*

Αποστολέας Θέμα: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ  (Αναγνώστηκε 235436 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #434 στις: Μάρτιος 21, 2020, 09:54:55 μμ »
Το θέμα το γνωρίζουν, έτσι θέλω να πιστεύω από το τρόπο που μίλησαν, οι γραμματείες των ΚΥΣΠΕ/ ΚΥΣΔΕ. Εμένα η κα Τσιαδίκου πριν 2 εβδομάδες με εξυπηρέτησε τηλεφωνικά.
Vigor θέλεις να μου στείλεις με ένα p.m. σε ποιό τηλέφωνο ; η κα είναι της Γραμματείας ΚΥΣΠΕ ;
Ευχαριστώ πολύ

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:45:18 »

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #435 στις: Μάρτιος 21, 2020, 10:11:44 μμ »
Φίλε  Vigor ευχαριστώ για την ενημέρωση....φαντάζομαι περισσότερο η απάντηση της γραμματείας έχει βάση ως μεταγενέστερη απο την 1η κρούση που έκανες.... βέβαια εγώ αναμένω την υπογραφή για τις αποδεσμεύσεις του 2018 διόρι απο εκεί έχω θετικά νέα...αλλά βέβαια ως πότε θα περιμένει και ο φορέας υποδοχής..... τηλέφωνα για γραμματεία υπουργού είναι αυτά που είναι στο site του υπουργείου ; μήπως έχεις τηλ. της γραμματείας ΚΥΣΔΕ ; (αν όχι κυσπε για να μου πουν του κυσδε).... θα κάνω μία γύρα τηλεφώνων από Δευτέρα μπας και.... ευχαριστώ και υγεία σε όλους....μας

Προς μεγάλη μου και αλγιεινή έκπληξη, τα τηλέφωνα της Γραμματείας των ΚΥΣΠΕ/ ΚΥΣΔΕ δεν υπάρχουν στον τηλεφωνικό κατάλογο του ΥΠΑΙΘ, που διατίθεται μέσα από την ιστοσελίδα του, ο οποίος όπως διαπίστωσα είναι μη ενημερωμένος. Υπάρχουν όμως στον εσωτερικό μας κατάλογο που είναι πρσβάσιμος μόνο στους υπαλλήλους. Κάποιοι υπάλληλοι που μετακινούνται κατά την διάρκεια της χρονιάς από το ένα γραφείο στο άλλο δεν ενημερώνουν τον εσωτερικό τους κατάλογο με τον νέο τους τηλ και τον αριθμό γραφείου με αποτέλεσμα ο τηλεφωνικός κατάλογος που βρίσκεται στο σάιτ να μην είναι σωστά ενημερωμένος και επίσης και ο πιο πρόσφατος.
Την Δευτέρα πάντως καλέστε στην Γραμματεία Υπουργού μήπως και βγάλετε άκρη στην παρούσα φάση και ζητήστε από το τηλεφωνικό κέντρο τα τηλ των γραμματειών ΚΥΣΠΕ/ ΚΥΣΔΕ. Δύσκολα βέβαια θα βρείτε με την δεδομένη κατάσταση κάποιον να απαντήσει.

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #436 στις: Μάρτιος 21, 2020, 10:12:26 μμ »
Vigor θέλεις να μου στείλεις με ένα p.m. σε ποιό τηλέφωνο ; η κα είναι της Γραμματείας ΚΥΣΠΕ ;
Ευχαριστώ πολύ

210.344.2073, με κάθε επιφύλαξη

Αποσυνδεδεμένος jdoe2018

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #437 στις: Μάρτιος 21, 2020, 11:12:05 μμ »
2103442286, γραμματεία ΚΥΣΔΕ, τους είχα καλέσει 3 Μαρτίου . Για όσους βέβαια περιμένουν αποδέσμευση για ολοκλήρωση μετάταξης του 2018 δεν έχει πολύ σημασία. Πρέπει να ενοχληθεί το Γραφείο Υπουργού γραπτώς, τηλεφωνικώς, καθημερινά και αδιάλειπτα. Δυστυχώς δεν αισιοδοξώ, παρόλο που ο Πεππές είχε γράψει ότι οι αποδεσμεύσεις έγιναν σε συνεννόηση με την πολιτική ηγεσία. Παρόλα αυτά ας κάνουμε μια προσπάθεια να ενοχλήσουμε ο καθένας κατά μόνας, και μετά όσοι από το 2018 που έχει καταληκτικές ημερομηνίες, ίσως όλοι μαζί;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:45:18 »

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #438 στις: Μάρτιος 21, 2020, 11:24:39 μμ »
Οκ... αυτό θα κάνουμε...και Γραμματεία Κυσδε  αλλά Γραμματεία Υπουργού.... ευχαριστούμε πολύ,.. ότι μάθουμε εδώ....μην χαθεί το....2018.... γιατί μέχρι να καλέσουν για τις αιτήσεις του 2019... Θα πάρει χρόνο...

