*

Αποστολέας Θέμα: Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019  (Αναγνώστηκε 660221 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω, γιατί αισθάνεσαι την ανάγκη να μου απαντήσεις. Εγώ αναφέρθηκα στους πε71 που γνωρίζω εγώ. Νομίζω ήμουν σαφής. Γνωρίζω πολλούς, αλλά είναι αυτονόητο ότι δεν τους γνωρίζω όλους. Ωστόσο, ούτε και αυτούς που γνωρίζω έκρινα, ούτε τους ζήτησα ποτέ να απολογηθούν για τις επιλογές τους. Εγώ απάντησα σε ανάρτηση που απευθυνόταν σε εμένα. Και όπως είπα ξαναλέω για όποιον δεν το κατάλαβε. Όπως δεν ζήτησα εγώ από κανέναν να απολογηθεί, έτσι δεν θα ανεχτώ και κριτική από κανέναν. Λυπάμαι πολύ που κάποιοι αισθάνονται την ανάγκη να προσβάλουν και να τσουβαλιάσουν εκ των προτέρων ως ανίκανους όσους διορίζονται στην ειδική με μεταπτυχιακό. Αλλά η πίκρα του καθενός δεν είναι δικό μου πρόβλημα, ούτε και το θέμα του νήματος. Γι'αυτό και δεν σκοπεύω να ασχοληθώ περαιτέρω.
Νομίζω η συζήτηση μπερδεύτηκε λίγο..Το θέμα δεν είναι ότι διοριζεσαι στην ειδική με μεταπτυχιακό κτλ κτλ.Εγώ προσωπικά αναφέρθηκα στο γεγονός ότι κάποιοι θα διοριστούν στην ειδική αλλά δε θέλουν να δουλέψουν σε ΣΜΕΑΕ. Και εννοείται ότι δε χρειάζεται να απολογεισαι και εσύ επειδή διοριζεσαι..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος vasilina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο χρόνος κυλάει ανεπιστρεπτί
    • Προφίλ
Αν ξανακοιτάξεις το μήνυμα το οποίο με ώθησε να σου απαντήσω , θα δεις ότι γράφεις οτι ΟΛΟΙ  οι αποφοίτοι το τμημάτων αποφευγουν να δουλέψουν σε κάποια συγκεκριμένη δομή.  Εσυ η ίδια τσουβαλίαζεις ανθρώπους και έπειτα γενικεύεις μια κατάσταση  που ίσως να έχεις δει να συμβαίνει σε κάποιες περιπτώσεις. Δυστυχώς, θα πρέπει να δέχεσαι και την όποια κριτική όταν η ίδια δεν δέχεσαι να σε τσουβαλίαζουν....

Αποσυνδεδεμένος skathari

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Για να μην σχολιάσω ότι ΟΛΟΙ οι απόφοιτοι παιδαγωγικών ειδικής που γνωρίζω τρέχανε να προλάβουν στις τοποθετήσεις ως αναπληρωτές τα τμήματα ένταξης τόσα χρόνια! Ούτε έναν δεν γνωρίζω να δήλωσε ειδικό σχολείο πρώτη επιλογή στις τοποθετήσεις. Αντίθετα, όλοι έτρεχαν να κάνουν σύμφωνα συμβίωσης για να χωθούν στα τμήματα ένταξης.

Vasilina διάβασε καλύτερα και περιμένω να ανακαλέσεις. Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος leon.

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2887
  • Φύλο: Άντρας
  • Εθνική Ηθική Διαπαιδαγώγηση
    • Προφίλ
Να μη μαλώνετε. Να είστε αγαπημένοι.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Να μη μαλώνετε. Να είστε αγαπημένοι.
:o :o  ;D

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Νομίζω η συζήτηση μπερδεύτηκε λίγο..Το θέμα δεν είναι ότι διοριζεσαι στην ειδική με μεταπτυχιακό κτλ κτλ.Εγώ προσωπικά αναφέρθηκα στο γεγονός ότι κάποιοι θα διοριστούν στην ειδική αλλά δε θέλουν να δουλέψουν σε ΣΜΕΑΕ. Και εννοείται ότι δε χρειάζεται να απολογεισαι και εσύ επειδή διοριζεσαι..

