*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655398 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Στο δικό μου το ερώτημα μπορεί να απαντήσει κάποιος?Υπάρχει τρόπος να βάλω σε πρώτη προτεραιότητα την γενική έναντι της ειδικής?Μιλάμε για αναπλήρωση πάντα
Έχεις μεταπτυχιακο ειδικής;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Τι εννοείς με την έκφραση "μειωμένου ωραρίου όπως 15ωρο + ΣΔΕ"; Έχεις σύμβαση ΑΜΩ. Δεν κάνεις και τις 15 ώρες σε Γυμνάσιο, ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ; Αυτό σημαίνει ότι οι μήνες προϋπηρεσίας είναι τα 15/23 του διαστήματος πρόσληψης. Σε έχουν διαθέσει σε ΣΔΕ για τη συμπλήρωση του 15ωρου;
εννοω πως ειμαι αμω με 15ωρο κανονικα και εχω και 9 ωρες σε σδε με αδεια ασκησης ιδιωτικου εργου. αυτα τα 2 προστιθενται. και αν κανω καποιος λαθος στους υπολογισμους τι γινεται; ειναι βεβαιο οτι θα ειναι τα ιδια με τη διδε και τον ασεπ;

Αποσυνδεδεμένος afriendforyou

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 617
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Και εγώ αυτό  που λες ξέρω, αλλά επειδή σε άλλες προκηρύξεις του ΑΣΕΠ  μετράει αθροιστικά η προϋπηρεσία   όταν κάποιος εργάζεται παράλληλα σε 2 εργασίες καλό να κρατάμε μια επιφύλαξη.

Όχι. Αφού είσαι πλήρους δεν παίρνεις κτ έξτρα σε μόρια απ΄το ΣΔΕ.
Και εγώ ίδια περίπτωση είμαι.

Συνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
εννοω πως ειμαι αμω με 15ωρο κανονικα και εχω και 9 ωρες σε σδε με αδεια ασκησης ιδιωτικου εργου. αυτα τα 2 προστιθενται. και αν κανω καποιος λαθος στους υπολογισμους τι γινεται; ειναι βεβαιο οτι θα ειναι τα ιδια με τη διδε και τον ασεπ;

Αν το λάθος δεν είναι εν γνώση σου και είναι από απλή παράβλεψη δεν υπάρχουν κυρώσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2019, 12:20:34 πμ από magioladitis »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος @@

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 414
    • Προφίλ
Αν το λάθος δεν είναι εν γνώση σου και είναι από απλή παράβλεωη δεν υπάρχουν κυρώσεις.
και γιατί δεν το διόρθωσε ; λογικά βολεύτηκε και τώρα το θυμήθηκε αν έχει κυρώσεις

Αποσυνδεδεμένος The walking dead

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 149
    • Προφίλ
Έχεις μεταπτυχιακο ειδικής;

Σεμινάριο

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
και γιατί δεν το διόρθωσε ; λογικά βολεύτηκε και τώρα το θυμήθηκε αν έχει κυρώσεις
η απαντηση σου ειναι ακυρη. δεν εχεις παρακολουθησει τα παραπανω. κανεις δεν εχει καταθεσει κατι και ποσω μαλλον να εχει βολευτει, οπως εικαζεις!

Αποσυνδεδεμένος Ragazza

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 105
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

έχει ξαναερωτηθεί..

αλλά για να έχω σιγουριά..

στον ασεπ μετά την Εγγραφή
πηγαίνουμε και καταχωρούμε στο Μητρώο ή
πηγαίνουμε κατευθείαν στην Ηλεκτρονική Αίτηση;

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
εννοω πως ειμαι αμω με 15ωρο κανονικα και εχω και 9 ωρες σε σδε με αδεια ασκησης ιδιωτικου εργου. αυτα τα 2 προστιθενται. και αν κανω καποιος λαθος στους υπολογισμους τι γινεται; ειναι βεβαιο οτι θα ειναι τα ιδια με τη διδε και τον ασεπ;
Κατάλαβα. Εντάξει μην αγχώνεσαι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Οι μικρές αποκλίσεις στους υπολογισμούς δεν θα δημιουργήσουν θέμα σε κανέναν συνάδελφο. Πάντως σε όποιο μήνα έχεις διδάξει 21 ώρες στα ΣΔΕ, συμπληρώνεις όλο το μήνα προϋπηρεσίας. Άρα ακόμα και τους δύσκολους μήνες των διακοπών (Δεκέμβριος, Ιανουάριος και Απρίλιος) έχεις 1 μήνα προϋπηρεσίας.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 10, 2019, 02:54:22 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος rrrrrr

