*

Αποστολέας Θέμα: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019  (Αναγνώστηκε 286145 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1050 στις: Απρίλιος 04, 2019, 06:44:03 μμ »
Μιλώντας για αναπληρωτές, ναι, κάπως έτσι ειναι. Δεν είναι ρεαλιτστικό να πιστεύει κανείς ότι οι ΔΔΕ και ΔΠΕ θα ελέγξουν τη γνησιότητα των πάσης φύσης δικαιολογητικών για 150000 υποψηφιους αναπληρωτές. Ίσως να κάνουν prioritize και να ελέγχουν χαρτιά που αντιστοιχούν σε πολλά μόρια, όπως δεύτερα πτυχία, μεταπτυχιακά και διδακτορικά. Αλλά ότι θα ψαξουν ξένες γλώσσες, ECDL και επιμορφώσεις; Μου φαίνεται τελείως απίθανο.

Στους άλλους ΑΣΕΠ πιστεύεις ότι όταν έβγαιναν σε 8μηνο τα οριστικα κάνανε ενδελεχή έλεγχο σε ξενόγλωσσα, πτυχία γυμνασίων πριν 20-30 χρόνια, προϋπηρεσιες από όλους τους ασφαλιστικούς φορείς και δεν θυμάμαι τι άλλο; Και σε αυτό το 8μηνο δεν ήταν ένας διαγωνισμός. Τα πτυχία δεν ρωτούσαν σχολεία; Δηλαδή το υπουργείο Παιδείας. Πάμε στο διορισμό; Όταν διοριζοσουν  δεν ζητούσαν ξανά πτυχία και ιατρικές βεβαιώσεις και ποινικα μητρώα; Αν κάτι δεν πήγαινε καλά δεν πήγαιναν στον επόμενο; Στους αναπληρωτές δεν πάνε στον επόμενο σε επόμενη φάση;

Εγώ είμαι ο τελευταίος πάντως εδώ μέσα ή από τους τελευταίους που έχω πει τέλη Αυγούστου οριστικά για 150000 κόσμο! Για την ακρίβεια δεν έχω πει ποτέ θα έχει οριστικούς για οτιδήποτε. Ειδικά για γενική μια χαρά βολεύεται με τους μεταβατικους. Αν δεν του βγει και για ειδική. Απλά το νέο σύστημα τρέχει ΕΦΟΣΟΝ δεησουν να βγάλουν την προκήρυξη!

ΥΓ. Και για να εξηγούμε ναι πιστεύω σε γραπτό χωρίς καμία προσαύξηση από τράπεζα θεμάτων και οχι επιτροπή θεμάτων! Το ότι δεν το θέλει κανένας τους μέχρι τώρα με κάνει να έχω αυτό το επιθετικό ύφος προς καποιους που μιλούν εδώ μέσα πολιτικά και όχι εκπαιδευτικά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 06:56:15 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:13:03 »

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1232
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1051 στις: Απρίλιος 04, 2019, 06:51:00 μμ »
Το "κόλπο" του ΑΣΕΠ είναι ότι δεν θα ελέγξει 150.000 αιτήσεις. Θα ελέξεις μόνο τους 4.500 διοριστέους. Αν βρει πλαστά πτυχία κλπ, αφαιρεί μόρια και πάει στον επόμενο.

Έλεγχος γίνεται.

Δείτε μόνο άλλαξαν τα αποτελέσματα από τα προσωρινά στα οριστικά στην προκήρυξη για τα δικαστήρια.

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1052 στις: Απρίλιος 04, 2019, 06:54:01 μμ »
Το "κόλπο" του ΑΣΕΠ είναι ότι δεν θα ελέγξει 150.000 αιτήσεις. Θα ελέξεις μόνο τους 4.500 διοριστέους. Αν βρει πλαστά πτυχία κλπ, αφαιρεί μόρια και πάει στον επόμενο.

Έλεγχος γίνεται.

Δείτε μόνο άλλαξαν τα αποτελέσματα από τα προσωρινά στα οριστικά στην προκήρυξη για τα δικαστήρια.

