*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ  (Αναγνώστηκε 235462 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jtsop

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 432
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #182 στις: Φεβρουάριος 28, 2019, 04:12:52 μμ »
Φάγαμε ΦΟΛΑ... Όποιος ενδιαφέρεται να κάνουμε κάτι, ας στείλει πμ.

Καμμία αποδέσμευση για μετάταξη, μόνο 2 για αποσπάσεις. Δεν εξετάστηκαν ούτε καν κατά περίπτωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 28, 2019, 04:31:09 μμ από jtsop »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:11:57 »

Αποσυνδεδεμένος tommy1830

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #183 στις: Φεβρουάριος 28, 2019, 04:30:55 μμ »
Απόρριψη όλων των αιτήσεων ;  Λόγω των αυξημένων αναγκών της εκπαίδευσης, να υποθέσω.

Στάλθηκε από το Le X522 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Anabelle

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 61
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #184 στις: Φεβρουάριος 28, 2019, 06:34:50 μμ »
jtsop εννοείς ότι εξετάστηκαν συλλήβδην και απορρίφθηκαν όλες ή δεν τις εξέτασαν καθόλου και δεν πάρθηκε απόφαση; Και ποιο είναι άραγε το σκεπτικό της απόρριψης;

Αποσυνδεδεμένος jdoe2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #185 στις: Μάρτιος 01, 2019, 03:51:17 πμ »
Καλημέρα σας.
Είμαι και εγώ ομοιοπαθής. Μπήκα στην διαδικασία της κινητικότητας στον β´ κύκλο του 2018, πέρασα με επιτυχία την διαδικασία των συνεντεύξεων και ο φορέας υποδοχής έστειλε το έγγραφο επιλογής. Είμαι στην Δευτεροβάθμια και καλούμαι κάθε χρόνο να δηλώσω οργανική υπεραριθμία, συνάδερφοι της ίδιας ειδικότητας διατίθενται στην Πρωτοβάθμια, άρα οι λειτουργικές ανάγκες καλύπτονται όχι πάνω από 50% αλλά πλέον του 100%  και βλέπω την διαδικασία να κωλύεται αδικαιολόγητα, χωρίς καμιά λογική, από κάποιον υπουργό με πολύ σύντομη ημερομηνία λήξης.
Θα ήθελα την βοήθεια πιο έμπειρων συναδέλφων για την διαδικασία πρόσβασης στα πρακτικά συνεδριάσεων ΚΥΣΔΕ, και στην διαδικασία επανεξέτασης.
Πρώτη μου σκέψη για ενέργειες είναι η αναφορά στο Υπουργείο Διοικητικής μεταρρύθμισης και πιθανόν και στον Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης, και η δημοσιοποίηση στα κατάλληλα ΜΜΕ,  όχι κατ ' ανάγκη εκπαιδευτικές ιστοσελίδες, αλλά γενικού ενδιαφέροντος με συγκεκριμένη πολιτική κατεύθυνση.
Πεποίθησή μου είναι ότι μόνο με την εμπλοκή άλλων Υπουργείων - Φορέων μπορούν να πιεστούν οι υπηρεσιακοί του ΚΥΣΔΕ που εισηγούνται, και μόνο με την δημοσιοποίηση σε ΜΜΕ και πολιτικά πρόσωπα φίλα προσκείμενα στην αντιπολίτευση να πιεστεί πολιτικά ο υπουργός σε μια παρατεταμένη προεκλογική περίοδο.
Για οποιαδήποτε συντονισμένη ενέργεια θα παρακολουθώ το φόρουμ και ενδιαφέρομαι να συμμετέχω.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2019, 03:54:24 πμ από jdoe2018 »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:11:57 »

Αποσυνδεδεμένος joanspil

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 166
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #186 στις: Μάρτιος 01, 2019, 07:13:11 πμ »


