*

Αποστολέας Θέμα: Νέες προσφυγές επιτυχόντων ΑΣΕΠ (κίνηση μετά τον διορισμό των ήδη δικαιωθέντων)  (Αναγνώστηκε 117036 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
O δικηγορος μου ...μου ειπε εξαρχης για 1-1.5 χρονο...και μαλιστα σταματησε να δεχεται υποθεσεις απο το φθινοπωρο του 2016 ..αρνουμενος να αναλαβει γνωστο μου !!! ...Απο την αλλη γιατι υπαρχει αυτη η αβεβαιοτητα ...θα τρεχει ο κοσμος στο ΣτΕ σε καθε δικη ? Δεν θα επρεπε να ειναι ορισμενο εξαρχης το διαστημα προσφυγης για αποφασεις της Διοικησης?



Οποίος δικηγόρος σου είπε ότι το εύλογο είναι 5 χρόνια θέλει να σου φάει λεφτά . Ότι κανείς δικαστικά καντο όχι με αυτόν σε δουλεύει . Πιστεύω θα δώσει και άλλο χρόνο όχι 5 όμως . Όταν βγει το εύλογο οποίος προσφύγει δεν έχει μεγάλες πιθανότητες .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kpet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 230
    • Προφίλ
Προσωπικη εκτιμηση (οχι εντελως)...το ευλογο θα καλυπτει και το 2017...

Αποσυνδεδεμένος adacorfu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οποίος δικηγόρος σου είπε ότι το εύλογο είναι 5 χρόνια θέλει να σου φάει λεφτά . Ότι κανείς δικαστικά καντο όχι με αυτόν σε δουλεύει . Πιστεύω θα δώσει και άλλο χρόνο όχι 5 όμως . Όταν βγει το εύλογο οποίος προσφύγει δεν έχει μεγάλες πιθανότητες .
Δεν έχω προσφύγει με κανέναν από τους δύο. Άσχετοι είναι. Γνωστοί. Ο ένας είναι ο δικηγόρος του άντρα μ με τον οποίο έχει κερδίσει πολλές δικές για αποζημίωση από Τροχαίο. Ο άλλος είναι ο άντρας μιας φίλης. Εγώ με χατζηφωτη είμαι κ μάλιστα έκανα προσφυγή το 2016.

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Οχι. Η αποφαση αυτη του ΣτΕ θα καθορισει ποιοι απο αυτους που εχουν ηδη προσφυγει θα θεωρηθουν εντος η εκτος ευλογου.
Η δική μου λογική πάντως λέει πως πρέπει να επεκταθεί μέχρι την ημερομηνία της τελευταίας προσφυγής.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος adacorfu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομικές γνώσεις δεν έχω καθόλου. Κοιτάξτε τι λέει εδώ. Όποιος καταλαβαίνει περισσότερα ας μας πει. https://www.prevedourou.gr/h-ανάκληση-των-διοικητικών-πράξεων-γεν/
Κάτι έκανα λάθος κ ανοίγει άλλο άρθρο. Κάντε copy paste κ θα σας βγάλει στο σωστό. Από κινητό δεν μπορώ να δώσω το λινκ σωστά.
Κ αυτό https://analuseto.gr/anaklisi-paranomon-diikitikon-praxeon/
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 20, 2019, 06:23:59 μμ από adacorfu »

Αποσυνδεδεμένος adacorfu

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 57
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βέβαια στην αρνητική απόφαση που πήρα εγώ ή δικαιολογία ήταν πως η απόφαση ΣτΕ είχε μεγάλη δημοσιότητα στον εκπαιδευτικο κοινό κ πως κακώς δε το πήρα χαμπάρι νωρίτερα. Δλδ ρωτάω εγώ;;; πόσοι εκπαιδευτικοι πήραν βαθμό πάνω από τη βάση... Χιλιάδες... Πόσοι το πήραν χαμπάρι;;; 400. Είναι δλδ μεγάλο ποσοστό κ εγώ ημουν η μόνη π κοιμόμουν;;;; σας τα λέω όλα αυτά καθώς έχω στα χέρια μ την αρνητική απόφαση κ θέλω να ξέρετε κ εσείς τι περίπου γίνεται. Αν θεωρείτε πως σας κουράζω ζητώ συγνώμη...

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ούτε καν. Χίλια δίκια έχεις.

Συνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2888
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Η (πρώτη) δίκη για το εύλογο στο ΣτΕ έλαβε χώρα στις 28 Φλεβάρη. Η απόφαση αυτής θα καθορίσει και το εύρος επέκτασης του ευλόγου.

