*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις 2019  (Αναγνώστηκε 320257 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #714 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:37:01 μμ »
Ερώτηση προς κάποιους "έμπειρους" συναδέλφους : αν υποθέσουμε ότι γίνεται και β φάση αποσπάσεων , όσοι αποσπαστούν σε μια περιοχή στην οποία αποσπάστηκαν κατά την α φάση και άλλοι της ίδιας ειδικότητας, θα τεθούν σε εναν ενιαιο πίνακα μορίων ,ώστε να γίνει η τοποθέτηση τους σε σχολεία ; Ή να το θέσω αλλιώς : Ο πίνακας που καταρτίζουν οι διευθύνσεις για τις τοποθετήσεις σε σχολεία, αποτελείται από αποσπασμένους και των δύο φάσεων, είναι δηλαδή ενιαιος ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:23 »

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #715 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:43:36 μμ »
Συγχαρητηρια και απο μενα ρε παιδια σε ολους οσους πηρανε αποσπαση! Βλεπω αρκετα ονοματα γνωστων μου και ειμαι πολυ χαρουμενος που πολλοι ικανοποιηθηκαν πηγαινοντας στον τοπο τους! Οι υπολοιποι υπομονη εως τη Β φαση αποσπασεων.

Αποσυνδεδεμένος Wolowitz

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1183
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ.04.01
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #716 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:44:14 μμ »
Όσοι πήραμε απόσπαση στην 1η μας επιλογή, χρειάζεται να κάνουμε κάποια ενέργεια στο οπσυδ; ρωτάω γιατί δεν έχω μπροστά μου υπολογιστή και δε ξέρω τι επιλογές δίνει. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #717 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:50:04 μμ »
Σίγουρα βρε παιδιά; Η β φάση νομίζω ότι είναι για νέες αιτήσεις και λογικά θα βγει μετά και τον έλεγχο των αιτήσεων επανεξέτεσης.
Εγώ πάντως αυτό έκανα πέρσι. Στη β φάση ζήτησα ουσιαστικά επανεξέταση της απόσπασης που πήρα στην α φάση. Εννοείται πως η β φάση σου δίνει τη δυνατότητα να κάνεις αίτηση αν δεν έκανες στην α φάση.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:54:23 »

Αποσυνδεδεμένος zwzaralou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #718 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:54:33 μμ »
Καλησπερα. Συγχαρητηρια σε οσους πηραν αποσπαση.
Θα ηθελα να ρωτησω για τις ενεργειες που μπορει να κανει καποιος οταν δεν παρει αποσπαση.
1. Την επιλογη επανεξεταση την κανουμε για την β φαση αποσπασεων? Και αυτη η επιλογη στο opsyd ειναι ενεργοποιημενη και μπορω να την κανω αμεσα ή θα υπαρξει σχετικη ενημερωση?
2. Οταν δηλωνουμε τις περιοχες παιζει πολυ μεγαλο ρολο η σειρα με τις οποιες τις βαζουμε? Και αν ισχυει η σειρα μπορουμε να κανουμε αλλαγη?
Ευχαριστω πολυ

Αποσυνδεδεμένος Πελαγονία

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 547
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #719 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:55:08 μμ »
Αυτή τη στιγμή ο οπσυδ δεν με αφήνει να κάνω τίποτα. Υπάρχουν οι επιλογές αλλά δεν μπορώ να τις πατήσω-ενεργοποιήσω.

Για όσους θέλουμε τροποποίηση περιοχών προτίμησης  πια ημερομηνία ισχύει; το 9 αυγούστου;

