*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655384 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ζητησα βεβαίωση προυπηρεσίας από Ινεδιβιμ για το σδε που δουλεύω όμως μου έστειλαν μέχρι και τον Απρίλη..Έχει συμβεί και σε κάποιον άλλο αυτό; Δεν πρέπει να υπολογίσουμε και τις ώρες μέχρι 24/5;


https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/288794_enstasi-ton-oromisthion-ekpaideytikon-ton-sde-kerkyras

Σε όλους. Το ΙΝΕΔΙΒΙΜ θα στείλει μέχρι 30/4.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος elenamaria1234

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 119
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ σε ολους. μηπως ξέρετε την φετεινη προηπυρεσια πως θα την καταχωρησουμε στην αιτηση στο ΑΣΕΠ? λογικά δεν πρεπει πρωτα να μας την υπολογισουν και μετα να καταχωρήσουμε τους μήνες?

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όχι. Αφού είσαι πλήρους δεν παίρνεις κτ έξτρα σε μόρια απ΄το ΣΔΕ.
Και εγώ ίδια περίπτωση είμαι.

Είσαι σίγουρη;Γιατί στο σχολείο μας μια συνάδελφος μου είπε ότι μετράει κανονικά...

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Είσαι σίγουρη;Γιατί στο σχολείο μας μια συνάδελφος μου είπε ότι μετράει κανονικά...
Όταν έχεις 1 μόριο προϋπηρεσίας το μήνα από την αναπλήρωση, δεν μπορείς να πας πιο πάνω.
Φυσικά και μετράει η ωρομισθία στα ΣΔΕ ως 8 ώρες την εβδομάδα, αλλά όχι όταν είσαι ΑΚΩ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Όταν έχεις 1 μόριο προϋπηρεσίας το μήνα από την αναπλήρωση, δεν μπορείς να πας πιο πάνω.
Φυσικά και μετράει η ωρομισθία στα ΣΔΕ ως 8 ώρες την εβδομάδα, αλλά όχι όταν είσαι ΑΚΩ.

Σ ευχαριστώ πολύ..Εγώ είμαι πλήρους ωραρίου και θα είχα κάνει την αίτηση αλλά περίμενα την βεβαίωση από σδε γιατί μου είπε μια συνάδελφος ότι μετράει και να βάλω και τις ώρες αυτες..

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σ ευχαριστώ πολύ..Εγώ είμαι πλήρους ωραρίου και θα είχα κάνει την αίτηση αλλά περίμενα την βεβαίωση από σδε γιατί μου είπε μια συνάδελφος ότι μετράει και να βάλω και τις ώρες αυτες..

Δεν θα μετρήσουν. Αλλά εσύ βάλε ότι νούμερο θες στο κουτάκι. Ο έλεγχος θα γίνει αποκλειστικά από το OPDYD.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Σ ευχαριστώ πολύ..Εγώ είμαι πλήρους ωραρίου και θα είχα κάνει την αίτηση αλλά περίμενα την βεβαίωση από σδε γιατί μου είπε μια συνάδελφος ότι μετράει και να βάλω και τις ώρες αυτες..
Αφού είσαι ΑΚΩ δεν μπορείς να γράψεις πάνω από 1 μόριο το μήνα. Άρα δεν έχει νόημα για σένα η ωρομισθία των ΣΔΕ.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Δεν θα μετρήσουν. Αλλά εσύ βάλε ότι νούμερο θες στο κουτάκι. Ο έλεγχος θα γίνει αποκλειστικά από το OPDYD.
Προτείνω να μην παροτρύνεις τους συναδέλφους να γράψουν ό,τι θέλουν στο κουτάκι, γιατί αν γίνουν διορισμοί με βάση τους πίνακες που θα δημιουργηθούν και ελεγχθούν από το ΑΣΕΠ, θα βρεθούν εκτεθειμένοι.

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ενημερωτική εγκύκλιο για τις αιτήσεις των εκπαιδευτικων που αφορούν τους διορισμούς στην ειδική αγωγή απέστειλε το υπουργείο Παιδείας στις Διευθύνσεις Εκπαίδευσης
Σε συνέχεια των ανωτέρω σχετικών, διευκρινίζονται τα εξής: Στην αριθμ. 37693/Ε1/08-03-2019 (ΦΕΚ 864 Β΄, ΑΔΑ: 6ΩΤΔ4653ΠΣ-ΣΗ4) Κοινή Απόφαση των Υπουργών Παιδείας και Διοικητικής Ανασυγκρότησης (σχετ. 1), για την έκδοση της οποίας έχετε ενημερωθεί με το αριθμ. 39991/Ε1/14-03-2019 έγγραφο της Γενικής Δ/νσης Εκπ/κου Προσωπικού Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, αναφέρεται, μεταξύ άλλων, ότι:

«Οι Διευθύνσεις Εκπαίδευσης και οι Περιφερειακές Διευθύνσεις Εκπαίδευσης παραλαμβάνουν και ελέγχουν τις αιτήσεις με τα δικαιολογητικά των υποψηφίων, όπως αυτά ορίζονται στην οικεία προκήρυξη του Α.Σ.Ε.Π., και καταχωρίζουν τα αντίστοιχα στοιχεία στους ηλεκτρονικούς φακέλους των υποψήφιων εκπαιδευτικών και μελών Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. που τηρούνται στο Ο.Π.ΣΥ.Δ.» και «Τα στοιχεία των ηλεκτρονικών αιτήσεων των υποψήφιων εκπαιδευτικών, μελών Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. που θα υποβληθούν στο Α.Σ.Ε.Π. θα διασταυρωθούν με τη χρήση Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) με τα αντίστοιχα στοιχεία που είναι καταχωρισμένα στους ηλεκτρονικούς φακέλους των εκπαιδευτικών και μελών Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. στο Ο.Π.Σ.Υ.Δ. και όποτε κριθεί αναγκαίο από το ΑΣΕΠ, θα αποστέλλονται σε αυτό τα σχετικά δικαιολογητικά των υποψηφίων.»


