*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 660969 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Lasid

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 10810
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ83 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ
    • Προφίλ
Για τους πίνακες της ειδικής δηλαδή δεν θα μπορέσω να το καταθέσω;
Όχι φυσικά, αφού δεν πρόκειται να βγει καμιά προκήρυξη εκεί. Όταν ξαναβγεί προκήρυξη στην ειδική θα καταθέσεις κι εκεί.
Δεν ξέρω τι θα λέει ο νόμος που ετοιμάζει η Υπουργός Παιδείας...αν αλλάξει κάτι και ξεκλειδώσουν οι πίνακες ειδικής...
Αυτό δεν το θεωρώ και πολύ πιθανό...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος BettyRou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλο το forum. Είμαι ΠΕ02 και σκέφτομαι να κάνω σεμινάριο Ειδικής Αγωγής για διάφορους λόγους, όχι μόνο για τον πίνακα επικουρικής. Ήθελα ωστόσο να ρωτήσω, αν ποτέ ξανανοίξει αυτός ο πίνακας και έρθουν να προστεθούν όσοι όλα αυτά τα χρόνια κάνουν μεταπτυχιακά και σεμινάρια, θα μπουν στην κατάταξη με βάση τη χρονολογία κτήσης του πτυχίου (όπως στον πίνακα γενικής), του μεταπτυχιακού ή του σεμιναρίου; Τί ισχύει στον πίνακα που υπάρχει τώρα; Ευχαριστώ.

Συνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλησπέρα σε όλο το forum. Είμαι ΠΕ02 και σκέφτομαι να κάνω σεμινάριο Ειδικής Αγωγής για διάφορους λόγους, όχι μόνο για τον πίνακα επικουρικής. Ήθελα ωστόσο να ρωτήσω, αν ποτέ ξανανοίξει αυτός ο πίνακας και έρθουν να προστεθούν όσοι όλα αυτά τα χρόνια κάνουν μεταπτυχιακά και σεμινάρια, θα μπουν στην κατάταξη με βάση τη χρονολογία κτήσης του πτυχίου (όπως στον πίνακα γενικής), του μεταπτυχιακού ή του σεμιναρίου; Τί ισχύει στον πίνακα που υπάρχει τώρα; Ευχαριστώ.

Θα μπουν με βάση το βαθμό πτυχίου

Αποσυνδεδεμένος BettyRou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ, αν και σκέφτομαι ότι ίσως να είναι 'άδικο' για όσους πήραν μεταπτυχιακό πχ ή έκαναν κάποιο σεμινάριο να μη μετρήσει ο χρόνος κτήσης αυτών (σε συνδυασμό ίσως και με τον βαθμό του πτυχίου βέβαια). Δεν ξέρω τι θα ήταν καλύτερο. Όπως και να 'χει, είναι δύσκολο να μας πάρουν ως αναπληρωτές, ειδικά εμάς τους μηδενικής - απορώ που το σκέφτομαι ακόμα... Πήρα πτυχίο το 2013, ο ιδιωτικός τομέας δίνει ψίχουλα και απαιτεί και μια ως δια μαγείας προϋπηρεσία.. Λυπάμαι, αλλά ο κλάδος μας μου προκαλεί απογοήτευση ως προς την επαγγελματική αποκατάσταση. Και φως δεν βλέπω...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος liana.k

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 184
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Μόνο με γραπτό ασεπ υπάρχει ελπίδα...

