*

Αποστολέας Θέμα: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019  (Αναγνώστηκε 57788 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fertility

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #168 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 05:03:03 μμ »
''και αυτή η παραμυθα των κενών καλό ειναι να  σταματήσει.''  Προφανώς  όπως το έγραψες (και από ότι φαίνεται επιμένεις ακόμα) είναι παραμύθι. Γιατί κενά υπάρχουν και πολλά μάλιστα σε σημείο να μη γίνεται μάθημα.
Βέβαια μετά ανασκεύασες και είπες ότι δεν το έθεσες καλά και εννοούσες το παραμύθι του υπουργείου να ζητάει κενά.
Τεσπα αποφάσισε πρώτα τι θες να πεις και μετά μιλάμε.
Αλλά όχι σε αυτό το topic που είναι για ενημέρωση σχετικά με προσλήψεις αναπληρωτών.


Αν νομίζεις ότι μιλάς σε μικρά παιδια έχεις λάθος,
Δεν έχω να ανασκευασω τίποτα,
Αν πιστεύεις ότι οι ενημερώσεις που έκανα ήταν βλαπτικες για τους συναδέλφους να το πεις καθαρά και έχεις το λόγο της τιμης μου ότι δεν θα με ξαναδείς να ξαναποσταρω στην συγκεκριμένη ενότητα του φόρουμ.
Νόμιζεις ότι έχω κανένα κέρδος όταν μεταφέρω πληροφορίες, οι οποίες τελικά εκ του αποτελέσματος είναι εγκυροτατες?
Κανε μας την χάρη λοιπόν και αν σου λερωνουμε το χώρο έχω το ηθικό ανάστημα να πω και γεια χαρά - καλά να περνάτε.
Μόνο σε παρακαλώ το μόνο που δεν μου αρέσουν είναι τα μισόλογα, αντίθετα προτιμώ τις καθαρές κουβέντες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος hlektrologos pe1703

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #169 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:00:17 μμ »
Ηρεμια συναδελφοι.. Εμαθα οτι η πλειοψηφια των τεχνικων ειδ. που μπηκαν ενισχυτικη επαλ εχουν παρει τις ωρες της γενικης και τη μαθητεια την κανουν οι μονιμοι. Τωρα που θα κανει τις προσληψεις παλι μεσω ΠΔΕ ευελπιστουν να γυρισουν σε πληρους ωραριου. Καταλαβαινετε οτι οι χαμενοι της υποθεσης ειμαστε εμεις που δεν τσιμπησαμε τα κενα ως μειωμενου.

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #170 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:07:12 μμ »
Ηρεμια συναδελφοι.. Εμαθα οτι η πλειοψηφια των τεχνικων ειδ. που μπηκαν ενισχυτικη επαλ εχουν παρει τις ωρες της γενικης και τη μαθητεια την κανουν οι μονιμοι. Τωρα που θα κανει τις προσληψεις παλι μεσω ΠΔΕ ευελπιστουν να γυρισουν σε πληρους ωραριου. Καταλαβαινετε οτι οι χαμενοι της υποθεσης ειμαστε εμεις που δεν τσιμπησαμε τα κενα ως μειωμενου.
θα  θελα  να ξερα  ο οπσυδ  γιατι  τρεχει  παλι;;;;

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #171 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:32:51 μμ »
Ηρεμια συναδελφοι.. Εμαθα οτι η πλειοψηφια των τεχνικων ειδ. που μπηκαν ενισχυτικη επαλ εχουν παρει τις ωρες της γενικης και τη μαθητεια την κανουν οι μονιμοι. Τωρα που θα κανει τις προσληψεις παλι μεσω ΠΔΕ ευελπιστουν να γυρισουν σε πληρους ωραριου. Καταλαβαινετε οτι οι χαμενοι της υποθεσης ειμαστε εμεις που δεν τσιμπησαμε τα κενα ως μειωμενου.
Εγώ τα έλεγα...Αυτό έγινε και στην περίπτωση των φιλολόγων και μάλιστα  γνωρίζω εκ των έσω ότι τα  κενά όταν ζητήθηκαν πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα  στο νομό Ευβοίας για να μην αοριστολογώ οι διευθυντές δεν τα έδιναν με τη στήριξη της δδε λέγοντας ότι είναι οκ η λειτουργία του σχολείου...Από βδομάδα πρέπει να πιέσουμε και ενημερώσουμε τους αρμόδιους ...Το Εσπα και δεν ξέρω ποιον άλλον....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #172 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:34:22 μμ »
θα  θελα  να ξερα  ο οπσυδ  γιατι  τρεχει  παλι;;;;
Τι εννοείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 12:01:22 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος g_kaps

