*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 659740 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος taskar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σ' ευχαριστώ πολύ και αντεύχομαι!

Η ερώτησή μου, όμως, έχει να κάνει με το που προβλέπονται οργανικές θέσεις για ΠΕ22;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Με την καλή κουβέντα στο στόμα οι 2 παραπάνω συνφορουμίτες. Παρτους στον γάμο σου να σου πουν και του χρόνου.
Δεν πειράζει 🙂 στη ζωή υπάρχουν οι αισιόδοξοι και οι απαισιόδοξοι. Και εγώ όσους αριθμούς αναφέρω, βασίζομαι σε στοιχεία προσλήψεων και στοιχεία από τους αιρετούς. Δεν τα βγάζω από το μυαλό μου πάντως.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Κουίζ για δυνατούς λύτες...πως σε 2 ωρες βγάλανε την ορθή επανάληψη για την 2ΕΑ ενω για να βγάλουν τον λανθασμένο πέρασαν 5μηνες;
Αυτό συνέβη στους κοινωνικούς λειτουργούς, όπου δεν μέτρησαν την παιδαγωγική επάρκεια σε όσους είχαν πτυχίο ΠΕ, όπως όριζε η προκήρυξη. Και στους ψυχολόγους επίσης, παρουσιάστηκαν κάποια ζητήματα.
Για αυτό και έγινε ανακοινοποίηση των πινάκων.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
125 εργοθεραπευτες δεν χωράνε ούτε σε σύνολο 6000 διορισμών.
Όπως και να έχει καλά αποτελέσματα. Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία.
Όσα νούμερα γράφω βασίζονται σε στοιχεία προσλήψεων και οργανικές θέσεις στον κλάδο μου που έβγαλε το υπουργείο παιδείας και δημοσιοποιούν οι αιρετοί μας.
Όπως και να έχει, προσωπικά στον πίνακα των εργοθεραπευτών δεν έγιναν μεγάλα λάθη, αποκλείστηκαν μόνο 27 άτομα κυρίως λόγω παραβόλου και από όσο έχω ενημερωθεί δεν αναμένονται πολλές αλλαγές όταν βγει ο οριστικός πίνακας.
Από εκεί και πέρα, εγώ νιώθω πολύ καλά 🙂 γιατί με μόνο ακαδημαικά προσόντα, είμαι στο 26% των εργοθεραπευτών πανελλαδικά.
Εύχομαι σε όλους σας καλή τύχη :) όταν ανακοινωθούν και οι δικοί σας πίνακες.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό συνέβη στους κοινωνικούς λειτουργούς, όπου δεν μέτρησαν την παιδαγωγική επάρκεια σε όσους είχαν πτυχίο ΠΕ, όπως όριζε η προκήρυξη. Και στους ψυχολόγους επίσης, παρουσιάστηκαν κάποια ζητήματα.
Για αυτό και έγινε ανακοινοποίηση των πινάκων.
Αξιολογικοί πίνακες κατάταξης (οι πίνακες κατάταξης των κλάδων ΠΕ21 και ΠΕ30 αναρτήθηκαν επί το ορθό στις 17/10/2019) ...

Ποιό ήταν το λάθος;
Δεν μέτρησαν την παιδαγωγική επάρκεια σε όσους είχαν πτυχίο ΠΕ και δεν είχαν επιπλέον πιστοποίηση για παιδ. επάρκεια;

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

Νομιζω τα οργανικα κενα για ολες τις ειδικοτητες ειναι αναρτημενα σε διαφορα site. Πατα σχετικες λεξεις στο google και θα τα βρεις πιστευω

Σ' ευχαριστώ πολύ και αντεύχομαι!

Η ερώτησή μου, όμως, έχει να κάνει με το που προβλέπονται οργανικές θέσεις για ΠΕ22;

Αποσυνδεδεμένος pink butterfly

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 337
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εργοθεραπευτρια-Φιλόλογος (Msc)
    • Προφίλ
Αξιολογικοί πίνακες κατάταξης (οι πίνακες κατάταξης των κλάδων ΠΕ21 και ΠΕ30 αναρτήθηκαν επί το ορθό στις 17/10/2019) ...