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Ευχαριστώ πολύ, αν και σκέφτομαι ότι ίσως να είναι 'άδικο' για όσους πήραν μεταπτυχιακό πχ ή έκαναν κάποιο σεμινάριο να μη μετρήσει ο χρόνος κτήσης αυτών (σε συνδυασμό ίσως και με τον βαθμό του πτυχίου βέβαια). Δεν ξέρω τι θα ήταν καλύτερο. Όπως και να 'χει, είναι δύσκολο να μας πάρουν ως αναπληρωτές, ειδικά εμάς τους μηδενικής - απορώ που το σκέφτομαι ακόμα... Πήρα πτυχίο το 2013, ο ιδιωτικός τομέας δίνει ψίχουλα και απαιτεί και μια ως δια μαγείας προϋπηρεσία.. Λυπάμαι, αλλά ο κλάδος μας μου προκαλεί απογοήτευση ως προς την επαγγελματική αποκατάσταση. Και φως δεν βλέπω...
Καλησπέρα BettyRou! Από προσωπική εμπειρία θα σου έλεγα να μην το βάλεις κάτω εφόσον είναι κάτι που αγαπάς, ονειρεύεσαι και το θέλεις πραγματικά. Προσπάθησε να αποκτήσεις προσόντα σταδιακά και χωρίς άγχος αυτήν τη στιγμή (εφόσον δε γνωρίζουμε τι ακριβώς θα γίνει με τους καινούργιους πίνακες της Ειδικής Αγωγής, αν θα είναι για 3 χρόνια κλειδωμένοι εφόσον οριστικοποιηθούν, κ.τ.λ. Εάν έχεις τη δυνατότητα προτιμότερο είναι να κάνεις ένα Μεταπτυχιακό πρόγραμμα πάνω στην Ειδική Αγωγή (έχει και μερικά που είναι δωρεάν από δημόσια πανεπιστήμια, με λίγες θέσεις και πληθώρα συμμετοχών). Με ένα απλό σεμινάριο θα μαζευτεί τεράστιο πλήθος ακόμα στον πίνακα κατάταξης... Εκείνο που ίσως σε βοηθήσει μελλοντικά είναι μόνο το ΜΠΣ.. Στον κλάδο των φιλολόγων ο πίνακας δε φτάνει ποτέ στον Επικουρικό (μιλάω για τα 2-3 τελευταία χρόνια), ούτε καν εξαντλεί για να καταλάβεις τον κύριο πίνακα. Είναι περίπου 2000 φιλόλογοι με ΜΠΣ και φέτος που έχει κάνει τις περισσότερες προσλήψεις των τελευταίων χρόνων ο πίνακας έφτασε περίπου μέχρι το 1600.. Θέλω να πω ότι υπάρχουν συνάδελφοι με ΜΠΣ, που ακόμα έχουν μηδενική προϋπηρεσία, όμως προηγούνται του επικουρικού πίνακα, άρα μόνο η περίπτωση ενός μεταπτυχιακού θα σου έδινε πλέον ελπίδες για το μέλλον.
Σου εύχομαι καλή επιτυχία, μην τα παρατάς, πολέμησε και κάποια στιγμή θα δεις ότι θα πετύχεις αυτό που επιθυμείς.
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ
για τον κλαδο ΠΕ03 Μαθηματικων αν  κανω μεταπτυχιακο στην Ειδικη Αγωγη θα εχω πιθανοτητες για αναπληρωτης ;

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Προσωπική εκτίμηση, με αυτά που ακούω νομίζω πως έχεις πολλές περισσότερες πιθανότητες και σε πιο σύντομο χρόνο από ότι ένας φιλόλογος. Καλή επιτυχία λοιπόν!
ΠΕ02 ΕΑΕ

Συνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1214
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα ΑΣΕΠ 3ΕΑ/2019 για την Ειδική Αγωγή

Αποσυνδεδεμένος despinoula4

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω τα παιδιά!
    • Προφίλ
Βγήκαν τα προσωρινά αποτελέσματα ΑΣΕΠ 3ΕΑ/2019 για την Ειδική Αγωγή
Magioladitis, τώρα σου ετοιμάζω μια τεράστια τούρτα σοκολατίνα!!!! Ό, τι προτιμάς τέλοσπάντων! Μου έφερες τρομερό γούρι, ευχαριστούμε για την ενημέρωση!!! Καλά αποτελέσματα σε όλους τους συναδέλφους! ;)
ΠΕ02 ΕΑΕ

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καλά αποτελεσματα σε όλους! Βλέπετε λάθη? Εγώ μέχρι στιγμής όχι

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παιδιά καλησπέρα με 390+ σειρά στους φιλολόγους λέτε να έχω ελπίδα για διορισμό?

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Σαφώς  :)

Αποσυνδεδεμένος smet

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1068
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159855
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 623
Σύνολο: 631

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.