Καλημέρα σας.
Είμαι και εγώ ομοιοπαθής. Μπήκα στην διαδικασία της κινητικότητας στον β´ κύκλο του 2018, πέρασα με επιτυχία την διαδικασία των συνεντεύξεων και ο φορέας υποδοχής έστειλε το έγγραφο επιλογής. Είμαι στην Δευτεροβάθμια και καλούμαι κάθε χρόνο να δηλώσω οργανική υπεραριθμία, συνάδερφοι της ίδιας ειδικότητας διατίθενται στην Πρωτοβάθμια, άρα οι λειτουργικές ανάγκες καλύπτονται όχι πάνω από 50% αλλά πλέον του 100%  και βλέπω την διαδικασία να κωλύεται αδικαιολόγητα, χωρίς καμιά λογική, από κάποιον υπουργό με πολύ σύντομη ημερομηνία λήξης.
Θα ήθελα την βοήθεια πιο έμπειρων συναδέλφων για την διαδικασία πρόσβασης στα πρακτικά συνεδριάσεων ΚΥΣΔΕ, και στην διαδικασία επανεξέτασης.
Πρώτη μου σκέψη για ενέργειες είναι η αναφορά στο Υπουργείο Διοικητικής μεταρρύθμισης και πιθανόν και στον Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης, και η δημοσιοποίηση στα κατάλληλα ΜΜΕ,  όχι κατ ' ανάγκη εκπαιδευτικές ιστοσελίδες, αλλά γενικού ενδιαφέροντος με συγκεκριμένη πολιτική κατεύθυνση.
Πεποίθησή μου είναι ότι μόνο με την εμπλοκή άλλων Υπουργείων - Φορέων μπορούν να πιεστούν οι υπηρεσιακοί του ΚΥΣΔΕ που εισηγούνται, και μόνο με την δημοσιοποίηση σε ΜΜΕ και πολιτικά πρόσωπα φίλα προσκείμενα στην αντιπολίτευση να πιεστεί πολιτικά ο υπουργός σε μια παρατεταμένη προεκλογική περίοδο.
Για οποιαδήποτε συντονισμένη ενέργεια θα παρακολουθώ το φόρουμ και ενδιαφέρομαι να συμμετέχω.

Καλημέρα

Δυστυχώς τα χρόνια περιθώρια είναι πλέον πολύ στενά για τους περισσότερους..
 Έστειλες μια ατομική διαμαρτυρία; Πράγματι το να σταλεί η διαμαρτυρία σε όλα τα μέσα, στο διοικητικής μεταρρύθμισης και Γενικό επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης είναι καλή σκέψη.

Το θέμα είναι αν σήμερα το ΚΥΣΔΕ κινηθεί στην ίδια πεπατημένη.

Έπρεπε να είχαμε φωνάξει περισσότερο, πιο έντονα και με μεγαλύτερη αποφασιστηκοτητα. Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά..

Άραγε κάνεις από εδώ μέσα δεν έχει διευθυντή δευτεροβάθμιας κάποιον από το ΚΥΣΔΕ;;

Αποσυνδεδεμένος jdoe2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #187 στις: Μάρτιος 01, 2019, 11:04:57 πμ »

Καλημέρα

Δυστυχώς τα χρόνια περιθώρια είναι πλέον πολύ στενά για τους περισσότερους..
 Έστειλες μια ατομική διαμαρτυρία; Πράγματι το να σταλεί η διαμαρτυρία σε όλα τα μέσα, στο διοικητικής μεταρρύθμισης και Γενικό επιθεωρητή δημόσιας διοίκησης είναι καλή σκέψη.

Το θέμα είναι αν σήμερα το ΚΥΣΔΕ κινηθεί στην ίδια πεπατημένη.

Έπρεπε να είχαμε φωνάξει περισσότερο, πιο έντονα και με μεγαλύτερη αποφασιστηκοτητα. Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά..