Αποσυνδεδεμένος thriskeftika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 498
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #720 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:56:10 μμ »
Ερώτηση προς κάποιους "έμπειρους" συναδέλφους : αν υποθέσουμε ότι γίνεται και β φάση αποσπάσεων , όσοι αποσπαστούν σε μια περιοχή στην οποία αποσπάστηκαν κατά την α φάση και άλλοι της ίδιας ειδικότητας, θα τεθούν σε εναν ενιαιο πίνακα μορίων ,ώστε να γίνει η τοποθέτηση τους σε σχολεία ; Ή να το θέσω αλλιώς : Ο πίνακας που καταρτίζουν οι διευθύνσεις για τις τοποθετήσεις σε σχολεία, αποτελείται από αποσπασμένους και των δύο φάσεων, είναι δηλαδή ενιαιος ;
Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οι αποσπασμένοι μπαίνουν σε έναν κοινό πίνακα μαζί με όσους ζητούν απόσπαση εντός των ίδιων ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ (καταθέτουν αίτηση στις ΔΠΕ ή ΔΔΕ) ασχέτως φάσης αποσπάσεων. Συνήθως οι Διευθύνσεις κάνουν αυτές τις τοποθετήσεις τέλος Αυγούστου ή πρώτες μέρες Σεπτεμβρίου.
Το πρόβλημα είναι εάν αργήσει η β΄ φάση οπότε οι Διευθύνσεις προβούν σε τοποθέτηση των αποσπασμένων της α΄ φάσης. Τότε οι αποσπασμένοι της β΄ φάσης προφανώς θα τοποθετηθούν σε όσα κενά απομείνουν.

Αποσυνδεδεμένος Anemos2017

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1727
  • Φύλο: Άντρας
  • Βαθειές οι ρίζες πώς να φύγεις απο τον τόπο σου...
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #721 στις: Αύγουστος 02, 2019, 02:56:37 μμ »
Για όσους διαμαρτύρονται για τις κατά προτεραιότητα αποσπάσεις , ενίοτε λίαν εντόνως......


http://nekordis64.blogspot.com/2019/08/2019.html

10.  Σχετικά με τις αποσπάσεις κατά προτεραιότητα κρίθηκαν..............................
Πάγια θέση μας είναι οι εκπαιδευτικοί αυτοί να αποσπώνται ανεξαρτήτως κενών. Η θέση μας αυτή δεν έγινε δεκτή, αφού οι αποσπάσεις αυτές έγιναν με αφαίρεση αρκετών λειτουργικών κενών (πάνω από 780), που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για να ικανοποιηθεί μεγαλύτερος αριθμός αποσπάσεων! Το ελάχιστο που έγινε δεκτό –μετά από αρχική εισήγησή μας-  ήταν για 27 περιπτώσεις εκπαιδευτικών με ασθένεια ιδίων στις οποίες δεν έγινε αφαίρεση κενών από τον τόπο απόσπασής τους.
Όλες οι λύσεις είναι φίνες και ωραίες τότε και μόνο όταν είναι εφικτές. Μα σαν δεν έχεις κότσια να τις εφαρμόσεις άσε καλύτερα καθόλου μην τις λες.

Αποσυνδεδεμένος LK

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2608
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 02 και ΠΕ15(?)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #722 στις: Αύγουστος 02, 2019, 03:11:20 μμ »
Ερώτηση προς κάποιους "έμπειρους" συναδέλφους : αν υποθέσουμε ότι γίνεται και β φάση αποσπάσεων , όσοι αποσπαστούν σε μια περιοχή στην οποία αποσπάστηκαν κατά την α φάση και άλλοι της ίδιας ειδικότητας, θα τεθούν σε εναν ενιαιο πίνακα μορίων ,ώστε να γίνει η τοποθέτηση τους σε σχολεία ; Ή να το θέσω αλλιώς : Ο πίνακας που καταρτίζουν οι διευθύνσεις για τις τοποθετήσεις σε σχολεία, αποτελείται από αποσπασμένους και των δύο φάσεων, είναι δηλαδή ενιαιος ;

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Στον ίδιο. Σίγουρα, γιατί πέρυσι ήμουν με β΄ φάση.

Μονάχα η πραγματικότητα μπορεί να μας μάθει πώς την πραγματικότητα ν’ αλλάξουμε
                                                           Μ. Μπρεχτ

Αποσυνδεδεμένος real

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 491
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #723 στις: Αύγουστος 02, 2019, 03:12:03 μμ »
Παιδιά ξέρετε πως απενεργοποιούμε αίτηση; Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή. Η πιο κοντινή επιλογή είναι ανάκληση. Ανάκληση πρέπει να κάνω;
Just be real!