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Θεωρώ οτι για την προϋπηρεσία θα πρεπει να βγάλει ο ΑΣΕΠ διευκρινιστική και μάλιστα να γινεται στρογγυλοποίηση και όχι το ακέραιο μέρος. Που ζούμε στην Ουγκάντας. Πονάει χέρι κόβει χέρι.. Λίγα Μαθηματικα χρειάζονται...

Σε όλες τις Προκηρύξεις προτεραιότητας του ΑΣΕΠ για μόνιμο διορισμό στο δημόσιο, (χρόνια τώρα...), η προϋπηρεσία υπολογίζεται σε ακέραιους μήνες. Και μέχρι εκεί. Μην μπερδεύεστε -ακόμα- με τη νοοτροπία και το αντισυνταγματικό, (για διορισμό), νομοθετικό πλαίσιο κατάρτισης των υφιστάμενων πινάκων αναπληρωτών, το οποίο πλέον πεθαίνει σιγά-σιγά, αλλά, δυστυχώς, έχει καταφέρει πια να διαβρώσει την όποια λογική σκέψη των εργαζόμενων αναπληρωτών, φτάνοντάς τους στο εμμονικό κατάντημα να θεοποιούν (sic) και το κάθε δεκαδικούλι προϋπηρεσίας... Ανόμοια πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 05, 2020, 12:49:37 πμ από rrrrrr »

Αποσυνδεδεμένος ahgioma

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1392
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Οποίος έχει 40 μήνες και 21 μέρες παίρνει την ίδια βαθμολογία με κάποιον που έχει 40 μήνες και 1 μέρα;είναι δίκαιο;;

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Οποίος έχει 40 μήνες και 21 μέρες παίρνει την ίδια βαθμολογία με κάποιον που έχει 40 μήνες και 1 μέρα;είναι δίκαιο;;
Δηλαδή πιστεύεις αυτές οι 20 μέρες θα κάνουν τη διαφορά?
Εγω έχω 40 μήνες κ 29 μέρες, τι να πω δλδ?

Αποσυνδεδεμένος Marigo

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 481
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δηλαδή πιστεύεις αυτές οι 20 μέρες θα κάνουν τη διαφορά?
Εγω έχω 40 μήνες κ 29 μέρες, τι να πω δλδ?
Ναι κάνουν τη διαφορά άλλο 40 μήνες άλλο 41 μήνες. Στα Μαθηματικά εχει ανακαλυφθεί και η στρογγυλοποίηση ....

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Κατάλαβα. Εντάξει μην αγχώνεσαι, δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. Οι μικρές αποκλείσεις στους υπολογισμούς δεν θα δημιουργήσουν θέμα σε κανέναν συνάδελφο. Πάντως σε όποιο μήνα έχεις διδάξει 21 ώρες στα ΣΔΕ, συμπληρώνεις όλο το μήνα προϋπηρεσίας. Άρα ακόμα και τους δύσκολους μήνες των διακοπών (Δεκέμβριος, Ιανουάριος και Απρίλιος) έχεις 1 μήνα προϋπηρεσίας.
δεν ειναι ακριβως ετσι γιατι στα σδε ειναι καποιος ωρομισθιος. που σημαινει οτι ολες τις επισημες αργιες τις χανει. δεν ειναι ετσι απλο. δηλαδη αντι για 1 μοριο τα χριστουγεννα, θα αφαιρεσω τις 15 ημερες αργιας. και μαλιστα 1 βδομαδα απο καθε μηνα. το ιδιο το πασχα. το ιδιο και τις αργιες. και αν δεν συμπεσουμε στο νουμερο με τους υπαλληλους του ασεπ; ή με του opsyd;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158533
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 523
Σύνολο: 544

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.