Άραγε κάνεις από εδώ μέσα δεν έχει διευθυντή δευτεροβάθμιας κάποιον από το ΚΥΣΔΕ;;

Διαμαρτυρία δεν έχω στείλει ακόμα γιατί είχα την εντύπωση ότι πρόκειται για μια τυπική διαδικασία δεδομένης της οργανικής υπεραριθμίας και της υπερκάλυψης των λειτουργικών αναγκών για την ειδικότητά μου στην περιφέρεια που υπηρετώ. Σκοπεύω να προβώ σε αίτηση επανεξέτασης σε περίπτωση απόρριψης, και συγκεντρώνω όλα τα χαρτιά (Πιστοποιητικό Υπηρεσιακών Μεταβολών που αναφέρει ρητά ότι δεν υπάρχει κώλυμα μετάταξης από γενική ή ειδική διάταξη και ότι υπάρχει κάλυψη στον κλάδο, πράξεις ΠΥΣΔΕ που αναφέρουν οργανική υπεραριθμία στην Σχολική μονάδα την τελευταία τριετία κλπ), και σκοπεύω να ζητήσω και την έγγραφη αιτιολόγηση όπως αυτή προκύπτει από τα πρακτικά του ΚΥΣΔΕ.
Όλο αυτό το πακέτο σκοπεύω να το προωθήσω στο  Υπ. Διοικητικής Μεταρρύθμισης με το ερώτημα της μη εφαρμογής της κείμενης νομοθεσίας περί κινητικότητας από το ΚΥΣΔΕ, και στην ακραία περίπτωση στον Γενικό Επιθεωρητή Δημόσιας Διοίκησης με το ερώτημα της κακοδιοίκησης.   
Δεν είμαι νομικός να γνωρίζω κατά πόσο ο Υπουργός μπορεί να αποφασίσει αρνητικά σε σχέση με την εισήγηση του ΚΥΣΔΕ, αλλά εντύπωσή μου είναι ότι είναι καλυμμένος καλά από την ασυλία του σε πρώτο χρόνο, και από τον γνωστό νόμο περί μη ευθύνης σε δεύτερο. Είμαι όμως σχεδόν σίγουρος ότι το  ΚΥΣΔΕ "κατά νόμους άρχει", οπότε η εισήγησή του  θα πρέπει να είναι σύμφωνη με την κείμενη νομοθεσία και τυχόν απόρριψη να συνοδεύεται από επαρκής αιτιολόγηση, όπου επαρκής εννοούμε με αριθμούς και όχι γενικολογίες - μπουρδολογίες περί αυξημένων αναγκών στην εκπαίδευση.  Επιπλέον τα μέλη του ΚΥΣΔΕ δεν καλύπτονται, από ότι γνωρίζω, από κανέναν νόμο περί (μη) ευθύνης των πράξεών τους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2019, 11:09:30 πμ από jdoe2018 »

Αποσυνδεδεμένος Patreas

  • Συνδρομητής
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1997
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #188 στις: Μάρτιος 01, 2019, 11:53:46 πμ »
Σήμερα για το μέλλον των συναδέλφων θα αποφασίσουν οι ακόλουθες στελεχάρες της Εκπαίδευσης:
1) Βαρελάς Αριστοτέλης,  ΔΔΕ Δ΄ Αθήνας, πρόεδρος ΚΥΣΔΕ. Ειδικότητα: Φυτικής Παραγωγής
2) Μαυρίδου Αναστασία, ΔΔΕ Ημαθίας, αντιπρόεδρος ΚΥΣΔΕ. Ειδικότητα: Οικιακής Οικονομίας
3) Αλεξόπουλος Αθανάσιος, ΔΔΕ Γ΄ Αθήνας, μέλος ΚΥΣΔΕ. Ειδικότητα: Τ.Ε. Πολιτικός Μηχανικός

Αποσυνδεδεμένος gvardal

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 360
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #189 στις: Μάρτιος 01, 2019, 12:29:36 μμ »
Συνάδελφοι, καταλαβαίνω απόλυτα την οργή σας ως ομοιοπαθής από τον προηγούμενο κύκλο. Γενικά, ο τρόπος που συμπεριφέρεται το υπουργείο παιδείας στους εκπαιδευτικούς δεν νομίζω ότι συναντάται σε άλλο υπουργείο.
Ας μου επιτραπεί μία ανάλυση του θέματος:

