*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655485 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pevi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 35
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλους.
Συνάδελφοι πρέπει να πιέσουμε να μας δοθεί ειδική άδεια ώστε να μεταβούμε στις κατά τόπους διευθύνσεις για κατάθεση των εγγράφων μας. Δεν είναι σωστό να σπαταλήσουμε την κανονική άδειά μας και δεν είναι δική μας ευθύνη. Το Υπουργείο πρέπει να το προβλέψει.
Ειδικά για τους υπηρετούντες στα νησιά, χωρίς άδεια, είναι αδύνατο να προλάβει κανείς εντός μιας ημέρας να μεταβεί.
Προσωπικά τηλεφώνησα στο Υπουργείο ( Διεύθυνση Προσωπικού Ειδικής Αγωγής) και μετέφερα τον προβληματισμό μου. Μου είπαν οτι θα προωθήσουν το αίτημά μου. Ωστόσο θεωρώ πως θα ήταν σωστό να υπάρξει μια συλλογικότερη πίεση από όλους μας.
Καλή Τύχη σε όλους μας.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος kinegiros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3567
    • Προφίλ

Τελικα η προυπηρεσια θα μεταφερθει ολοκληρη απο τη γενικη στην ειδικη η θα μεταφερθει μονο απο την ημερομηνια που αποκτηθηκε το μεταπτυχιακο ειδικης η το σεμιναριο ειδικης; Επισης αν εξαντληθει ο κυριος πινακας θα διορισουν μονιμους και απο τον επικουρικο;Διοτι σε μερικες ειδικοτητες υπαρχουν ελλειψεις και προσλαμβανουν αρκετους και απο τον επικουρικο.

Όλη μεταφέρετε

Όχι μόνιμοι διορισμοί μόνο από τον κύριο
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 12:43:27 πμ από kinegiros »

Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1573
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστω kinegire. Εισαι απο τους πιο λογικους και ευγενικους και απαντας παντα οταν το χρειαζομαι.Να σαι καλα!Σε ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
kinegire θα βγουν οι πινακες ειδικης μεχρι τελη αυγουστου τι πιστευεις?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Να κάνω μια ερώτηση. Το δεύτερο μεταπτυχιακό δεν μοριοδοτείται σε αυτη την προκύρηξη; Εγώ για παράδειγμα έχω πιστοποιητικό ειδική αγωγής για ένταξη στους επικουρικούς και 2 μεταπτυχιακά άσχετα από την ειδική αγωγή. Τι δηλώνω και τι μοριοδοτείται;

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
καλο ερωτημα.28 απο τα δυο μεταπτυχιακα ή 20?
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 04, 2019, 01:24:15 πμ από math22 »

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Φωτοτυπία ταυτότητας και πτυχίου....Τα γράφω στην Υποενότητα 1 χωρίς να τα καταθέσω εφόσον έχω λογαριασμό στον opsyd;

Αποσυνδεδεμένος dimitris75

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 435
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Να κάνω μια ερώτηση. Το δεύτερο μεταπτυχιακό δεν μοριοδοτείται σε αυτη την προκύρηξη; Εγώ για παράδειγμα έχω πιστοποιητικό ειδική αγωγής για ένταξη στους επικουρικούς και 2 μεταπτυχιακά άσχετα από την ειδική αγωγή. Τι δηλώνω και τι μοριοδοτείται;

Θα μπορούσες να έχεις και 49 μήνες εργασίας στην ΕΑΕ (24/5) ,ενώ κάποιος άλλος μόνο με 51 μήνες ή παραπάνω ,άνευ μεταπτυχιακών , είναι στον κύριο πίνακα και διεκδικεί θέση μόνιμου διορισμού . Δεν μου φαίνεται και τόσο normal αυτή η διάταξη με το 50μήνο (προσωπική γνώμη) .

Αποσυνδεδεμένος lilium1990

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1059
    • Προφίλ
Κάτω από το THE UNIVERSITY OF MICHIGAN γράφει τπτ?
Εμένα ENGLISH LANGUAGE INSTITUTE. Κάτω στη μέση έχει κ χρυσή βούλα με ένα λυχνάρι. Το πήρα το 2008. Αυτό το ENGLISH LANGUAGE INSTITUTE είναι που δεν ταιριάζει με το παράρτημα του ΑΣΕΠ που βγήκε 17/1/2019.
Στα πιο παλιά παραρτήματα δεν είχε παρένθεση και ήταν όλα οκ.

Οχι δε γράφει τίποτα. Ουτε σε αλλα πτυχία απο το 2012 που μου είπαν κάποιοι συνάδελφοι στο fb. Mονο university of michigan.