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Try to become a man of value
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #173 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:37:18 μμ »
προφανως παρεξηγηθηκε το νοημα των οσων εγραψα.... δικο μου λαθος ετσι οπως το εγραψα, αλλα βιαζομουν και επρεπε να φυγω.
Εννοουσα το παραμυθι των κενων που ζητανε καθε λιγο και λιγακι τα ΠΥΣΔΕ ενω τα εχουν τριπλα και δεκαπλα.
ΜΕ ΕΠΑΛ που εχω μιλησει, οι διευθυντες μου λενε οτι εχουν βαρεθει να τα δινουν και να τα ξαναδινουν.

Δεν νομιζετε οτι ζητανε κενα μονο και μονο για να δημιουργουνται προσδοκιες προσληψεων και οχι γιατι (λεμε τωρα) οτι δεν τα ξερουν? Δηλαδη εσεις πιστεψατε οτι επειδη ζητησαν κενα, την δευτερα ξημερωνουν προσληψεις? πολυ καλο για να ειναι αληθινο λεω εγω...

Οσο με αφορα,
στα παιχνιδακια που κανουν οι τεχνοκρατες, τουλαχιστον αφηστε να κραταω μικρο καλαθι και να μην τρωω οτι πατατα σερβιρουν. Οταν ζητανε κενα απο την μια και απο την αλλη μιλαω με ατομο απο το υπουργειο και μου λεει δεν παιζει κατι, θα πιστεψω τα σεναρια που δημιουργουν καποιοι εσκεμμενα?
Σου παραθέτω το κείμενό σου όπου παραδέχεσαι το λάθος σου. Τα υπόλοιπα που αναφέρεις για παιδιά, για βλαπτικές ενημερώσεις, λέρωμα χώρου, κέρδος από ενημερώσεις κλπ δεν θυμάμαι να στα έχω αναφέρει πουθενά.
Τεσπα δεν έχω όρεξη για κουβέντα μαζί σου. Δεν αναφέρομαι σε κανέναν άλλον συνάδελφο, αλλά ξεκάθαρα σε σένα. Το τι θα κάνεις, αν θα συνεχίσεις να γράφεις ή να ''μου αδειάσεις το χώρο'' είναι καθαρά δικό σου θέμα και ουδόλως με απασχολεί.
Έχεις κάποια ενημέρωση; Γράψε την και άσε τα παραμύθια και θεατρινισμούς.
Ξαναλέω δεν θα συνεχίσω τη κουβέντα αυτή σε αυτό το φορουμ που είναι ξεκάθαρα για ενημέρωση όλων των συναδέλφων.
GK

Αποσυνδεδεμένος sofiaaek

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 217
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #174 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:41:33 μμ »
Τι εννοείς;
Οταν λειπει το κουτακι για ενεργοποιηση απενεργοποιηση γινονται προσληψεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2018, 12:03:03 πμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος g_kaps

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Try to become a man of value
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #175 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:43:28 μμ »
Εγώ τα έλεγα...Αυτό έγινε και στην περίπτωση των φιλολόγων και μάλιστα  γνωρίζω εκ των έσω ότι τα  κενά όταν ζητήθηκαν πριν λίγες μέρες και συγκεκριμένα  στο νομό Ευβοίας για να μην αοριστολογώ οι διευθυντές δεν τα έδιναν με τη στήριξη της δδε λέγοντας ότι είναι οκ η λειτουργία του σχολείου...Από βδομάδα πρέπει να πιέσουμε και ενημερώσουμε τους αρμόδιους ...Το Εσπα και δεν ξέρω ποιον άλλον....
Αν έγινε αυτό που αναφέρεις στην Εύβοια είναι πολύ σοβαρό.
Πάντως να ξέρετε ότι τα κενά δίνονται από τα σχολεία στη ΔΔΕ και από τη ΔΔΕ (γίνεται δήλωση κενών στον opsyd) ενημερώνεται και η αρμόδια ΠΔΕ. Στη συνέχεια γίνεται έλεγχος από το Υπουργείο και επικοινωνία με τις ΠΔΕ για τα κενά....
GK

Αποσυνδεδεμένος greco1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 356
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #176 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 08:52:40 μμ »
οταν λειπει  το  κουτακι  για  ενεργοποιηση  απενεργοποιηση  γινονται προσληψεις

 Μήπως  επίκεινται οι προσλήψεις για τα  τυ;

Αποσυνδεδεμένος fiora

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2096
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #177 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 09:11:52 μμ »
Μήπως  επίκεινται οι προσλήψεις για τα  τυ;
Με τίποτα. Μέχρι σήμερα ήταν η ημερομηνία η καταληκτική  για ιδρύσεις...το υπουργείο σε τηλ επικοινωνία μου είπε από βδομαδα.

