*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 658823 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
.. μαλιστα ευχαριστώ και υπογράφεις συμβαση έργου να φανταστω... οκ
φυσικα. αν ηταν συμβαση ορισμενου χρονου θα ηταν πιο δυσκολο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ioudas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
  • εις εκ των αρίστων
    • Προφίλ
Διάβασα στην αρχική σελίδα του pde

"Σημαντικές ειδήσεις
Πρόσκληση υποβολής δικαιολογητικών για το Διορισμό 4.500 μονίμων εκπαιδευτικών στην Ειδική Αγωγή"

Επειδή τέτοια πρόσκληση δεν υπάρχει , όποιος βρει ΦΕΚ του ΑΣΕΠ που να αναφέρεται σε Διορισμό 4.500 μονίμων εκπαιδευτικών
να μου το πει και μένα να χαρώ
(Παράκληση : μην παίζετε με τα ήδη τεντωμένα νεύρα μας )

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Υπάρχει κάποιος τρόπος για να θέσουμε την προτεραιότητα στην γενική αγωγή ενώ έχουμε κάνει αίτηση και για την ειδική αγωγή;

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
θα ηθελα να θεσω τις εξης ερωτησεις μηπως καποιος γνωριζει. α)η προυπηρεσια που φαινεται στο opsyd, θα μπει στην υποενότητα Ι αναλυτικα ή συνολικα π.χ. από 5/10/2000 - 30/6/2019; και β) η φετινη προυπηρεσια θα μπει στην υποενοτητα ΙΙ αλλα και ΙΙΙ ωστοσο αν καποιος ειναι μειωμενου ωραριου οπως 15ωρο + ΣΔΕ πως θα βγαλει τα μορια του 15ωρου; και μετα θα κανει αναγωγη και των σδε και θα τα βαλει συνολικα στην αιτηση του ασεπ; και αν γινει λαθος τι γινεται;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Τι εννοείς με την έκφραση "μειωμένου ωραρίου όπως 15ωρο + ΣΔΕ"; Έχεις σύμβαση ΑΜΩ. Δεν κάνεις και τις 15 ώρες σε Γυμνάσιο, ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ; Αυτό σημαίνει ότι οι μήνες προϋπηρεσίας είναι τα 15/23 του διαστήματος πρόσληψης. Σε έχουν διαθέσει σε ΣΔΕ για τη συμπλήρωση του 15ωρου;

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Τι εννοείς με την έκφραση "μειωμένου ωραρίου όπως 15ωρο + ΣΔΕ"; Έχεις σύμβαση ΑΜΩ. Δεν κάνεις και τις 15 ώρες σε Γυμνάσιο, ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ; Αυτό σημαίνει ότι οι μήνες προϋπηρεσίας είναι τα 15/23 του διαστήματος πρόσληψης. Σε έχουν διαθέσει σε ΣΔΕ για τη συμπλήρωση του 15ωρου;

Σε ΣΔΕ πας με άδεια άσκησης ιδιωτικού έργου κ μπορείς να κάνεις έως και 10 ώρες επιπλέον.

Έχω ακούσει ότι μπορείς να συμπληρώσεις από εκεί τα μόρια σου αν είσαι μειωμένου αλλά ρώτα τη διαδικασία στη ΔΔΕ της περιοχής σου για το πως θα γίνει η αναγωγή.

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Εγώ εγώ φέτος δουλεύω και σε σδε και σε σχολείο σαν αναπληρώτρια πλήρους ωραρίου.Χρειαζεται να πάρω βεβαίωση προϋπηρεσίας για τις ώρες του Σδε;και αν ναι από πού;από δδε;
Όχι. Αφού είσαι πλήρους δεν παίρνεις κτ έξτρα σε μόρια απ΄το ΣΔΕ.
Και εγώ ίδια περίπτωση είμαι.

Αποσυνδεδεμένος gianna123

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα αν στον ΑΣΕΠ βάλουμε την φετινή προϋπηρεσία μέχρι 24/05 που λήγει η προθεσμία -που ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς θα την υπολογίσουμε- δεν θα υπάρχει πρόβλημα με οπυσδ που θα περαστεί όταν λήξει η σύμβαση+ θα υπάρχει διαφορα;Τι μπέρδεμα είναι αυτό, αφού υποτίθεται πρέπει να συμπίπτουν;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10808
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Καλησπέρα αν στον ΑΣΕΠ βάλουμε την φετινή προϋπηρεσία μέχρι 24/05 που λήγει η προθεσμία -που ακόμα δεν έχω καταλάβει πώς θα την υπολογίσουμε- δεν θα υπάρχει πρόβλημα με οπυσδ που θα περαστεί όταν λήξει η σύμβαση+ θα υπάρχει διαφορα;Τι μπέρδεμα είναι αυτό, αφού υποτίθεται πρέπει να συμπίπτουν;
Αν θες βοήθεια στον υπολογισμό της προϋπηρεσίας σου, πες πότε προσλήφθηκες φέτος και τι σύμβαση έχεις. Εύκολο είναι.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θεωρώ οτι για την προϋπηρεσία θα πρεπει να βγάλει ο ΑΣΕΠ διευκρινιστική και μάλιστα να γινεται στρογγυλοποίηση και όχι το ακέραιο μέρος. Που ζούμε στην Ουγκάντας. Πονάει χέρι κόβει χέρι.. Λίγα Μαθηματικα χρειάζονται...

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Θεωρώ οτι για την προϋπηρεσία θα πρεπει να βγάλει ο ΑΣΕΠ διευκρινιστική και μάλιστα να γινεται στρογγυλοποίηση και όχι το ακέραιο μέρος. Που ζούμε στην Ουγκάντας. Πονάει χέρι κόβει χέρι.. Λίγα Μαθηματικα χρειάζονται...

Συμφωνώ, χρειάζεται διευκρινιστική και μάλιστα κι όχι μόνο για το θέμα της προϋπηρεσίας. Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν τηλέφωνα για ερωτήσεις..

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
0,0333*ημέρα είναι.Δηλ. 3 ημέρες=0,1   6 ημέρες 0,2   9 ημέρες 0,3 κτλ

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Στο δικό μου το ερώτημα μπορεί να απαντήσει κάποιος?Υπάρχει τρόπος να βάλω σε πρώτη προτεραιότητα την γενική έναντι της ειδικής?Μιλάμε για αναπλήρωση πάντα

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συμφωνώ, χρειάζεται διευκρινιστική και μάλιστα κι όχι μόνο για το θέμα της προϋπηρεσίας. Μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν τηλέφωνα για ερωτήσεις..
Τηλεφωνο υπάρχει ...αλλά σε συνδέει με Κάϊρο...
Όλα στο περίπου..σε αυτή τη χώρα..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159599
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 497
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 467
Σύνολο: 483

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.