*

Αποστολέας Θέμα: Τριτανακοπή- ασφαλιστικά μέτρα στην πρόσκληση του Υπουργείου κατά χαμηλόβαθμων  (Αναγνώστηκε 61233 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Καμια ελπιδα οντως...ο καθε ενας λεει τα δικα του εδω μεσα

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Οκ. Είναι άγονη η προσπάθειά μου. Γεια σας.

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Παρεμπιπτόντως Π./joker=origenis μην γράφεις άλλα, εκκρεμεί αίτημα διαγραφής του λογαριασμού σου ως διπλοεγγραφή.
Τα έχω ξαναπεί αλλά δεν με ακούτε, έχουν γνώση η φύλακες.
Που είσαι και φιλόλογος...


 Ασχετο με το θέμα της τριτανακοπης αλλά με χαρά βλέπω ότι όταν θέλετε βρίσκετε διπλοεγγραφές ...Όταν σε άλλα θέματα κ εγω  κ πολλοί άλλοι παρακαλούσαμε γαι την σωστή ενημέρωση ΄όλων να διαγράφετε όσους έμπαιναν με 500 εγγραφές και λέγανε τα ίδια και τα ίδια συμφέροντα για εκείνους  κάνατε την πάπια!!!μπραβο!!!και σίγουρα θα σβηστε'ι το μνμ ως ασχετο με την υπόθεση αλλά δεν πειράζει έστω και για δευτερόλεπτα θα διαβαστεί

Αποσυνδεδεμένος gia 96

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 5014
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η κακή εκπαίδευση, χειρότερη της αγραμματοσύνης
    • Προφίλ
Οι προθεσμιες αιτησεων για υπηρεσιακες μεταβολες δημοσιευονται επισημα στην.ιστοσελιδα του Υπουργειου απ.οπου κ ενημερωνόμαστε κ οχι στο φβ.και στα φορουμ στο ιντερνετ που αμα τυχει να κανεις κλικ εκανες αμα δεν τυχει δεν βαριεσαι, διορθζεταθ ο αλλος με νουνετο 3500
Και ο συνάδελφος με το 3000+ νούμερο, που ισχυρίζεσαι, να μην υπήρχε, πάλι κάτι θα έβρισκες ώστε να προσπαθήσεις να εμποδίσεις τον διορισμό των δικαιωθέντων, γιατί δε δέχεσαι ότι από δικό σου σφάλμα έχασες τις προθεσμίες και δεν κινήθηκες σύννομα, όπως έπραξαν οι υπόλοιποι συνάδελφοι.
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε όλοι μας, με υπευθυνότητα και ωριμότητα (υποτίθεται) και είναι όνειδος να κατηγορείς όσους ήταν κι είναι σωστοί, επειδή αρνείσαι να αποδεχτείς τη διαμορφωμένη κατάσταση στο θέμα των διορισμών και επειδή θέλεις να μετακυλήσεις τις δικές σου τις ευθύνες σε άλλους, που ποτέ δε σε ζημίωσαν!
Οι άνθρωποι σπεύδουν να ασκήσουν κριτική, για να μην κριθούν οι ίδιοι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και ο συνάδελφος με το 3000+ νούμερο, που ισχυρίζεσαι, να μην υπήρχε, πάλι κάτι θα έβρισκες ώστε να προσπαθήσεις να εμποδίσεις τον διορισμό των δικαιωθέντων, γιατί δε δέχεσαι ότι από δικό σου σφάλμα έχασες τις προθεσμίες και δεν κινήθηκες σύννομα, όπως έπραξαν οι υπόλοιποι συνάδελφοι.
Μεγάλοι άνθρωποι είμαστε όλοι μας, με υπευθυνότητα και ωριμότητα (υποτίθεται) και είναι όνειδος να κατηγορείς όσους ήταν κι είναι σωστοί, επειδή αρνείσαι να αποδεχτείς τη διαμορφωμένη κατάσταση στο θέμα των διορισμών και επειδή θέλεις να μετακυλήσεις τις δικές σου τις ευθύνες σε άλλους, που ποτέ δε σε ζημίωσαν!
Οι δυο πρωτες σειρες σου ειναι πολυ υποθετικες . Κ γω σιυ λεω οτι εσεις προσπαθειτε να μετακυλισσεται τις ευθυνες  σε οσους δεν.εμαθαν εγκαιρως ωστε να καλυψετε το γεγονος οτι καποιοι "γνωριζαν"  με αλλους τροπους

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Μετακυλησετε

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Και επισης σου.λεω οτι αν οι διορισμοι.αφορουσαν αυτους που ηταν πραγματικά μεσα στο 40% δεν θα μιλουσε κανεις.Κιχ δεν θα εβγαζε κανεις!