Αποσυνδεδεμένος rockman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #439 στις: Μάρτιος 22, 2020, 01:40:46 μμ »
ευχαριστούμε πολύ συνάδελφοι για την ενημέρωση και τις πληροφορίες!
ερώτηση: μήπως η υπογραφή στις αποδεσμεύσεις μας είναι πλέον υπόθεση
της νέας υπηρεσιακής γραμματέως του ΥΠΑΙΘ, όπως είχε εύστοχα αναφερθεί
σε κάποιο προηγούμενο ποστ;;;

καλή δύναμη σε όλους!
Together We Stand, Divided We Fall...

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #440 στις: Μάρτιος 22, 2020, 01:46:44 μμ »
ευχαριστούμε πολύ συνάδελφοι για την ενημέρωση και τις πληροφορίες!
ερώτηση: μήπως η υπογραφή στις αποδεσμεύσεις μας είναι πλέον υπόθεση
της νέας υπηρεσιακής γραμματέως του ΥΠΑΙΘ, όπως είχε εύστοχα αναφερθεί
σε κάποιο προηγούμενο ποστ;;;

καλή δύναμη σε όλους!
Καλημέρα σε όλους.... εννοούμε την κυρία Χ. ;
Αν είναι να το κοιτάξουμε και κατά εκεί...

Αποσυνδεδεμένος tommy1830

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #441 στις: Μάρτιος 22, 2020, 02:15:42 μμ »
ευχαριστούμε πολύ συνάδελφοι για την ενημέρωση και τις πληροφορίες!
ερώτηση: μήπως η υπογραφή στις αποδεσμεύσεις μας είναι πλέον υπόθεση
της νέας υπηρεσιακής γραμματέως του ΥΠΑΙΘ, όπως είχε εύστοχα αναφερθεί
σε κάποιο προηγούμενο ποστ;;;

καλή δύναμη σε όλους!
Θεωρητικά ναι , αλλά πέρα από την επιλογή της από το ΑΣΕΠ, δεν έχω δει πουθενά ΦΕΚ διορισμού της ως υπηρεσιακού γραμματέα του υπουργείου.

Στάλθηκε από το Le X522 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος rockman

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 37
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #442 στις: Μάρτιος 22, 2020, 02:47:07 μμ »
Θεωρητικά ναι , αλλά πέρα από την επιλογή της από το ΑΣΕΠ, δεν έχω δει πουθενά ΦΕΚ διορισμού της ως υπηρεσιακού γραμματέα του υπουργείου.

Στάλθηκε από το Le X522 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σωστή η επισήμανση, όποιος πρώτος τηλεφωνήσει από αύριο στο υπουργείο
ας κάνει έναν κόπο να ρωτήσει και αυτό προς διευκρίνιση...

αναμενόμενη (μέχρι ένα σημείο) η γραφειοκρατία, κατανοητή η δυσκαμψία από πλευράς ΥΠΑΙΘ-Φορέων υποδοχής
λόγω των καταστάσεων με την πανδημία που πλήττει κάθε επαγγελματική δραστηριότητα, αλλά......τικ-τοκ, τικ-τοκ....

ο χρόνος περνάει αμείλικτα και αν δεν δοθεί παράταση στην προθεσμία της 31ης Μαΐου, βλέπω τις μετατάξεις του 2018
να ζορίζουν σε ασφυκτικά χρονικά πλαίσια...φτου-φτου, ελπίζω να μη το γκαντεμιάζω το θέμα!
Together We Stand, Divided We Fall...