Στο ανωτέρω πλαίσιο, είναι προφανές ότι οι Υπηρεσίες σας επωμίζονται τον έλεγχο των προσκομισθέντων δικαιολογητικών, καθώς και την καταχώριση των αντίστοιχων στοιχείων στους ηλεκτρονικούς φακέλους των υποψηφίων. Ειδικότερα, οι αρμόδιοι υπάλληλοί σας, αφού παραλαμβάνουν, ως υποχρεούνται, τα δικαιολογητικά, και οπωσδήποτε εντός της προθεσμίας που ορίζεται στην παρ.2 που ακολουθεί, οφείλουν να  αξιολογούν αν  τα προσκομισθέντα δικαιολογητικά και το περιεχόμενο  αυτών  συνάδουν  απολύτως με τα ρητώς αναφερόμενα στην οικεία προκήρυξη  του  ΑΣΕΠ  (ανωτέρω  σχετ.  2 ), και μόνο τότε να καταχωρίζουν τη σχετική πληροφορία στα αντίστοιχα πεδία που έχουν διαμορφωθεί καταλλήλως στον ηλεκτρονικό φάκελο του υποψηφίου στο ΟΠΣΥΔ 1.

Υπενθυμίζεται ότι οι προθεσμίες υποβολής αιτήσεων στο ΑΣΕΠ και κατάθεσης δικαιολογητικών στις Δ/νσεις Εκπ/σης (σχετ. 2 και 3, αντιστοίχως) έχουν οριστεί όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα:

Αποσυνδεδεμένος cris.drm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
    • Προφίλ
Καλησπέρα!!! Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει... από πτυχία αγγλικών έχω το Toeic. Στο πτυχίο αναγράφει την βαθμολογία και όχι το επίπεδο... πιστεύετε ότι θα γίνει δεκτό ή θέλει αντιστοίχιση επιπέδου;

Αποσυνδεδεμένος eleanna

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 684
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αφού είσαι ΑΚΩ δεν μπορείς να γράψεις πάνω από 1 μόριο το μήνα. Άρα δεν έχει νόημα για σένα η ωρομισθία των ΣΔΕ.

Σ ευχαριστώ πολύ..

Στα πρόσθετα προσόντα και στις θέσεις προτίμησης  στην αίτηση που κάνουμε στον ΑΣΕΠ ουσιαστικά δηλώνουμε πάλι και το μεταπτυχιακό και την επιμόρφωση όπως και στο πιο πάνω βήμα;Συγγνώμη αν σας φαίνεται χαζή η ερωτηση απλά για να επιβεβαίωση...
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 21, 2019, 07:00:01 μμ από eleanna »

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10794
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
«Τα στοιχεία των ηλεκτρονικών αιτήσεων των υποψήφιων εκπαιδευτικών, μελών Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. που θα υποβληθούν στο Α.Σ.Ε.Π. θα διασταυρωθούν με τη χρήση Τεχνολογιών Πληροφορικής και Επικοινωνιών (Τ.Π.Ε.) με τα αντίστοιχα στοιχεία που είναι καταχωρισμένα στους ηλεκτρονικούς φακέλους των εκπαιδευτικών και μελών Ε.Ε.Π. και Ε.Β.Π. στο Ο.Π.Σ.Υ.Δ. και όποτε κριθεί αναγκαίο από το ΑΣΕΠ, θα αποστέλλονται σε αυτό τα σχετικά δικαιολογητικά των υποψηφίων.»

Αυτό φοβάμαι, ότι σε περίπτωση που διοριστούν κάποιοι το ΑΣΕΠ θα ελέγξει και μετά θα διαπιστώσει ανακατατάξεις στους πίνακες. Οπότε θα γίνει χαμός και κάποιοι δεν θα διοριστούν ενώ θα το περιμένουν. Από την άλλη οι πίνακες που θα δημιουργηθούν θα χάσουν από μόνοι τους την αξία τους, αν ο καθένας δηλώνει την προϋπηρεσία του κατά το δοκούν.

Αποσυνδεδεμένος George_George

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Σας παρακαλώ την βοήθειά σας .

Όλα σωστά μου τα περάσανε στο ΟΠΣΥΔ αλλά

στην παιδαγωγική επάρκεια έχει ΌΧΙ

ενώ μου περάσανε κανονικά στην δευτεροβάθμια το μεταπτυχιακό ειδικής αγωγής και έχει

ΤΙΚ στο συνάφεια στην ΕΑΕ
ισοτιμία ΔΟΑΤΑΠ
πανεπιστήμιο Λευκωσίας - επιστήμες αγωγής - ειδική εκπαίδευση

Γιατί δε μου βάλανε παιδαγωγική επάρκεια απο το μεταπτυχιακό μου , έχω κάνει κάτι λάθος εγώ ή αυτοί ? παρακαλώ την βοήθειά σας.

Αποσυνδεδεμένος lenalacta

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 297
    • Προφίλ
Είχες βεβαίωση από το ΔΟΑΤΑΠ για παιδαγωγική επάρκεια? Επικαλέστηκες την παιδαγωγική επάρκεια στην έντυπη αίτηση εκ του ΜΠΣ?

Αν ναι. Τότε είναι δικό τους λάθος.
Αν όχι. Είναι δικό σου.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32277
  • Τελευταία: ΤΣΕΦΙ
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158524
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 27
Επισκέπτες: 524
Σύνολο: 551

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.118 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.