*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ  (Αναγνώστηκε 235453 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος rockman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #420 στις: Μάρτιος 09, 2020, 12:44:57 μμ »
θεωρώ πάντως πως ο χρόνος αρχίζει και πιέζει αμείλικτα πλέον για όλες τις εκκρεμείς μετατάξεις του ΕΣΚ.
είμαστε σχεδόν στα μέσα Μαρτίου και σύμφωνα με την διάταξη του πρόσφατου ν/σ του ΥΠΕΣ (βλ. άρθρο 81)
οι αποφάσεις για τις μετατάξεις πρέπει να έχουν εκδοθεί το αργότερο μέχρι τις 31 Μαΐου 2020!!!

και με αυτά που βλέπω να συμβαίνουν γύρω μας, όπως π.χ. κορωνοϊός, μεταναστευτικό αλλά και κυρίως
τις υπηρεσίες του ΥΠΑΙΘ να πετάνε τάπες στα βαρέλια, δεν είμαι καθόλου ήρεμος...
Together We Stand, Divided We Fall...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:05 »

Αποσυνδεδεμένος jdoe2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #421 στις: Μάρτιος 09, 2020, 12:56:20 μμ »
Σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με το Τμήμα Κινητικότητας ΔΕ με πληροφόρησαν ότι οι αποδεσμεύσεις είναι στο γραφείο Υπουργού προς υπογραφή, και θα ενημερωθούμε γραπτώς από την Διεύθυνσή μας.

Υπέγραψέ το, το 74μ!μ3ν0 δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #422 στις: Μάρτιος 09, 2020, 02:22:37 μμ »
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση ... Άντε να δούμε... πόση υπομονή να χρειάζεται !!

Αποσυνδεδεμένος tommy1830

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #423 στις: Μάρτιος 09, 2020, 05:05:52 μμ »
Σε σημερινή τηλεφωνική επικοινωνία με το Τμήμα Κινητικότητας ΔΕ με πληροφόρησαν ότι οι αποδεσμεύσεις είναι στο γραφείο Υπουργού προς υπογραφή, και θα ενημερωθούμε γραπτώς από την Διεύθυνσή μας.

Υπέγραψέ το, το 74μ!μ3ν0 δεν μπορώ δεν μπορώ να περιμένω
Όντως ευχαριστούμε για την σημαντική ενημέρωση. Απορώ και χαίρομαι, για την πρωτόγνωρη ταχύτητα. Εύχομαι σε όλους θετική απάντηση, και για εμάς του Β/2018, να υπάρχει ακόμα η θέση στο φορέα υποδοχής....

Στάλθηκε από το Le X522 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 15:12:05 »

Αποσυνδεδεμένος rockman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #424 στις: Μάρτιος 10, 2020, 02:02:33 μμ »
ο αιρετός Νεκτάριος Κορδής σε σημερινό ενημερωτικό του e-mail, αναφέρει πως αύριο 11.03.2020
το ΚΥΣΔΕ
έχει προγραμματισμένη συνεδρίαση και πως ανάμεσα στα θέματα που θα συζητηθούν είναι
και το:
Παράθεση
2.   ΕΞΕΤΑΣΗ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ
                ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ.
τι είδους μετατάξεις είναι τώρα αυτές; του ΕΣΚ ή του 1824; γνωρίζει κανείς;

επειδή ο χρόνος τρέχει (και εξαντλείται) γρήγορα, θα παρακαλούσα όποιος συνάδελφος λάβει
γραπτή απάντηση για την αποδέσμευσή του από το ΥΠΑΙΘ, να το αναφέρει εδώ στο φόρουμ
για την έγκαιρη ενημέρωση και των υπολοίπων...
Together We Stand, Divided We Fall...

Αποσυνδεδεμένος tommy1830

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #425 στις: Μάρτιος 12, 2020, 12:31:40 μμ »
Βγήκε το ΦΕΚ με τις αλλαγές στην κινητικότητα .Για τους προηγούμενους κύκλους ΕΣΚ Καταληκτική ημερομηνία 31/5 (ν.4674 αρθ. 79)

Στάλθηκε από το Le X522 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #426 στις: Μάρτιος 12, 2020, 12:41:16 μμ »
Καλημέρα,τι στο καλό μέχρι τότε δεν θα βρει ένα 5λεπτο να υπογράψει ;