Ένας είναι ο πίνακας που παραδίδει ο ΑΣΕΠ και αφορά όλους όσους θα μπορούν να μπουν στον κύριο ή επικουρικό. Δεν υπάρχουν στην φάση του ΑΣΕΠ 4500 διοριστεοι. Μόνο αιτούντες ειδικής αγωγής. Τάδε εφη νομοσχέδιο.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 06:57:04 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1053 στις: Απρίλιος 04, 2019, 06:56:48 μμ »
Στους άλλους ΑΣΕΠ πιστεύεις ότι όταν έβγαιναν σε 8μηνο τα οριστικα κάνανε ενδελεχή έλεγχο σε ξενόγλωσσα, πτυχία γυμνασίων πριν 20-30 χρόνια, προϋπηρεσιες από όλους τους ασφαλιστικούς φορείς και δεν θυμάμαι τι άλλο; Και σε αυτό το 8μηνο δεν ήταν ένας διαγωνισμός. Τα πτυχία δεν ρωτούσαν σχολεία; Δηλαδή το υπουργείο Παιδείας. Πάμε στο διορισμό; Όταν διοριζοσουν  δεν ζητούσαν ξανά πτυχία και ιατρικές βεβαιώσεις και ποινικα μητρώα; Αν κάτι δεν πήγαινε καλά δεν πήγαιναν στον επόμενο; Στους αναπληρωτές δεν πάνε στον επόμενο σε επόμενη φάση;

Εγώ είμαι ο τελευταίος πάντως εδώ μέσα ή από τους τελευταίους που έχω πει τέλη Αυγούστου οριστικά για 150000 κόσμο! Για την ακρίβεια δεν έχω πει ποτέ θα έχει οριστικούς για οτιδήποτε. Ειδικά για γενική μια χαρά βολεύεται με τους μεταβατικους. Αν δεν του βγει και για ειδική. Απλά το νέο σύστημα τρέχει ΕΦΟΣΟΝ δεησουν να βγάλουν την προκήρυξη!

Στους διορισμούς πιστεύω ότι θα ελέγξει τα δικαιολογητικά το ΑΣΕΠ. Εγώ (ίσως επειδή δεν προσβλέπω σε διορισμό!) εστιάζω στους αναπληρωτές.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:13:03 »

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1054 στις: Απρίλιος 04, 2019, 06:58:20 μμ »
Στους διορισμούς πιστεύω ότι θα ελέγξει τα δικαιολογητικά το ΑΣΕΠ. Εγώ (ίσως επειδή δεν προσβλέπω σε διορισμό!) εστιάζω στους αναπληρωτές.

Απάντησα πάνω. Θα σας ζητηθούν τα χαρτιά από Δνσεις και θα κάνουν έλεγχο σε βάθος χρονου. Όπως μας έχουν ξεσκονισει τα δικά μας και κάποιοι πήγαν σπιτάκι τούς! Και   κάποιοι πονηροι πήγαν να πάρουν θέσεις ευθύνης επίσης με όσα ζητάει από σας (κυρίως ξενόγλωσσα) τώρα και τους τσακωσαν.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 07:00:28 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1055 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:06:32 μμ »
Σε βαθος χρονου ?  Να μην ειναι πολυ βαθυ γιατι θα πονεσει....;D ;D ;D


Απάντησα πάνω. Θα σας ζητηθούν τα χαρτιά από Δνσεις και θα κάνουν έλεγχο σε βάθος χρονου.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1056 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:14:39 μμ »
Τόση θλίψη για ενδεχόμενους διορισμούς, πως θα πιεις το πικρό ποτήρι με 3 (υποτίθεται) ΑΣΕΠ- ανεμικους στην πλάτη

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1057 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:15:58 μμ »
Σε βαθος χρονου ?  Να μην ειναι πολυ βαθυ γιατι θα πονεσει....;D ;D ;D

Και τα 10 χρόνια αδιοριστιας επίσης! Όταν αλλού στο δημόσιο διαχρονικά γίνεται πάρτυ. Και με εξαιρέσεις από ΑΣΕΠ.

ΥΓ. Η αλήθεια είναι πως νόμοι για τα λαμόγια υπάρχουν και δε νομίζω ότι ότι κάποιοι τις καπουλαρουν φταίει μόνο ΑΣΕΠ και υπουργείο Παιδείας.. Έναν να πιάσουν και να του απαγορεψουν να ξανά συμμετάσχει σε διαγωνισμό δημοσίου δια παντός θα δεις συμμόρφωση!
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 07:20:03 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος BELLISSIMA

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 685
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1058 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:25:49 μμ »
Παράλληλα, "τα Οργανικά κενά των εκπαιδευτικών πιθανά να μην ξαναζητηθούν, μιας και το Υπουργείο θα επικαιροποιήσει αυτά που δόθηκαν, μετά την διενέργεια των Μεταθέσεων."