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγγνωμη βρε georgia06 ποιοι ειναι αυτοι οι "αλλοι τροποι" που γράφεις?? Επειδη ειμαι λιγο πονηρη το μυαλο το δικο μου πάει σε μεσον/γνωριμιες εκ των εσω. Προσωπικα μιλωντας παντα δεν ειχα ΚΑΜΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ να μου πει "ξερεις γινεται αυτονκαι αυτο καμε τα χαρτια σου να διοριστεις". Απ το pde ενημερωθηκα και κινηθηκα. Οχι μονη μου αλλα μαζι με αλλες συναδερφισσες  με τις οποιες θα διοριστουμε ολες μαζι και αν δεν ειχαμε την τριτανακοπη θα ειχαμε ηδη δηλωσει περιοχες. Και ξερεις κατι? Οταν το ξεκινησαμε ολο αυτο δε ξεραμε που θα βγαλει αλλα είπαμε θα το παλεψουμε και ασχέτως αποτελεσματος τουλάχιστον εχουμε κανει την προσπάθεια μας. Η αποφαση βγηκε δεκεμβρη του 2017 αν δε γίνομαι αδιακριτη εσυ που ησουν τοτε? Γιατι εδω σε βλέπω, στο νημα της τρινανακοπης, σε βλεπω να γραφεις με τοσο παθος..
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 22, 2019, 03:41:27 μμ από renee »

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Ειδικά στους φιλολόγους τα πράγματα είναι για πολύ κράξιμο ..... Υποθετική ερώτηση : Υπήρχε ποτέ περίπτωση να διοριστεί ποτέ κάποιος με 2 ή 8 μονάδες πάνω από τη βάση ; Κουτοχορτο μας δίνουν ; Ντροπή τους και μόνο . Και δεν απευθύνομαι στο ΣΤΕ !!!

Αποσυνδεδεμένος renee

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 194
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αδυνατεις να καταλαβεις επισης πως δεν υπηρχε καμια περιπτωση το υπουργειο να βγαλειβτις θεσεις του υπολοιπου 40%. Γιατι?? Γιατι πολυ απλα δεν θελει να διορισει κοσμο. Οι μονοι διορισμοι που μπορουν να γίνουν απο εδω και στο εξης ειναι μεσω δικαστικων αποφάσεων. Αλλα βλεπειςβυπαρχουν συναδερφοι οι οποιοι αντι να "τα βαλουν" με τον εαυτο τους για την αδιαφορια/ολιγωρια/ωχαδερφισμο και ποιος ξερει τι αλλο τα βαζουν με αυτους που τους ανοιγουν το δρομο για περαιτερω διορισμους.
Τελος και να ειχε βγει λιστα με το υπολοιπο 40%,που θα ηθελες να γινει, (σεναριο επιστημονικης φαντασίας στην ελλαδα του 2015,τοτε που το ξεκινησαμε ολο αυτο, μη νομιζεις πως ξυπνησαμε και ξαφνικα διοριστηκαμε οχι οχι στο λεω και αυτο να το ξερεις) ολο και καποιος θα βρισκονταν να πει "εγω στα κατσαβραχα που δουλευω δεν εχω ιντερνετ να το μαθω" ή "εγω ημουν στο εξωτερικο για δουλεια και δε το πηρα πρεφα" και αλλα τετοια "γλυκούλικα-μιζερα"... Οποτε στο υπογραφω πως και τοτε θα υπηρχαν αντιδράσεις αλλα πιστεψε με στην περιπτωση αυτη δε θα ηθελες να γινουν τριτανακοπες και τετοια...

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγγνωμη βρε georgia06 ποιοι ειναι αυτοι οι "αλλοι τροποι" που γράφεις?? Επειδη ειμαι λιγο πονηρη το μυαλο το δικο μου πάει σε μεσον/γνωριμιες εκ των εσω. Προσωπικα μιλωντας παντα δεν ειχα ΚΑΜΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ να μου πει "ξερεις γινεται αυτονκαι αυτο καμε τα χαρτια σου να διοριστεις". Απ το pde ενημερωθηκα και κινηθηκα. Οχι μονη μου αλλα μαζι με αλλες συναδερφισσες  με τις οποιες θα διοριστουμε ολες μαζι και αν δεν ειχαμε την τριτανακοπη θα ειχαμε ηδη δηλωσει περιοχες. Και ξερεις κατι? Οταν το ξεκινησαμε ολο αυτο δε ξεραμε που θα βγαλει αλλα είπαμε θα το παλεψουμε και ασχέτως αποτελεσματος τουλάχιστον εχουμε κανει την προσπάθεια μας. Η αποφαση βγηκε δεκεμβρη του 2017 αν δε γίνομαι αδιακριτη εσυ που ησουν τοτε? Γιατι εδω σε βλέπω, στο νημα της τρινανακοπης, σε βλεπω να γραφεις με τοσο παθος..
Τωρα εμαθα το νουμερο που διοριζεται ,τωρα αντιδρω.Κ στην τελικη, οπως καποιοι εδω μας κατηγορουν οτι ξεραμε αλλα αδιαφορησαμε και ζηταμε τωρα τα ρεστα ή οτι και το 3000 να μη διοριζονταν παλι θα βρισκαμε κατι εναντιον τους  απλα και μονο για να ασχολουμαστε, ε με τον ιδιο τροπο μπορω να λεω κ.γω οτι.καποιοι γνωριζαν... οπως καταλαβαινεις κουβεντα δε γινεται ετσι