Αποσυνδεδεμένος rockman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #427 στις: Μάρτιος 12, 2020, 05:28:09 μμ »
Καλημέρα,τι στο καλό μέχρι τότε δεν θα βρει ένα 5λεπτο να υπογράψει ;

η προθεσμία στις 31/5/2020 που αναφέρει ο Ν.4674/2020-άρθρο 79-παρ.1 μάλλον δεν αναφέρεται
στην απόφαση της αποδέσμευσής μας από το ΥΠΑΙΘ, αλλά πιθανότατα(?) στην οριστική απόφαση μετάταξης
που θα υπογράψει ο φορέας υποδοχής μας, πριν αυτή σταλεί για δημοσίευση σε ΦΕΚ στο Εθν.Τυπογραφείο,
κάτι που σαν διαδικασία είναι αρκετά στάδια μετά την υπογραφή της αποδέσμευσής μας...

και επειδή όλα αυτά σε ρυθμούς ελληνικού δημοσίου σημαίνουν...μήνες, ειδικά εν μέσω της τρέχουσας περιόδου,
γι'αυτό ακριβώς και με έχουν ζώσει τα φίδια!  :-\
Together We Stand, Divided We Fall...

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #428 στις: Μάρτιος 17, 2020, 03:14:56 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και εύχομαι Υγεία πρώτα από όλα !!!

Να υποθέσω ότι ακόμα παραμένουν σε κάποια γωνιά του Γραφείου της κ. Υπουργού οι λίστες  με τις αποδεσμεύσεις μας ; έχει κανείς κάτι νεότερο ;

Μήπως να τηλεφωνούσαμε και σε κάποιο Γραφείο της Γραμματείας της κ. Υπουργού ;

Είναι και δύσκολες οι καταστάσεις με όλα αυτά που συμβαίνουν.....γύρω μας..... :-\ :-\

Αποσυνδεδεμένος jdoe2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #429 στις: Μάρτιος 17, 2020, 08:38:55 μμ »
Σήμερα υπέγραψε τις μεταθέσεις ειδικής αγωγής που είχαν συζητηθεί στο ΚΥΣΔΕ της 27/2 που εισηγήθηκε την αποδέσμευση. Φαίνεται ότι μεταξύ τηλεοπτικών εμφανίσεων, ραδιοφωνικών συνεντεύξεων και αναρτήσεων στα social media βάζει και καμιά τζίφρα. Αναμένουμε...

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #430 στις: Μάρτιος 21, 2020, 08:45:16 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και εύχομαι Υγεία πρώτα από όλα !!!

Να υποθέσω ότι ακόμα παραμένουν σε κάποια γωνιά του Γραφείου της κ. Υπουργού οι λίστες  με τις αποδεσμεύσεις μας ; έχει κανείς κάτι νεότερο ;

Μήπως να τηλεφωνούσαμε και σε κάποιο Γραφείο της Γραμματείας της κ. Υπουργού ;

Είναι και δύσκολες οι καταστάσεις με όλα αυτά που συμβαίνουν.....γύρω μας..... :-\ :-\

Η γραμματεία της Υπουργού όταν πήγα εγώ δεν γνώριζε το θέμα. Μάλιστα ρώτησα μια που την ήξερα γιατί είμαι κι εγώ υπάλληλος της Κεντρικής υπηρεσίας και με παρέπεμψε στους συνεργάτες Υπουργού οι οποίοι μου είπαν ότι θα πρέπει να αναμένεται να σας καλέσει ο φορέας προτίμησης κι ότι η Υπουργός σε αυτή την φάση δεν υπογράφει !!!! Αντε να βρεις άκρη λέω μετά την έξοδό μου από το γραφείο.
Μετά από μέρες επικοινώνησα με την γραμματεία του ΚΥΣΠΕ, που έδειχνε να γνωρίζει το θέμα και μου είπε ότι πρέπει να υπογράψει η Υπουργός τις αποδεσμευσεις (όλες ή λίγες, άγνωστο) και έπειτα να ενημερωθούμε από τους φορείς που αιτηθήκαμε για συνεντεύξεις σε περίπτωση που θα είμαστε σε αυτούς τους 3 πρώτους σύμφωνα με τον νόμο του ΕΣΚ. Μπορούμε επίσης να ενημερωνόμαστε από το hr.apografi.gov.gr μέσα από το οποίο κάναμε την αίτηση, για την εξέλιξη της διαδικασίας.
Τέτοια ώρα όμως τέτοια λόγια. Με την πανδημία έχουν αρχίσει και παγώνουν πολλά θέματα.
Πρωτίστως η υγεία.

