*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές 2018 - 2019  (Αναγνώστηκε 173914 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Doriangr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #504 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 04:08:44 μμ »
Τι ισχύει φέτος για άρνηση αναπληρωτή να πάει έχει ποινές; κάθε χρόνο σχεδόν το αλλάζουν. Με πήραν πρώτη φορά, δεν το περίμενα, αλλά ωστόσο ξεκίνησα μεταπτυχιακό εδώ που ζω και έχω και λίγη δουλειά.  Δεν ήξερα ότι μπορούσες να αφαιρέσεις περιοχές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 17, 2019, 04:10:42 μμ από Doriangr »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:10:58 »

Αποσυνδεδεμένος Doriangr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #505 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 04:22:17 μμ »
κανείς;

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #506 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 04:24:54 μμ »
κανείς;

η ποινη ισχυει μονο για φετος. ειναι το ιδιο με περσυ και προπερσυ

Αποσυνδεδεμένος Doriangr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #507 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 04:26:52 μμ »
η ποινη ισχυει μονο για φετος. ειναι το ιδιο με περσυ και προπερσυ
ποια ήταν σόρυ δεν θυμάμαι, δεν πολυασχολούμουν με τα εκπαιδευτικά, δεν περίμενα να με πάρουν πρώτη φορά με παίρνουν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:10:58 »

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #508 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 05:16:11 μμ »
πες τα! κάθε χρόνο εδώ και τρια χρόνια βλέπω τον πίνακα να σταματά 10 άτομα κάτω απο εμένα. Είναι επιλογή του καθενός τι θα κάνει που θα πάει εαν θα αρνηθεί μια δουλειά αλλά απο τη στιγμή που δόθηκε φέτος αυτή η δυνατότητα, γιατι ρε παιδιά; Ή μάλλον θα σας απαντήσω με το γνωστό γνωμικό για την κατσίκα του γείτονα. Δεν κατηγορώ αλλά δεν αντέχω άλλο. Θα υπάρξει άλλη φάση για δευτεροβάθμια ειδικής;
Ναι μωρέ, έτσι σκέφτηκα, "Αφού μπορώ να αρνηθώ ποιος ο λόγος να αφαιρέσω περιοχές; Άσε που εξαιτίας μου θα μείνει και ένας συνάδελφος εκτός. Τι καλά;" Άκου να σου πω, το ότι σκέφτεσαι εσύ τόσο αρνητικά γα τους άλλους δε σημαίνει ότι λειτουργούμε και εμείς έτσι. Και φυσικά δεν κατηγορείς, αλλά μια χαρά πετάς τις κακίες σου. Στην τελική, δε σου επιτρέπω να βγάζεις τέτοια συμπεράσματα για το πρόσωπό μου, εφόσον δε με γνωρίζεις καν.
Υ.Γ. Και για να μη σε αφήσω με την απορία, μια περιοχή μειωμένου είχα δηλώσει. Εκεί που μένω. Τελευταία στιγμή και για λόγους προσωπικούς που φυσικά δε σε αφορούν, αποφάσισα να παραμείνω ενισχυτική. Όχι ότι είμαι υποχρεωμένη να σου δώσω αναφορά, αλλά έτσι για το γα@@το, μιας και μου το παίζετε ξερόλες.

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #509 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 05:31:19 μμ »
Ναι μωρέ, έτσι σκέφτηκα, "Αφού μπορώ να αρνηθώ ποιος ο λόγος να αφαιρέσω περιοχές; Άσε που εξαιτίας μου θα μείνει και ένας συνάδελφος εκτός. Τι καλά;" Άκου να σου πω, το ότι σκέφτεσαι εσύ τόσο αρνητικά γα τους άλλους δε σημαίνει ότι λειτουργούμε και εμείς έτσι. Και φυσικά δεν κατηγορείς, αλλά μια χαρά πετάς τις κακίες σου. Στην τελική, δε σου επιτρέπω να βγάζεις τέτοια συμπεράσματα για το πρόσωπό μου, εφόσον δε με γνωρίζεις καν.
Υ.Γ. Και για να μη σε αφήσω με την απορία, μια περιοχή μειωμένου είχα δηλώσει. Εκεί που μένω. Τελευταία στιγμή και για λόγους προσωπικούς που φυσικά δε σε αφορούν, αποφάσισα να παραμείνω ενισχυτική. Όχι ότι είμαι υποχρεωμένη να σου δώσω αναφορά, αλλά έτσι για το γα@@το, μιας και μου το παίζετε ξερόλες.
Καλέ τι ξερολες; Εσύ έγραψες ότι δεν μπήκες στον κόπο. Δεν έγραψες μου προέκυψε πρόβλημα. Δεν μπήκα στον κόπο να ασχοληθώ έγραψες.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος Doriangr