Ποιό ήταν το λάθος;
Δεν μέτρησαν την παιδαγωγική επάρκεια σε όσους είχαν πτυχίο ΠΕ και δεν είχαν επιπλέον πιστοποίηση για παιδ. επάρκεια;
Από ότι έχω διαβάσει φβ, όσοι ειναι κοινωνικοί λειτουργοί από πανεπιστήμιο, τοποθετούνται στον κύριο πίνακα, έχοντας παιδαγωγική επάρκεια. Και πέρυσι το ίδιο είχε γίνει, για τον κλάδο αυτό. Δεν χρειάζονται παιδαγωγική επάρκεια.
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΚΛΑΔΟΙ : ΠΕ 29, ΠΕ 87.08, ΠΕ 02.50, ΠΕ 02

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1856
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Επειδη ζουμε στην Ελλαδα ακομα δεν ξερουμε αν θα μετρησουν αυτοι οι νεοι πινακες για αναπληρωτες του χρονου ή αν ανοιξουν για καταθεση.Θα βγουν προσωρινοι χωρις κατανομη.Αυτο τα λεει ολα

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Νομιζω τα οργανικα κενα για ολες τις ειδικοτητες ειναι αναρτημενα σε διαφορα site. Πατα σχετικες λεξεις στο google και θα τα βρεις πιστευω

Σε σχολεία δευτεροβάθμιας (ειδικά). Στην πρωτοβάθμια τι να κάνει ο Σύμβουλος επαγγελματικού προσανατολισμού;

Αποσυνδεδεμένος LiK

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 736
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Από ότι έχω διαβάσει φβ, όσοι ειναι κοινωνικοί λειτουργοί από πανεπιστήμιο, τοποθετούνται στον κύριο πίνακα, έχοντας παιδαγωγική επάρκεια. Και πέρυσι το ίδιο είχε γίνει, για τον κλάδο αυτό. Δεν χρειάζονται παιδαγωγική επάρκεια.
Ευχαριστώ

Αν καταλαβαίνω καλά δεν χρειάζονται παιδαγωγική επάρκεια για τη συγκεκριμένη ειδικότητα μόνο θεωρείται ότι την έχουν.
Δεν μπορούν όμως να τη "μεταφέρουν" σε άλλο πτυχίο π.χ. νοσηλευτικής.

Αποσυνδεδεμένος giorgos76

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 234
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί/ειπωθεί ξανά, γνωρίζει κανείς να μου πει τί γίνεται σε περίπτωση προϋπηρεσίας σε 2 φορείς ταυτόχρονα (αναπληρωτής σε ειδικό σχολείο και ωρομίσθιος σε ΣΔΕ); Στη μοριοδότηση θα προσμετρηθούν και οι δύο προϋπηρεσίες;
Έψαξα όσο μπορούσα στο διαδίκτυο αλλά δεν εντόπισα κάτι.
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος mariliane

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1265
    • Προφίλ
Καλησπέρα,

δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί/ειπωθεί ξανά, γνωρίζει κανείς να μου πει τί γίνεται σε περίπτωση προϋπηρεσίας σε 2 φορείς ταυτόχρονα (αναπληρωτής σε ειδικό σχολείο και ωρομίσθιος σε ΣΔΕ); Στη μοριοδότηση θα προσμετρηθούν και οι δύο προϋπηρεσίες;
Έψαξα όσο μπορούσα στο διαδίκτυο αλλά δεν εντόπισα κάτι.
Ευχαριστώ!
αν εισαι αναπληρωτης πληρους, οχι. αν εισαι μειωμενου, ναι

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδη ζουμε στην Ελλαδα ακομα δεν ξερουμε αν θα μετρησουν αυτοι οι νεοι πινακες για αναπληρωτες του χρονου ή αν ανοιξουν για καταθεση.Θα βγουν προσωρινοι χωρις κατανομη.Αυτο τα λεει ολα
math..υπαρχει καμμια πληροφορια για πινακες 3εα;;;;;

Αποσυνδεδεμένος tolakis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1556
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
math..υπαρχει καμμια πληροφορια για πινακες 3εα;;;;;
Στις 1-9-2019 ειχαμε ανακοινωση:συσταση ομαδων εργασιας ασεπ για ελεγχο αιτησεων 1ΑΕ-2ΑΕ-3ΑΕ-4ΑΕ-5ΑΕ......στις 31-10-2019 ειχαμε ανακοινωση:συσταση ομαδων ασεπ για ελεγχο ενστασεων 1ΑΕ-2ΑΕ και συσταση ομαδων ασεπ για ελεγχο αιτησεων 3ΑΕ-4ΑΕ-5ΑΕ...Γνωμη μου ...το στοιχημα της κυριας κεραμεως για μονιμους διορισμους μεσα στον δεκεμβριο...μαλλον παει περιπατο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159768
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 399
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 364
Σύνολο: 371

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.074 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.