Ακριβώς, το θέμα είναι "Προκήρυξη για νέους πίνακες διορισμών/προσλήψεων Ειδικής Αγωγής 2019"... κι ως συνήθως ξεφύγαμε!

Αποσυνδεδεμένος yannismath

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 295
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μπορεί κάποιος να γράψει θετικά αρνητικά για ΣΜΕΑ και ΤΕ;

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Καλύτερα να ανοίξεις νέο θέμα για αυτό.

Θα μπαίνει κόσμος για να πληροφορηθεί τα σχετικά με την προκήρυξη, όρους, ενστάσεις,αποτελέσματα κλπ και θα αποπροσανατολίζεται.

Αποσυνδεδεμένος ΑΝΝΑΒΤ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1204
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση 😁
    • Προφίλ
Κάτι άλλο...Πιστεύετε ότι θα υπάρξουν αρνήσεις σε κάποιους κλάδους;

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Πάντα υπάρχουν αρνήσεις. Θα υπάρξουν και τώρα .   Ίσως κάποιοι για προσωπικούς ή οικογενειακούς λόγους επικεντρωθούν στη δήλωση συγκεκριμένων περιοχών κοντά στον τόπο κατοικίας τους. Κάποιοι άλλοι ίσως περιμένουν τη γενική.   Κάποιοι παίζουν
σε δύο πίνακες ή δύο προκηρυξεις .Στους φιλολόγους εκτιμώ ότι ο τελευταίος θα είναι καμιά πενηντάρα θέσεις πίσω από την κατανομή που ορίζει η υπουργική απόφαση.  Με κάθε επιφύλαξη βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Lucifer

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 621
    • Προφίλ
Κάτι άλλο...Πιστεύετε ότι θα υπάρξουν αρνήσεις σε κάποιους κλάδους;
Τα νέα οργανικά κενά στα Τ.Ε είναι πολυ περισσότερα απο τους διοριστέους, οπότε μια χαρά θα βολευτούν ολοι δίπλα στο σπίτι τους, γιατί να υπάρξουν αρνήσεις;

στην Γενική ποιος ξέρει σε πιο νησί ή κορφοβουνι θα βρεθουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2020, 12:41:08 πμ από Lucifer »

Αποσυνδεδεμένος filologos100

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 472
    • Προφίλ
Το υπουργείο δεν θα δώσει για κάλυψη όλα τα οργανικά κενά.  Τα οργανικά κενά αυτή τη στιγμή είναι γύρω στα 750 στους φιλολόγους . Πρέπει να προσλάβει όσους λέει η υπουργική απόφαση  δηλαδή 570 δεν θυμάμαι ακριβώς το νούμερο.  Από πού θα κόψει είναι δικό του θέμα. Λογικα θα κόψει ελάχιστα από τα νησιά και το κόψιμο θα πέσει στη στεριά

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Δε νομίζω να γίνει κάτι τέτοιο.
Αυτό το κάνει στα λειτουργικά κενά με τους αναπληρωτές.
Στους δικαστικά δικαιωθεντες πέρσι το καλοκαίρι δόθηκαν όλα τα οργανικά για να δηλώσουν περιοχές προτίμησης και πιστεύω πως το ίδιο θα γίνει και τώρα.

Αποσυνδεδεμένος IoannisDr

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1219
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Κάτι άλλο...Πιστεύετε ότι θα υπάρξουν αρνήσεις σε κάποιους κλάδους;
Εξαρτάται τον κλάδο, σε αυτούς με πολλούς υποψηφίους (π.χ. φιλόλογοι, μαθηματικοί κ.α.) σίγουρα θα υπάρξουν αρνήσεις.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159787
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 504
Σύνολο: 514

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.106 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.