Αποσυνδεδεμένος nipiagogos1988

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1386
  • Φύλο: Γυναίκα
  • μαζί με την οικονομική κρίση ήρθε και το πτυχίο,
    • Προφίλ
Η δήλωση περιοχών θα γίνει μετά την κατάρτιση των προσωρινών πινακων;
Η ζωή είναι μικρή για να'ναι θλιβερή μωρό μου!!  8/2011

https://www.youtube.com/watch?v=3J2eeyOaYlY

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Η δήλωση περιοχών θα γίνει μετά την κατάρτιση των προσωρινών πινακων;


Ναι όπως και παλιότερα.

Αποσυνδεδεμένος ioudas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • εις εκ των αρίστων
    • Προφίλ
Φωτοτυπία ταυτότητας και πτυχίου....Τα γράφω στην Υποενότητα 1 χωρίς να τα καταθέσω εφόσον έχω λογαριασμό στον opsyd;
Αντιγράφω από την πρόσκληση του υπουργείου ( τα κεφαλαία δικά μου)

«οι υποψήφιοι οφείλουν:
(α) Να ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΝ  τα ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα πεδία/στοιχεία στον ηλεκτρονικό τους φάκελο στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., τα οποία επικαλούνται για την απόδειξη του, κατά περίπτωση, προσόντος/κριτηρίου/ιδιότητας»
Παρακάτω γράφει
«Δεν απαιτείται η (εκ νέου) ΥΠΟΒΟΛΗ  δικαιολογητικών / βεβαιώσεων:
(α) Για στοιχεία (προσόντα/κριτήρια/ιδιότητες) που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την οικεία προκήρυξη του Α.Σ.Ε.Π..»
Παρακάτω
«Ομοίως, προσόντα, κριτήρια ή ιδιότητες τα οποία ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ στην ειδική έντυπη αίτηση - υπεύθυνη δήλωση, ΔΕΝ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ υπόψη, ακόμη και αν προσκομισθούν τα σχετικά δικαιολογητικά.»

Εγώ καταλαβαίνω ότι πρέπει να καταγραφούν-δηλωθούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ( πτυχίο ,στρατός κλπ κλπ )  αλλά  όσα είναι ήδη καταχωρισμένα δεν χρειάζεται να υποβληθούν εκ νέου.
Αυτή είναι η πρώτη μου εκτίμηση , αλλά δεν είμαι και βέβαιος.

Αποσυνδεδεμένος cat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 294
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σε αυτή εδώ την προκήρυξη όποιος έχει toiec σε επίπεδο proficiency , θα αναγνωριστεί?
Μερικοί λένε ότι αναγνωρίζεται, μερικοί λένε ότι αναγνωρίζεται μέχρι το επίπεδο advanced!
Ξέρει κανείς κάτι?

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Αντιγράφω από την πρόσκληση του υπουργείου ( τα κεφαλαία δικά μου)

«οι υποψήφιοι οφείλουν:
(α) Να ΚΑΤΑΓΡΑΨΟΥΝ  τα ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα πεδία/στοιχεία στον ηλεκτρονικό τους φάκελο στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., τα οποία επικαλούνται για την απόδειξη του, κατά περίπτωση, προσόντος/κριτηρίου/ιδιότητας»
Παρακάτω γράφει
«Δεν απαιτείται η (εκ νέου) ΥΠΟΒΟΛΗ  δικαιολογητικών / βεβαιώσεων:
(α) Για στοιχεία (προσόντα/κριτήρια/ιδιότητες) που είναι ήδη καταχωρισμένα και επικυρωμένα στον ηλεκτρονικό φάκελο των υποψηφίων στο Ο.Π.ΣΥ.Δ., εκτός και αν υφίσταται ανάγκη επικαιροποίησης αυτών, σύμφωνα με την οικεία προκήρυξη του Α.Σ.Ε.Π..»
Παρακάτω
«Ομοίως, προσόντα, κριτήρια ή ιδιότητες τα οποία ΔΕΝ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ στην ειδική έντυπη αίτηση - υπεύθυνη δήλωση, ΔΕΝ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ υπόψη, ακόμη και αν προσκομισθούν τα σχετικά δικαιολογητικά.»

Εγώ καταλαβαίνω ότι πρέπει να καταγραφούν-δηλωθούν ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΟΛΑ ( πτυχίο ,στρατός κλπ κλπ )  αλλά  όσα είναι ήδη καταχωρισμένα δεν χρειάζεται να υποβληθούν εκ νέου.
Αυτή είναι η πρώτη μου εκτίμηση , αλλά δεν είμαι και βέβαιος.
Ωραία μέχρι εδώ ... στην ταυτότητα τι συμπληρώνω στη στήλη προσόν/κριτήριο /ιδιότητα; Επίσης την προυπηρεσία την περνάω αναλυτικά ή συνολικα;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158556
  • Σύνολο θεμάτων: 19199
  • Σε σύνδεση σήμερα: 355
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 333
Σύνολο: 353

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.