Τι επικαλείται το υπουργείο για να κόβει τις αιτήσεις αποδέσμευσης;

Ο νόμος της κινητικότητας (4440/16) ορίζει μεν ότι αν είναι καλυμμένο το 50% των οργανικών αποδεσμεύεσαι αυτοδίκαια (στο άρθρο 4 παράγραφος 4), όμως στο άρθρο 3 παρ.3 αναφέρει επίσης ότι "οι εκπαιδευτικοί πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης δύναται να μεταταγούν ή να αποσπαστούν σε φορείς της παραγράφου 1 μόνο μέσω του ΕΣΚ, τηρουμένων των ισχυουσών διατάξεων για την αποδέσμευσή τους από την άσκηση εκπαιδευτικών καθηκόντων".

Ποιες είναι αυτές οι ισχύουσες διατάξεις; Στη δική μου απορριπτική απόφαση αναφέρεται η παρ. 7 του άρθρου 5 του Ν.1824/1988 που λέει ότι "επιτρέπεται η μετάταξη εκπαιδευτικών πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης σε άλλες δημόσιες υπηρεσίες, καθώς και σε ΝΠΔΔ, εφ' όσον υπάρχει σύμφωνη γνώμη των διοικούντων αυτά οργάνων. ... Η μετάταξη γίνεται σε κενή θέση ύστερα από αίτηση του ενδιαφερόμενου, γνώμη των υπηρεσιακών συμβουλίων και κοινή απόφαση των κατά περίπτωση υπουργών.".

Ποιο είναι το νομικό ζήτημα;
Το ΚΥΣΔΕ πατάει στο γεγονός ότι απαιτείται η σύμφωνη γνώμη του για την αποδέσμευση από τα εκπαιδευτικά καθήκοντα και θεωρεί ότι μπορεί να κάνει κυριολεκτικά ότι γουστάρει. Στον προηγούμενο κύκλο το κριτήριο αποδέσμευσης  είχε τεθεί στο να μη δημιουργείται οργανικό κενό. Αποδεσμεύονταν δλδ μόνο οι πλεονάζοντες. Νομικός δεν είμαι αλλά γνωρίζω ότι όλες οι αποφάσεις της διοίκησης οφείλουν να έχουν κάτι που αποκαλείται " επαρκή κατά το νόμο αιτιολόγηση" και η θέσπιση του του συγκεκριμένου κριτηρίου δεν πατούσε κάπου νομικά - ήταν δηλαδή αυθαίρετη. Σε ερώτησή μου μάλιστα αν θα μπορούσαν απλά να τις κόψουν όλες, η απάντηση ήταν ναι. Και όπως φαίνεται το εννοούσαν κιόλας.

Καταλαβαίνω ότι οι συμμετέχοντες στο ΚΥΣΔΕ (των αιρετών εξαιρουμένων στη συγκεκριμένη περίπτωση) μπορεί να φαντασιώνονται τους εαυτούς τους σαν αυτοκράτορες που έχουν τη δυνατότητα να αποφασίζουν κατά το δοκούν για τις ζωές των υπηκόων-εκπαιδευτικών, δεν νομίζω όμως ότι υπάρχει δικαστήριο που θα το συμμεριστεί αυτό. Προσπαθώντας να κάνω μία ερμηνεία του νόμου, καταλαβαίνω ότι ο λόγος που ζητάει τη σύμφωνη γνώμη σου υπηρεσιακού συμβουλίου είναι για να μην δημιουργηθεί κάποιο δυσεπίλυτο πρόβλημα στην εκπαιδευτική διαδικασία, π.χ.να φύγει κάποιος καθηγητής στη μέση της χρονιάς και να είναι δύσκολη η αναπλήρωσή του. Εδώ δεν έχουμε τέτοιες περιπτώσεις, βέβαια, καθώς η όλη διαδικασία το πιο πιθανό είναι ότι θα ολοκληρώνονταν κατά το καλοκαίρι ή στις αρχές τις χρονιές. Ή, τέλος πάντων, θα μπορούσε να οριστεί η αποδέσμευση σε χρόνο που δεν δημιουργείται πρόβλημα στην εκπαιδευτική διαδικασία. Οτιδήποτε άλλο θεωρώ ότι είναι διαφορετική αντιμετώπιση των εκπαιδευτικών σε σχέση με τους υπόλοιπους δημοσίους υπαλλήλους και κατά συνέπεια αντισυνταγματικό.