Αποσυνδεδεμένος Sun

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1433
  • Φύλο: Άντρας
  • αιτία ελομένου ' θεός αναίτιος
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #724 στις: Αύγουστος 02, 2019, 03:16:49 μμ »
Οι αποσπασμένοι μπαίνουν σε έναν κοινό πίνακα μαζί με όσους ζητούν απόσπαση εντός των ίδιων ΠΥΣΠΕ ή ΠΥΣΔΕ (καταθέτουν αίτηση στις ΔΠΕ ή ΔΔΕ) ασχέτως φάσης αποσπάσεων. Συνήθως οι Διευθύνσεις κάνουν αυτές τις τοποθετήσεις τέλος Αυγούστου ή πρώτες μέρες Σεπτεμβρίου.
Το πρόβλημα είναι εάν αργήσει η β΄ φάση οπότε οι Διευθύνσεις προβούν σε τοποθέτηση των αποσπασμένων της α΄ φάσης. Τότε οι αποσπασμένοι της β΄ φάσης προφανώς θα τοποθετηθούν σε όσα κενά απομείνουν.
Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια !

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #725 στις: Αύγουστος 02, 2019, 03:39:59 μμ »
Για όσους διαμαρτύρονται για τις κατά προτεραιότητα αποσπάσεις , ενίοτε λίαν εντόνως......


http://nekordis64.blogspot.com/2019/08/2019.html

10.  Σχετικά με τις αποσπάσεις κατά προτεραιότητα κρίθηκαν..............................
Πάγια θέση μας είναι οι εκπαιδευτικοί αυτοί να αποσπώνται ανεξαρτήτως κενών. Η θέση μας αυτή δεν έγινε δεκτή, αφού οι αποσπάσεις αυτές έγιναν με αφαίρεση αρκετών λειτουργικών κενών (πάνω από 780), που θα μπορούσαν να χρησιμοποιηθούν για να ικανοποιηθεί μεγαλύτερος αριθμός αποσπάσεων! Το ελάχιστο που έγινε δεκτό –μετά από αρχική εισήγησή μας-  ήταν για 27 περιπτώσεις εκπαιδευτικών με ασθένεια ιδίων στις οποίες δεν έγινε αφαίρεση κενών από τον τόπο απόσπασής τους.

Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #726 στις: Αύγουστος 02, 2019, 03:49:22 μμ »
ΑΠΟΤΈΛΕΣΜΑ.  30 ΑΠΟΣΠΆΣΕΙΣ ΚΑΤΆ ΠΡΟΤΕΡΑΙΌΤΗΤΑ ΠΕ06 ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗ !!!!!!!!!!!!!!! ΚΑΙ  7-8  ΚΑΝΟΝΙΚΈΣ!!!!!!!!!
ΈΠΡΕΠΕ ΝΑ  ΈΙΝΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ!!!!!!!!!!!!!!
ΤΑ ΕΧΩ ΠΕΙ ΚΑΤΆμΟΥΤΡΑ ΤΟΥ ΚΟΡΔΗ!!!!!!!!!!ΟΤΙ ΣΧΕΤΙΚΆ μΕ ΑΛΛΟΥΣΣΥΝΔΙΚΑΛΙΣΤΈΣ ΚΟΙμΟΥΝΤΑΙ!!!!!!!!!
Υ.Γ δεν πιστεύω να ειναι και οι 30 ααπόσπασμενοι  σθενείς!!!!!

Αποσυνδεδεμένος FIREFOX

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις 2019
« Απάντηση #727 στις: Αύγουστος 02, 2019, 03:55:33 μμ »
Ειμαι ειδικότητα αλλά έχω ζητήσει και τις δύο βαθμίδες..... Δεν μου έχει ξανασυμβεί, θα το ψαξω , προσπαθώ να βρω αιρετους και βλέπουμε . Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση !!!

μόπως ειναι κατά προτεραιότητα????????? Ο άλλος!!!!!!!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 17
Επισκέπτες: 341
Σύνολο: 358

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.126 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.