιαδες αλλους ομως που δεν ειναι πολυτεκνοι και πιθανον χανουν τη δυνατοτητα και αυτοι να δειξουν οτι αξιζουν αλλα καπελωνονται απο τις ειδικες κατηγοριες μαλλον δεν εχεις να πεις τιποτα. Απολυτα φυσικο για εσενα ανθρωποι που εργαστηκαν τα τελευταια χρονια να χανουν το δικαιωμα στην εργαστηκαν απο ειδικες κατηγοριες και οχι μονο. Σκεψου το αυτο αντιστροφα, αλλα δε μπορεις δυστηχως. Το κρατος κανει κοινωνικη πολιτικη στις πλατες αλλων.

Δεν είμαι πολύτεκνος....μην τα βάζετε με τα παιδιά....και θα σε παρακαλούσα να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια πριν απαντήσεις.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Bigbrother

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 191
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #276 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:29:00 μμ »
Δεν είμαι πολύτεκνος....μην τα βάζετε με τα παιδιά....και θα σε παρακαλούσα να διαβαζεις καλύτερα τα σχόλια πριν απαντήσεις.
Τα παιδια ειναι τα μονα που δε φταινε. Εγω δε Τα βαζω με Τα παιδια αλλα με τους γονεις των 4 και ανω παιδια που θεωρουν οτι μονα αυτοι υπαρχουν και εχουν αναγκες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #277 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:34:30 μμ »
@ xaros

Πριν δικάσεις και καταδικάσεις φρόντισε μάθεις όλες τις λεπτομέρειες για το θέμα.
Επειδή όμως δημιουργείς εντυπώσεις με ανοίκειους χαρακτηρισμους κατά πάντων μέχρι την έκδοση του Π.Δ. 79/2017  ίσχυαν αυτά και προφανώς εκεί δημιουργήθηκε σύγχυση.

Τετάρτη, 30 Αυγούστου 2017
Απαλλαγή πολύτεκνων εκπαιδευτικών από εξωδιδακτικές εργασίες. ΙΣΧΥΕΙ;

http://kikiri-kou.blogspot.com/2014/09/blog-post_730.html


Ντροπή και πάλι για το λεξιλόγιο σου....
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:38:41 μμ από Anemos2017 »
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #278 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 06:37:35 μμ »
Τα παιδια ειναι τα μονα που δε φταινε. Εγω δε Τα βαζω με Τα παιδια αλλα με τους γονεις των 4 και ανω παιδια που θεωρουν οτι μονα αυτοι υπαρχουν και εχουν αναγκες.

Κατά την ταπεινή άποψη αν κοπούν και τα επιδόματα πολύτεκνων όπως φημολογείται ( υπουργός δεν είμαι!!!) δύσκολα θα αλλάξει κάτι.
Το ζήτημα είναι σοβαρό θέλει μελέτη και δεν λύνεται με αφορισμούς και χαρακτηρισμούς.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος Sphinx2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
    • Προφίλ
Απ: Δεν έχω 3 ή 4 παιδιά, άρα δεν θα δουλέψω και φέτος;
« Απάντηση #279 στις: Σεπτέμβριος 25, 2017, 07:37:12 μμ »
Η λογική είναι ότι οι πολύτεκνοι μπαίνουν πρώτοι στους πίνακες, γιατί είναι πολύ πιο δύσκολο να βρουν αλλού δουλειά, αλλά και γιατί είναι πολύ περισσότερες οι ανάγκες τους, αλλά και ο χρόνος που έχουν για να τις καλύψουν. Επίσης προσφέρουν ανθρώπους σε μια χώρα που νοσεί και κάποιος πρέπει να τους βοηθήσουμε. Συνήθως πάντως μόνο ανάξιος δεν είναι αυτός που έχει το κουράγιο και τη δύναμη να μεγαλώνει 4 ή 5 ή 6 παιδιά. Ίσως θα έλεγα ανάξιο τον άλλο που φοβάται ότι του κλέβουν τις θέσεις στο δημόσιο, γιατί δε δύναται να βρει αλλού δουλειά.

Κατά την "λογική" σας αυτή, το σχολείο δεν θα έπρεπε να ονομάζεται σχολείο, αλλά ίδρυμα απασχόλησης πολυτέκνων.

Όσο για την βοήθεια, άλλα κράτη δίνουν επιδόματα και χρηματική βοήθεια στους πολύτεκνους. Πχ. στην Ουγγαρία, μόλις γεννηθεί το 3-ο παιδί, η οικογένεια  παίρνει χρήματα αρκετά για την αγορά μιας κατοικίας. 

Σε σχέση με την αξιοσύνη ή μη, εγώ δεν ξέρω κανέναν "άξιο" άτεκνο διορισμένο εκπαιδευτικό που να θελήσει να παρατηθεί για να έρθει στην θέση του ένας πολύτεκνος. Και εδώ που τα λέμε, το θεωρώ απόλυτα φυσιολογικό.
Όπως λογικό θεωρώ τον ανταγωνισμό για μια θέση, αλλά με ίσες ευκαιρίες και με τα ίδια κριτήρια.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 428
Σύνολο: 434

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.099 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.