*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 658314 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Με τοση ζεστη ξεπαγωσαν οι πινακες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μας δρόσισες ευτυχώς  ;D


Αποσυνδεδεμένος Logikos-3

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1574
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Το λεγαμε καποιοι οτι θα ισχυσουν οι περσινοι πινακες.Το λεγαμε απο τον Απριλιο...Επιβεβαιωθηκαμε...Και ναι, οπως ειπε ειρωνικα και καποιος συναδελφος προχθες θα παρω και το χρυσο ρολοι για Βραβείο.Ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν κάποιος που προσλαμβάνεται μειωμένου ωραρίου στην ειδική αγωγή γίνεται υποχρεωτικά πλήρους ωραρίου πριν βγει η επόμενη φάση, αν φυσικά υπάρχει κενό στην περιοχή πρόσληψής του, ή αυτό ισχύει μόνο για τη γενική;

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλημέρα. Γνωρίζει κανείς αν κάποιος που προσλαμβάνεται μειωμένου ωραρίου στην ειδική αγωγή γίνεται υποχρεωτικά πλήρους ωραρίου πριν βγει η επόμενη φάση, αν φυσικά υπάρχει κενό στην περιοχή πρόσληψής του, ή αυτό ισχύει μόνο για τη γενική;

Πριν μερικά χρόνια στη γενική ήταν πιο δύσκολο από ότι στην ειδική καθότι στη μια περίπτωση γινόταν μέσω υπουργείου ενώ στην άλλη με απόφαση της οικείας διεύθυνσης.
Δε νομίζω να ισχύει αυτή η συνθήκη πλέον καθώς, για να μη δημιουργούνται αδικίες,οι αναβαθμίσεις ειδικής γίνονται πια ταυτόχρονα για όλους. Απαραίτητη παράμετρος φυσικά είναι να υπάρχουν ώρες..

Αποσυνδεδεμένος premnt017

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 497
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Πριν μερικά χρόνια στη γενική ήταν πιο δύσκολο από ότι στην ειδική καθότι στη μια περίπτωση γινόταν μέσω υπουργείου ενώ στην άλλη με απόφαση της οικείας διεύθυνσης.
Δε νομίζω να ισχύει αυτή η συνθήκη πλέον καθώς, για να μη δημιουργούνται αδικίες,οι αναβαθμίσεις ειδικής γίνονται πια ταυτόχρονα για όλους. Απαραίτητη παράμετρος φυσικά είναι να υπάρχουν ώρες..
Δηλαδή μπορεί να πάρει πλήρους σε Τ.Ε. χωρίς να αναβαθμίσει τον μειωμένου της παράλληλης;

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δηλαδή μπορεί να πάρει πλήρους σε Τ.Ε. χωρίς να αναβαθμίσει τον μειωμένου της παράλληλης;

Δε γνωρίζω να σου πω με βεβαιότητα. Μπορεί να είναι κάποιος και παράλληλη με 15 ώρες και να συμπληρώνει σε ΤΕ για να γίνει πλήρους;

Επίσης, αν υπάρχει ολόκληρο κενό για ΤΕ τότε προβλέπεται να δωθεί σε αυτόν της παράλληλης; Αυτό μπορεί να προκαλέσει καταστρατήγηση της σειράς του πίνακα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2019, 01:55:30 μμ από IoannisDr »

Αποσυνδεδεμένος Silvia Athens

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ δυστυχώς πέρυσι λογω εγκυμοσυνης δεν εκανα τα χαρτια μου για τα σχολεία στην ειδική αγωγή ως νοσηλευτρια.. Φέτος όμως με τον ασεπ τα εκανα... Ωστοσο μένω εκτός μιας και πήραν απο τους περσινούς πίνακες αναπληρωτες.. Επίσης ξέρω ότι πολλοι που ηταν στους περσινούς πίνακες,  δεν εκαναν φετος τα χαρτια τους στον ασεπ.
Και ρωτάω τωρα εγω... Αυτοί θα μπουν απο τους περσινούς αλλα οταν βγουν οι νεοι οριστικοι πίνακες θα τους απολυσουν μιας και δεν θα υπαρχουν στους νέους????  Ή θα ολοκληρώσουν την σχολική χρονιά οι παλιοί κ εμεις θα μπουμε απο τον Σεπτέμβρη του 2020?????