Αυτά που, επίσης, θα δυσκολευτεί να αιτιολογήσει το υπουργείο σε ένα ενδεχόμενο δικαστήριο είναι γιατί δεν χρησιμοποιεί τα ίδια κριτήρια και στις υπόλοιπες υπηρεσιακές μεταβολές. Αν το επιχείρημα είναι ότι τα δημοσιονομικά της χώρας δεν επιτρέπουν την αντικατάστασή των μεταταχθέντων, το ίδιο κριτήριο θα έπρεπε να τίθεται σε όλες τις υπηρεσιακές μεταβολές: από τις μετατάξεις σε φορείς του υπουργείου (όπως τις πρόσφατες στην ΚΥ) μέχρις την εκλογή στελεχών επί θητεία. Ή τις μετατάξεις των ΕΔΙΠ  ;). Πόσο μάλλον να αιτιολογήσει γιατί έθεσε άλλα κριτήρια στον ένα κύκλο κινητικότητας και άλλα στον επόμενο.

Εγώ έχω ήδη πάει σε δικηγόρο και έχω καταθέσει αίτηση ακύρωσης της απορριπτικής απόφασης για την αποδέσμευσή μου. Όποιος θέλει πληροφορίες ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Ξέρω, θα πάρει καιρό αλλά νομίζω ότι υπάρχουν πολύ σοβαρές πιθανότητες να κερδηθεί. Βασικά, εκτιμώ ότι το γνωρίζουν και στο υπουργείο παιδείας απλά δεν τους ενδιαφέρει γιατί μία ενδεχόμενη θετική απόφαση του δικαστηρίου θα σκάσει στα μούτρα της επόμενης ηγεσίας που θα πρέπει να βρει πως θα τη διαχειριστεί. Ότι γίνεται μία ζωή δηλαδή...

Συνάδελφοι, πολύ σημαντικό είναι να έχετε αποφάσεις αποδοχής από τους φορείς υποδοχής. Θα πρέπει δηλαδή να μπορείτε να τεκμηριώσετε στο δικαστήριο ότι αν αποδεσμευόσασταν θα παίρνατε και μετάταξη.

Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε;

Εκτός από το νομικό υπάρχει και ένα πολιτικό ζήτημα εδώ. Αν κάποιο υπουργείο εφευρίσκει τεχνάσματα προκειμένου να μην αποδεσμεύει τους δικούς του, σιγά-σιγά όλοι θα ακολουθήσουν την ίδια τακτική και το ΕΣΚ θα ακυρωθεί στην πράξη. Εδώ καλό θα ήταν να βγει όντως ένα κείμενο με υπογραφές, δημόσια. Που να μην εστιάζει στο νομικό αλλά στο γιατί είναι παράλογο να κρατάς εργαζομένους που μπορούν να προσφέρουν καλύτερα σε άλλο πόστο, που ενδεχομένως να ταιριάζει και καλύτερα στα προσόντα τους.

Αυτά τα ολίγα συνάδελφοι.Γερό στομάχι χρειάζεται και υπομονή!