Αποσυνδεδεμένος jdoe2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #431 στις: Μάρτιος 21, 2020, 09:17:39 μμ »
Ότι του φανεί του Λωλοστεφανή σε αυτό το μ%**%0 που λέγεται Υπ. Παιδείας. Για περιπτώσεις όπως του Β' Κύκλου 2018 που το μόνο που εκκρεμεί για την ολοκλήρωση της διαδικασίας είναι η υπογραφή της Κεραμέως τι γίνεται άραγε; Ξέρετε μήπως ποιον πρέπει να γα.... Ε... ενοχλήσουμε ήθελα να πω...; Τελικά θέλει το Υπουργείο να βυσματοποιήσει και αυτήν την διαδικασία νομίζω. Τα ίδια σκατά, αριστερά και δεξιά...

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #432 στις: Μάρτιος 21, 2020, 09:28:28 μμ »
Η γραμματεία της Υπουργού όταν πήγα εγώ δεν γνώριζε το θέμα. Μάλιστα ρώτησα μια που την ήξερα γιατί είμαι κι εγώ υπάλληλος της Κεντρικής υπηρεσίας και με παρέπεμψε στους συνεργάτες Υπουργού οι οποίοι μου είπαν ότι θα πρέπει να αναμένεται να σας καλέσει ο φορέας προτίμησης κι ότι η Υπουργός σε αυτή την φάση δεν υπογράφει !!!! Αντε να βρεις άκρη λέω μετά την έξοδό μου από το γραφείο.
Μετά από μέρες επικοινώνησα με την γραμματεία του ΚΥΣΠΕ, που έδειχνε να γνωρίζει το θέμα και μου είπε ότι πρέπει να υπογράψει η Υπουργός τις αποδεσμευσεις (όλες ή λίγες, άγνωστο) και έπειτα να ενημερωθούμε από τους φορείς που αιτηθήκαμε για συνεντεύξεις σε περίπτωση που θα είμαστε σε αυτούς τους 3 πρώτους σύμφωνα με τον νόμο του ΕΣΚ. Μπορούμε επίσης να ενημερωνόμαστε από το hr.apografi.gov.gr μέσα από το οποίο κάναμε την αίτηση, για την εξέλιξη της διαδικασίας.
Τέτοια ώρα όμως τέτοια λόγια. Με την πανδημία έχουν αρχίσει και παγώνουν πολλά θέματα.
Πρωτίστως η υγεία.
Φίλε  Vigor ευχαριστώ για την ενημέρωση....φαντάζομαι περισσότερο η απάντηση της γραμματείας έχει βάση ως μεταγενέστερη απο την 1η κρούση που έκανες.... βέβαια εγώ αναμένω την υπογραφή για τις αποδεσμεύσεις του 2018 διόρι απο εκεί έχω θετικά νέα...αλλά βέβαια ως πότε θα περιμένει και ο φορέας υποδοχής..... τηλέφωνα για γραμματεία υπουργού είναι αυτά που είναι στο site του υπουργείου ; μήπως έχεις τηλ. της γραμματείας ΚΥΣΔΕ ; (αν όχι κυσπε για να μου πουν του κυσδε).... θα κάνω μία γύρα τηλεφώνων από Δευτέρα μπας και.... ευχαριστώ και υγεία σε όλους....μας

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #433 στις: Μάρτιος 21, 2020, 09:50:55 μμ »
Ότι του φανεί του Λωλοστεφανή σε αυτό το μ%**%0 που λέγεται Υπ. Παιδείας. Για περιπτώσεις όπως του Β' Κύκλου 2018 που το μόνο που εκκρεμεί για την ολοκλήρωση της διαδικασίας είναι η υπογραφή της Κεραμέως τι γίνεται άραγε; Ξέρετε μήπως ποιον πρέπει να γα.... Ε... ενοχλήσουμε ήθελα να πω...; Τελικά θέλει το Υπουργείο να βυσματοποιήσει και αυτήν την διαδικασία νομίζω. Τα ίδια σκατά, αριστερά και δεξιά...

Το θέμα το γνωρίζουν, έτσι θέλω να πιστεύω από το τρόπο που μίλησαν, οι γραμματείες των ΚΥΣΠΕ/ ΚΥΣΔΕ. Εμένα η κα Τσιαδίκου πριν 2 εβδομάδες με εξυπηρέτησε τηλεφωνικά.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 537
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.