Το ειδατε αυτό σχετικά με διορισμούς ειδικής αγωγής;

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1059 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:35:49 μμ »
Καλό "διορισμό" εύχομαι "συντροφε/σα"... ;D

Τόση θλίψη για ενδεχόμενους διορισμούς, πως θα πιεις το πικρό ποτήρι με 3 (υποτίθεται) ΑΣΕΠ- ανεμικους στην πλάτη

γεωργία2

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1060 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:38:00 μμ »
Δυστυχώς κυκλοφορούν ανάμεσα μας:

"Μια σειρά από νέες σκανδαλώσεις περιπτώσεις πλαστογράφησης τίτλων σπουδών του Δημοσίου φέρνει στο φως ο ειδικός γενικός γραμματέας επιθεώρησης δημόσιας διοίκησης. Μιλώντας σε ρεπορτάζ του ΑLPHA αποκάλυψε ότι έχουν βρεθεί 1.968 περιπτώσεις στο ευρύτερο δημόσιο με πλαστά πτυχία. Μεταξύ αυτών:
Δ/ντης δημόσιας υπηρεσίας με προυπηρεσία 17 ετών βρισκόταν στη θέση αυτή με πλαστά δικαιολογητικά.
Δικηγόρος άνευ αληθινού πτυχίου, εγγεγραμμένη μάλιστα σε Δικηγορικό Σύλλογο, ζήτησε να διοριστεί σε νομική υπηρεσία του Δημοσίου
Γιατροί με πλαστά πτυχία από Ιταλία, έκαναν επεμβάσεις σε ασθενείς.Άλλοι γιατροί πάλι χειρουργούσαν με απολυτήριο λυκείου!!!!!"


Ανώνυμες καταγγελίες για πάσης  φύσεως διαφθορά στο δημόσιο, μπορείτε να στείλετε στην πλατφόρμα του Υπουργείου Δικαιοσύνης:


http://kataggelies.gsac.gov.gr/index.php/component/rsform/form/15-kataggelia

Απλά αφήστε κενά τα πεδία των προσωπικών στοιχείων της πρώτης σελίδας!!!!! :) :) :)
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 07:47:03 μμ από KANANGA »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1061 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:38:23 μμ »
Νεότερη ενημέρωση (κατά την άποψη μου το μόνο σημαντικό είναι αυτό για τα μεταπτυχιακά σε ΦΕΚ, τα άλλα λίγο πολύ γνωστά ήταν)

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/285218_nea-enimerosi-akoma-kai-meta-toys-oristikoys-pinakes-asep-oi-monimoi-diorismoi

εεεεεε λογικό μόνο αυτό να είναι για εσένα σημαντικό .... τα άλλα που είναι οι μεθοδεύσεις του αφεντικού σου θες να περάσουν έτσι ε? δεν τρέχει τίποτα..... οχι καμάρι μου θα τα ακούσεις

1ο Πρώτα οι οριστικοί πίνακες και μετά η κατανομή? γιατί; μήπως για να το στήσουν ; χαχαχαχα έχουν ξεφύγει!!!!!!! είναι το ηθικό πλεονέκτημα του αφεντικού!!!!!! ΚΑΤΑΝΤΙΑ

2ο αυτό???????? <<Τα Οργανικά κενά των εκπαιδευτικών πιθανά να μην ξαναζητηθούν, μιας και το Υπουργείο θα επικαιροποιήσει αυτά που δόθηκαν, μετά την διενέργεια των Μεταθέσεων..>>...... τι θα γίνει με τα ΤΕ στην ΒΘΜΙΑ ?????? χαχαχαχαχαχα στημένο και εκεί το παιχνίδι από το αφεντικό...... κοιτα να δεις που είχαν δίκιο αυτοί στην ΕΛΜΕ και φώναζαν....

κατά τα άλλα, θα έρθει και προκήρυξη.... κάτσε να αρμέξουμε ότι μπορούμε ακόμα....