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #510 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 05:42:08 μμ »
Ναι μωρέ, έτσι σκέφτηκα, "Αφού μπορώ να αρνηθώ ποιος ο λόγος να αφαιρέσω περιοχές; Άσε που εξαιτίας μου θα μείνει και ένας συνάδελφος εκτός. Τι καλά;" Άκου να σου πω, το ότι σκέφτεσαι εσύ τόσο αρνητικά γα τους άλλους δε σημαίνει ότι λειτουργούμε και εμείς έτσι. Και φυσικά δεν κατηγορείς, αλλά μια χαρά πετάς τις κακίες σου. Στην τελική, δε σου επιτρέπω να βγάζεις τέτοια συμπεράσματα για το πρόσωπό μου, εφόσον δε με γνωρίζεις καν.
Υ.Γ. Και για να μη σε αφήσω με την απορία, μια περιοχή μειωμένου είχα δηλώσει. Εκεί που μένω. Τελευταία στιγμή και για λόγους προσωπικούς που φυσικά δε σε αφορούν, αποφάσισα να παραμείνω ενισχυτική. Όχι ότι είμαι υποχρεωμένη να σου δώσω αναφορά, αλλά έτσι για το γα@@το, μιας και μου το παίζετε ξερόλες.
Συγνώμη συναδέλφισα αλλά επειδή είμαι νέος, ποια είναι η ποινή που ισχύει φέτος; Ακόμα μέχρι πότε είναι το τελικό να παρουσιαστούμε; Τρίτη πρωί ή Τετάρτη. ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #511 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 05:58:58 μμ »
Καλέ τι ξερολες; Εσύ έγραψες ότι δεν μπήκες στον κόπο. Δεν έγραψες μου προέκυψε πρόβλημα. Δεν μπήκα στον κόπο να ασχοληθώ έγραψες.
Λοιπόν, για να το τελειώνουμε. Κανονικού ούτως ή άλλως δε θα αφαιρούσα, γιατί θα πήγαινα. Μειωμένου μία είχα και έχοντας στο μυαλό μου ότι αν με πάρουν, θα πάω, δεν την αφαίρεσα. Εξού και δεν μπήκα στη διαδικασία να ασχοληθώ, γνωρίζοντας μάλιστα πως έχεις το περιθώριο να αρνηθείς. . Από 7 μέχρι 16 μεσολάβησαν 10 μέρες, κάποια δεδομένα άλλαξαν και πολύ απλά αποφάσισα να παραμείνω στη θέση μου. Τόσο απλά.

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #512 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 06:07:56 μμ »
Συγνώμη συναδέλφισα αλλά επειδή είμαι νέος, ποια είναι η ποινή που ισχύει φέτος; Ακόμα μέχρι πότε είναι το τελικό να παρουσιαστούμε; Τρίτη πρωί ή Τετάρτη. ευχαριστώ
Ότι εφόσον αρνηθείς δε θα έχεις την ευκαιρία να καλεστείς σε κάποια επόμενη φάση μέχρι το τέλος της χρονιάς. Παλαιότερα, η συγκεκριμένη ποινή σε απέκλειε και για την επόμενη χρονιά.
Όσο για το δεύτερο που με ρωτάς, όσοι προσλήφθηκαν χθες, πρέπει να παρουσιαστούν μέχρι αύριο. Επικοινώνησε με τη σχετική  διεύθυνση να σου πουν τι πρέπει να κάνεις σε περίπτωση άρνησης. Εγώ προσωπικά θα τους στείλω μια υπεύθυνη δήλωση που θα δηλώνω ότι αρνούμαι την πρόσληψη. Δε γνωρίζω αν η διαδικασία είναι ίδια και για τη δική σου περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #513 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 06:20:02 μμ »
Προσοχη.Ενισχυτικη και μειωμενου παραμενεις διαθεσιμος για ολη την χρονια αν αρνηθεις

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #514 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 06:39:24 μμ »
Ανακοινωνονται οποτε το θυμηθουν στην ιστοσελιδα τους στις.ανακοινωσεις
Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #515 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 07:07:44 μμ »
Προσοχη.Ενισχυτικη και μειωμενου παραμενεις διαθεσιμος για ολη την χρονια αν αρνηθεις
Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχει αναλάβει υπηρεσία ως αναπληρωτής μειωμένου ωραρίου και να συνεχίζει να υπηρετεί μέχρι την ημερομηνία αναβάθμισής του. Σε περίπτωση αναβάθμισής του με πλήρες ωράριο, ο εκπ/κός οφείλει να αναλάβει υπηρεσία, άλλως, διαγράφεται από τους πίνακες αναπληρωτών για το σχολικό έτος που διανύεται κατά την ανακοίνωση της αναβάθμισης/νέας πρόσληψης (παρ. 17 του άρθρου 59 του ν.3966/2011, όπως ισχύει). Σε κάθε περίπτωση, μετά την νέα πρόσληψη με πλήρες ωράριο η πρόσληψη με μειωμένο ωράριο παύει να ισχύει.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 17, 2019, 07:21:17 μμ από LiK »

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #516 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 07:21:30 μμ »
Προσοχη.Ενισχυτικη και μειωμενου παραμενεις διαθεσιμος για ολη την χρονια αν αρνηθεις
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 17, 2019, 07:25:49 μμ από "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός »

Αποσυνδεδεμένος "Αισιόδοξη" εκπαιδευτικός

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 342
  • Γέλα, πουλί μου, γέλα, είναι η ζωή μια τρέλα!!!
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές 2018 - 2019
« Απάντηση #517 στις: Ιανουάριος 17, 2019, 07:30:24 μμ »

Για τους μειωμένου δεν το γνώριζα. Είχα την εντύπωση ότι έχουν την ίδια ποινή με τους πλήρους. Άρα, ο συνάδελφος που ρωτούσε, σε περίπτωση που τελικά αρνηθεί, ενδέχεται να ξανακαλεστεί μέχρι το τέλος της χρονιάς.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159864
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 397
Σύνολο: 406

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.062 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.