*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 655756 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος MakisK

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 171
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αυτό που λες είναι μία πολύ εύκολη περίπτωση, που κανονικά θα πρέπει να έχει διευθετηθεί στην α΄φάση, δηλαδή οταν καναμε έλεγχο στον opsyd για να δουμε αν ειναι περασμενα ολα οσα ειχαμε δηλώσει. Προσωπικά είχα ένα τετοιο προβληματάκι που μολις το εντόπισα πηρα τηλέφωνο και μεσα σε μιση ώρα μου το διόρθωσαν. Υπάρχουν βέβαια και κάποιοι που τα κατέθεσαν και δεν το έλεγξαν στο opsyd. Πιστεύω όμως ότι είναι πολύ λίγοι αυτοί που δε το έκαναν, και στην ειδική που οι αιτήσεις ειναι πολυ λιγοτερες απο την γενική , δε χρειάζεται πολύς χρονος για να τακτοποιησουν  αυτές τις εκρεμμότητες.
Αυτό είναι ένα απλό παράδειγμα. Φαντάσου όμως εκατοντάδες θεματάκια. Φαντάσου ότι υπάρχουν ενστάσεις για τα πιστοποιητικά που μπορεί να ήταν εκπρόθεσμα ή ελλιπή και να μην περάστηκαν. Όλα θέλουν διερεύνηση. Και το παράδειγμα το έδωσα για να εξηγήσω ότι δεν βγάζει τα αποτελέσματα το ασεπ χωρίς ανάμιξη του υπουργείου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος magioladitis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1168
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Θέμα: «Παράταση προθεσμίας καταχώρισης δικαιολογητικών των υποψήφιων εκπαιδευτικών στο πλαίσιο
των με αριθμ. 2ΓΕ/2019 (ΦΕΚ 46/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/24-12-2019), 1ΓΤ/2020 (ΦΕΚ 3/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/7-2-
2020), και 2ΓΔ/2020 (ΦΕΚ 2/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/5-2-2020) Προκηρύξεων του ΑΣΕΠ.»
Σχετ: Το υπ’αριθμ. πρωτ. 38187/Ε1/17/3/2020 έγγραφο με θέμα «Χρονοδιάγραμμα καταχώρισης
δικαιολογητικών ομάδων κλάδων των υποψήφιων εκπαιδευτικών στο πλαίσιο των με αριθμ.
2ΓΕ/2019 (ΦΕΚ 46/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/24-12-2019), 1ΓΤ/2020 (ΦΕΚ 3/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/7-2-2020), και
2ΓΔ/2020 (ΦΕΚ 2/τ. Προκ. ΑΣΕΠ/5-2-2020) Προκηρύξεων του ΑΣΕΠ.»
Σε συνέχεια του ανωτέρω σχετικού, σας γνωρίζουμε ότι, δεδομένων των ιδιαίτερων συνθηκών
εργασίας που έχουν διαμορφωθεί, στο πλαίσιο λήψης έκτακτων μέτρων για την αντιμετώπιση του
κορωνοϊού, παρατείνεται η ορισθείσα με το ως άνω σχετικό προθεσμία καταχώρισης δικαιολογητικών στο
ΟΠΣΥΔ έως την Παρασκευή 24 Απριλίου 2020. Οι επιμέρους προθεσμίες για την καταχώριση των
δικαιολογητικών υποψηφίων ομάδων κλάδων δεν είναι αποκλειστικές, παρακαλούμε, όμως, για την κατά το
δυνατό τήρησή τους.

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Πριν από λίγο έλαβα ένα μήνυμα από την ομάδα διαχείρισης του pde , που μιλούσε για προσβολή μελών /διαχειριστών με τα μηνύματα που στέλνω.  Θέλω να ρωτήσω λοιπόν αν υπάρχει κάποιος που θεωρεί ότι προσβλήθηκε προσωπικά από κάποιο από τα μηνύματα του. Θα ήθελα πραγματικά να μου απαντήσει εδώ μέσα στο forum για να το δει όλος ο κόσμος και να μην μου το στείλει σε προσωπικό μήνυμα.

Αποσυνδεδεμένος natalia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγώ αγαπητή μου προσβλήθηκα από την ειρωνεία σας και τα χάχανά σας, το πιάνο και την ιππασία.....Δεν σας έχω απευθύνει το λόγο για να με ειρωνεύεστε και επίσης ο σκοπός της συζήτησης εδώ μέσα δεν έχει να κάνει με τις ασχολίες τις δικές μου. Θα σας παρακαλέσω λοιπόν να σκέπτεστε πρώτα πριν να γράφετε και μάλιστα σε ένα εκπαιδευτικό σάιτ όπου υποτίθεται ότι είμαστε όλοι εκπαιδευτικοί και ο τρόπος γραφής μας μας χαρακτηρίζει. Παρακαλώ να κλείσει εδώ το θέμα διότι υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος Li0

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 495
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Εγώ σκέφτομαι μήπως τους ερθει καμια φαεινή ιδέα και πουν "τέρμα οι διορισμοί στην παιδεία, το κονδύλι, λόγω έκτακτων μέτρων μεταφέρεται στην υγεία"... και οι πίνακες (καιοι διοριστέοι) πάνε στις καλένδες.
Και τσάμπα η χαρά και η αναμονή.