Leviathan

  • Επισκέπτης
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1062 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:46:17 μμ »
εεεεεε λογικό μόνο αυτό να είναι για εσένα σημαντικό .... τα άλλα που είναι οι μεθοδεύσεις του αφεντικού σου θες να περάσουν έτσι ε? δεν τρέχει τίποτα..... οχι καμάρι μου θα τα ακούσεις

1ο Πρώτα οι οριστικοί πίνακες και μετά η κατανομή? γιατί; μήπως για να το στήσουν ; χαχαχαχα έχουν ξεφύγει!!!!!!! είναι το ηθικό πλεονέκτημα του αφεντικού!!!!!! ΚΑΤΑΝΤΙΑ

2ο αυτό???????? <<Τα Οργανικά κενά των εκπαιδευτικών πιθανά να μην ξαναζητηθούν, μιας και το Υπουργείο θα επικαιροποιήσει αυτά που δόθηκαν, μετά την διενέργεια των Μεταθέσεων..>>...... τι θα γίνει με τα ΤΕ στην ΒΘΜΙΑ ?????? χαχαχαχαχαχα στημένο και εκεί το παιχνίδι από το αφεντικό...... κοιτα να δεις που είχαν δίκιο αυτοί στην ΕΛΜΕ και φώναζαν....

κατά τα άλλα, θα έρθει και προκήρυξη.... κάτσε να αρμέξουμε ότι μπορούμε ακόμα....

1) διάβασε την προκήρυξη και το νομοσχέδιο
2) Τα οργανικά κενά δεν ξαναζητουνται όπως ποτέ δεν έχουν ξαναζητηθει όλα αυτά τα χρόνια. Τώρα το κατάλαβες εσύ. Επικαιροοιηση τι σημαίνει; Ξέρεις; Η ανακοίνωση της ελμε έλεγε και για κενά σε ΚΕΣΥ... Το ξέχασες; Μόνο που δεν μπορούσαν να πΝε νεοδιοριστοι.... Και αυτό το ξέχασες;
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 04, 2019, 07:56:49 μμ από Leviathan »

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ
Απ: Νέο Σύστημα Διορισμών/Προσλήψεων -2019
« Απάντηση #1063 στις: Απρίλιος 04, 2019, 07:55:41 μμ »
1) διάβασε την προκήρυξη
2) Τα οργανικά κενά δεν ξαναζητουνται όπως ποτέ δεν έχουν ξαναζητηθει όλα αυτά τα χρόνια. Τώρα το κατάλαβες εσύ. Επικαιροοιηση τι σημαίνει; Ξέρεις; Η ανακοίνωση της ελμε έλεγε και για κενά σε ΚΕΣΥ... Το ξέχασες; Μόνο που δεν μπορούσαν να πΝε νεοδιοριστοι.... Και αυτό το ξέχασες;

xaxaxa ποια προκύρηξη αυτή που έχει το αφεντικό σου στα συρτάρια του? δεν την έχουμε θα μας την δώσεις???
έχεις καταλάβει ότι φωναζει ότι είσαι βαλτός από πάνω.... ότι φτιάχνει το υπουργείο το βγάζεις μια χαρά.... ούτε τα προσχήματα δεν κρατάς... πραγματικά απορώ που κάθονται κάποιοι ακόμα και συζητάνε μαζί σου.... μάλλον βαριούνται να πάρουν στο υπουργείο χαχαχα.....
Πάμε άλλη μια, αν έχω τον πίνακα των ΠΕ60 ας πούμε και είμαι σε φάση κατανομής τότε πολύ απλά αν θέλω να μπει ο 350 θα πάω την κατανομή στο 355 ..... στημένο όχι τυχαίο... ή πως το είπες το γράφει η προκήρυξη ΕΛΕΟΣ....

Τα οργανικά κενά στα ΤΕ της βθμιας ? γαργάρα τα έκανες ? ολόκληρες σελίδες φαγαμε να λες ότι δεν παίζει ρόλο χαχαχαχαχ τι έγινε τώρα ????  κατάντιαααα

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32310
  • Τελευταία: Alex.pe83
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160984
  • Σύνολο θεμάτων: 19226
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 23
Επισκέπτες: 626
Σύνολο: 649

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.