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #190 στις: Μάρτιος 01, 2019, 02:38:54 μμ »
Γενικά, ο τρόπος που συμπεριφέρεται το υπουργείο παιδείας στους εκπαιδευτικούς δεν νομίζω ότι συναντάται σε άλλο υπουργείο.
Ας μου επιτραπεί μία ανάλυση του θέματος:

όπως τα λες  (με κάποιες ελάχιστες υποσημειώσεις) είναι. μη νομίζεις ότι δεν έχουν διατυπωθεί ρητά όλα αυτά - ίσως στον ελεγκτή δδ να είχε κάποιο νόημα. και το διοικητικής ανασυγκρότησης έχει λάβει γνώση και - κατ' εμέ- είναι το μόνο που θα μπορούσε ή θα έπρεπε να παρέμβει... (στην ίδια την υπουργό; ) πρόκειται για ενδοκυβερνητικό ζήτημα να μαζέψουν τον υπουργό τους που ακυρώνει μια διαδικασία σοβαρή από τις λίγες στο κράτος (με όσα στραβά έχει ίσως και αυτή).

ποντάρουν  ακριβώς στο ότι είναι ΜΑΝΟΥΡΑ να μπλέξει κανείς με τα δικαστήρια (όπως τα παραθέτεις και υπονοείς). είναι τραγικός πώς βλέπει το κράτος τους πολίτες του, πόσω μάλλον τους εργαζόμενους. ιδεοληψία στο θεό. αλλά αποφασίζομεν και διατάσσομεν ! (η ιστορία επαναλαμβάνεται ως φάρσα)

δεν ξέρω την υπόθεσή σου, αλλά αν απορρίφθηκες με τη μία, κάτι πάει και έρχεται. εδώ ΕΓΙΝΕ αποδέσμευση και αναπομπή (δεν ήξερε καλά το ποίμα το προηγούμενο ΚΥΣΔΕ !). δεν παίζονται οι άνθρωποι. μπράβο σου για την υπομονή να το κυνηγήσεις.

*κάποιοι ήδη θα έχασαν θέσεις , διότι πόσο να περιμένουν και οι φορείς υποδοχής (είναι σεσημασμένο το υπουργείο παιδείας), θέλουν να καλύψουν θέσεις - άλλοι παρακαλάνε ...

Αποσυνδεδεμένος tommy1830

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #191 στις: Μάρτιος 01, 2019, 05:48:19 μμ »
Έχει κανείς νέο για το σημερινό Κυσδε;

Στάλθηκε από το Le X522 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #192 στις: Μάρτιος 01, 2019, 06:15:01 μμ »

Αποσυνδεδεμένος aporias

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 627
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #193 στις: Μάρτιος 01, 2019, 06:22:27 μμ »
(να σημειώσω ότι μου φαίνεται ότι προχειρα πρόχειρα αναφέρονται κάποια μη ακριβή να τα πω στοιχεία: δεν απορρίφθηκαν ακριβώς χ αιτήσεις γενικά - κάποιες από αυτές , οι 77 , είχαν εγκριθεί από προηγούμενο ΚΥΣΔΕ και ΆΡΑ ΕΓΚΕΚΡΙΜΕΝΕΣ  αναπέμφθηκαν και απορρίφθηκαν μετά. Οι άλλες ήταν επανεξέταση ; (αναφέρεται χωριστά μία παρακάτω) , νέες ; πολύ θολά τα διαβάζω... αλλά εγώ δεν ξέρω και καλά ελληνικά!  :o ::) )

Αποσυνδεδεμένος tommy1830

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #194 στις: Μάρτιος 01, 2019, 07:33:58 μμ »
Η  παρ. 7 του άρθρου 5 του Ν.1824/1988 (μετατατάξεις εκπαιδευτικών σε άλλους φορείς) έχει καταργηθεί από την παρ. 1 Αρθρ.19 του  ν.4440/2016. Απορώ γιατί την επικαλούνται.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2019, 07:36:57 μμ από tommy1830 »

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #195 στις: Μάρτιος 01, 2019, 08:46:41 μμ »
Συνάδελφοι καλησπέρα, αν κάποιος μπορεί να συνεισφέρει: δηλαδή game over ; τέλος ; δεν θα ξανά συζητηθούν οι αιτήσεις μας ; πάνε άπατες ;

Τρομερό Υποργείο......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158567
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 583
Σύνολο: 603

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.