Συνδεδεμένος georgia06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2851
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Αδυνατεις να καταλαβεις επισης πως δεν υπηρχε καμια περιπτωση το υπουργειο να βγαλειβτις θεσεις του υπολοιπου 40%. Γιατι?? Γιατι πολυ απλα δεν θελει να διορισει κοσμο. Οι μονοι διορισμοι που μπορουν να γίνουν απο εδω και στο εξης ειναι μεσω δικαστικων αποφάσεων. Αλλα βλεπειςβυπαρχουν συναδερφοι οι οποιοι αντι να "τα βαλουν" με τον εαυτο τους για την αδιαφορια/ολιγωρια/ωχαδερφισμο και ποιος ξερει τι αλλο τα βαζουν με αυτους που τους ανοιγουν το δρομο για περαιτερω διορισμους.
Τελος και να ειχε βγει λιστα με το υπολοιπο 40%,που θα ηθελες να γινει, (σεναριο επιστημονικης φαντασίας στην ελλαδα του 2015,τοτε που το ξεκινησαμε ολο αυτο, μη νομιζεις πως ξυπνησαμε και ξαφνικα διοριστηκαμε οχι οχι στο λεω και αυτο να το ξερεις) ολο και καποιος θα βρισκονταν να πει "εγω στα κατσαβραχα που δουλευω δεν εχω ιντερνετ να το μαθω" ή "εγω ημουν στο εξωτερικο για δουλεια και δε το πηρα πρεφα" και αλλα τετοια "γλυκούλικα-μιζερα"... Οποτε στο υπογραφω πως και τοτε θα υπηρχαν αντιδράσεις αλλα πιστεψε με στην περιπτωση αυτη δε θα ηθελες να γινουν τριτανακοπες και τετοια...

Δεν μπορεις να ξερεις τι θα εκανα  νομιζω...

Αποσυνδεδεμένος νεμι

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 397
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Συγγνωμη βρε georgia06 ποιοι ειναι αυτοι οι "αλλοι τροποι" που γράφεις?? Επειδη ειμαι λιγο πονηρη το μυαλο το δικο μου πάει σε μεσον/γνωριμιες εκ των εσω. Προσωπικα μιλωντας παντα δεν ειχα ΚΑΜΕΝΑΝ ΓΝΩΣΤΟ να μου πει "ξερεις γινεται αυτονκαι αυτο καμε τα χαρτια σου να διοριστεις". Απ το pde ενημερωθηκα και κινηθηκα. Οχι μονη μου αλλα μαζι με αλλες συναδερφισσες  με τις οποιες θα διοριστουμε ολες μαζι και αν δεν ειχαμε την τριτανακοπη θα ειχαμε ηδη δηλωσει περιοχες. Και ξερεις κατι? Οταν το ξεκινησαμε ολο αυτο δε ξεραμε που θα βγαλει αλλα είπαμε θα το παλεψουμε και ασχέτως αποτελεσματος τουλάχιστον εχουμε κανει την προσπάθεια μας. Η αποφαση βγηκε δεκεμβρη του 2017 αν δε γίνομαι αδιακριτη εσυ που ησουν τοτε? Γιατι εδω σε βλέπω, στο νημα της τρινανακοπης, σε βλεπω να γραφεις με τοσο παθος..

 Δηλαδή ο διορισμός θα κρίνετε απο το πότε γράφτηκε κάποιος στο pde  ή οποιαδήποτε άλλο φόρουμ κ ενημερώθηκε??δηλαδή αν είσαι πρόσφατο μέλος ενός φόρουμ χάθηκες???δεν υπήρχε διαγωνισμός με επιτυχόντες σε συγκεκριμένη σειρά???ποιός ο λόγος ύπαρξης κ του αν όχι να σε καλούν από εκεί>??? δηλαδή το θεωρείτε νορμαλ κάποιοι αν σε μία ειδικότητα είχαν προκηρυχθεί πχ 200 θέσεις το 2008 και χρειάζονταν επιπλέον άτομα να εργαστούν στη συγκεκριμένη ειδικότητα να έπαιρναν ως αναπληρωτή τον 201 συνάδελφο αλλά αν έπρεπε να γίνουν συμπληρωματικοί διορισμοί από τον ίδιο πίνακα να έπαιρναν το 3005???

Αποσυνδεδεμένος Κιρκη

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 650
    • Προφίλ
Το πρόβλημα είναι άλλο . Πως το υπουργείο δέχτηκε να διορίσει άτομα που ήταν πάνω από το 1200....πως έγινε αυτό το μαγικό οεεεο ; Αυτοί στην καλύτερη θα πήγαιναν αναπληρωτές .Ακόμα και ομαλά να ήταν τα πράγματα αναπληρωτές θα πήγαιναν . Και επαναλαμβάνω ότι δεν αναφέρομαι στους επιλαχόντες αλλά σε αυτούς που ήταν πάνω από το 1200 .

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 479
Σύνολο: 489

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.065 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.