Αποσυνδεδεμένος Mack77

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 448
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν έχω προσφύγει με κανέναν από τους δύο. Άσχετοι είναι. Γνωστοί. Ο ένας είναι ο δικηγόρος του άντρα μ με τον οποίο έχει κερδίσει πολλές δικές για αποζημίωση από Τροχαίο. Ο άλλος είναι ο άντρας μιας φίλης. Εγώ με χατζηφωτη είμαι κ μάλιστα έκανα προσφυγή το 2016.
Δεν διαφωνώ σε κάτι και μακάρι να επεκταθεί και να διοριστεί και άλλος κόσμος !

Αποσυνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Φαντάζομαι αφού οι αντισυνταγματικες θέσεις μας από 40%, 24μηνο κτλ είναι 156 σύνολο όπως τα είχα υπολογίσει.. Διορίζονται 8 από εμάς.. Οπότε 148 οι υπόλοιπες αντισυνταγματικες που διεκδικούμε.. Λες να είμαστε παραπάνω Πε06;

Λοιπόν, μετά απο σχετικό ψάξιμο οι αντισυνταγματικοί διορισμοί για εμάς  (ΠΕ06 ) δεν ήταν 156 άτομα , αλλά 108 (το 40% των 228 θέσεων που είχαν δοθεί στον ΑΣΕΠ είναι 91+ 17 άτομα που υπάρχουν στις αποφάσεις διορισμών  2009-2015 σύνολο  108 άτομα )

Αποσυνδεδεμένος Arieta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 283
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Λοιπόν, μετά απο σχετικό ψάξιμο οι αντισυνταγματικοί διορισμοί για εμάς  (ΠΕ06 ) δεν ήταν 156 άτομα , αλλά 108 (το 40% των 228 θέσεων που είχαν δοθεί στον ΑΣΕΠ είναι 91+ 17 άτομα που υπάρχουν στις αποφάσεις διορισμών  2009-2015 σύνολο  108 άτομα )
Ωραία.. Δεν ξέρω μάλλον είχα υπολογίσει παραπάνω άτομα στα 24μηνα με ασεπ.. Αν είναι 100 οι θέσεις για μας οποίος προλάβει τελικά.. Αλλά με συνάδελφο που το συζήτησα τις είχε βγάλει παραπάνω.. Ας βγει το εύλογο και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους.

Αποσυνδεδεμένος nikolopol

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3425
  • ΠΕ 4.01
    • Προφίλ
Λοιπόν, μετά απο σχετικό ψάξιμο οι αντισυνταγματικοί διορισμοί για εμάς  (ΠΕ06 ) δεν ήταν 156 άτομα , αλλά 108 (το 40% των 228 θέσεων που είχαν δοθεί στον ΑΣΕΠ είναι 91+ 17 άτομα που υπάρχουν στις αποφάσεις διορισμών  2009-2015 σύνολο  108 άτομα )

Ελπιζω να εχετε υπολογισει και ασεπιτες που διοριζοντουσαν και με 40% ή 24μηνο για να επιλεγουν πρωτοι. Αυτες τις θεσεις θα πρεπει να τις συμπεριλαβετε στον ασεπ αφου μεινανε κενες.

Αποσυνδεδεμένος maritina35

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 304
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ελπιζω να εχετε υπολογισει και ασεπιτες που διοριζοντουσαν και με 40% ή 24μηνο για να επιλεγουν πρωτοι. Αυτες τις θεσεις θα πρεπει να τις συμπεριλαβετε στον ασεπ αφου μεινανε κενες.
Λοιπον αναφερεται καπου οτι οι θεσεις που διεκδικουνται απο το 40% ειναι 118. Ομως γιατι πουθενα κανεις δεν αναφερει τους 158 που διοριστηκαν απο το 24μηνο των ΠΕ06 !!!!! Αυτοι διοριστηκαν το 2009 δηλαδη υπαγονται στο διαγωνισμο του ασεπ 2008. Ενα αυτο....συν το 40%? Αν καποιος γνωριζει σιγουρα για ΠΕ06 ας ενημερωσει. Γιατι μιλαμε μονο για το 40% τοσο καιρο....

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ελπιζω να εχετε υπολογισει και ασεπιτες που διοριζοντουσαν και με 40% ή 24μηνο για να επιλεγουν πρωτοι. Αυτες τις θεσεις θα πρεπει να τις συμπεριλαβετε στον ασεπ αφου μεινανε κενες.
Δεν μειίνανε κενές.
Καλύφθηκαν.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159834
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 583
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.