Αποσυνδεδεμένος giannisn1991

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 574
  • ΠΕ03 ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος velvet

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Επειδή και αυτή η κυβέρνηση όπως και η προηγούμενη, λειτουργεί επικοινωνιακά, δε θα βγάλει τώρα τους οριστικούς ειδικής γιατί αυτή τη στιγμή το ενδιαφέρον του κόσμου είναι σε άλλα πιο σημαντικά θέματα και λίγοι θα το δώσουν σημασία. Όταν επανέλθει κάπως η κανονικότητα θα δεις ότι θα τους βγάλουν για να δείξουν ότι το κράτος δε σταμάτησε να λειτουργεί και έχει συνέχεια.Θα το παίξουν επικοινωνιακά  την κατάλληλη στιγμή, και εσύ και εγώ το ίδιο θα κάναμε. 

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Εγω πάλι νομίζω οτι δεν θα έχουμε διορισμούς ουτε ειδικής ουτε γενικής. Χτες ο Κικιλιας ειπε οτι ο ιος θα επιστρέψει ξανα απο Οκτώμβρη οπότε πρέπει να κάνουμε αλλαγές στο ΕΣΥ οπότε λογικά τα λεφτά θα πάνε εκεί και όχι στα σχολεία. Μακάρι να βγω ψεύτης φυσικά ο χρόνος θα δείξει οπότε κανένας συνάδελφος δεν πρέπει να αγχώνεται! 

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κάποιος που γνωρίζει. Μπορεί στην ειδική νομικά να πάει πάλι με παλιούς πίνακες? Εγώ πιστεύω ναι

Αποσυνδεδεμένος mts.ag

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4094
    • Προφίλ
Κάποιος που γνωρίζει. Μπορεί στην ειδική νομικά να πάει πάλι με παλιούς πίνακες? Εγώ πιστεύω ναι

Αν δεν υπάρχουν νέοι οριστικοί προφανώς και μπορεί. Ωστόσο δεν μπορώ να φανταστώ σε ποια συνθήκη πρέπει να βρεθούμε για να μην είναι έτοιμοι οι οριστικοί της ειδικής.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 07, 2020, 01:27:50 μμ από mtsag »

Αποσυνδεδεμένος math22

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1855
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δεύτερη ερώτηση. Γίνεται να πάρει αναπληρωτές ειδικης με νέο αλλά να μην γίνουν διορισμοι?

sapore

  • Επισκέπτης
Ψεματα Κεραμεως για προσληψεις ειδικης αγωγης εως το τελος του 2019

Καλά, τόσα μνμτα posts, απορώ, δε το έχετε καταλάβει ακόμη;
1) Η γυναίκα αυτή έεεεερχεται απ'το μέλλον. Όταν λέει έτος εννοεί: 2030, άντε 2029.
2) Διορισμοί ειδικής σε αυτή τη δεκαετία που διανύουμε (Να πατάμε και στο παρόν, έεετσι; του 2020's αναφέρομαι) ΔΕ πρόκειται να γίνουν. Για προσλήψεις: ΟΚ.

Άλλο "διορισμοί", άλλο "προσλήψεις".

Υ.Γ.> Ακόμα κ για ΕΕΠ (που έγιναν) , το συζητάμε, ΑΛΛΑ αναμείνατε, και έεεερχεται.

ΔΕΝ είναι θέμα "εξωτερικού" παράγοντα {Κορονοϊού}, αλλά "εσωτερικού", δομικού της εκπ/σης που παρέχεται στη χώρα μας.
ΑΛΛΑ συνεχίστε: ΜΗ σας κόβω: ΘΑ ξαναγράψω τέλη 2020. ΚΑΙ τα ξαναλέμε.....

Αποσυνδεδεμένος Konstantinos83

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 257
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΟΛΑ βαίνουν καλώς. Σταματάτε κάποιοι να αρέσκεστε σε τρομοκρατικά/δυσοίωνα ποστ που δεν εχουν καμια σχεση με την πραγματικοτητα. Διορισμοι/Προσληψεις για το 20-21 μονο από τους νεους πίνακες. Ειναι ζήτημα ολίγων ημερών να ανακοινωθούν.
Ηρεμήστε.

Αποσυνδεδεμένος Touristakos

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1231
    • Προφίλ
Δεύτερη ερώτηση. Γίνεται να πάρει αναπληρωτές ειδικης με νέο αλλά να μην γίνουν διορισμοι?
Θεωρω πως μπορει να συμβει. Δηλαδη να βγουν στους επομενους μηνες οι οριστικοι και να πει λογω της καταστασης της χωρας πχ παγωνω για χ μηνες τους διορισμους ωστε να επανελθει καπως η οικονομια κλπ και ετσι να παρει αναπληρωτες απο τους νεους οριστικους. Μονο ετσι. Αλλιως θα φροντισει να καθυστερησει πολυ τους οριστικους (περα του Σεπτεμβρη δηλαδη) κατι που δε μου φαινεται λογικο να συμβει.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32273
  • Τελευταία: Dimi!!!
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158572
  • Σύνολο θεμάτων: 19200
  • Σε σύνδεση σήμερα: 626
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 22
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 524

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.064 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.