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2884
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Θα ολοκληρώσουν τη σχολική χρονιά κανονικά ως αναπληρωτές.

xriana1

  • Επισκέπτης
Εγώ δυστυχώς πέρυσι λογω εγκυμοσυνης δεν εκανα τα χαρτια μου για τα σχολεία στην ειδική αγωγή ως νοσηλευτρια.. Φέτος όμως με τον ασεπ τα εκανα... Ωστοσο μένω εκτός μιας και πήραν απο τους περσινούς πίνακες αναπληρωτες.. Επίσης ξέρω ότι πολλοι που ηταν στους περσινούς πίνακες,  δεν εκαναν φετος τα χαρτια τους στον ασεπ.
Και ρωτάω τωρα εγω... Αυτοί θα μπουν απο τους περσινούς αλλα οταν βγουν οι νεοι οριστικοι πίνακες θα τους απολυσουν μιας και δεν θα υπαρχουν στους νέους????  Ή θα ολοκληρώσουν την σχολική χρονιά οι παλιοί κ εμεις θα μπουμε απο τον Σεπτέμβρη του 2020?????
Οι αναπληρωτές είναι υπάλληλοι ορισμένου χρόνου, υπογράφουν συμβάσεις και απολύονται σε συγκεκριμένες ημερομηνίες.
Όσοι κάνατε τα χαρτιά στην προκήρυξη θα διεκδικήσετε θέσεις διορισμού και αναπλήρωσης από τη νέα χρονιά.
Κατά τη γνώμη μου έπρεπε να έκανες πέρσι την αίτηση, απλά για την κατάταξη στους πίνακες και  όχι για διεκδίκηση θέσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 27, 2019, 07:57:02 μμ από xriana1 »

xriana1

  • Επισκέπτης
Δε γνωρίζω να σου πω με βεβαιότητα. Μπορεί να είναι κάποιος και παράλληλη με 15 ώρες και να συμπληρώνει σε ΤΕ για να γίνει πλήρους;

Επίσης, αν υπάρχει ολόκληρο κενό για ΤΕ τότε προβλέπεται να δωθεί σε αυτόν της παράλληλης; Αυτό μπορεί να προκαλέσει καταστρατήγηση της σειράς του πίνακα.
Το τμήμα ένταξης και η παράλληλη είναι δύο διαφορετικά προγράμματα, οπότε δεν μπορεί κάποιος να συμμετέχει και στα δύο.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Το τμήμα ένταξης και η παράλληλη είναι δύο διαφορετικά προγράμματα, οπότε δεν μπορεί κάποιος να συμμετέχει και στα δύο.

οκ ωστόσο το ερώτημα της πρεμντ παραμένει...έστω οτι ο 50ος του πίνακα ειδικής δουλεύει μειωμένου παράλληλη σε μια δ/νση ενώ έχει δηλώσει στην ίδια διεύθυνση και για πλήρους όπως και ο προηγούμενος (49ος). Ο 49ος όμως έχει δηλώσει την ίδια δ/νση μόνο πλήρους οπότε μένει άνεργος και περιμένει την επόμενη φάση. Στην επόμενη φάση, το κενό πλήρους σε ΤΕ, ποιός από τους δύο θα το πάρει; Θα πάει με τη σειρά του πίνακα κατάταξης στον 49ο ή προηγείται ο 50ος λόγω αναβάθμισης;

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Αυτός που είναι μειωμένου, είναι μειωμένου λόγω παράλληλης στήριξης- δηλαδή εξειδικευμένης, άλλος κωδικός ΕΣΠΑ και θα αναβαθμιστεί ως παράλληλης, δεν μπορεί να συμπληρώνει ώρες σε ΤΕ ούτε σε ΣΜΕΑ. Το ΤΕ είναι εξατομικευμένη- άλλος κωδικός ΕΣΠΑ και θα το πάρει αυτός που έχει σειρά 49.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159437
  • Σύνολο θεμάτων: 19210
  • Σε σύνδεση σήμερα: 381
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 21
Επισκέπτες: 319
Σύνολο: 340

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.119 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.