Αποσυνδεδεμένος fertility

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 198
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #178 στις: Νοέμβριος 09, 2018, 09:23:05 μμ »
είναι καθαρά δικό σου θέμα και ουδόλως με απασχολεί.


αφου ειναι καθαρο δικο μου θεμα και ουδολως σε απασχολει,
κανε μου την χαρη και μην ξαναδιαβασεις δικα μου ποστ, οποια και αν ειναι αυτα.
Δεν ειναι δυσκολο να τα προσπερασεις φανταζομαι, τουλαχιστον για μενα ειναι πανευκολο.

Αν για σενα αυτα που γραφω ειναι θεατρινισμοι, για αλλους συναδελφους, μπορει να ειναι παρα πολυ χρησιμα.
Ας αφησουμε λοιπον αυτους να ενημερωνονται εστω και με θεατρινισμους.


ΥΓ 1...... το οτι παραδεχομαι το λαθος μου, θα επρεπε να σε βαλει σε σκεψεις οτι εκανα ενα δευτερο ποστ για τις απαραιτητες διευκρινησεις τις οποιες και εκανα. Αρα δεν καταλαβαινω τον λογο που επανερχεσαι για να βγεις απο πανω.
Αν πιστευεις οτι θα ειμαι και κλαμενος και δαρμενος, εχεις πεσει εξω.
Θα ζησουμε ολοι εδω μεσα καλυτερα αρκει να κραταμε τις απαραιτητες αποστασεις ασφαλειας.

ΥΓ 2....... ποτε δεν ημουν της προσκολησεως, αν καπου αισθανθω οτι δεν ειμαι αρεστος, μετακομιζω παραυτα το επομενο λεπτο, πιστευω στην ανιδιοτελη συμπεριφορα των συναδελφων ασχετα με κλαδο και ειμαι προθυμος να βοηθησω με ολες μου τις δυναμεις, αλλα προσβολες δεν ανεχομαι απο κανενα και για κανενα λογο.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #179 στις: Νοέμβριος 12, 2018, 01:15:48 μμ »
 Να περιμένουμε τη μεγάλη φάση στις τεχνικές (για τα επαλ για να είμαι δίκαιος) 1000 προσλήψεων που είχαν πει αυτή τη βδομάδα? Ή θα πέσουν αλλού οι πιστώσεις σε άλλες ειδικότητες?

Αποσυνδεδεμένος Francis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #180 στις: Νοέμβριος 12, 2018, 01:30:59 μμ »
Είχαν πει κάτι τέτοιο; Είχα μείνει στην επόμενη φάση που θα γίνει τέλη του μήνα με αρχές του επόμενου.

Αποσυνδεδεμένος PASAS123

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Προσλήψεις Αναπληρωτών Τεχνικών Ειδικοτήτων 2018-2019
« Απάντηση #181 στις: Νοέμβριος 12, 2018, 01:40:20 μμ »
Είχαν πει κάτι τέτοιο; Είχα μείνει στην επόμενη φάση που θα γίνει τέλη του μήνα με αρχές του επόμενου.
02-11-18 Άμεση πρόσληψη 1.000 αναπληρωτών καθηγητών

Πιστώσεις από το Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων για την άμεση πρόσληψη 1.000 αναπληρωτών καθηγητών προβλέπονται σε τροπολογία του Υπουργείου Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων που ψηφίστηκε χθες στη Βουλή.

Οι προσλήψεις θα γίνουν τις επόμενες μέρες με σκοπό να καλυφθούν κενά που δημιουργήθηκαν από την ανάγκη να διοχετευθεί διδακτικό προσωπικό σε κρίσιμα σημεία του εκπαιδευτικού συστήματος (ολιγομελή τμήματα, ΕΠΑΛ, εσπερινά κλπ)

https://www.minedu.gov.gr/news/37994-02-11-18-amesi-proslipsi-1-000-anapliroton-kathigiton

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159859
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 590
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 581
Σύνολο: 586

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.