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #443 στις: Μάρτιος 22, 2020, 03:37:16 μμ »
Συνάδελφοι, η υπηρεσιακή γραμματέας Υπουργού δεν ξέρω αν ασχολείται με το θέμα. Καλύτερα να τηλεφωνήσουμε στην γραμματεία Υπουργού και την γραμματεία των ΚΥΣΔΕ/ΚΥΣΠΕ. Και το ιδανικό θα ήταν να το κάνει ένας για όλους μας, ένας για ΚΥΣΠΕ κι ένας για ΚΥΣΔΕ και να γράψει εδώ τις πληροφορίες.
Θα μπω απομακρυσμένα στον υπολογιστή μου στο ΥΠΑΙΘ και αν βρω το σωστό τηλ γραμματείας ΚΥΣΔΕ θα το γράψω στην συζήτηση. Το τηλ για την γραμματεία ΚΥΣΠΕ το έγραψα αλλά θα το τσεκάρω και πάλι.

Αποσυνδεδεμένος vigor

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ86-ΠΛΗΡ ΠΑ.ΠΕΙ
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #444 στις: Μάρτιος 22, 2020, 04:52:21 μμ »
Σημειώστε και αυτά τα 2 τηλ 210.344.3624, 210.344.2908 που είναι της Διεύθυνσης Υπηρεσιακής Κατάστασης κ Εξέλιξης Εκπαιδ. Προσωπικού (ΔΥΚΕΕΠ), μήπως βγάλουμε άκρη. Το τηλ 2073 που είχα γράψει σε προηγούμενο μήνυμα δεν το βλέπω ούτε στον εσωτερικό κατάλογο να ανήκει στην Τσιαδίκου, αλλά καλέστε κι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #445 στις: Μάρτιος 22, 2020, 11:06:07 μμ »
5 Φεβρουαρίου έλαβα αρνητική απάντηση σε αίτηση επανεξέτασης μετάταξης του 2018 σε φορέα ο οποίος με είχε επιλέξει.
Την απάντηση την πήρα από ΤΜΗΜΑ Β ΚιΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΔΕ,
 τηλ 210-3442276 & 210-3442282, κα. Α. Χριστοφορίδου
Τα τηλ. ισχύουν, τελευταία φορά μίλησα την προηγούμενη εβδομάδα μιας και έχω ξανακάνει αίτηση το 2019, αυτή τη φορά έχουμε επιτέλους θετική γνωμοδότηση από ΚΥΣΔΕ αλλά μας πρόλαβαν οι εξελίξεις. Θα δούμε...

Αποσυνδεδεμένος actor

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #446 στις: Μάρτιος 22, 2020, 11:28:26 μμ »
5 Φεβρουαρίου έλαβα αρνητική απάντηση σε αίτηση επανεξέτασης μετάταξης του 2018 σε φορέα ο οποίος με είχε επιλέξει.
Την απάντηση την πήρα από ΤΜΗΜΑ Β ΚιΝΗΤΙΚΟΤΗΤΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΔΕ,
 τηλ 210-3442276 & 210-3442282, κα. Α. Χριστοφορίδου
Τα τηλ. ισχύουν, τελευταία φορά μίλησα την προηγούμενη εβδομάδα μιας και έχω ξανακάνει αίτηση το 2019, αυτή τη φορά έχουμε επιτέλους θετική γνωμοδότηση από ΚΥΣΔΕ αλλά μας πρόλαβαν οι εξελίξεις. Θα δούμε...
Καλησπέρα, ακόμη και οι αρνητικές του 2018 πέρασαν από το Κυσδε της 27ης ή 28ης Φεβρουαρίου... Άρα αν ισχύει ακόμη η επιλογή απο τον φορέα υποδοχής μπορεί να ανοίξει παράθυρο για αυτό που σε επέλεξαν.... Για αυτό πρέπει να υπογράψει ..... γρήγορα..

Αποσυνδεδεμένος pygmaPE19

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 56
    • Προφίλ
Απ: Μετάταξη μέσω ΕΣΚ
« Απάντηση #447 στις: Μάρτιος 24, 2020, 12:42:07 πμ »
Καλησπέρα, ακόμη και οι αρνητικές του 2018 πέρασαν από το Κυσδε της 27ης ή 28ης Φεβρουαρίου... Άρα αν ισχύει ακόμη η επιλογή απο τον φορέα υποδοχής μπορεί να ανοίξει παράθυρο για αυτό που σε επέλεξαν.... Για αυτό πρέπει να υπογράψει ..... γρήγορα..
Αν στο μεταξύ όμως επιλεγώ και από τον τωρινό φορέα?
Τι γίνεται άραγε σε αυτή την περίπτωση?
Η υποτιθέμενη αποδέσμευση, άρα και η Υπουργική απόφαση για ποια αίτηση θα ισχύει, το γνωρίζει κανείς?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158562
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 597
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 526
Σύνολο: 538

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.